7955
Jogosítvány
  • sz4bolcs
    #3035
    Hehe, engem az oktatóm direkt "hergelt", hogy figyeljek, addig csesztetett, amég nem figyeltem mindenre. :) Nem hagyta, hogy elszöszmötöljek, ha látta, hogy hogy is mondjam... bizonytalanabb vagyok, vagy tétovább, akkor fogta, és nyomott egy padlógázt. :D Persze közben magyarázott, csak hogy élesebb legyen a figyelmem. Egyszerűen azért, mert a tétova, vagy feszült, esetleg ideges ember magába zuhan, és magára figyel ahelyett, hogy vezetne.
    Én is nagyon sokat ültem apám mellett a kocsiban, ő is a fél életét az autóban tölti, mindig megy valahova.
    De nem gondolom, hogy ettől a tanulás előtt bármilyen kialakult vezetési stílusa lenne az embernek. Ami kell a közlekedéshez, és a forgalmi vizsgához, azt általában ott szerzi meg az oktató mellett.
    Cseszegetés, tanácsok, magyarázat -ha jó az oktató -mind azért lett elmondva, hogy önállóan biztonságosan, jól tudjon közlekedni az ember.
    Ha valaki túl személyesnek veszi ezeket az sokkal lassabban tanul.
  • NSTSpider
    #3034
    Az én oktatóm előszőr baromi szimpi volt még örültem is ,hogy őt kaptam aztán kiderült( de sajna már jócskán benne voltunk az órákban) ,hogy nem jó oktató.Akkor már nem akartam váltani.
  • Sanyix
    #3033
    "Azt írtam, h nem akadályoztam úgy a forgalmat h valakinek be kelljen vágnia elém"
    Nem ezt írtad ott volt egy "vagy", és nem kell ahhoz akadályozni a forgalmat, hogy bevágjanak eléd...
    "A hatalmas 7 hónapos tapasztalatoddal átéltél kemény 3 helyzetet, és most te vagy a nagymenő?" Nemtudom. Az vagyok? :\

    "Szó sincs arról ha én (vagy bárki más) tempósan halad, attól még nem előzékeny a többi autóssal, motorossal és gyalogossal szemben."
    Én nem is állítottam azt hogy így lenne, én sem megyek lassan, de figyelek a többiekre.
  • CaviaR
    #3032
    1.) Nem azt mondtam h nem engedtem h bevágjanak elém. Teljesen kiforgattad amit írtam. Azt írtam, h nem akadályoztam úgy a forgalmat h valakinek be kelljen vágnia elém, vagy rám kelljen dudálnia.

    2.) A hatalmas 7 hónapos tapasztalatoddal átéltél kemény 3 helyzetet, és most te vagy a nagymenő?

    3.) Szó sincs arról ha én (vagy bárki más) tempósan halad, attól még nem előzékeny a többi autóssal, motorossal és gyalogossal szemben.

    Furamód DJ BP, sz4bolcs, csekez és GabcsiManó is értték miről beszélek (még ha nem is értett egyet mindegyikük).
    Látszik h fogalmad sincs miről beszélsz, mert a tempósan haladókat és a bevágós-parasztkodósakat összekevered.
  • Sanyix
    #3031
    "nem vágtak be elém még amikor a tanulókocsival mentem is." Hát erre aztán nagyon büszke lehetsz... Pont ilyenkor vannak a balesetek, amikor egy makacs ember, és egy vadbarom "rohadtul sietünk a 20 milliós luxuskocsival" ember összetalálkozik, és egyik sem akar engedni.
    Én ha így álltam volna hozzá mint te, hogy senki nem vághat be elém, akkor 7 hónap alatt egyszer vagy beleszorított volna egy 20 centis járdába, egy vadbarom vagy ha nem szorított volna bele, akkor szépen felkenődött volna a szembejövő sávban jövő kocsira, és még egyszer összenyomtunk volna egy másik autóssal egy kerge, lassú nagy forgalomban piros előtt 3 sávokat cikázó szuzikist...
  • GabcsiManó
    #3030
    Nem arról van szó, hogy kényelmes autókázás az egész, de oktatótól nagyban függ az egész. Forgalomban még idegesebb az ember, mindenre figyeljen oda és akkor még az oktatót is viselje el, ahelyett hogy az türelmes lenne, vagy bíztatná, és az elrontott manőverekbe elmagyarázza, megtanítsa hogy kell jól csinálni... Egyedül már jogsival úgyis más, én is épp eléggé szenvedek, mert újabb "oktatás" van a férfi családtagoktól hogyan is vezessen úgy mint ők

    Meg forgalminál hiába próbál valaki saját stílusba menni, épp elég az hogy odafigyel, meg az oktató úgyis rászól ha pölö nem visszaszedi a kormányt hanem pörgeti...

