7955
Jogosítvány
  • Macccy
    #2755
    Ezaz ... én is ígyvoltam. Én mondtam elsőre az oktatónak a legjobban, hogy "Hé, neviccelj, a rutinért nem fizetek"
    Mikor megvágtak akkor meg mondta, mint a pereces, hogy "Ugye én szóltam, hogy manapság ez nem ígymegy!"
  • Sanyix
    #2754
    Áhh, pesten olyan köcsög vizsgabiztosok vannak, hogy fú. Nekem 3 ismerősből 2 borravalóval ment át forgalmin (énis), a maradék egynek meg barát volt az oktató... Én igazából magamról tudok hogy hogy vezetek, és hát amikor először mentem ki az utcára a friss jogsival, elég jól beilleszkedtem a forgalomba, amióta vezetek semmi meleg helyzet nem volt, semmi anyázás rám se dudáltak soha, az indexet se nagyon felejtem el, nem úgy mint egyes bunkó tetű cikázó parasztok. De azért megbuktattak egy apróságért... Szóval ne legyen rossz lelkiismereted, így van ez sajna... Engem már az elején felkészítettek az ismerősök arra hogy milyen dolgok lesznek, de az első forgalmin még nem adtam borravalót, mert gondoltam, hátha szerencsém lesz. De nem.
  • CaviaR
    #2753
    Hát illene a vizsgákon átmenni, ahoz h jogsit akarj. Lehet h te úgyérzed jól vezetsz, de inkább gondold át miért vágnak meg, és ne csak a vizsgabiztost hibáztasd. Nyílván vannak szemetek, engem is baromságért buktattak meg, de ennyivel is több volt a tapasztalatom.
    Nem lehet eléggé felkészülten kimenni forgalomba saját felelősségre, nemhogy még csalva. Ha elkövetsz egy hibát, és megbuksz miatta (sok időt és pénzt vesztesz) akkor jobban berögzül amit rosszul csináltál.
    Azon a pénzen inkább tapasztalatokat vegyél, így is túl sok a baleset. Ez nem olyan mint az érettségi vagy a nyelvvizsga, itt életek múlnak azon h tényleg megérdemelten kaptad-e a papírt.
  • Macccy
    #2752
    Ehh emberek ... nekem már 1 hete tiszta rossz a lelkiismeretem. Elsőre egy apró hülyeség miatt a faszbiztos megvágott a rutinvizsgán (a megengedettnél 30 centivel távolabb álltam meg a szlalom végén levő bólyától). Nem estem kétségbe, mivel minden más hibátlanul ment, sőt a többieket is megvágta mind a kiskancsó (volt akit komoly okkal). Mivel munka miatt mielőbb kellene a papír, kifizettem zsebbe a rutinvizsgát és erre készülök a forgalmin is. Na ettől van lelkiismeretfurdalásom.
    Eddig mindíg minden vizsgán átmentem önerőből és pont egy ilyen "fontos" dolgot kell kifizetnem. És akkor még nem is beszélve azokról akik élből így veszik meg a papírt és nem is tudnak vezetni - tisztelet a kivételnek persze. Nem mondom, hogy én TUDOK vezetni, mert azt sokan még több év vezetés után sem mondanák. De ha az ember nem csinál semmi egetverő marhaságot és megvágják ... és az átlagparaszt 80 (!) százaléka még egy kibaszott körforgalmat sem tud használni, képtelen irányjelezni és még sorolhatnám.

