7955
Jogosítvány
  • Sanyix
    #2995
    Próbajogsi? Én lassan 1 éve szereztem meg, és megkaptam a normális rózsaszín kártyát, ami 10 évig érvényes. (hopp most nézem megkopott a hátulján az a szürke rész :\)
  • sz4bolcs
    #2994
    Én is azt olvastam az előző oldalon linkelt jogszabályoknál, hogy 2 évig csak kísérővel vezethet külföldre, ezek szerint az már egy elévült régi változat?
  • Cvd
    #2993
    És jól is emlékeztél. Olyan '95 körül jött be ez a próbajogsi és eleinte tényleg benne volt ez a megkötés, tehát nem minden alap nélküli a dolog. Bár lehet hogy kisérővel vezethetett csak egyedül nem, már nem emlékszem én se pontosan. Aki meg egyszer levizsgázott az utána elég limitált forrásból tud csak informálódni a változásokról, főleg ha egy ilyen apróságról van szó. Én '93-ban vizsgáztam B-re aztán 2004-ben A-ra, az eltelt jó 10 évben egy rakás apróság változott amiről egyébként nem is tudtam. Még olyan dolgok is amikre végképp nem számítana az ember, pl. anno az volt az elv hogy sötétben a szembejövő forgalomnál a felezőt kell nézni hogy ne vakítson el a fénye, most meg épp az az aktuális hogy az út jobb szélét.
  • NSTSpider
    #2992
    Megnéztem tényleg jogos de én erre emlékeztem.Mondjuk rám nem nagyon vonatkozik mert lassan 10 éve van jogsim:)Én 1 hetes jogsival mentem Németországba igaz akkor még nem volt próbajogsi.
  • Count Adyn
    #2991
    igen ez tényleg ien, jogsi után 1-2 éven belül megtanul vezetni az ember^^
  • dieselG
    #2990
    És akár egyedül is kiautózhat.
  • dieselG
    #2989
    Na akkor oszlassuk el mégegyszer a tévhitet:

    Valóban 2év után már vontathatsz utánfutókat.
    DE külföldre CSAK a 18. életév betölte után lehet menni. Tehát ha pl. 19 évesen tetted le a vizsgákat, a jogsi kézhezvételétől számítva már aznap mehetsz is ki szlovákba síelni:)
    Ha viszont pl a 17. év 8. hónapjában szerezted meg a jogsit, akkor várnod kell még 4 hónapot, míg 18 éves leszel, és gond nélkül átvezethetsz a határokon.
    Hihetetlen, hogy sokan, még a (tisztelet a kevés kivételnek) vezetési oktatók is abba az álomvilágba ringatják magukat, hogy a 2 éves kezdőjogsis időszakban csak Mo-n szabad vezetni. Ez fxszság, már bocsánat. Volt már rá példa nálam sajnos, amikor Dubrovnik fele vezettem nyáron horvátban, másfél éves jogsival. Kis időbe telt, mire letisztáztam a többiekkel, hogy el lehet felejteni ezt a tévhitet.

    Szerintem ki kéne gyakni bannerba hogy a kezdőjogsis személy bármikor kiautózhat külföldre, ha elmúlt 18 éves..
  • NSTSpider
    #2988
    Én is két évről tudok,nem mehet egyedül külföldre meg nem vontathat utánfutót ha jól emlékszem.
  • sz4bolcs
    #2987
    2 évig.
  • Sanyix
    #2986
    Meddig számít az ember kezdőjogsisnak?
  • csekez
    #2985
    en is ugy tudom,meg lattam is hogy motorosokat kocsin kovetik es radion mondjak az infot.

    egyebkent szar is,meg nem is hogy nincs oktato,mert nincs aki befekez,ha meleg a helyzet,viszont a magad ura vagy.
    mar lassan egy fel eve lesz meg a a jogsi,de ha leulok neha kreszt csinalni eppenhogy atmegyek.
    a zsaruk meg eleg szigoruak a kezdojogsisokkal.
  • FFX
    #2984
    rádión keresztűl
  • NSTSpider
    #2983
    Én úgy emlékszem ,hogy kocsival követik a delikvenseket és rádión mondják az insrukciókat :)
  • sz4bolcs
    #2982
    oldalkocsi? :-))))
  • Ronny
    #2981
    motoros jogsinál hogy megy a forgalmi? Mert oké, hogy kcosinál melléd űl, de a motornál fura lenne:)
  • Sanyix
    #2980
    Hát az irányjelző visszakattanás tényleg idegesítő, nekem is volt vele bajom oktatáskor, de azóta is sokszor birkózok azzal a rohadt automatikával (nem is értem minek van, néha tényleg zavaró).

