7955
Jogosítvány
  • Hassan B
    #7475
    Fail. :)

    Csak akkorra kell, amikor kiváltod a KFF-nél a vizsgaigazolásodat, tehát mikor minden vizsgád megvan már. Előtte senki nem kéri.
  • [HUN]FaTaL
    #7474
    Mert csak. :D
  • Csabesz6
    #7473
    Amiért neked ez a kib@szott idegesítő, buzis fényfos:D
  • DJ RX7
    #7472
    Rád mindig számíthatok ha segítség kell!

    Miért pont egy Boeing 737-es van a logódon?
  • [HUN]FaTaL
    #7471
    Ugyanannyi, 6300huf.
  • DJ RX7
    #7470
    Tudom.

    #7465: erre még valaki? -.-
  • [HUN]FaTaL
    #7469
    Idegesítő, sry.
  • DJ RX7
    #7468
    Köszi!

    tetszik a logóm?
  • [HUN]FaTaL
    #7467
    KRESZ vizsgára kell.
  • DJ RX7
    #7466
    ja meg a másik: meddig kell meglennie ennek az orvosi vizsgálatnak? KRESZ vizsgára kell vagy ráér utána is?
  • DJ RX7
    #7465
    köszi az infot!
    rosszul írtam, nem beíratott, hanem bejelentett, de senki sem név szerint meg semmi. szóval ezt leszarom megyek háziorvoshoz, ott megkímélnek a papír munkától és azért csak mégis a házi orvos nem vad idegen orvos.

    szóval az ára akkor mindenütt ugyan annyi?

    ja és: Csabesz, bekaphatod. ;D
  • Hassan B
    #7464
    Tavaly 6500 Ft volt. Minket alapból a háziorvoshoz küldtek, mit kell ezen beíratni?
  • Csabesz6
    #7463
    igen kiállítja, asszem 6ezer körül
    bár neked nem tudom minek jogsi;D
  • DJ RX7
    #7462
    sziasztok!

    lenne egy rövid kérdésem: holnap kéne menjek az orvoshoz vizsgálatra, ahová a suli beíratott (b kategória), de sajnos nekem más programom van amit nem igen halasztanék el. ha elmegyek a házi orvosomhoz az ki tudja állítani ugyan azt a papírt? és mennyit kell neki fizetni majd?
  • Mark007
    #7461
    Biztos túl is élnéd..;)
  • Pepsi Twist
    #7460
    nem volt 1 tonnás :D üres volt (150kg) :D de am biciklivel hamarabb megyek le 1 forma1-es versenyt :D lásd a tegnapit fél mezőny autója megállt :D én meg szépen komótosan kempingel baszdmeg megyek 49 kört azt heló :D
  • matyi0323
    #7459
    " Jó, te már biciklivel is mentél kétszázzal. "



    #7457 Egyébként tényleg nem sokkal nehezebb vele tolatni ( legalábbis nekem nem okozott fejtörést.. lehet ezzel valaki másképp van ), de például szomszédom faterja.. aki mellesleg kamionsofőr.. mndig úgy kezdi, ha utánfutóval tolat, hogy leakasztja ( persze csak ha üres..:D:D:D és személyautóra gondolok, nem a kamion pótra xD ).
  • Hassan B
    #7458
    Jó, te már biciklivel is mentél kétszázzal...
    Csak ha kipróbálod egy közel tonnás futóval kétszázas tempót, egy becsóválás után biztos nem tartod meg az autót.
  • Morphin
    #7457
    azért autó meg egyén függő is...ha jó tükrökkel rendelkezik a kocsi és az ufó is elég széles akkor valóban könnyű tolatni.persze aki simán sem tud tolatni az ufóval még úgysem fog tudni...(ufóval szokott valaki parkolni? :D:D lekötöm és odatolom ahova akarom...kb.)
  • Pepsi Twist
    #7456
    én utánfutóval mentem 200al :D nem volt para csak rángatott mint állat XD és én 12 éve vagyok már hivatalosan jogosítvány tulajdonos :D

    am nem azé de utánfutóval ugyan olyan könnyű menni mint simán csak annyi hogy hozzáteszed az utánfutót a fékúthoz meg a kanyarodáshoz és a besoroláshoz kb ennyi... parkolni meg tolatni meg kurva 1xrű...
  • Bandi 18
    #7455
    Volt még 1 kérésed a max szállítható személyek száma. Ez B kategóriánál 9, D kategóriánál GOD MODE ON :D
  • autoszimulator
    #7454
    először érezd a sima autó dimenzióit többféle szituációban, aztán jöhet majd az utánfutó... Főleg a kanyarodásról, esetleg tolatásról van itt szó, egyenes úton egy kamion is elvezet valszeg bárki :D

    persze vannak 10+ éves jogsival olyan idióták, akik utánfutóval előzik a sort, és ha jönnek szembe, becsapják a kocsit a sorba, mintha sima autó hosszúak lennének, mögötte meg csak bírjon fékezni, aki akar.
  • matyi0323
    #7453
    :D:DDD