    Persze gyakoroltunk párszor forgalomban és eltekintve a kezdeti 2-5 lefulladást (szokás és cipő kérdése) és a logikátlanul elhelyezett, de betanulható jobbkezes utcákat, nem is volt komoly gond. De ha összefut az ember egy szemét biztossal a rutinon, az utána már nem bízik a forgalmisban sem. Megvághat azért, mert piros jelzésénél lelépő gyalogost nem ütöm el (dúrván hangzik, de havert azért vágták meg, mert megállt a zebrán rosszkor áthaladó gyalogos előtt, mikor őneki már zöld volt a lámpa) vagy azért mert egy váratlanul kitolató autót vagy későn felmért kátyút irányjelzés nélküli terelővonal átlépéssel kerülök ki. Még akkoris, ha csak pár tíz centit megyek át! Sőt volt olyan is akit azért vágtak meg, mert az irányjelzőt csak 5 másodperccel később kapcsolta le. Marhaságok. Nekem mégis bűntudatom van ... picsába! Leszarom a pénzt, de hogy ennyire mocskok legyenek. Ha meg élesbe csinálom "borravaló" nélkül, akkor meg megvág és ezzel bukok pótvizsgadíjat (ami annyi mint a zsebpénz) és ami a legfontosabb, újabb egy hetet legalább.
    Rohadt egy banda ...
  • RussT
    #2751
    jó neked, ha az ember kifog egy rendes okatatót akkor minden rendben mehet..:)

    egyik haverommal mentunk elméleti vizsga után kiválasztani hogy akkor majd esetleg talán felveszsük a kapcsolatot, megláttáunk egy WagonR-t, kitaláltuk hogy biztos milyen jól ki lehet látni belóle, meg nem is agy kocsi, könnyen kilátni minden irányba (jónagyot tévedtünk), de az oktató volt a legrosszabb akit rendes embernek hittünk...

    a poén az egészben hogy nem is mi hivtuk fel hogy hanem ö keresett meg minket telefonon hogy öneki épp nincs diákja , mi meg akkor végeztünk elméleti vizsgán ugyhogy az idopontot meg is bezselhetjuk (orultem is hogy meg pont o keresett meg)

    nade aztan kiderült késöbb hogy egy bunkó, modortalan emberke...az oktatas pedig ahogy irtam elobb kissé hiányos volt...

    (nem arra ment hogy bizonyos helyzeteket kezelni tudon az ember hanem inkabb arra hogy majd betanuljuk az utvonalat stb...)
  • Count Adyn
    #2750
    Én ugy mentem hogy közöm nem volt autóhoz addig, de nagyon jó oktatóm volt:))
  • RussT
    #2749
    nekem nem is emlitette hogy mi lesz a éjszakai vezetéssel (abból még nincs is nagy gond talán) , sőt egy csomó más elemet "elfelejtett" emliteni is ami aztán az utolsó órán jutott eszébe..

    ---
    (Véleményem a jelenlegi oktatási rendszerről:
    autós iskolába úgy kell elmenni vezetni tanulni hogy már aki oda megy az tud vezetni(valamennyire)..csak így biztos a vizsga..[persze vannak kivételek, tiszteséges iskolák, rendes oktatók is...[pl. az elméleti oktatóm az volt])
  • H. Peti
    #2748
    Tényeleg pontos j , pedig nem vagyok rossz helyesíró, csak tegnap másnap volt :)

    Üdv.
  • CaviaR
    #2747
    Szerintem sem baj ha emelik a korhatárt. Azt sem bánnám ha 20 év lenne a minimum, viszont lehet h még az sem segítene. Aki hülye annak 30 éves kora alatt úgy sem jn meg az esze.
    De egyáltalán, minek egy 18 évesnek kocsi? Felvágni meg csajozni, azt annyi. Suliba járni?
    Tudom, mert nekem is megvolt a jogsim alig töltöttem be a 18at, sőt még saját kocsit is kaptam, és max suliba jártam vele.
    Itt Budapesten így is rengeteg a dugó a sok idióta miatt akiknek csak menőből van jogsiuk de vezetni azt nem tudnak, és tőlük nem tud az ember menni ha valami tényleg fontos és sürgős dolga van.
    Arról nem beszélve h a gyorshajtók nagy része fiatal, akik megállni vagy kikerülni azt már nem tudnak..
  • csekez
    #2746
    a korhataron
  • csekez
    #2745
    sziasztok!

