7955
Jogosítvány
  • csekez
    #2675
    de ha van karja,akkor se a kezenel kell a pulzust merni,hanem a nyakanal.
  • csekez
    #2674
    :D:D:D:D
    nem.nincs is karja. :D:D:D
  • tigeroo
    #2673
    jah téleg,a bábunál kell a pulzust mérni?
    azt kihagytam tegnap a kérdésekből
  • csekez
    #2672
    velem is igy volt.a legkesobbi idopont az dun 17 ora.de az sem az ejszakai volt.:D
  • HiPPoNaX
    #2671
    Nem vezettette le, annyira ugyelt, hogy este 6 utani idopontra adminisztralja be, mert akadt a kornyeken par oktato, aki pl delutan 2tol tartott a karton szerint ejszakai vezetest :D
  • Harly18
    #2670
    Veletek levezetteti az oktató az éjszakait? 4 órás azt hiszem. Nekem azt mondta, hogy ha nem akarom ,akkor nem kell, mert hogy ott úgyis csak a lámpán van a hangsúly, hogy tudom-e, hogy mikor hogy kell kapcsolni.......Persze ez azoknak szól, akik esetleg nemrég vizsgáztak :)
  • Harly18
    #2669
    Értem, akkor ezt ne mfelejtem el. thx :)
  • csekez
    #2668
    igen,de nem kell bemutatni,csak tudni kell mivel rogzitened ha ficamrol,zuzodasrol,vagy feltehetoen belso toresrol van szo.
    ne izgulj meglesz.ha teteleket atnyalazod nem lesz baj.nem kell mentoskent gondolkodni, csak a jozan eszedet hasznald.mint csinalnal ha veled tortenne.
  • tigeroo
    #2667
    a különböző kötéseket kell tudni?(jó, tudom hogy kell...de ami a könyvben van az suxx, 3-4 képkockában mutatja be a bonyolult kötéseket is...grrr)
    ja és a "B" tételek megvannak valakinek? (szal kötelező, A+B tétel volt tegnap a tételkártyámon..)
  • Krezga
    #2666
    vagy hogy színleli-e csak az ájultságot, mert ilyen is van^^
  • csekez
    #2665
    benne van az eukonyvben és a tetelek kozott is irva vagyon.a7zert kell mert ha rafujsz a szemhejara valakinek,akkor reflexszeruen osszehuzza az illeto a szemhejat.igy bionyosodsz meg arrol,hogy eszmeletenel van-e vagy nem.
  • Harly18
    #2664
    nem is hallottam még szemhéj fújásról, hogy kell azt is :(
  • tigeroo
    #2663
    rendben:)
  • csekez
    #2662
    ha tul vagy rajta ird mar milyen volt az eu,meg a forgalmi.
    milyen hibakat ejtettel.
  • csekez
    #2661
    biztos meglesz. :D
  • tigeroo
    #2660
    oké, közönöm :o)

    csak meglesz az a fránya jogsi ...
  • csekez
    #2659
    "-hátrahajtom a fejét (nah ezt nemtom meddig kell + kell-e az állát fogni)"
    a fejet vegig hatra kell szegezni addig,amig nem mondja a vizsgabiztos,hogy eleg,es igekell az allat fogni,mert kulonben elszokik a levego a szajon at.
  • csekez
    #2658
    hello!

    a babunal ugy van a vizsgalat ahogy leirtad, kiveve a vallrazogatast.nem szabad,mert nem tudod milyen serulese van.csak szolitas es utana szemhej fujas.ha nem reagal,ugy altalanos ellatas.
    az "allat felhuzom" helyett inkabb mond azt,hogy fej hatraszegezese.
    ugy olvastam,hogy toled sem kertek, csak be kellett mutatni.
    fujas utan forditsd a fejedet a mellkas iranyaba.
    szoval csak razas nelkul csinaljad az ujraelesztest.
    a forgalomhoz kalappal!
  • tigeroo
    #2657
    sziasztok!
    a nagy harci helyzet az, hogy tegnap voltam elsősegélyvizsgán nyírbátorban (meg is húztak, 3 órán át vártunk, voltak vagy 50-en meg még szállingóztak)
    hazafele a kapott jelentkezési lapot kitöltöttük haverral, központ hív >>> "valami közeli időpontot..."
    szerda 10 órára kaptunk időpontot kisvárdára... (tehát holnap)
    kb. 3 órát tanultam a tegnapira..szal ma bele kell húznom

    a forgalmi vizsga szintén szerdán lesz, délután 2 órakor..