    Amúgy nekem pont a vizsga után volt könnyű, mert végre lazán nyugodtan és nem szigorúan betartva a sokszor nagyon hülyén elhelyezett, és értelmetlen sebességkorlátozásokat mehettem, és persze sokkal jobban is ment mint bármikor az oktatáson, vagy vizsgán...
  • sz4bolcs
    #2979
    Én pécsi vagyok, szóval lehet nem sokat mondana ha elkezdeném sorolni az utcákat. Bent a városban keringtünk.
    Nekem ez a 3. vizsgám volt, de előző kettő nem a vizsgabiztosok miatt nem sikerült. Egyiknél egy záróvonalat kaptam el sávváltáskor, utána nem vettem észre egy egyirányút, aztán a következő vizsgán meg belső sávban mentem, oktató mondta, köv kereszteződésnél jobbra megyünk, én kiteszem az irányjelzőt, kimegyek a külsőbe, kanyarodok be jobbra, de már jelzés nélkül, ugyanis visszakattant, én meg nem vettem észre. Ott mondták is, hogy álljak meg.. Bosszantó, hogy ilyen piti dolgon buktam el, de ezért tényleg csak magam hibáztathatom. Nagy drukk volt bennem, ami nem jó, mert nem tud normálisan lazán autózni és figyelni az ember, nálam ez volt.
    Most egy extrovertált vagány középkoru nőszemélyt kaptam vizsgabiztosnak, aki végig az oktatómmal beszélgetett minden féléről, ott panaszkodtak egymásnak, szídták a rendszert, én sem éreztem magam olyan feszélyezettnek, mert az oktatóm nem fapofával mondta, hogy "köv. kereszteződésnél jobbra", hanem miközben beszélgettek mosolyogva szólt nekem, mikor merre, meg lazábban, aztán beszélgettek tovább. Szóval elfelejtették velem, hogy vizsgázok. Végülis bele tudott volna kötni, mert volt mikor határozatlan voltam, de mondta, hogy látszik rajtam, hogy sokat dolgoztam ezért, és most ez megvan. Szóval jó napja volt.. meg nekem is :)

    De több friss jogsis (2-3 éve van nekik) is mondta, hogy ilyenkor jön a neheze, mert itt már tényleg egyedül kell dönteni, nincs ki segítsen. Bele kell jönni. Meg az oktatóm is ezt mondta.

    Ami elkeserítőbb az az, hogy ma mentem okmányirodába elvinni az igazolást, hogy kovácsoljanak nekem jogsit, aztán közölték, hogy harmincadikára tudnak időpontot adni... és onnantól még másfél hét, mire megjön. Szóval elmegyek inkább egy kisebb településre, ott gyorsabb az ügyintézés.

    Még valami: Most kezdem átérezni, hogy nem túl poénos, amivel vicceltük egymást, mikor kezdtük a tanfolyamokat, hogy "na akkor most nem szabad utcára menni", meg a többi gyalogos elütéses poén.
    Sokáig szeretnék baleset nélkül közlekedni, és másnak is ezt kívánom.
  • BuCs
    #2978
    Komolyan? És sikerült? Hol vizsgáztál, milyen útvonalon, stb.. mesélj! :)
  • sz4bolcs
    #2977
    tegnap előtt.. :)
  • BuCs
    #2976
    :D:D
  • csekez
    #2975
    kétesélyes,de ugy kell nekivágni,hogy te vagy a jobb.es nem fog ki rajtad az a ... vb. :D
  • BuCs
    #2974
    Hát igen, kétesélyes! :)
  • BuCs
    #2973
    Remélem!
  • Sanyix
    #2972
    Vagy nem...
  • csekez
    #2971
    az az igazsag,hogy fordulhatsz akarhova,bizonyitani ugy sem tudod,hogy azert buktattak meg,mert a fejeden 1 hajszal nem ugy allt.engem azert huztak meg,mert elkezdtem dumalni vezetes kozben.erre az oreg beragott és olyan feladatot csinaltatott velem,amit regota nem is oktatnak.utana 2szer elmondta,hogy ne dumaljak be masoknak felhuzott ablak mellett,mert az ilyenkbol lesznek az agressziv vezetok.:D:D:D:D:D
    behuzott egy csomo srtigulat utolag,hogy azert a presztizs meglegyen.
    a masodiknal meg olyan csondben voltam,hogy a legy zummogese is felert egy nagy hangzavarral. :D
    szoval idegesito idegesito,de legkozelebb sikerul.
  • BuCs
    #2970
    Nekem azt mondták még indulás előtt hogy amíg erre nem adnak utasítás addig mindig meg kell találni az egyenesen haladást, meg engem erre is tanított az oktató, amíg nem szól addig egyenesen. Az útvonalat meg húzni kell, én az 5-ös útvonalat húztam, de mondta a vizsgabiztos az oktatónak nem kötelező ezt betartani, legyen benne minden, vagyis arra értette, olyan helyre menjünk az oktató vezénylésével ahol van minden, vagyis egyirányú, jobb kezes kereszteződés vagy egyenrangú blabla.. Igazából azt nem értem hogy nagyon sok embert megbuktatnak hasonlóképpen mint engem, a semmiért, hogy miért nincs ennek kellő hangereje akár a neten akár a médiában, hogy ennyire nem lehet kiszolgáltatni egy tanulót úgy hogy semmilyen joga nincs, ha nem szimpatikus akkor megbuktatom, vagy ha nem fizet, vagy nem is értem. Meg hova lehet fordulni ilyen esetben, az igazságügyi minisztériumhoz? Vagy hova? Közlekedési felügyelethez, onnan úgy is elküldenek a picsába a saját embereit védi úgy is.
  • csekez
    #2969
    sziasztok!