    tanulonak azert kell jobbra tartani,mert az uttartasa és sebessegtartasa bizonytalan a tobbivel szemben.nincs felkeszulve egy csomo szituaciora és lehet,hogy ha belsoben haladna huzamosabb ideig,akkor balesetet okozna a sok kocsog miatt,ami se neked,se az oktatodnak nem jo.ahol en tanultam ott toleransak voltak nagyjabol a vezetok 1-2 kresszbenemtartot leszamitva.nem jottek ram,nem dudaltak ram.
    a kisvarosnak is megvan az elonye epp ugy,mint a hatranya,ugy mint ahogy a nagyvarosnak is megvan a hatranya.

    szerintem nem baj ha emelnek
  • akyyy
    #2744
    muszáj az pontos J

    lehetséges h néhány éven belül emelnek benne, szigorítanak,stb..
  • martons
    #2743
    Haveromtól azt hallottam, az egyik autósiskolában azt mondták neki, hogy 2007-től 18 évre emelik az autóvezetés korhatárát. Igaz ez?
  • H. Peti
    #2742
    remélem sikerrel! Illetve muszály hogy sikerrel éljem túl :)
  • NSTSpider
    #2741
    Itt találsz róla infókat.
  • akyyy
    #2740
    hé, nem tudja valaki menyni most egy autópálya matrica? hány naposak vanank? 4 naposak? az sms matrica menyibe kkerül és az hány napos? mert tulajdonképpen csak 1 napra kéne, lehet, odavissza...:D és ha van 1 napos akkor fizetek sms-be, csak száguldozhassak autópályán:)
  • Harly18
    #2739
    Túlélni biztos túl fogod, már csak az a kérdés, hogy sikerrel vagy anélkül :)
  • H. Peti
    #2738
    Sziasztok!
    Új vagyok még ebben a topikban, én hétfőm kezdem el az egész procedúrát, remélem hogy majd minden rendben lesz és nem kell semmilyen vizsgát, bukásból kifolyólag megismételnem:) már érzem, hogy a forgalmi vizsgán fogok a legjobban parázni, de csak túlélem valahogy :)
  • Harly18
    #2737
    És azt, hoyg ne mlesz következő vizsga azt csak remélem, nem jelentettem ki kategórikusan :)
  • Harly18
    #2736
    Értem, de én úgy érzem ,hogy ilyen bosszantó dolgon bukom el majd. A környezetemben valahogy senkinek nem sikerült elsőre. Talán én majd megtöröm ezt a hagyományt :D És persze sok múlik a vizsgáztatón is, remélem szerencsém lesz.....
  • HiPPoNaX
    #2735
    Nem is konkretan neked irtam, hanem altalanossagban :]
    VB nalam jofej volt, bar azert furcsalltam, amikor a 2*2 savos uton (zebra megszakitatlan, szall a 3 savval + 2 villamossinnel odebb zebra lepo gyalogosnak is meg kell allni...) a tuloldalt zebrara lepo gyalogosnak keszultem szabalyosan elsobbseget adni, mire kozbeszol, hogy hagyjam mar, "az meg messze van" :D
  • Harly18
    #2734
    Igaz, de remélem nem kell izgulnom a következő vizságán, mert hogy nem lesz :)
  • HiPPoNaX
    #2733
    Az ilyen bosszanto, de legalabb tudod, hogy nem a benasagod miatt huztak meg, igy annyi elonyod van a kovetkezo vizsgan, hogy nem izgulsz azon, hogy mennyire bena is vagy... (optimalis esetben persze :D)
  • Harly18
    #2732
    Pl.: egy kereszteződésben jobbról jön egy autó, indexel jobbra, tehát te mehetsz balra és akkor bunkókám utolsó pillanatban mégis egyenesen megy. Nem adtál elsőbbséget neki és megbuktál......Több esetet mesélt már az oktatóm, hogy nem a diák szabálytalankodott, hanem más volt a ludas, mégis megbukott, mert valahol más nem tartotta be a szabályt, igy a diák sem tudta......tehát valahol jogos, csak szemétség :(
  • akyyy
    #2731
    nálam anynira elbeszélgettek h meg se kellet álnom két kocsi közé
  • Harly18
    #2730
    Igaz, bár sajnos van amikor más szabálytalankodik és mégis te buksz meg...... :(
  • HiPPoNaX
    #2729
    Pest se annyira veszes azert, mint azt sokan hinnek. Teny hogy tobb a bunko, de ha jofej a vizsgabiztos akkor ezt o is tudja, mas hulyesege miatt nem teged fog szivatni. Ha mazas cserepedeny akkor mar mas a helyzet, de egy mazas cserepedeny kisvarosban is siman meghuzza az embert gondolom...
    Mondjuk az se hatrany, ha az oktatod ismeri a vizsgabiztost, nem is a korrupcio lehetosege miatt, egyszeruen ha ok halal nyugodtan elbeszelgetnek melletted, akkor az lehet feszultsegoldo hatasu, ellentetben a siri kuss + "a kovetkezo lehetosegnel jobbra megyunk" kombinaciojaval :]
  • NSTSpider
    #2728
    Az a baj ,hogy vizsgán nem úgy kell vezetni mint az életben hanem úgy ahogy a vizsgabiztos elvárja sajna:( Amúgy elméletileg városban nincs jobbratartás persze senki sem szereti a belsőben haladó tanulókocsit még ha dinamikusan halad is.Amúgy legközelebb sikerül.Ja ha jóban vagy az oktatóddal akkor akár súghatna is ilyen szitukban.
  • Harly18
    #2727
    Azért sokban múlik azon, hogy ki mekkora városban tanult és vizsgázik. Aki Pesten vizsgázik vagy hasonlóan egy nagy városban azt nem irigylem, met azért az egy fokkal nehezebb, mert sokkal több a bunkó, akik direkt a tanulóvezetőt szivatják..
  • Bandee1987
    #2726
    az lesz :)
  • Count Adyn
    #2725
    Hallod anno alattam is 2x megállt az autó és mégis átmentem elsőre:)
    Ez a sávos dolog elég faszság, ha jól emlékszem anniyt mondtak hogy
    ha lehetőségem van a jobbra tartsak, külső sávba de nem kötelező ha tudok
    haladni a forgalom ritmusával a belésőben, na mind1.
    Fuss neki ujra, és szolgáld ki az izlésüket amig nem kapsz papirt:D
  • Bandee1987
    #2724
    ok, én is ott mennék, dehát vizsgán még nem lehet :)

