7955
Jogosítvány
  • DJ BP
    #3075
    :DDDDDD
  • Count Adyn
    #3074
    Ez nagyon jó
  • GabcsiManó
    #3073
    Körülbelül igen..
  • NSTSpider
    #3072
    Lassan 10 éve :) Most gondolom min. a duplája.
  • GabcsiManó
    #3071
    mikor vizsgáztál?
  • GabcsiManó
    #3070
    jaja, fizettetik..
  • NSTSpider
    #3069
    Nekem az egész jogsi megvolt anno 50-ből és szerncsére minden elsőre ment nem buktam meg.
  • H. Peti
    #3068
    1. nagyrészt azért rinyált, hoy ne lehessen hallani ahogy sebességet váltok(nem a fogaskerekek megszámolására gondolok), hanem amúgy, finoman, szinte kisujjal váltsak, tök ideg voltam, leszek ettől még.
    2. nem vettem észre, remélem nem :))
    3. igen annyiba, 45 perc 2500 jóerős magyar HUF, így élünk:) sajnos...
  • sz4bolcs
    #3067
    Csatlakozom. Bár csak a forgalmira emlékszem ott volt 100 perc 4 ezer Ft, rutin pályán a pálya használatát is fizettetik, nem?
  • GabcsiManó
    #3066
    5000??? nekem 100 perc volt 4 :D ocsóbb :P
  • sz4bolcs
    #3065
    :-)))
  • sz4bolcs
    #3064
    Te meg ne oktasd ki CaviaRt, mert ő tudja, hogy Te hülye vagy. :P

    Mit csinált az oktatód a kötelező órák alatt???
    Verte a f*szát?
    5000 Ftba kerül másfél óra? Nem is emlékszem, hogy ilyen drága volt. :)
  • NSTSpider
    #3063
    Befelé meg mindig van traffipax :)
  • GabcsiManó
    #3062
    Az is igaz.. :)
  • NSTSpider
    #3061
    Nem szoktam száguldozni amúgy. Az M1-M7 autópálya kivezetőn nincs gyalogos.
  • GabcsiManó
    #3060
    az hogy cica? :D akkor szerintem villámgyorsan szálltál volna ki a kocsiból :)
  • sz4bolcs
    #3059
    Szégyenlem magam, de fingom sincs. :D Nem húzott valami hűdenagyon.
  • H. Peti
    #3058
    Ez jóó:) köszi, tudod ha nekem is mondta volna az oktatóm, akkor lehet hogy már a forgalomra készülheték:(
  • GabcsiManó
    #3057
    Na majd gondolj erre vissza ha rohangálnak előled a gyalogosok, lehet hogy én is...

