7955
Jogosítvány
  • akyyy
    #2395
    én ezt tudtam, az előttem íról ilyen "buták"
  • CaviaR
    #2394
    A kreszben.
    (nem elég ha van kreszkönyved, el is kell olvasni!)
  • akyyy
    #2393
    és hol van az a szabvály, miszerint aki 18 év alatti, az nem vezethet külföldön amig be nem tölti a 18 éves kort?
  • bertino
    #2392
    uniosokba ja...
  • NSTSpider
    #2391
    Személyivel is kimehetsz mostmár :)
  • Tarajos Sül
    #2390
    Értem
    de nekem még útlevelem sincs :)
  • Easy Rider
    #2389
    a kresz mindenhol ugyanaz, ezért vezethetsz külfödön a jogsiddal... amúgy 18 éves elmúltál, akkor vezethetsz külföldön, ha tegnap szerezted meg a jogsidat, akkor is... a kétéves korl csak taxisokra meg utánfutóra vonatkozik, meg persze ha "nagyobb" kategóriás jogsit akarsz...
  • akyyy
    #2388
    KRESSZkönnyved látszik hogy nincs, abban benne van!
  • Tarajos Sül
    #2387
    én nem tudok ilyenről,de lehet benne valami,mert a külföldi jelzések LEHET hogy nem ugyanolyanok,mint itt nálunk!
    A közlekedési lámpák is lehet,hogy mások!
    (gondoljunk csak a külföldi vasuti jelzőlámpákra,és az ithoniakra!Különböznek,akkor sztem az utakon sincs kivétel :) )
  • tigeroo
    #2386
    miért lenne? magyarországon kívül minden sofőr skilles?:P
  • Vanek
    #2385
    hi! télleg van olyan szabály hoy jogsi megkapása után csak 2 év után vezethetek külföldön?
  • Tibor
    #2384
    szerintem ne menj előre én se megyek előre, végülis a te dolgod, hogy valamelyik irigykedő barom rád nyitja az ajtóját
  • Sland
    #2383
    Nah én is ugyan így mentem át, és nekem is megbukott a haverom :)
    Egyébként 3szor átolvastam a könyvet, és sokat gyakoroltam a programmal.
    A megállítós dolgokat meg köszi
  • Zetorg
    #2382
    szerintem meg tök mindegy...
    álló sor mellett nem mehetsz el
  • Tarajos Sül
    #2381
    nekem is van kreszkönyvem,de én ugy emlékzsem,hogy ott az autoforgamolnál egy keresztezödésben egy piros lámpánál jelölik azt!
    Vasuti átjáronál nem!
  • tigeroo
    #2380
    nemlehet előre lopakodni:) ezt szép, színes ábrákkal illusztrálják a kreszkönyvemben:D
  • NSTSpider
    #2379
    A te dolgod ,de ha én kismotorral lennék előre mennék.Mondjuk van aki ugyanezt kocsival csinálja na azt ki is kapják a rendőrök.
  • Tarajos Sül
    #2378
    őőőő de én babettával vagyok,meg amugyse szoktam sűrűn átmenni sorompón,csak amikor nagyon ritkán piros van,nem tudom eldönteni,hogy most előre menjek,vagy nem!
  • NSTSpider
    #2377
    Ilyenért nem szoktak szólni ha egy robogós a sor elejére megy.
  • Tarajos Sül
    #2376
    ha szabály ez,akkor én nem játszok vele!
    Ha nem lenne fent a veszélye,hogy egy rendőr észrevesz,akkor is csak akkor,ha nem kéne 3 másodpercet várni a motorommal,hogy bevegye a sebbeséget,és állohelyzetből,rögtön elinduljon!

    Meghát nekem nem kellenek a csekkek,igy is van elég fizetni való!
  • Csiaki
    #2375
    Szabály szerint nem mehetsz előre!De...
    Nagy ritkán látok olyant hogy a sorban megállnak a motorok, akár kicsi akár nagy motor. Jó az ilyen Goldwingok nem szoktak előrefurakodni.Megmondom őszintén, én is előre megyek mint motorral mint bicóval is!
  • Easy Rider
    #2374
    azt remélem tudjátok, h szabály szerint nem mehettek előre :P
  • Tarajos Sül
    #2373
    akkor marad a sorbaállás!