    Azt meg nem kell elfelejteni hogy mindenki tanult egyszer...

    (Lehet lehurrogni)
  • csekez
    #3029
    en nem ertek egyet.
    szerinem a kornyezet ugyanolyan fontos,mint az oktato megvalasztasa.csak nehez kifogni a jot.
    en az elso oktatomat 5 perc utan otthagytam ugy hogy nem is vezettem.
  • sz4bolcs
    #3028
    Nagyon jól tudom, miről beszél, hiszen én is ilyen oktatót fogtam ki elsőnek. Ha nála maradtam volna, még ma sem lenne jogsim. És itt nem kellemességről van szó.. vagyis épp arról: az a tökfej b@szott tanítani, inkább mentünk ki városon kívülre, ahol alig kell valamire figyelni neki is meg nekem sem, ő végig újságot olvasott. Gondolom PEti is ilyet fogott ki. Megtanította az oktató? NEM.
    Én is ezért váltottam oktatót. Mert éreztem, hogy 0 fejlődés. Na az új oktatómnál viszont meg lettem hajtva rendesen.
  • DJ BP
    #3027
    én is attól kapok idegbajt szinte, amikor körforgalomnál a km-ekre lévő autót is megvárja, és percig ott áll, ebből a ráérős tutyimutyizásból vannak a torlódások utána... na meg 45-tel a belső sávban, a menjek vagy mégse esetek, stb. Igen is meg kell tanulni határozottan, a többieket nem akadályozva normális ritmusban közlekedni. Higyjétek el nem nehéz, én is képes vagyok rá, pedig nem nagy az a 4-5 éves tapasztalatom. Mondjuk jó oktatóm volt, meg a fater mellett is sokat ültem, aki már 15 éve évi 40-50e km-eket hajt le, tapasztalt tehát, sokat tanultam a lendületes autózásról, és a nagy hibákat is felfedeztem, ahogy nem szabad menni.
  • CaviaR
    #3026
    Ti miről beszéltek? A vezetés nem arról szól h egy kellemes környezetben elautókázol a városban, miközben elcseverésztek az oktatóval, közben pedig semmit nem tanulsz csak elindulni meg megállni.
    Az ilyenekből lesznek a tutyimutyi mazsolák, akiktől nem lehet haladni, vagy esetenként biztonságosan közlekedni.

    Nekem olyan oktatóm volt h ő elötte kb 20 évet taxizott, és bizony ha valamit rosszul csináltam, lassan mentem, figyelmetlen voltam stb, akkor üvöltött ám keményen. Meg is tanultam közlekedni, egyszer nem dudáltak le vagy vágtak be elém még amikor a tanulókocsival mentem is.

    Mégegyszer mondom a vezetés NEM szórakozásnak van, mert az utakon nem egyedül vagytok.


    Ja és a vizsgabiztos nyilván nem ok nélkül buktatott meg rutinon, ott csak a nagyon hülyéket húzzák meg. 3hét ide vagy oda, ha nem bírsz 35-re felgyorsulni és/vagy nem tudod az elméletet akkor nem az oktatód a rossz.
  • csekez
    #3025
    en egy lassu allatnal tanultam. :D
    nagyon jo oktatoim voltak.ujpesten a mak oktatopalyajan tanultam.imadtam odajarni,meg a forgalmat is.
  • sz4bolcs
    #3024
    Azt javaslom nagyon gyorsan válts oktatót, esetleg iskolát. Nem jó, ha olyannál tanulsz, ahol nem élvezed, sőt...
  • GabcsiManó
    #3023
    Hiába ülsz le szerintem vele megbeszélni, ha velemaradsz lehet ugyanolyan lesz amilyen volt, mert neki csak a pénz számít..
    Duna Pláza mögé érdemes lenne elmászni rendes oktatókért, nagyon türelmesek rendesek ott.. Saját oktatóm iszonyú jó fej volt :D Ha gondolod tudok én is ajánlani majd ha ott tartasz..

    Forgalmi meg nehezebb lesz egy olyan emberrel aki nem hajlandó segíteni neked
  • H. Peti
    #3022
    Esetleg nekem is ajánlhatnád ha tényleg korrekt, de ez még korai, csak mint felvetés hoztam szóba. :)
  • H. Peti
    #3021
    Sziaszok!