    Lényeg, hogy én sem vontathatok.. :C -.- :D
  • [HUN]FaTaL
    #7452
    Igen én is így gondolom. :)

    Elég megnézni mennyi barom van az úton. Meg mennyi száguldozó idióta a 17-19 korosztályból, inkább ne is vontassanak.
  • Mark007
    #7451
    Az egy dolog, hogy érzi valaki, de az nem jelenti azt, hogy JÓL érzi :)
    Nem rád gondolok, csak általánosságban mondom!
  • matyi0323
    #7450
    Miért hülyeség?:D

    Most csak érzi magáról egy ember, hogy mennyire tud vezetni..!!
    Aki bamba ne vontasson, aki meg nem, az meg most miért ne húzhatná el amit akar.. ( jó nem kell vagánykodni olyankor:D ) nem folyton hívni a spanját, ha kell valami..:D:D
  • [HUN]FaTaL
    #7449
    Hülyeség amit mondasz. :D

    Inkább legyen rutinod mielőtt vontatsz és összetörsz még valakit. :)
  • matyi0323
    #7448
    Akkor értem.

    Annak a lényegét viszont nem, hogy vontatni miért nem lehet....?:D
    Mert a külföldet persze megértem.. ha baj van nem tudnak kit " elővenni"..


    A vontatás meg azért lenne így, hogy aki nem tud vezetni az ne húzzon még maga után bármit is..? ( elég ha csak magára koncentrál..?! )
    Ezzel azért nem értek egyet, mert szvsz aki nem tud vezetni ( fél..stb) az 2 év múlva sem lesz arra képes, hogy vontasson, aki pedig tud ( legalábbis úgy érzi és nem parázik..stb. mint ahogy én sem.. ) az olyan emberekkel szerintem ez valamilyen módon kitolás.
    De mondom ez csak az én véleményem. ( a későbbiekben nem kell erről vitatkozni, meg mondogatni, hogy én mekkora egy ******* vagyok:D:D )
  • [HUN]FaTaL
    #7447
    Így van (volt?).

    18 alatt azért nem lehet külföldre menni, mert ha balesetet csinálsz nem tudnak felelősségre vonni.
  • matyi0323
    #7446
    Akkor bármennyi idős vagyok, a megszerzéstől számított 2 éven belül nem vontathatok, de viszont ha elmúltam 18, akkor már külföldre mehetek ( 2 éven belül is.. ) ?!!
  • [HUN]FaTaL
    #7445
    Nem vontathatsz, 18 éves korodig nem mehetsz külföldre, minden mást csinálhatsz amit a kresz enged.

    3,5 tonna a korlát, személykorlátot azt nem tudom.

    Ez volt, nem tudok róla, hogy ebben változott volna bármi, de majd kijavít, aki most jogsizik. :)
  • matyi0323
    #7444
    Hali. Erről a kezdő állapotról ( 2évről ) szeretnék kérdezni, hogy akkor mit lehet, mit nem lehet..?
    A jogsim 2009. októberében szereztem, tehát akkor meddig nem vontathatok pl: utánfutót, ( meg ez a külföldre menetel is hogy is van pontosan? mert az oktatóm szerint ha betöltöm a 18-at akkor / ami pár nap múlva lesz / egyedül is mehetek külföldre akár már másnap, de viszont az okmányirodás csajszi emg azt mondja, hogy csak 2 év után tehetem ezt meg. ) Meg hogy a B kategóriás jogsival akkor mi is az max személyzetű/teherbírású autó amit még vezethetek.. mert ha jól tudom most változott valami...

    Tehát akkor mit lehet illetve mit nem lehet tenni az első 2 évben? ( úgy összességében mindenre gondolok- nekem egy link is jó ahol ezek hivatalosan le vannak írva, ha sok nem kell, hogy beírjátok:D )

    Köszi.
  • [HUN]FaTaL
    #7443
    Szerintem igen, te nem vontathatsz. Ennyi. :)

    Illetve 18 éves korodig nem vezethetsz külföldön (ez független a kezdő jogsitól).
  • lacee09
    #7442
    ennyi?
    és ha lerobban a kocsim és elkell vontatnia vkinek én vezethetem a vontatott kocsit?
  • [HUN]FaTaL
    #7441
    Nem vontathatsz (2 évig tart a kezdő állapot).
  • lacee09
    #7440
    miben másabb a kezdő jogsi a normál jogsitól?(kocsira)
  • matthias92
    #7439
    hát a dunapart az kicsit messzevan innen
    csak 5-6 kilóméterre van a cél végülis, ahova menni akarok "vele".
    nyáron, meg hétvégente mezőgazdálkodni
  • Csabesz6
    #7438
    Dunaparton vagy valami elhagyatott dűlőúton csapass, ott TALÁN ki tudod magyarázni magad, ha elkapnak.
  • Morphin
    #7437
    akkor gondolom a zöldkártyát se kapná meg...(ami ugye most egybe van vonva műszakival)
  • matthias92
    #7436
    tudod, drágább a műszaki mint az autó.
    bár ha azt vesszük, hogy még félig van a tank, akkor nem.