7955
Jogosítvány
  • maffioso
    #7515
    azért szerintem teljesen fölösleges most ezt kiforgatni, nem arról van szó aki mindent betart, hanem arról aki a másik kárát akarja, de látom te sem vagy különb, had gratuláljak
  • [HUN]FaTaL
    #7514
    Mert ekkora szar ez az ország, hogy azon csattan az ostor, aki betart mindent. Az utakon is mindig a vétlen hal meg...
  • maffioso
    #7513
    tipikus magyar hozzáállás...olyan nincs meg azt nem lehet...hiába kívánod neki a rosszat, így max rajtad csattan majd az ostor
  • Mark007
    #7512
    Haggyad, nem éri meg vitázni..majd tapasztalja..
    Sokan úgy hiszik, a kategóriák csak szivatásból vannak..
  • 2Bálint
    #7511
    majd egyszer elővesznek, ne aggódj...
    olyan nincs, hogy ötvenesként használom...
  • Csabesz6
    #7510
    Ja és folyamatosan stíröld az ÖSSZES tükröt, hogy lássák hogy erre odafigyelsz.Bár gondolom már felkészített erre az oktató.
  • Mark007
    #7509
    Vezess úgy, mintha nem ülne hátul senki.. Mondjuk vizsgabiztos bámulni fog a tükörbe, de ne vedd figyelembe...
    Csak nyugodtan, természetesen, és akkor nem köt bele semmibe :)
  • Csabesz6
    #7508
    Ne izguld túl, figyelj oda, kb ennyi:)

    Sok sikert!
  • hungary27
    #7507
    pár nap múlva forgalmi vizsgázok Veszprémben B kategóriában és tudnátok adni tanácsokat a vizsgára?
  • Pepsi Twist
    #7506
    pedig ennyi :D meg kensz valakit vagy haver vagy ilyesmi és már meg is van oldva :)

    nekem 180as runnerem van 50esként használom ^^
  • maffioso
    #7505
    nekem sajnos nem lehet motorom szal közvetlenül nem érint...pedig jó lenne nagyon
  • Zsolti9014
    #7504
    Azért arra vigyázzatok, hogy ha a papír olyan is, elég egyszer balesetet okozni vele, és máris kúrják a valagadat.
  • maffioso
    #7503
    szerencse hogy nem az okmányirodás néni tud rola papirt adni, hogy milyen a teljesítménye
  • 2Bálint
    #7502
    hát, az okmányirodában a néni nem fogja neked átírni... :-D
  • KILLER2
    #7501
    Jelenleg egy 95ös DT-t akarok venni, remélem az még ilyen, amikor telefonon kérdeztem, nem tudta megmondani fejből, a napokban megyek megnézni :)
  • maffioso
    #7500
    azaz, 21 év, vagy 2 év a1 v ak ha jol tudom, b-nek semmi köze hozzá
    viszont a dt125-t ugyanugy lehet használni mint egy nsr-t, amikor csinálták nemvoltak idióta szabályok, nagyon soknak ugy van a forgalmia hogy 11 kw, ilyet kell találni és kész, vagy kis kenővel bárki megcsinálja neked
  • 2Bálint
    #7499
    A kat. jogsi kell. Már nem emlékszem, hogy mi kell hozzá. vagy betöltött 21 év, vagy egyéb motoros kategóriában két év tapasztalat. De ezt nem tudom pontosan, régen csináltam már nagyon.
  • 2Bálint
    #7498
    na azt nem lehet csak úgy "elintézni"
  • Pepsi Twist
    #7497
    vehetsz erősebbet is csak el kell intézni hogy papírba annyi legyen amennyi lehet :)
  • matthias92
    #7496
    nekem csak B jogsim van fél éve. szeretnék később venni egy 600as sportmocit. mien jogsi kell hozzá, és mikor tehetem le? :D
  • KILLER2
    #7495
    Korom matt addig még sajnos várni kéne, még ha nem is olyan sokat. De közben nézegettem, az említett motorból van 11 kW-os is, szóval lehet, hogy nem gáz annyira. De valóban az A kategória az igazi, ott már nem kell szórakozni a korlátozásokkal.
  • 2Bálint
    #7494
    jól érzed, ez gond!