    Köszi a gyors reakciókat :)
    Szóval úgy tervezem, hogy következő rutinvizsgán még vele maradok akármikor is lesz. Ott ha megbukok megint, azonnal váltok, ha átmegyek, akkor szerintem leülünk és átbeszéljük, hogy akkor mi hogy legyen forgalomnál, tudunk e valami húzosabb ütemtervet tartani, vagy nem. Ha nem jutunkdűlőre, akkor csakis a váltás jöhet szóba. Majd meglátjuk. Az iskolának nem írom most még a nevét le, amúgy a blahánál van ennyi mondok azért ;). Szóóval, igen, az iskola egyébként nem rossz, nagyon kedves családias hangulata van az egésznek, nem is túl drága,korrekt kreszoktatás, az hogy a gyakorlati oktatók ilyenek...hát ez nem tudom kinek a felelőssége. Én az gondolom az oktatóé, aki ennyi tanulót "bevállal" Egyszerűen nincs ideje senkire, semmire. Sztem ez az ő felelőssége, amig ennyi tanulót okít, addíg ez nem lesz jobb sajnos. Szerintem feleennyi "diák" bőven elég lenne, akkor talán most nem került egy kissebb idegösszeomlásomba ez a bukás. Majd meglátjuk és majd mesélek, ha ujdonság van. Amúgy megvan az eü-m is, szóval már csak a vezetésre kell(ene) koncentrálnom. Tényleg ez három hét az ami kuuurvára b@ssza a csőröm, nem is igazán a bukás, bár annak is érdekes oka volt, mint írtam, de azt még elfogadom... Na ennyi most:)
  • Garcia
    #3020
    haverom ugyan így járt... az oktatója szar... csak kéthetente tud egyszer vezetni mert nincs több időpont... stb... a rutin vizsga után leváltja az oktatóját (ajánlottam neki az enyémet... 3és fél hónap alatt készvoltam az egész jogsival, nagyon jó oktatóm volt)
  • csekez
    #3019
    szia!

    melyik iskolaba tanulsz?
    ha meglesz a vizsgad,valtsal oktatot.hatha sikerul kifogni egy normalisat.
    hovd fel a sulit,hogy ajanljon egyet.
  • GabcsiManó
    #3018
    hát nemtudom, milyen oktatód van, és milyen sulinál tanulsz, de ha olyan akkor érdemes lenne sztem oktatót váltanod, mert forgalomba rosszabb lesz vele, ha így áll hozzád.. de kitartás
  • H. Peti
    #3017
    Sziasztok!

