7955
Jogosítvány
  • Krezga
    #2795
    én egyszer se, és átmentem:) Csak okosan kellett válaszolni:)
  • GabcsiManó
    #2794
    tehát akkor olyat nem kell csinálnom majd hogy beszélek meg tapogatok meg főütőeret nyomizok.. huh :D
  • Krezga
    #2793
    asszem az A korl. az 125-ösig jó.
  • csekez
    #2792
    az "A" kategóriás a motorkerékpár - az "A1" alkategória elnevezésű a legfeljebb 125 cm3 hengerűrtartalmú vagy 11 kW-os teljesítményű motorkerékpár
  • csekez
    #2791
    nalam ugy volt,hogy mondta a vizsgabiztos,hogy minde feltetel adott az ujraelesztesre,szal nem kellett semmit se csinalni,csak lapot az orrara fejet hatra,allat rafog és mehetajohet.
  • GabcsiManó
    #2790
    forgalmira is ezt mondták

    azért dánke süni :)

    izgulás meg nálam kiiktathatatlan..
  • NSTSpider
    #2789
    Menni fog az EÜ ne izgulj. Egy kalappal
  • SitatiS
    #2788
    Üdv!:)
    Meg tudnátok mondani motoros jogsinál az A korlát mennyitől(ccm),mennyi?
    Köszönöm!:)

  • GabcsiManó
    #2787
    jobboldal :D megjegyeztem.. vagy bejön vagy nem...

    Garcia: átfutom akkor még...


    köszi mindenkinek
  • Garcia
    #2786
    3x olvastam el a könyvet... elég jól memorizáltam...
  • Sanyix
    #2785
    Stabil oldalfekvés, és 2 kérdés volt, és jobbra a bejárattól volt.
  • GabcsiManó
    #2784
    könyvet nagyjából bevágtam?
  • GabcsiManó
    #2783
    és a bábun ugyanúgy mint az embernél? beszélni hozzá?? vagy csak menjek oda a bábuhoz és harapjam be az orrát?? :D

    köszi amúgy :)
  • Garcia
    #2782
    azt azér hozzá kell tenni, hogy tanulni kell rá, mert pl. magamtól nemtudtam volna semmit ha nem tanulok az eüre
  • Garcia
    #2781
    nekem nem kellett bábun csinálni az újraélesztést, csak a másik srácot megvizsgálni hogy eszméleténélven-e (mondjuk nincs), végigtapogatni a csontokat, h mi van eltörve aztán húztam egy tételt, ami két kérdésből állt...
  • csekez
    #2780
    hat bemesz és stabil oldalfekves,aztan lelegeztetes eg babun.aztan huzol egy tetelt es elmondod.egy papir lesz amin van "a" meg "b" kerdes.nem kell megijdeni,mert a tetelsorban benne vannak,csak igy bonyolultnak latszik,de mondom a tetelsorbol taplalkoznak ok is.
    kalappal holnapra
  • GabcsiManó
    #2779
    uhh... ecc pecc ki mehetsz holnap után bejöhetsz, meik szoba legyen :D és mikor bementél mit kellett csinálnod?
  • Sanyix
    #2778
    Inkább összevissza, én is akkor mentem be, amikor jöttek ki, hogy akkor jöjjön 3 ember be, odament kettő, 3. nem, gondoltam akkor én leszek az :) és úgy.
  • GabcsiManó
    #2777
    na ez ígéretes... :D köszi... legalább most legyek szerencsés hogy a jóba kerüljek :D névsorba megy?
  • Sanyix
    #2776
    Én amikor ott vizsgáztam, két vizsgaszoba volt. Az egyikből szórták ki a buktatottakat, a másikból, amiben szerencsére én is voltam, széles mosollyal, és sikeres vizsgapapírral jöttek ki a vizsgázók :)
  • GabcsiManó
    #2775
    Sziasztok!
    Lenne egy kérdésem, vagy több :) Holnap lesz EÜ vizsgám.. Váci úton. Ha valaki vizsgázott ott elmondaná, hogy mennyire veszik komolyan?Bemegyek és mi az egésznek a menete?

    (túúl izgulós vagyok, jólenne kifogni valami bátorító vizsgáztatót )

  • SitatiS
    #2774
    Üdv!

    Átnézhetnél majd a Motor vásárlás topikba:P

  • Sland
    #2773
    azért nagy nem vagyok :P csak 2-3 hete van jogsim, de már 3 hónapja motorozok
  • SitatiS
    #2772
    Remélem jelentkezik:)))
  • akyyy
    #2771
    Sland nagy motoros:D
  • SitatiS
    #2770
    Sziasztok:)