    #3054: gyorsításhoz annyit, hogy legközelebb nyomjad meg neki, nekem a jelszó erre oktatómtól: "Nyomjad neki cicaaa, nyomjad" volt
    és csak azért is mutasd meg hogy megy ez neked :)
  • NSTSpider
    #3056
    Nem volt az vészes :D
  • NSTSpider
    #3055
    Milyen motorú volt amit vezettél?
  • H. Peti
    #3054
    Ha kérhetem, akkor engem ne minősíts, mert egyántalán nem is ismersz. Azért annyit elmondok neked, hogy amikor a rutinpályán gyakoroltunk, egyszer nem mondta az oktatóm, hogy nem megyek elég gyorsan a "gyorsítás - lassítás" feladatnál, hogy ez nem lesz elég a vizsgán,, fogalmam sem volt, hogy van ilyen hibalehetőség, mivel ezt el sem mondta, papírom sem volt, hogy mik a rutin vizsgafeladatoknál az azonalli bukást eredményező hibák. Annyit mondott, hogy mindenhol indexeljek, kivétel a szlalom, és a tolatás, ezeknél csak az elindulás tényét kell jelezni, de ez persze minden feladatnál így van. Másodszorra mostmár minden más lesz, mert megkaptam a vizsgalapot, amin le vannak írva az önmagukban bukást jelentő hibák stb. Szóval így azért elég vicces volt ez a vizsga, na mindegy én nagyon hülye vagyok szerinted, de te nagyon okos vagy, ez a lényeg.
    Más téma. Beszéltem ma az oktatómmal, végül érdekes módon, nov.6-án mehetek vizsgázni 11-re (ezúton is köszönet a iskolavezetőjének, tanárának, aki rendes volt és intézkedett, nem csak dumált). Azt mondta egyébként a szakoktatóm(vezetés), hogy a főnöke(iskolavezető) közbenjárásával sikerült intézni nov. 6-ra időpontot. Ezekután, ahhoz képest, hogy eddíg mennyire nem ért rá(m), kérdeztem, hogy pótórákat van e lehetőségem venni vizsga előtt, gondolom nem nehéz kitalálni, hogy tudtunk nov 3-ra időpontot egyeztetni 5000-ért(2X45 perc):). Ennyit erről. Pénz beszél, kutya meg ugat... Mostmár csak ügyesnek(illetve CaviaR szerint nem nagyon hülyének) kell lennem, egy emberibb vizsgabiztost kell kifognom és talán sikerül átmennem. Na majd meglátjuk.
  • GabcsiManó
    #3053
    Úristen!
  • sz4bolcs
    #3052
    Nem mondtam, hogy nem megy jól, inkább azt, hogy nem gyorsul annyira. :D
  • NSTSpider
    #3051
    Én 1,3-ast vezettem 5 ajtósat ment az rendesen 3 fővel M7 kivezető 150 :)
  • sz4bolcs
    #3050
    hanem mert van padló 8)
  • sz4bolcs
    #3049
    na nem azért, mert hogy száguldana. :D
  • sz4bolcs
    #3048
    Régi Suzuki Swift... Lehet padlózni. :D
  • NSTSpider
    #3047
    :))) Én egész nap pesten szambázok :))))
  • GabcsiManó
    #3046
    Nagyszülőket szoktam hazafurikázni meg Hűvösvölgy felé járunk. Hát elég vad a budapesti közlekedés
  • NSTSpider
    #3045
    Az jó lehetett :)) A skoda után minden jobb volt:)) Azóta szinte minden nap vezetek.Az a lényeg ,hogy sokat kell gyakorolni ha van lehetőség.
  • GabcsiManó
    #3044
    Én a Corollát nyüstöltem :) tud menni az is azért :D
  • NSTSpider
    #3043
    Padlógáz nálam sem volt mert 120-as skodán tanultam az mindent tudott csak száguldani nem :DDDD
  • GabcsiManó
    #3042
    Hát azért ilyen velem nem volt, hogy padlógáz, mert ugye kissé "összetörpültem" amint autóba kellett ülnöm, látta rajtam hogy ideges vok :D
    De vezetési stílusom meg talán most van alakulóban apum mellett.
    Fiúknál más azért :) De ha lehet szeretem énis ha "meglódul" az autó
  • NSTSpider
    #3041
    Na igen egy német autópálya ég és föld az ittenihez képest ,ott van vezetési kultúra.
  • DJ BP
    #3040
    ,,De nem gondolom, hogy ettől a tanulás előtt bármilyen kialakult vezetési stílusa lenne az embernek."

    Nem is ezt mondom, de mivel sok szituációt átélsz, benned marad, és legközelebb talán másképp cselekedsz. Pl. valaki lassan, kicsit bizonytalanul megy, szint biztos befordul. Meg ne előzz rá, ha mondjuk biciklist fog kerülni, mert sokan nem nézik a tükröt, stb. stb. Na meg autópályán nálunk, ég és föld, mint németeknél... Ott senki nem mászik ki, nincs is villogás a nagy dögökből, mert tudják hogy elengeded, nem maradsz bennt, amikor a következő kamion km-ekre van...
  • Garcia
    #3039
    ha akarod majd megírom privátban, amúgy a Csigavérnél van Budán...
  • GabcsiManó
    #3038
    Hát ezek az apukák :D Nekem oda akarja kötözni a kezem a sebváltóhoz merthogy amint váltok felkapom, mintha égetne De már jobb :) egész sokáig ott merem hagyni

    Én oktatóm is türelmes volt, nagyon jófej, sokat beszélt is hozzám, és volt hogy ha szükség volt rá hogy gyakoroljak valamit akkor rászánt annyi percet amennyit kellett, úgy hogy azt az időt én nem fizettem.. Persze nem órákra kell gondolni :P
  • NSTSpider
    #3037
    Bővebben nem segített ,hogy mire kéne odafigyelni csak "ezt nem így kellett volna" miután már megvolt a szitu és utána nem magyarázta el ,hogy miért nem.stb stb... már régen volt.fater viszont belémverte a dolgokat:))) Emlékszem milyen furcsa volt az első utam amit tök egyedül tettem meg nem volt semmi zavaró tényező :)
  • sz4bolcs
    #3036
    Bővebben? :)