    szerintem amikor mar azt mondja a vizsgabiztos,hogy menjunk meg egy kort,akkor tuti bukas.
    az oktatom es a kresz oktatom is mondta,hogy nem kotelezo arr4a menni amerre a vb mondja.mehetsz arra is,amerre jol esik csak szabalyosan tedd.
    sajna a kocsog vb ellen nem mentseg,mert aki meg akar huzni,az ugyis meghuz.akarmit csinalsz.
  • Sanyix
    #2968
    5 éve... kicsit más volt akkor. De miért ne fizettem volna? Inkább fizessek ki még 5x 5k-t mert még annyiszor megbuktat, és talán akkor jön egy rendes vizsgabiztos, aki normálisan csinálja a dolgát? Neszórakozzmár, nem vagyok szeretetszolgálat. 10k, és vége. Ez a legjobb megoldás.
  • ozz
    #2967
    5 eve ja es pesten.
    Igen akkor az a megoldas hogy megkened a biztost akkor tuti atmesz , talan ez a mentalitas szulte/szuli azt h csak akkor mesz at ha fizetsz, nekem elvem ellen valt nem fizettem es megis lett jogsim.
  • Sanyix
    #2966
    Nem lehetne, de gyakorlat más :) én megbeszéltem az oktatómmal hogy mi kéne, odaadtam neki a pénzt, másnap a vizsgán meg azzal fogadott, hogy nagyon rendes vizsgabiztosom van, simán letudjuk a vizsgát :D és tényleg. De lehet hogy az oktatód parázik a lebukástól, akkor jó ha nagyjából ismeri a vizsgabiztosokat, és tudja kiket lehet lezsírozni.
  • Sanyix
    #2965
    Nemtudom mikor és hol szereztél jogosítványt, de jelenleg budapesten a vizsgabiztosok 90%-a ilyen rohadt szemét, aki valószínűleg jutalékot kap a buktatásért, mert hozza az államnak a pénzt. Szóval lehet hogy valaki csak 10-edszerre fogna ki normális vizsgabiztos, az meg kvára nem éri meg...
  • ozz
    #2964
    en is telen tanultam vezetni delutan szinte mindig sotetben es hoban , de elveztem voltak elonyei :)
  • NSTSpider
    #2963
    Az faxa :( Mondjuk én anno nov 25.én kezdtem el vezetni 120 as skodán és február 20. án meg is lett a jogsim közben meg bezárt a cég majd 1 hónapra.
  • BuCs
    #2962
    Jah, és azt nem is mondtam hogy, sikerült most következő péntekre új vizsgaidőt kérni, és 18.20-ra kaptam, na az sem lesz semmi, mert akkor már full sötét van, főleg ha valami vakegér vizsgabiztost fogok ki :(
  • NSTSpider
    #2961
    Nem is arra gondoltam hanem ott a körút körül Visegrádi utca és társai.Én is tanultam arra vezetni.
  • ozz
    #2960
    ",(ő az isten, ha nincs igaza is igaza van alapon" ez az elet ez mindenhol elofordul ezen ne akadj ki sztem.

  • ozz
    #2959
    ahogy mondod belvarosias resze , de attol nem a belvaros foleg nem a fay u es kornyeke
  • BuCs
    #2958
    Engem nem az zavar hogy hol vezetek, 13. ker vagy 20. ker vagy akármelyik, nem félek ettől, hanem attól ami most történt velem, soha nem álmodtam volna ezt hogy velem valaha ilyen előfordulhat, egy mocsok szemétláda vizsgabiztos megbuktat csak azért mert mit tudok tenni,(ő az isten, ha nincs igaza is igaza van alapon) ha vergődök, bejelenti az ügyet és eltíltanak akár 2 évre is. Egyébként a Dunaplázzábnál van a kiindulópont, de a vizsgautvonal kiterjed ujpast központtól kezdve árpádhidon át a budaioldalra, és egészen fel az őrsvezértérig.
  • NSTSpider
    #2957
    a 13. kerületnek is vannak belvárosias részei.
  • ozz
    #2956
    visszaolvastam , mit mondjak szemet volt igy jartal , a kovetkezo vizsgan valoszinu nem ilyen szemet lesz a vizsgabiztos , ugye naluk sem mindenki patkany es akkor atmesz, en nem fizetnek nekik egy forintot sem.
    Ja ha a 13.keruletben vezetsz nehogy mar ne tudj atmenni, basszus mégsem a belvaros.