7955
Jogosítvány
  • tigeroo
    #2555
    nah, szerdán megkezdem a forgalmi részt:) egy hétre rá pedig vizsga..csak ne bambuljak el ..."fordulj meg máááá bicsinász"
  • Tarajos Sül
    #2554
    forgalmi,rutin,elméleti?
    az utobbi sztem a legnehezebb :)
  • CUCLI
    #2553
    afene holnap B kategóriás vizsga :C
  • NSTSpider
    #2552
    Egy a lényeg, miután meg van a jogsid annyit vezessél amennyit csak tudsz.
  • Bandee1987
    #2551
    jólvanna :P
  • NSTSpider
    #2550
    10 órát tegnap vezettem Németországból haza :))))
  • Bandee1987
    #2549
    ok :)

    de már jópár órát levezettem forgalomban, még kb. 10 órám van, amit levezetek.
  • bertino
    #2548
    akkor készülj fel, mert most jön inkább a picit nehezebb része a dolognak ;)
  • Bandee1987
    #2547
    VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ MEGVAAAAAAAAAAN A RUTIIIIIIIIIIIIIIIIN!!!! :)
  • Mhosah Myth
    #2546
    Imádkozol :))
  • shad0w
    #2545
    ablaktól-ablakig futsz :)
  • Milka
    #2544
    tud valaki valamien prktikát ara hogy ha leizsgáztam az forgalomból,onnantól hogy lehet megpörgetni a papírintézést????
  • shad0w
    #2543
    "jah és mit szóltok ahhoz hogy a notórius gyorshajtóktól elvehetik majd az autókat?"

    És mi van akkor ha nem az ő nevén van az autó?
  • shad0w
    #2542
    "felteszem jobbra kanyarodsz, akkor csak balra nézel el, jobbra nem, és mondjuk egy ien kereszteződésben előzhetnek abban a sávban amire rá akarsz fordulni, és akkor lesz egy szép cuppanás, viszont ha kint van a stop tábla, akkor talán elnézel balra is"

    Akkor talán elnézel JOBBRA is, nem? Vagy lehet h nem tudom értelmezni amit írtál, ez esetben elnézést :)
  • tigeroo
    #2541
    elsőbbségadás kütelező az a fordtott 3szüg
    a stop tábla meg: állj! elsőbségadás kótelező (német billenyű rox)

    lehet hogy beláthatatlan útszakaszra kanyarodásnál, vagy nagy forgalmú útnál rakják ki :l kifordulsz a főútra és paff!már beléd is száguldott valami...szal nem véletlenül találták ki

    jah és mit szóltok ahhoz hogy a notórius gyorshajtóktól elvehetik majd az autókat?
  • Easy Rider
    #2540
    stop táblát szvsz ált oda szoktak kirakni, ahol zebra is van, és az előzés is megengedett, tudom h ez így hülyeség, mert elvileg zebrán nem lehet előzni, de ha elsőbbségadás tábla van, felteszem jobbra kanyarodsz, akkor csak balra nézel el, jobbra nem, és mondjuk egy ien kereszteződésben előzhetnek abban a sávban amire rá akarsz fordulni, és akkor lesz egy szép cuppanás, viszont ha kint van a stop tábla, akkor talán elnézel balra is
  • HiPPoNaX
    #2539
    Valoszinuleg nem veletlenul van ott az a stoptabla, konnyen lehet, hogy pl korabbi abban a keresztezodesben torent balesetek miatt kerult ki. De tokmind1 mi az indoka, valtoztatni nem tudsz rajta, vagy bevallalod a szabalytalansagot, vagy megallsz (azt a plusz 20 masodpercet talan tul lehet elni)
  • Tarajos Sül
    #2538
    Ezt tőkéletesen értem!

    Csak azt nem érte,hogy mi a francért kell akkor megálni,ha stop tábla van,és nem jön semmi,
    és belátható az utszakasz,amire rá akarok fordulni!
    Mert ilyen esetben ha kiszuúr egy rendőr meg kell hogy álljak :(((((((
  • DJ Bee18
    #2537
    akkor nem kell megálnom,mint az elsőbbségadás tábla esetében

