7955
Jogosítvány
  • NSTSpider
    #2515
    Ha megällitanak akkor ott helyben meg is büntetnek kapsz csekket ha nem akkor a kocsi tulajänak ill üzembentartojänak jön ki a papir. ha minden igaz el meg az 57§ miszerint a tulaj nem köteles sem magära sem közvezlen hozzätartozojära terhelö vallomäst tenni.(Bocs az ekezet hiänya miatt de kint vok Nemetoban :))
  • bertino
    #2514
    naneeeee
    én tanulókocsimba is csak a tanárnak volt pedál, ezzel ki is ürült a módosítások listája :)
  • Tarajos Sül
    #2513
    ez jó kérdés,de sztem a lagzi verdái se foglalják el az egész utat,másrészt a rendőrautók zárják le addig azt az utat,amig a lagzi verdái rákanyarodnak
    tehát jönnek az autók(lagziék) :),és rá akarnak kanyarodni egy másik utra,ezt az utat lezárják,hogy ne kelljen várniuk(pl egy stop,vagy egy elsőbbségadás táblánál),és ha ezek az autok már rákanyarodnak,akkor a yardok elmennek!

    [ilyet már látott]
  • akyyy
    #2512
    mi van akkor ha megy a lagzi vagy 200 autóval, oszt jön a mentő meg rendőr, lehúzódik mind?:D
  • akyyy
    #2511
    tanulokocsikat általában módosítanak( alapjárat, stb..)
  • mEkLaU
    #2510
    Milyen értelemben?
  • Bandee1987
    #2509
    no, golffal tanulok vezetni, és ma kipróbáltam a toyota yarisunkat...ég és föld a különbség...
  • akyyy
    #2508
    151 km/h -val száguldott
  • akyyy
    #2507
    nem , mégnem volt ilyen, de olyna mikro fordul elő hogy vmit postnáznka? godolom ha lefényképezték akocsit, vagy valami.... mert nemaz én nevemen van akocsi:D

    max akkor ha gyorsan hajtok, megállítank, és szépen adnak egy jó drága csekket....


    megáűllítással nincs gond, inkább az h valahol bemérnek:S
  • Sland
    #2506
    Mondd azt hogy nem te vezetted az autót. Kérdezik hogy ki. Mondd azt hogy egy családtagod. És mivel családtagra nem vagy köteles terhelő vallomást tenni, ezért vége az ügynek. páá-páá befizetés. :)
  • NSTSpider
    #2505
    Miért, bemértek? Mennyi volt ott a megengedett?
  • akyyy
    #2504
    és ha jövök haza miskolcról 4 sávoson, megyek vagy 120al, a végén meg sebességet mérnek, mire számíthatok?


    és az mikor van hogy küldenk postán egy bazi nagy feljelentést? ( bár akkor honnan tudják h ki vezet?:S)
  • Sland
    #2503
    nekem 5 órát kell vezetnem.
    2x2.5óra
    abból már 2.5 megvan :P
  • NSTSpider
    #2502
    Akkor valszeg megbüntetnek! Haverom anyja is járt így ő elfelejtette berakni a papírt kemény összegre megbüntették.
  • mEkLaU
    #2501
    Gyerekek, ha megyek Anyám kocsijával és van nálam jogsi, de a forgalmi nincs nálam, és mondjuk megállitanak és azt mondom, hogy kerestem de nem találtam meg és mindenképpen használnom kellett a kocsit, akkor mi van?
  • Garcia
    #2500
    hát igen... egyszer nálam is előfodult, hogy elindultam a lejtőn felfelé, majd megkérdezte az oktatóm, hogy tudod mi ez a szag? mondom nem, de biztos tüzelnek valahol... erre mondja hogy ilyen amikor égetem a kuplungot... :D
  • shad0w
    #2499
    Hát nemtom, én arra használom a kéziféket, hogy parkoláskor rögzítsem az autót. Bár rutinon, dombon elindulásnál tényleg a kézifékkel kellett hülyéskedni, de sztem az a legegyszerűbb feladat. Utána nekem az oktatóm soha nem mondta többet, h dombon elindulásnál kéziféket használjak, hanem megtanított rá hogyan kell elindulni emelkedőn, és hogyan kell megtartani az autót kuplunggal. Nyilván mondjuk egy 1 perces pirosnál nem célszerű kuplunggal tartani az autót, de rengeteg olyan helyzet van amikor szükség van rá, pl tempósabban is lehet így elindulni :) De idővel erre mindenki ráérez majd h mikor mit hogyan, nem nagy dolog...
  • Sanyix
    #2498
    Jó de nem kell feltétlenül kézifék a lejtőn fölfelé induláshoz. Be kő tenni egyesbe a váltót, nyomni a kuplungot, nyomni a féket, kiengedni a kéziféket, aztán mikor indulni akarsz gyorsan átlépni a gázra a fékről, megnyomni kicsit, és közben vissza a kuplung :) ha jól csinálja az ember nagyon óvatosan lehet elindulni így, visszagurulás nélkül :) sztem kényelmesebb mint a kézifékes :) bár a kézifékes a biztos, úgyhogy veszélyes helyen azt érdemes használni. Ja amúgy persze autóra gondolok :)
  • Tarajos Sül
    #2497
    ezt nem volt kitűzve!
    megadott egy útvonalat az oktató,és azon kellet végigmennünk!