    szal kérdezek párat:

    tudjátok van a "beugró bábu", azt milyen sorrendben kell átvizsgálni?
    én ugy emlékszem a tanóráról (hajajj, még májusban volt) hogy hozzászólok (ez nemtom kell-e megkérdeztem a vizsgáztatót h mondjam e amit csinálok aztmondta csak magamban csináljam ügyesen...persze el is buktam, kihagytam a légzésvizsgálatot..grrr)

    szóval valahogy igy kell emlékezetem szerint:
    -megszólítom
    -megrázom a vállát
    -ráfújok a szemére
    -közel hajolok és 15mp-ig nézem a hasát
    -gézlapot rácsavarom az ujjaimra, "kikotrom" a száját (2x, cserélek gézlapot)
    -hátrahajtom a fejét (nah ezt nemtom meddig kell + kell-e az állát fogni)
    -a gézlapot ráteszem az orrára
    -az állát felhúzom
    -befujom a levegőt, várok, befújom a levegőt

    ja és van-e olyan oldal ahol ilyen dolgok le vannak írva...mert most 1 nap alatt meg kéne megtanulni a könyvet, átis kéne menni, azt kresz-t is át kéne nézni (ma még megyek 1-2órát vezetni, multhéten még pocsékul ment..)

    -
  • csekez
    #2656
    ma vettem at a jogsimat a visegradi uti okmanyirdoaba.kaptam melle kis konyvecsket is,ami nagyon hasznos.benne vannak a pontszamitasi rendszer reszletes leirasa és egy tavolsagmero tablazat is a megyeszekhelyekkel.szerintem jo tudni miert mennyi pontot kap az ember.a masik valaki nem tudja,hogy kezdojogsinal a pontrendszer mit is takar?duplan pontoznak?vagy valami mast?
  • csekez
    #2655
    en pesten tanultam meg vezetni.volt egy olyan vizsgas utvonal, hogy lako-ovezet szelen vitt az ut és pont egy fuzfa ele beraktak egy 20 km/h-s korlatozo tablat. meg jo hogy szolt az oktatom,mert nem vettem volna eszre.
  • Bandee1987
    #2654
    jah, vácon csomó van belőlük, és a fák meg bokrok takarásában vannak
  • csekez
    #2653
    akkor egyetertunk abban, hogy az eldugott tablaknal nincs rosszabb
  • akyyy
    #2652
    csak egy elsőbbségadás kötelező tábla volt kitéve, és ha jobra behajtani tilos tábla van, akkor, h ne a kereszteződés közepén lássam hogy nem lehet arra menni(mert ugye nem is lehetett látni a piros táblát), illene kitenni a háromszögű táblára hogy csak egyenesen és balra lehet menni O.o
  • Easy Rider
    #2651
    np ;)
  • Krezga
    #2650
    asszem ha még nincs, akkor igen.
    De más biztos jobban tudja...
  • Realtibi
    #2649
    nem vettem észre:D
  • Sland
    #2648
    Ha A1-re akarom lerakni a jogsit akkor kell alkalmasságit ( vagy mit ) csináltatni a házidokival?
  • bertino
    #2647
    hát pedig elég sok van, járjál gyakrabban errefelé
  • Easy Rider
    #2646
    #2627
  • Realtibi
    #2645
    az A s jogsihoz jo az autoskresz???
    /már ha az A jogsi az a 125 ccm motor/
  • akyyy
    #2644
    pff miskolcoin egy helyen ki sincs téve én meg lazán behajtotam... féluton elég durva keresztbefordulásaal gyorsan megfordultam de eléggé szar érzés volt h ott dudáltak rám egy csomoan...:D
  • csekez
    #2643
    a stop tablat altalaban alegge jol lathato helyre rakjak
    ellenben a behajtani tilos tablat na azt...
  • NSTSpider
    #2642
    Csak ne STOP tábla legyen.
  • csekez
    #2641
    eldugott
    bocsi
  • csekez
    #2640
    sot az eldogott tablakbol is kijutott :D:D:D:D:D:D
  • csekez
    #2639
    piroslampas sztori nekem is jutott
    jokat nevettunk az oktatoval a vegen
  • NSTSpider
    #2638
    ennél már csak az a rosszabb ha egy faágtól nem látszik a lámpa mert nekem már volt ilyen őze anyó pislákolt mikor csikorogva megálltam :)
  • I.C.ram
    #2637
    Én egyszer lazán elindultam piroslámpánal :D Észrese vettem, hogy lámpa van, csak megálltam, mert láttam ,hogy gyalogosok mennek át az úton, aztán mikor átértek lazán elindultam a pirosban :D
  • NSTSpider
    #2636
    Engem anno bevittek egy jó kis 30-as övezetbe persze jobbkezes is volt figyeletem a sebességre mire a vizsgabiztos beírta ,hogy:lassan hajt :DDDDDDDD