    Fordítva, STOP-nál kötelező megállni, elsöbbségadásnál meg ha kell (jönnek) akkor állsz meg
  • Csiaki
    #2536
    Ne szarjál! Az 1 hét az egész!
  • Sland
    #2535
    Nah átmentem ma a forgalmi vizsgán mopeddal. Minden vizsga elsőre sikerült :P
    Már csak az a szaros EÜ van hátra... Kár hogy nem lett megvenni valahol az EÜ szarságot amit kapunk a vizsga után. :DDD
  • DJ Skyline
    #2534
    ez egy állat,nem semmi!
  • Tarajos Sül
    #2533
    van m-es,pont azért irtam:
    #2526
    "lehet hogy a kreszkönyvemben is benne van,de itt ez a topik is :)"
  • HiPPoNaX
    #2532
    Meg kell allnod minden esetben, akkor is ha foloslegesnek tartod, mert szerinted belathato a keresztezodes, legalabbis a KRESZ ezt mondja ki. Ha meg rugalmasan kezeled a KRESZ-t, akkor imadkozz hogy:
    a.) ne fuss ossze rendorrel
    b.) kezelje o is kelloen rugalmasan a dolgot :D
  • Bandee1987
    #2531
    mind1, inkább állj meg, amíg nincs meg a jogsid.
  • Tarajos Sül
    #2530
    jo ok,de teljesen felesleges,ha nincs miért!

    azért követem ezt:
    #2526: "de azért megállok,mert legtöbb járművezetőt stoptábla miatt állitanak meg!
    ennek kicsi az esélye,de ki akarja?"



  • Easy Rider
    #2529
    STOP = Állj! aszittem világos :P
  • Sanyix
    #2528
    Hülyeség, de meg kell állni. Engem lecseszett anno az oktatóm amikor nem álltam meg, csak úgy 1 km/h-ra lassítottam stoptáblánál :)
  • akyyy
    #2527
    meg kell álni, stoptáblánál minden esetben!
  • Tarajos Sül
    #2526
    lenne egy fontos kérdés
    lehet hogy a kreszkönyvemben is benne van,de itt ez a topik is :)

    szoval,ha én egy T alaku elágazáshoz érek,és a vizszintes útra akarok rákanyarodni(mopeddel)/tehát a T betű "sapkájára"/
    azonban ahol én a függöleges uton jövök stoptábla van!
    na ha én jobbra akarok kanyarodni,és ha abban a sávban(a felezővonal ezen oldalán)balról nem jön semmi,(HA ÉN EZT ELŐRE LÁTOM)akkor nem kell megálnom,mint az elsőbbségadás tábla esetében,vagy meg kell állni,és utána elindulni,még akkor is,ha nem jön jármű,amit el kéne engednem?

    az utobbit nagy hülyeségnek találom,de azért megállok,mert legtöbb járművezetőt stoptábla miatt állitanak meg!
    ennek kicsi az esélye,de ki akarja?
  • Bandee1987
    #2525
    golf diesel, yaris benzines. Golffal eccerű a kuplungolás yarissal már nem annyira. (meg golffal vígan megy 1-esben mindenféle gázadás nélkül kisebb emelkedőn is, yaris meg lefullad)
  • Bandee1987
    #2524
    Hétfőn megyek rutinra :)
  • Csiaki
    #2523
    Nincsmit.
  • Vlala #2522
    Akkor kezdhetem az egészet elölről... köszi az infókat!
  • Sland
    #2521
    Jaj basszus, lesz 2 hetem amikor tudok motorozni suli előtt... Grrr
  • Csiaki
    #2520
    Minden sikeres vizsgán túl vagy akkor pár nap múlva mehet leadni a papirokat aztán az okmányirodába, és ha ott meg van minden akkor 1 hét.
  • Sland
    #2519
    Nah basszus, mostani 7végére csúszott a forgalombeli vizsgám (M).
    Ha ez megvan, már csak az egészségügy marad, meg a papirok.
    Ha tegyük fel augusztus első hetében megvan ez EÜ akkor mikorra lesz jogsim?
  • Csiaki
    #2518
    Kresz akkor nem kell ha már van valamilyen motorra jogsid.Én 3 éves AK-s jogsi után csináltam meg a A-t(korlátlan) 30rugóból meg volt és csak 2 óra rutin és 5 óra városi kellett hozzá!
  • HiPPoNaX
    #2517
    Csak az EU-t uszod meg tudtommal, kresztanfolyam kell megegyszer, rutin es forgalom meg ugye egyertelmu.
  • Vlala #2516
    Kérdés: Van érvényes B jogsim. Mennyibe kerül kb. az A1? Kresz, Eü gondolom nem kell, illetve KRESZből lehet, hogy kell valami átképzés...