7955
Jogosítvány
  • Garcia
    #2475
    grat! :D mit húztál 5. feladatnak?
  • Garcia
    #2474
    ettől fostál???
  • tigeroo
    #2473
    nah átmentem ^^
  • Zetorg
    #2472
    nagymotorként akarom vizsgáztatni
  • Garcia
    #2471
    thx.. asmúgy sem raktam vona ki... egy Porschén hogy nézett volna ki??? :DDD
  • tigeroo
    #2470
    thx (:
  • bertino
    #2469
    rutintól teljesen felesleges, menni fog
  • tigeroo
    #2468
    nah, holnap rutin...:c
    fosok mint atom
  • NSTSpider
    #2467
    Ne rakd ki, igaza van Sanyix nak ha kint van másképp kezelnek sőt letolnak az útról,bevágnak eléd,rádmennek stb stb.. Meg utána nehéz leszedni a fényezésről főleg ha matricát teszel ki :) Szal nem ajánlom még poénból sem.
  • Csiaki
    #2466
    szerinted azt nem szedik le vizsgánál?
  • tigeroo
    #2465
    hát a blokk nem lehet nagyobb mint egy 50-es (nem értek annyira hozzá, 125-ös ETZ blokk se nagyobb mint egy S51-es)
    a henger má sokkal nagyobb ..de ha van "fejidom" akkor nemis látszik
  • Tarajos Sül
    #2464
    azt a 180-as blokkot hogy lehet összetéveszteni egy 50-essel? :))
  • Zetorg
    #2463
    van nekem egy 180ccm-es motorom, 50-es papírokkal.

    valaki tudna segíteni, hogy milyen papírok kellenek a vizsgáztatáshoz és hogy ez mennyibe kerülne?
  • Sanyix
    #2462
    Dehogy kötelező, sőt nem ajánlott, mert akkor a többi hülye minden áron gyorsabb akar lenni mint te. Tapasztatltam, miko friss jogsival 1szer kétszer kiraktam egy jelet, csak éppen nem igazán olyan sebességgel mentem mint amivel a friss jogsisok szoktak (szóval kb úgy mentem mint az összes többi gyakorlott autós), így előfordult, hogy mikor a csávó mindenáron meg akart előzni, majdnem elkapott egy szembe jövő kocsit, mert arra számított, hogy szépen lassan tötypörgök, és gyorsan meg tud előzni. Ha nincs T akkor kevésbé szeretnek versenyezni...
  • akyyy
    #2461
    inkább a hátsó ülésre, az ablak elé tegyél egy sikolyos álarcot:D
  • Garcia
    #2460
    pedig én úgykiraknám, az olyan gizda
  • bertino
    #2459
  • Garcia
    #2458
    amúgy ugye nem kötelető kirakni a T-betűt a kocsira friss jogsisnak? :D
  • mrbaba
    #2457
    Hellosztok!! Olyan kérdésem lenne, hogy nem tudna valaki egy oladlt mondani ahol SMKP kresz tesztet lehet letölteni?? A választ előre is köszönöm!
  • Garcia
    #2456
    grat:) most jön az autóvezetés tanulásának legjobb része :)
  • Sland
    #2455
    ez egyszerű...

    én meg átmentem rutinon. :P
  • Garcia
    #2454
    stabil oldalfektetés volt a gyakorlat, az elméletpedig 1. motoros baleset vénás vérzéssel, a 2. sokkhatás tünetei és elsősegélye
  • Tarajos Sül
    #2453
    Sok Szerencsét minda2töknek!
  • Sland
    #2452
    hajrá neked is
  • tigeroo
    #2451
    fú grat(Y)

