7955
Jogosítvány
  • Seten
    #3195

    Én már tanyáztam 90-100-nál és megúsztam. 200-nál már nem biztos, hogy sikerült volna. És ezért nem mindegy hány évesek ülnek a majd 200 LE-s gépeken!

    "motorosbalesetek háromnegyedét a figyelmetlen autósok okozzák"
    Ez így ebben a formában nem igaz. Ha motoros találkozik autóval, akkor lehet de még ott vannak azok az esetek (nem kevés) amikor csak a motoros szenved balesetet egyedül!

  • Cvd
    #3194
    Újabb félmegoldás lenne szokás szerint. Bármekkora motorral durva egy csattanás már 90-100-nál is, annyit meg már az A1-esek is tudnak ha kell. Ráadásul a motorosbalesetek háromnegyedét a figyelmetlen autósok okozzák, bár egy részüknél a motorosnak biztosan lenne esélye még elkerülni a helyzetet elég tapasztalattal. Én inkább a japán módszert hoznám be helyette. Szvsz a legtöbb A-ra vizsgázó még örömmel is menne pályára akkor is ha többe kerülne emiatt a jogsija.
  • Seten
    #3193

    Most hallottam, hogy 24 év fölé emelik a korlátlan "A" kategória korhatárát.
    (Talán így nem lesz annyi halott fiatal motoros.)

  • mate317
    #3192
    www.feliciaautosiskola.hu/eu/egyben.pdf
  • Japep
    #3191
    Hello!
    Nem tudnám valahonnan letölteni az egészségügyi vizsga kérdéseit/válaszait???
    Előre is kössz!
  • NSTSpider
    #3190
    Grat!!
  • zmeor
    #3189
    JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ

    megkaptam ma
  • csekez
    #3188
    Mindenkinek boldog karacsonyt es ujevet kíváanok!
    Meg persze balesetmentes vezetest. :D
  • sz4bolcs
    #3187
    A papirod a közlekedési felügyeleten van. Az enyém legalábbis ott volt.. ott kértem igazolást, amivel mehettem okmányirodába, és azt is adták mellé.
  • lamase
    #3186
    azt a pénzt tedd félre, és ha megállít a rendőr akkor inkább neki add oda ha nincs más választás. amúgy csak azt kell mondani, hogy nincs nálad. ő már a gépbe azt fogja látni, hogy van jogsid, azt nem írják oda hogy postázás alatt. ugyan az mint a bankkártya.. számlaszám él, csak még kártyád nincs.
  • zmeor
    #3185
    nálad kell elvileg hogy legyen
    de nem emléxem pontosan

    amugy azt se biztos hogy elkérik

    nekem csak a vöröskeresztes igazolványt, a vizsgalapomat, személyit kértek
  • mate317
    #3184
    és ugye az most náluk van mert nálam nincs
  • zmeor
    #3183
    jaja, de ott megint oda kel adni, de onnan is visszakapod.
  • mate317
    #3182
    Hello!
    Holnap megyek a peztválba, ott majd visszakapom az orvosi alkalmasságit, ami kell az okmányirodába?
  • zmeor
    #3181
    na voltam az irodában

    azt mondták kb 1 hét
  • sz4bolcs
    #3180
    :D:D:D postást megkérded, nem tudna-e sietni, vagy a nyomdát, hogy nyomtassák gyorsabban? :D
  • zmeor
    #3179
    jövő hét hétfő kedd:D::D

    jó lenne
    csak ez a fránya karácsony

    majd azért megkérdezem azt aki intézi hogy valami kis pénzért nem lehetne e gyorsabban kezelni az ügyeket:D
  • Istencsászár
    #3178
    Ha holnap bemész, jövő hétfő-kedd megjön... ezen a pár napon nem múlik semmi...
  • zmeor
    #3177
    az nem lenne rosz:D
    utána kéne járni
  • mate317
    #3176
    Hi! Igaz, hogy a rendőrpalotánál is csinálnak jogsit, és ott 3 munkanap alatt megvan? Ezt hallottam.
  • zmeor
    #3175
    ez tuti?
    mert az jó lenne:D
    plusz ilyen postaidő? vagy az benne van?
    jó lenne már pénteken kocsival dzsanázni:D
  • Danny1987
    #3174
    5 munkanapon belül
  • zmeor
    #3173
    ha holnap elmegyek az okmányirodába akkor kb mikorra küldik ki a jogsit?