    szerintem hanyagold azt az A1-et. Irány az A!
  • KILLER2
    #7493
    Lenne egy kérdésem. Hamarosan készülök csinálni egy A1es motoros jogsit és venni egy Yamaha DT 125öt. Viszont az A1 az 125 cm3ig és 11 kW-ig szól, viszont az említett motor 27 lóerős, azaz kb 21 kW-os.
    Ugye jól érzem, hogy ez gond?
  • Hassan B
    #7492
    Valószínűleg igen. Hívd fel a helyi okmányirodát, ha biztosra akarsz menni.
  • maffioso
    #7491
    amikor leadtam az önkormányzaton a jogsit és mondták mikor kapom vissza, és kérdezte a nőci hogy kell-e m-ről papir 2k lesz, mondtam h nem
    na de ha most mégis kéne, akkor ha bemegyek utolag is tudnak rá kiállitani?
  • Norbi1990
    #7490
    Ilyet én is csináltam párszor.
    A kocsiba nincs visszajelző, hogy felvan kapcsolva, csak akkor látod, hogy felvan ha már sötét van :)
  • Mark007
    #7489
    Első éjszakai vezetés során csinált vki hülyeséget?
    Én speciel úgy hagytam a belső lámpát..megérkeztem, és akkor tünt fel..idegesítő így utólag.. :)
  • [HUN]FaTaL
    #7488
    Vagy 5000...
  • Csabesz6
    #7487
    Ja, csak azért mondtam, hogy sok minden kiderül ám, kilométerek százai, ezrei, tízezrei alatt:)
  • Mark007
    #7486
    Most az az egy nulla.. ;)
    Nem tudom amúgy, majd kiderül..szeretek vezetni, szal nem zavar, legalább elvagyok :)
  • Csabesz6
    #7485
    Vagy 500:)...
  • Mark007
    #7484
    Swiftre szokok át, opel corsáról.
    Méretekkel nincs bajom. Ma is vezettem, 10km-eket szoktam, csak erre van lehetőségem egyelőre.
    De már máris jobb, mint tegnap. :) Egy olyan 50km után sztem rá fogok érezni teljesen
  • Hassan B
    #7483
    Attól is függ milyen autó. Kuplung/fék/gázra szerintem igen hamar át lehet állni(max egy óra vezetés után szerintem észre se veszed hogy más) mindegyik esetében. A méret már egy másik probléma. Egy Swiftet pl igen hamar meg lehet szokni, meg ugye ott azért többnyire látod is a dolgokat. Egy Avensis vagy Passat esetében már nem ennyire egyszerű, ott a parkolásra először nagyon oda kell figyelni.

    (azért ezeket hoztam példának, mert ezeket személyes tapasztalatból ismerem, nyilván mindnél így van amelyik terjedelmesebb)
  • Hassan B
    #7482
    Igazad van, összekevertem.
  • milk4
    #7481
    Minden autó különbözik,majd megszokod egy-két óra után.Az autót meg többezer km után "tanulod meg".
  • Mark007
    #7480
    Nektek meddig tartott átszokni másik kocsira?
    Ma jött meg a jogsi, ki is mentünk egy körre, de nagyon szokatlan volt..
    Opelhez képest, kuplung könnyű, fék más, gázra meg ugrik..szal elbénáztam elején eléggé :S
  • Mark007
    #7479
    Alátámasztom, én utolsó pillantban adtam le, különben nem engedtek volna vizsgázni.
  • DJ RX7
    #7478
    szóval akkor már nem érekrá nagyon.
  • [HUN]FaTaL
    #7477
    FAIL, az iskola nem enged kresz vizsgára amíg nincs meg :) Gyakorlatból sem vizsgázhatsz. Tudom, mert nekem sem volt meg időben, mivel szemüveget kellett csináltatnom. :)

    Az iskola mikor lejelent kresz vizsgára, le kell adnia. :)

    Nem az EÜ vizsgáról van szó, hanem az alkalmassági orvosi vizsgálatról :)
  • DJ RX7
    #7476
    szóval akkor még ráérek nagyon.