    sokszerencsét
    én szerdán
  • Sland
    #2450
    Holnap reggel vizsgázok rutinból ( Motor )
  • Sland
    #2449
    EÜ-n mit kérdeztek tőled?
  • Csiaki
    #2448
    Nekem 4 éve volt a vizsgám ment minden elsőre, sopronban csináltam a jogsit és az igazság az hogy az 50 perc helyett vezettem 8 percet!:) Rutin pályától indúltunk 3an mentünk aznap elsőnek 1csaj neki sikerűlt, majd a 1 csávó úgy köszönt el tőlem hogy megyek megbukni, nem is jött vissza. Tehát 3.nak vizsgáztam már majdnem dél volt beültem húztam 1 papirt abból kb. 3 utca volt amit érintettünk volt benne 2 lámpa abból 1 nekem zöld a gyalogosoknak piros és 1 iskola csoport vonúlt átt a zebrán és az uton keresztben,30 méterrel alrébb ugyan az a csoport a zebrán:),volt még egy 30as tábla elmentünk az iskola elé tolatva kellett parkólni(éreztem hogy végig az oktató nyomta a pedálokat) és ennyi! Az AK-s jogsi kresz 1x kasza aztán többi simán ment városi vezetésem annyi hogy motoros iskola elől kimentünk az elkerűlőre majd le kellett vinnem a motort Fertődre 20perc. Tavaly pedig a korlátlan A-s jogsim másfél óra rutin fél óra vizsga, városi vezetés pedig 4óra+1 vizsga. 1x azt hittem hogy kasza van mert a kereszteződés majdnem közepén álltam meg, mellettem 1 utca torkolott mögöttem sorompó, elöttem sorompó és a kereszteződés közepén álltam meg mert az autósór odáig ért. Nekem így teltek a jogosítványim!Éljen a vezetés!!!
  • Tarajos Sül
    #2447
    én pl a rutinon buktam meg 1x,mert véletlen leraktam a lábam
    nem akartam nyalni eggyet ;)
    de csak ezen az eggyen buktam meg,még az elémletin is átmentem!
    igaz még 2 hibapont és mehetek én is ujbol... :)
  • Garcia
    #2446
    szal aztmondhatom, hogy 3 hónap alatt simán megcsináltam a jogsit, másoknak plussz órákat is kell venni, meg többször is megbuknak, nekem simán ment szerencsére...

    amúgy jótanács az EÜ-höz hogy tanuljátok meg a könyvet, mert tudni kell... pl. ma egy ovónő, aki elvileg tudja az elsősegélyt simán megbukott...
  • Garcia
    #2445
    a forgalmi vizsgán meg már tök nyugodtan végigvezettem... kaptam 5 vonalkát..de hát ki nem... meg a parkolás sem volt tökéletes de megoldottam... meg elöötte csak 28 órát tudtam vezetni, de már nagyon belejöttem...
  • Garcia
    #2444
    igazából sehol nemvotam tökéletes, de csak a kresz vizsgát kellett 2x csinálni, mert az elsőn 1pontal elbuktam....

    szal a 2. kresz vizsgán átmentem, aztán a rutinvizsgán nagyon paráztam, de átmentem... a rutinnál amikor elkezdtem az első feladatot(elindulás, célmegállás) elkezdett az autó pittyegni, hogy nem kapcsoltam be a biztonsági övet... aztán mégidegesebblettem és elfelejtettem kirakni az indexet megállásnál (de mivel ezt max 2x lehet elmulasztani ezért nem lett baj belőle), aztán megincs csak a paraimatt a gyorsítás fékezés feladatnál meg az volt h elindultam, felváltottam 2-esbe és kuplung még le volt nyomva, de már adtam rá gázt ezért felbőgött a motor, akkor már azthittem h rég megbuktam, majd a tolatásnál nem hátranézve tolattam hanem tükörből nagyrészt... szal a végén mondta a vizsgabisztos hogy ne izguljak, mert forgalmi vizsgán 50 percet kell vezetni... aztán elmondta a hibákat, de ezekér nem jár bukás, mert teljesítettem a feladatokat, csak volt egykét szépséghiba...:D:D
  • Sanyix
    #2443
    Rutintól nefossál, azon át szoktak engedni, a forgalmitól fossál, persze csak akkor ha budapesti autósiskolánál csinálod...
  • tigeroo
    #2442
    mennyit tanultál rá?:D

    mennyire jegyezted meg a dolgokat, remekeltél?:D mesélj énmeg itt fosok, szerdán lesz rutin vizsga
  • Garcia
    #2441
    Nah átmentem, nincs több vizsga... holnap bemegyek az okmányirodába és jövőhéten remélem meglesz a jogsi :DD


    én úgy voltam vele, hogy nembaj ha néhányan mennyenek be elöttem aztán meglátjuk mi lesz... szal ma már mikor bementem volt bukás is...

    a forgalmivizsgán voltam a leg "lazább", mert úgygondolam az elsőn úgy is megbukom, szal csak megnézem mire számíthatok, de aztán mégis átmentem...:D
  • scania
    #2440
    Igen B kategória.
    oké.köszi!
  • tigeroo
    #2439
    B kategória? asszem vontatásra vonatkozó + lakókocsi van csak
  • scania
    #2438
    Sziasztok!
    Azt szeretném kérdezni hogy friss jogositványra vannak korlátozások?
  • Tarajos Sül
    #2437
    én ugy voltam vele,hogy inkább én akarok legelsőnek bemenni,mert legalább tulleszek rajta!
    és ez sokkal könnyebb mint pl a forgalmi!

    ott ha egy "lépést" elhibázok,és 100%-ra tudom,hogy nem enged át a v.biztos,utána addig ottan égek,még be nem érünk az irodába,ott legalább az égészségügyin ki lehet magyarázni magad! :)))
  • Garcia
    #2436
    thx! ma 1kor vizsgázom... úgyérzem felkészültem, csak a parától nehogy elfelejtsek mindent:D