    SZERINTEM az se szép dolog,mikor felnyilik a sorompó,elindulok elsőként,utána meg lassan vánszorognak mögöttem,és elözhetnek is ki!
    mondjuk ha sorbaállok akkor is ki kell elözniük!
  • bertino
    #2372
    jajaja, határozottan megvan a jo oldala is, én se szo szerint értettem, hogy mindig megállok a sor végén :)
    vannak kivételek
  • NSTSpider
    #2371
    reggel mikor megyek dolgozni kocsival egy öreg fater kb. ugyanabban az időpontban szembe jön velem kismotorral.Én azon az úton nem merném bevállalni akismotorozást néha centikre húznak el mellette a 40 tonnás kamionok megpakolva sóderral.Városban viszont mikor állok a dugóban viszont kifejezetten előnyös a kismotor mikor végigelőzi a sort és nem álldogál 5 lámpaváltásnyit.
  • NSTSpider
    #2370
    Na igen ezért jó a kismotor mert előre lehet menni a sor elejére pirosnál pl.
  • HiPPoNaX
    #2369
    Mas dolog az elv (azaz hogy elmehetsz-e mellettuk vagy sem) es mas dolog a gyakorlat :D
  • Tarajos Sül
    #2368
    ok nem baj,csak azért kérdeztem,mert már voltam igy,én eddig mindig azt választottam,hogy beáltam az elöttem lévő kocsi hátulja mögé!
    AZONBAN egy simson-nal furikázó ürge az autók mellet ment el,és megállt a sorompó"karjánál"
    én babettával voltam :)
    A biciklisek is a simson-os ürgét követik,ök se állnak ugy meg,ahogy eddig én azt csináltam!

    Ezért nemtom,hogy most mi van!
  • bertino
    #2367
    hát én ezt meg nem tudom mondani neked, de én a sor végén várakoznék, mivel kismotorral vok, nem tul toleránsak velem szemben olykor az autósok... sajna ez már csak így megy
  • Tarajos Sül
    #2366
    bocsi a helyesirási hibákért!
    Nem vagyok MÁR VIP,és nem tudom útolag szerkeszteni!
  • Tarajos Sül
    #2365
    lenne egy kérdésem!
    Nekem M-es jogsim van!

    Ha piros-st mutat a vasúti átjáró,és felgyülemlenek az autók elöttem,akkor én az autósor mellet elmehetek,és megállok a sorompó "karjánál",vagy ugyanúgy álljak be az elöttem lévő kocsi hátulja mögé,és ha fehér a jelzés,induljak el a sorral,ha az elözö variáció érvényes,akkor miután felnyilt a sorompó én induljak el elsőnek át a sineken,vagy várjam meg még elmennek az aútok,és kövessem a sor útolsó autoját?
  • Tarajos Sül
    #2364
    Akkor én vagyok az a haverod! :)

    Én már az ut szélén láttam csak egyszer őket,akkor is bucsú volt a környéken,de engem nem állitottak meg egyszer sem!
    Pedig 2005 szep. eleje után egy pár nappal kaptam meg a jogsim!
    Igaz,én nem is motorozok minden nap!
    Csak hétvégente szoktam!
  • tigeroo
    #2363
    nah átmentem!!:)) 35kérdésből (25kérdés, 5 hárompontos) 1hibapontom volt:)

    2 haveromnak nemsikerült...8, másiknak 6 hibája volt :c
  • Csiaki
    #2362
    Ezek jók!
  • Zetorg
    #2361
    4-5 éve motorozok, eddig 2-szer állítottak meg...

    egyszer azért, mert csikorgó kerékkel álltam meg a buszmegállóban, mert megláttam egy haverom.
    második alkalommal meg azért, mert télen hóban motoroztunk és keresztbeálltam a rendőrautóval szemben :))
  • bertino
    #2360
    ezt megértem, de nálam minden rendben volt
  • Csiaki
    #2359
    Múltkor éppen láttam, a kereszteződésben állt 2 fakabát és 2 kis 15 éves gyereket szopattak a robogók miatt.Igaz meg is van rá az okuk mert nemrégen vasaltak kis 1 16 éves kissrácot,Nyugodjon békében!
  • bertino
    #2358
    ja... nincs jobb dolguk...
  • Csiaki
    #2357
    Persze, kismotoron elöbb bele tud kötni a dolgokba.
  • akyyy
    #2356
    ehhe, én meg nyalom magam osztrtársam apjánál mer rendőr, és irom ki neki a filmeket meg ilyenek:D:D:D
    ..


    díszkiséret ruleZZ