    Bocsi ha OFF,de motorozik itt vki?
    Segítségre lenne szükségem:)
  • csekez
    #2769
    szep lehet
  • Krezga
    #2768
    a legtöbb olasz rendszámú kocsiban román van.
  • NSTSpider
    #2767
    Az ukránok is veszélyesek.
  • Count Adyn
    #2766
    engem eddig 2x igazoltattak ez a 2 1 órán belül volt, mikor a garázsból kiálláskor
    leszakadt az első rendszámtábla és az ablakba lökve volt:)) /idióta munkások járdaépitéskor kiásták a kapubejárót is én meg kénytelen voltam kijönni,persze hogy felakadt a r.sz. tábla:S/
  • csekez
    #2765
    engem most hetvegen igazoltattak a friss jogsimat lzasaggal kivettem és az rendor orra ala nyomtam.
    nagy sajnalatara nem talalt semmi hibat,ugyhogy tovaengedett.hal istennek nem radaros kocsi volt,mert bunti lett volna.
    aztan majdnem balesetet okozott egy roman vw transzporteres.ugy sorolt vissza a sajat savjaba,hogy majdnem levitte a kocsi hatuljat.
    jotanacs:olasz,roman rendszamu kocsikra vigyazni,mert eletveszelyesen vezetnek.
  • Macccy
    #2764

    Velünk is jött szembe vasaló, amit előzött a másik kb 130-cal 6-oson. Haver egyből lassított és leállt a szalagkorlát mellé. Mit ne mondjak, elég ijesztő látvány mikor 30 tonnás "mobil fal" közlekedik feléd 80+130 km/h -val.
  • Count Adyn
    #2763
    Haha, én egyszer mentem a 35 ösön, előttem 2 kamion, 90 es tempó, néha kinéztem hogy el lehet e menni melettük, de végülis maradtam mert haladtak, és egyszercsak
    egy kamion hátulról elkezdi előzni az egesz sort, engem+2kamion előttem:D eztigy 90 nél:D Na ott vettem el a gázt nagyon gyorsan^^
  • Harly18
    #2762
    Nem sokan teszik igy, persze van kivétel. Mondjuk akkor nagyot néztem mikor a körforgalomtól 20 méterre egy busz megelőzött, mikor 50-nel mentem.....Valami rallysnak képzelte magát.......
  • akyyy
    #2761
    én figyelem az oktatókocsikat egyrészt azért h ha csak látok egyet, akkor normálisan közlekdenek úgy ahogy azt kell, még ha nem is nézek mindig hátra, stb, akkor igen ha látok egyet...

    megazért h látom e azt amin tanultma oszt akkor dudálok villogok :D:D
  • Harly18
    #2760
    Ez a városi vezetés tényleg csak arra jó, hogy az ember belerázódjon. Az első órákon tiszta ideg voltam, féltem, hogy kinyirok valakit. 20 m-re lelépett egy gyalogos akkor már majdnem a fékre tapostam nehogy elüssem, s persze emiatt az idegesség miatt hibáztam sokat. Aztán óráról órára jobban ment, magabiztosabban, s ma már érzem ,hogy a féket mikor kell benyomni, hogy ne legyen gond. A forgalmi vizsga azért rossz, mert a sok bunkó mintha kiszagolná, hogy vizsgázól és akkor szemétkednek. A szerencsén sok múlik. Hogy épp mennyi a forgalom, mennyi ember van az utcán, mert ezek számával nő a kreszt be nem tartók száma is. Ha rajtam múlna, akkor kijelenteném, hogy tuti sikerülni fog, de sajnos nem csak rajtam múlik, mert lehet, hogy a 20 óra alatt hibátlanul megyek az senkit nem érdekel, csak az ,hogy abban az 1 órában hogyan teljesitek...
  • csekez
    #2759
    szerintem annyi kocsog vizsgabiztos van pesten,mint barhol mashol.en is kifogtam egy kocsogot meg egy rendeset.at is mentem masodjara.
  • CaviaR
    #2758
    Persze, teljesen igazad van, nem is vitatkoztam veled, csak mondtam, h mielött megkapod a papírt, nem árt ha tisztában vagy a hibáiddal.
    Tudom h a jogsi kézhezvételénél kezdődik el a tanulás, addig csak a szabályok ésszerűtlen betartatására kényszerítenek, amivel nemhogy közlekedni nem lehet úgy, de még a többi autóst is hátráltanod kell ezzel.
    Én is ezt mondom mindenkinek.. :)
  • NSTSpider
    #2757
    Huszonpár óra alatt nem lehet megtanulni vezetni.Az a jó ha a jogsi után rögtön vezet az ember és nem felejti el a tanultakat,és nem teszi el 2 évre a jogsiját a fiók mélyére majd előveszi egy Tescozáshoz és az első körforgalomban vagy kereszteződésben összetöri magát.
  • Macccy
    #2756
    Én is átgondoltam már ezt magamtól is, elhiheted. DE így nehezebb gyakorolni, hogy az oktató csak hetente 1x ér rá. Ráadásul ott az idő és a pénz tényező. Ha megvan ez a szaros papír, akkor KELL orrba-szájba (főleg éjszaka) vezetni és rutint szerezni. SENKI sem a tanfolyamon tanul meg vezetni! Senki! Még te sem ott tanultál meg közelekedni, csupán magabiztosabbnak érezted magad a vizsgára. Ha olyan hibát vétek forgalomban, ami tényleg súlyos, akkor nyugodt lehetsz, hogy nem megyek fizetni.