    és meglehet valahogy gyorsítani?
  • sz4bolcs
    #3172
    Azt. Kabinos a hátulja. Király vele tolatni, meg parkolni. Főleg, hogy régi swiften tanultam vezetni. :) Tolatóradar persze el van romolva. :)
  • Easy Rider
    #3171
    netán az új bt-50? az nagyon kaffa ám ;)
  • NSTSpider
    #3170
    B2500?
  • sz4bolcs
    #3169
    Bazi nagy mazda terepjárót. Kényelmes, mert magasan van a fülke, és rálátni mindenre. Meg az is jó, hogy 3asban lehet venni a kanyarokat, mindig van erőtartaléka.
  • NSTSpider
    #3168
    Az tényleg jó.
  • zmeor
    #3167
    szuki swift a régi.. kezdésnek jó lesz bőven:D:D
  • GabcsiManó
    #3166
    milyen kocsi? :)
  • zmeor
    #3165
    köszi

    amugy már lennt ál a kocsi amivel mnnék csak olyan szar hogy nincs még meg a jogsi:d
  • GabcsiManó
    #3164
    Nem sokat tudsz tenni ez ellen, én is friss jogsis vagyok, ma is esőben sötétben vezettem, másodszorra eddig. én támpontként a felezőt és út szélét lesem, és próbálok középen lavírozni. azt mondja ősöm, hogy hozzászokom majd, de ő se szeret így vezetni...
    főleg hogy ma valaki reflektorral jött mögöttem egy ideig, azt hittem megvakulok..
  • GabcsiManó
    #3163
    ha új típusú könyved van, ilyen narancsssárga elejű azt hiszem, annak a hátuljában vannak helyzetek, azokat átolvasgatod menni fog :) sok sikert
  • zmeor
    #3162
    én holnap megyek elsősegélyre.. kezdek parázni..elvileg tudok mindent.. milyen ott a vizsga valami infot adjatok róla plíz, nem szeretnék megbukni mert akkor csak jvőre lesz jogsim..amugy minden más már mgevan...

    milyen feladatok vannak?

    köszi
  • NSTSpider
    #3161
    Ha nem muszáj ne vezess ilyen körülmények között ha meg muszáj akkor ne hagyd hogy az ablakok bepárásodjanak főleg a szélvédő de az oldalablakokra is ügyelj.Ha nem vagy biztos magadban ködben,esőben ne hajts gyorsan de azért ne harminccal :) Nagy ködben mindenképp kapcsolj ködlámpát és mindenre figyelj ami visszaveri a fényt mert lehet külterületen egy szarvas szeme vagy egy elesett részeg biciklista is.Szóval óvatosan! Milyen verdát vezetsz?
  • sz4bolcs
    #3160
    Sziasztok!
    Friss jogsis vagyok, és nagyon parás éjjel ködben, esőben vezetni. Amikor jönnek szembe a vakító autok, de a legparásabb, amikor sorba több is.
    Tudom, ilyenkor az út jobb széle a tájékozódási pont, de azt meg még nagyon nem érzem.
    Van valami tanácsotok, vagy ezt meg kell szokni, és akkor jó lesz?
    Apám mondta, hogy ehhez egyetlen dolog kell, sok sok gyakorlás, de mégis...
    Én jobban parázok attól, hogy túl közel megyek a szembe jövővel, mint hogy lemegyek a sáros útról lehúzós padkára, így inkább a záróvonalat figyelem. Volt mikor már csak 10 centire mentem tőle, akkor mondta apám, hogy menjek beljebb, persze éreztem is, hogy az már padka, korrigáltam is magamtól, de mondom nagyon para. Érdemes inkább az egészet figyelni, szembejövőkkel, jobb szélével figyelni, és egy záróvonalat vizualizálni, vagy jobb szélére érdemes ráállni a tekintettel?
  • zmeor
    #3159
    ezaz erre gondoltam

    köszi
  • HiPPoNaX
    #3158
    ide kell menned
  • zmeor
    #3157
    hol kell az adatokat módosítani vagy hova kell menni? valami pec*** vagy mi..

    lécci infot
    sűrgős köszi
  • zmeor
    #3156
    nagy szívás lenne tuti bár én 17 vagyok és már csak az elsősegély kell