    Ma sikeresen megbuktam rutinon, mert a gyorsítás, lassítás feladatnál, 35 helyett, csak 30-al mentem a vizsgabiztos szerint és nála ez egyértelmű bukta. Az is kicsit vicces volt hogy az elméleti kérdéseknél már durván megizzasztott, keresztkérdés hegyek, alig tudtam kikecmeregni, végül sikerült, de minek... A vicc az, hogy az oktatóm miután megbuktam, egy büdös szót nem szólt, hogy ne keseredjek el, vagy majd legközelebb sikerül bla bla... semmi ilyesmi. Elvitt a villamosmegállóig, majd közölte, hogy a legközelebbi vizsga 3 hét múla esedékes. Itt jegyzem meg, hogy az utolsó rutinórám és a vizsga között cirka 3 hét telt el. Majd a mai elcseszett vizsga és a pótvizsga közt is ennyit kellene várnom. Ez szerintem egy hülye vicc. Nem beszélve arról, hogy a rutinórákat bő, nagyon bő 3 hét alatt abszorváltam, ez se semmi, erre varrjatok gombot. Felhívtam ma vizsga után a sulit, tiszta ideg voltam és valami megoldást kértem, mire az iskolavezető, aki amúgy jóarc, közölte, hogy intézkedik, ne aggódjak. Visszahívott egy óra múlva (beszélt az oktatómmal is) és közölte, ha szerencsém van nov. 3-án mehetek vizsgázni, érdekes, egy hét lett a háromból hirtelen? Mindegy ő nagyon rendes volt, mondta, hogy ez a minimum, hogy segít nekem, mert ezt ő sem nagyon érti és hát szóval ő sem igazán van kibékülve a vezetésoktatómmal, úgy vettem ki a szavaiból. Nem tudom milyen viszonyban leszünk ezek után, mármint én és a vezetésoktatóm, de sztem igazam volt. Na mind1, majd lesz valahogy!
    Sok sikert annak, aki vizsgázik akármiből!!!
  • HiPPoNaX
    #3016
    A1-es jogsi korhatara 16 ev
  • Kroati
    #3015
    Hány éves kortól lehet 125-re vizsgázni?
  • BuCs
    #3014
    Gondolom sok a munkájuk, na meg borzasztó sok adminisztrációval járhat egy ilyen igazolás :) Lehet hogy holnap elmegyek, maximum nem adják ki és volt egy felesleges utam :)
  • sz4bolcs
    #3013
    Azért majd kérdezz rá náluk az orvosi igazolásra, mert én onnan kaptam meg a vizsgaigazolás mellé.
    4 nap? :)) Én másnap már ott voltam a felügyeleten, és odadták. :)
  • BuCs
    #3012
    Nem, orvosi alkalmasság. Nekem nincs elsősegély papírom, segédmotorból van vezetői engedélyem, azt mondják állítólag akinek van és 1984 től szerezte be annak nem kell vöröskeresztes papír, vagy mi az.
  • BuCs
    #3011
    Szia!
    Köszi a válaszod!
    Ma hívtam fel a közlekedési felügyeletet, mert elméletileg 4 napnak kell eltelnie hogy mehessek az igazolásért és gondoltam felhívom őket hogy a tegnapi nap az munkaszüneti volt és mehetek-e csütörtökön vagy csak pénteken, mind1 a lényeg hogy egy nővel beszéltem és ő azt mondta csak egy vizsgaigazolást adnak, de akkor ezek szerint még nagyon korán lehetett neki, mert én is azt találom logikusnak hogy amit beadtam orvosi igazolást azt a vizsgaigazolással visszaadják és mehetek azokkal a papírokkal az okmányirodába. Köszi még1x.
  • Punker
    #3010
    nem az elsősegély papír kell?
  • sz4bolcs
    #3009
    Nem. Beadtad a sulinak, ők átküldték a közlekedési felügyeletre. Ahonnan kérted a vizsgaigazolást, tehát a közlekedési felügyeten, ott adják ki azt az orvosi igazolást is, amit te beadtál. És ezekkel mehetsz okmányirodába, még kapsz egy olyan tájékoztató papírt is, amin ezek amit itt leírtál a honlapról - rajta vannak.
    Voltál vizsgaigazolásért a köz. felügyeletnél?
  • BuCs
    #3008
    Sziasztok!
    Most olvastam a 13. kerületi okmányiroda honlapján hogy ezek kellenek.

    Első vezetői engedély:
    - Személyazonosító okmány (érvényes)
    - Közlekedési felügyeleti visszaigazolás
    - Orvosi alkalmasság
    - 4.000,-Ft csekken történő befizetés

    Na most minden rendben is van, de orvosi alkalmasság? Azt már egyszer leadtam a sulinak, most mennem kell újra a dokihoz igazolásért? Bocsi a buta kérdésekért :)
  • ozz
    #3007
    jo kezdet friss jogsival , csak ovatosan...
  • CaviaR
    #3006
    Pedig ez tényleg így van. Haverom múlthéten vizsgázott A korl.-ra. Az oktató követi kocsival, van nála egy adó, a mocis hátán van egy vevő, és a sisakban van a fülhallgató. Az komunikáció egy irányú, tehát nem tudsz visszaszólni, ha valamit nem úgy gondolsz.. :)
  • Ronny
    #3005
    ez elég furán hangzik:)
  • BuCs
    #3004
    THX Hát ha sikerül venni akkor Honda 1.6 VTI szeretnék venni.
  • Sanyix
    #3003
    Elvileg oda raknák a pontokat :)
  • Easy Rider
    #3002
    aza a szürke rész az mi? mert nekem szinte teljesen lekopott :S
  • sz4bolcs
    #3001
    mit fogsz vezetni? Gratula!
  • BuCs
    #3000
    Én 1990-ben vizsgáztam segédmotorból, azt elfogadják vöröskeresztes igazoló lap helyett? Me4rt sokan azt mondták hogy nem kell elsősegély vizsga ha van segédmotorból papírod, de nekem a vizsgabiztos azt mondta hogy ő nem tudja, nem hiszi hogy az jó.
  • BuCs
    #2999
    THX :D
  • NSTSpider
    #2998
    Grat!!!

  • BuCs
    #2997
    SIKERÜLT!!!! Nem volt egyszerű vak sötétben de a lényeg hogy megvan.
  • HiPPoNaX
    #2996
    Ugyanolyan normalis kartyat kapsz, mint az, aki x ev vezetes utan ujitja meg a jogsijat, egyszeruen csak a megszerzesetol szamitott elso 2 evben kezdo vezetoi engedelynek minosul.