    ha meglesz a jogsi, utána már ok :)
  • Sanyix
    #2723
    Ja hát nekemis :) de azóta általában belül megyek, ha ismerős helyen megyek, mert belül kicsit gyorsabb a forgalom, és a kátyúk is kisebbek/kevesebben vannak mint az út szélén.
  • Easy Rider
    #2722
    mindenhol az van
  • Bandee1987
    #2721
    Csak tudjátok sztem azért nem olyan nagy baj, mert 2 km után megszűnt a külső sáv...szal életet nem veszélyeztettem, forgalmat nem tartottam fel, csak egyszerűen a belső sávban haladtam, mert rosszul itéltem meg, hogy át tudok e menni a külső sávba
  • Bandee1987
    #2720
    pedig ott is
  • akyyy
    #2719
    nekem az oktatóm mindig azt mondta az a profisáv, szóval tessék kifáradni innen -.-
  • Sanyix
    #2718
    Kötelező jobbratartás is csak az autópályán, meg a 2x2 sávos autóúton van nem? Városban főúton sztem nem.
  • Bandee1987
    #2717
    asszonta az oktatóm, hogy a belső sávban tanulóautónak közlekedni tilos, max. kikerüléskor, vagy ha behajtani kívánok balra, akkor kell...na mind1
  • Easy Rider
    #2716
    ez elég nagy faszság volt szvsz, semmi szabálytalan nem volt benne, talán a jobbratarts megszegése, de ez sem súlyos, max 2 vonalat adtam volna érte, de én átengedtelek volna