    a gyakorláson egy JÓ párszor(kb 12 kör),hogy megszokjuk meg ilyesmi

    a vizsgás ürgével :) meg 1x
  • tigeroo
    #2496
    ööö hány órát kell vezetni M-es kategóriában a városban? nemtudod? má tudnám lefele ezt az egészet :S
  • tigeroo
    #2495
    ha lejtőn parkolnál, el tudj indulni...rutinon volt pár emberke, füstölt a gumi + csikorgott a kerék mikor elindult...mozgásban lévő autó meg szinte magától felmegy a lejtőn, azt nem kell gyakorolni..
  • Tarajos Sül
    #2494
    nem nagyon értem!
    Nem arra gondolsz,hogyha bent vagy a kocsiban várakozol egy lejtön,és hogy ne gurulj vissza :),behuzod a kéziféket?

    ezt szerintem se tanitják bár nekem M-es jogsim van,de nekünk is egy megszabott útvonalon kellett mennünk!
    a rutin meg fékezések és kanyarodások sora :)
    lejtő nélkül!
  • Sanyix
    #2493
    Van a lejtőn fölfelé elindulás kézifék nélkül. Na azt nem tanítják az autós iskolában, csak a kézifékest, pedig elég sokan inkább kézifék nélkül nyomják, köztük énis, de nekem apám mondta hogy hogy kéne, mert ilyesmiről szó sincs az autósiskolában.
  • Garcia
    #2492
    Nah végre tegnap megérkezett a jogsi, szal már mehetnék is kocsival... ezt fogom tenni...
  • Harly18
    #2491
    Tudom ,hogy a városin nagyon kész leszek idegileg, ami persze megszokható. Az EÜ, hát igaz nme kéne rá annyit tanulni, de úgy vagyok vele, hogy inkább átolvasgatom párszor, mitsem kelljen mennem újra, mert nem tanultam semmit....
  • lamase
    #2490
    Forgalomba tiszta ideges leszel még akkor is ha a rutin megvan, idővel beleszoksz. EÜ meg lófasz, felesleges rá tanulni. Annyit kell tudni hogy ha a vérzés lüktetve jön szorítani kell, nah meg azt is jó tudni hogy vki hányni kezd nem félrenyert, hanem fejét ütötte be, szal nem jó ha rángatod hátulról.:)
  • Harly18
    #2489
    Én jövő héten megyek rutin vizsgára. Hála istennek jól megy, s most tanulgatom a műszakit, mert ezen is el lehet bukni, főleg ha egy kukacoskódó, mindenbe belekötő vizsgáztatót kap az ember. Remélem nem leszek ilyen peches. Városban még nem vezettem, de ennek is meglezs az ideje, mert nem is szívesen mentem volna városban, addíg amig nem érzem azt, hogy biztonságosan tudok menni, minden idegesség nélkül. Márcsak az egészségügyit kéne tanulgatnom, mert rohadt sok oldalas papírt kaptunk anno az oktatáson :S Remélem ez sem lesz vészes...
  • Bandee1987
    #2488
    kössz :)
  • lamase
    #2487
    nagyon nehéz, megbuksz ugyis
  • Bandee1987
    #2486
    Üdv mindenkinek! No, én már túl vagyok a kreszen meg az eü-n is (mind2 hót eccerű volt), most fog majd jönni 1-2 hét múlva a rutin, a feladatok nem mennek rosszul. Bár ugyebár az oktatóval már városban is vezetek, az még nem megy valami jól, remélem belerázódok :)
  • Tarajos Sül
    #2485
    csak egy 4 ezer forintos államkincstáras csekket kellet befizetnünk,és ha jol tudom a lejárt után ujat,is igy kell kérni
    Ha ugy vesszük egy uj jogsiért kell 4 ezeret fizetni,mertha a régi lejárt akkor is uj kell,ha meg elveszett akkor is!
  • I.C.ram
    #2484
    Igazából nem is elveszett, és nem is az enyém.

    Szóval apámnak lejárt a régi jogsija (még az a kinyitható kis salátakönyv fényképpel, pecséttel), és azt mondta egy ismerős, hogy érdemes inkább azt mondani, hogy elveszett, mert így olcsóbban meglehet úszni a régi jogsi esetében, mert a lejárta még nincs nyilvántartva. Szóval ezért érdekel.
  • Tarajos Sül
    #2483
    én feljelentést tettem a helyi rendőrségen,és vártunk kb 1 hónapot hátha valaki visszaküldi postán!
    Teneked nagyobb az esélyed,hogy visszaküldjék,mert neked elveszett nekem meg ellopták!
    Na jo,kb 1 hónap eltelt a feljelentés,és az ellopás óta,hát elmentünk,és csináltattunk az okmányba!
    Kértek jegyzökönyet,de az nem volt,igy utólag kinézték a rendőrségi nyilvántartásbol,és miután beigazolodott náluk,hogy a rendőrség is körözi,csináltak egy ujat 4 ezerért!(ez mindenhol annyi,mert államkincstáros csekket kérnek az okmányban(persze befizetve :) )
    Azóta se lett meg,az ujat használom,és a jogsi lejártáig körözés alatt van!
  • I.C.ram
    #2482
    Ha elveszett a jogsi, akkor mi a teendő?
  • Tarajos Sül
    #2481
    igen az segédmoci,mert nekem is ilyen van

    és tényleg!
    én is ugy halottam,hogy segédmocit lehet vezetni B kategoriás jogsival,csak tudod a B-s többe kerül,mint az M-es jogsi!
  • Garcia
    #2480
    írni sem tudok... az segédmoci? az a B-ben is menne van asszem :)
  • tigeroo
    #2479
    50ccm


    szazl nincs 5. kérdés
  • Garcia
    #2478
    az fi a fakk? :D
  • tigeroo
    #2477
    M kategória...:)
  • NSTSpider
    #2476
    :)))) Jó a humorod :))))