7955
Jogosítvány
  • cipo01
    #3275
    a "B-C" 17 évesen még nem tudod megcsinálni. A 2-es orvosi a hivatásosoknak előirt lényegesen szigorúbb orvosi alkalmasságot jelent. A PAV-I a legmagasabb pl. megkülönböztetett jelzésű vezetéséhez ez kell. A PAV-II-ből több is van, pl a taxizáshoz, buszhoz, állás vállaláshoz, stb.
    a PAV-I egy alapfokú vizsgálat, pszihét, mozgás összerendezettséget stb. vizsgálnak, nincsenek komoly feltételek.
  • DJviolin
    #3274
    Kösz az infót. :(

    Egyébként nem repülős fősulira akarok bejutni, mert nincs ilyen, ami van, az meg már évfolyamonként csak 6 szerencsés kuláknak elérhető. Iskolai végzettségnél csak annyi a kitétel, hogy bármilyen főiskolán vagy egyetemen szerzett diploma. Ez lehet akár lótenyésztő is, de előny ha műszaki. :)

    A B+C jogsit egybe akarom lerakni idén. Ez a 2-es orvosi egyenlő a PÁV2-vel? Igaz az, hogy a PÁV-on a fizikumot is felmérik. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy még fekvőtámaszt is nyomni kell. :)

    A belfőldi árufuvarozói az micsoda?
  • cipo01
    #3273
    DJM Az ilyen cégekhez profi sofőröket alkalmaznak. A B C jogsi, 2-es orvosi, PAV-2, belföldi árufuvarozói, TIR vizsga, stb. kell hozzá.
    Ha valamilyen repülős főiskolára akarsz bejutni, akkor még véletlenül se estin próbáld elérni az érettségit.
    Különben is a "B"-s jogsival elérhető állások túltelitettek és a sofőrők a megélhetéshez szűkséges minimumot is alg keresik meg. Ha ilyen helyre mész, spórolni azt semmit sem fogsz tudni. A te álmaid megvalósitásához baromi sokat kell tanulni, hogy egyáltalán a rajtvonalig eljuss. Ha lenne más megoldás is, akkor viszont olyan hosszú sor lenne ott, hogy ettől menne el a kedved az egésztől.
  • Sanyix
    #3272
    "Közforgalmi pilóta. :) Tudom magamról, hogy vadász úgy sem lesz belőlem, de szeretnék a repülésben tevékenykedni."

    OMG én is pont ugyanezt akarom, és ugyaníg gondolom, hogy nem lehet belőlem vadászpilóta úgysem :DDD főleg nem ebben az országban...

    Bár én most végzek egy okj képzést, aztán főiskola, aztán csak keresek így egy kis zsét...
  • DJviolin
    #3271
    Én párhuzamban gondoltam a kettőt. :) Levelezőn suli. Mellette munka.

    Az én elgondolásom szerint az iskolákat bármikor meg lehet szerezni. De a pénzt azt nem... :)
  • CaviaR
    #3270
    Úgy tudom, ahoz kell valamilyen felsőfokú mérnöki végzettség, mint pl a légiirányításhoz is (ami az én tervem:)).
    Különben is, ha szerzel valami végzettséget pik-pak behozod ezt a pár év lemaradást pénzkeresésben. :)
  • Zsolt01
    #3269
    Igen.
  • joshua
    #3268
    Egy kérdésem lenne. Ha autóra leteszem a jogsit, akkor automatikusan vezethetem a kismotorokat is? Csek mert ebbe nem vagyok biztos. Előre is kössz!
  • DJviolin
    #3267
    Közforgalmi pilóta. :) Tudom magamról, hogy vadász úgy sem lesz belőlem, de szeretnék a repülésben tevékenykedni.

    És hogy mennyibe kerül egy embernek, hogy egy nagy Boeing szarvkormánya mögé ülhessen pilótaként? Kb. 6-10 millió forintba. Ezért szeretnék minél hamarabb dolgozni.

    Vitorlázni már elkezdtem. :) Gyűjtögetem a tapasztalatot. :)
  • sz4bolcs
    #3266
    tök jó. Mi az álmod? :)
  • DJviolin
    #3265
    Bocs, azt hiszem félreértettetek. :)

    Én futárként a DHL, UPS, GLS, FedEx, és Magyar Posta féle áruszállítást értettem, és nem arra, aki a pizzákat furikáztatja. :)

    Ezeknek szerintetek kell érettségi?
  • bertino
    #3264
    sztem ez pizzacégenként változik, amugy nemhiszem
  • DJviolin
    #3263
    Az klassz. :) Szerinted feltétel az érettségi? Az éretségi jövőre lesz meg, de én már minél hamarabb szeretnék dolgozni. Van egy álmom, és hogy teljesüljön, ahhoz nagyon sok pénzre lesz szükségem. Így minél hamarabb szeretnék dolgozni.
  • Seten
    #3262

    Viszont ilyen melóra nem kell hivatásos jogsi. Sima "B" elég.

  • DJviolin
    #3261
    Én úgy szeretném, hogy a futár cég autójával kihordom a központból az árut a vevőnek. Tehát nem nagy teherautós futárra gondoltam, aki a nagy logisztikai központból viszi az árut a kisebb elosztóközpontig, hanem úgy gondoltam, hogy mondjuk egy kis céges Transporter-rel a központból a vevőig házhozszállítani az árut.

    Persze nem lennék ellen a nagy teherautós sofőrségnek sem, ha többet kínálna anyagilag. :)
  • cipo01
    #3260
    A futár az nemegy egyértelmű munka.
    Ha a saját kocsiddal csinálod, akkor semmi sem kell hozzá.
    Ha céges kocsit használsz, akkor nem mindegy, hogy árúszállitó gépkocsivezetőként,vagy gépkocsit használó árúteritőként alkalmaznak.
  • DJviolin
    #3259
    Már megnéztem a KFF honlapján.
  • DJviolin
    #3258
    Szia!

    Igen, azóta már rájöttem én is, hogy mekkora hülyeséget mondtam. :)

    Igaz az, hogy ezen a PÁV-on a pszichológián és az általános orvosi alkalmasságon kívül felmérik a fizikumot is? Még arra is kíváncsi lennék, hogy milyen fokozatai vannak a PÁV-oknak, és melyik a legtöbbet nyújtó, és milyen kitételeknek kell megfelelni. Szeretnék mindent tudni a PÁV-ról.

    Üdv:
    DJviolin
  • bertino
    #3257
    jaja
  • Seten
    #3256

    Ezt a munkavállalást nem tudom de olyan nincs, hogy "PÁV jogosítvány".
    A PÁV egy pályalkalmassági vizsgálat, különböző jogosítványokhoz.
    Van asszem négy féle. Nekem PÁV4 van.

  • DJviolin
    #3255

    Sziasztok!

    Szerintetek 18 éves kortól lehet-e hivatásos, úgynevezett PÁV jogosítványt szerezni, és a 2 éves próbaidő alatt lehet-e ezzel már munkát vállalni? Mondjuk futárként? (Apropó, szerintetek a futároknál feltétel az érettségi?)

    Válaszaitokat előre is köszönöm.

    Üdv:
    DJviolin
  • Easy Rider
    #3254
    bárhol, ahol forgalmi vizsgát is csinálnak
  • zmeor
    #3253
    hali

    az a gondom hogy a zöldkártyamatricám nem tapad fel a rendszámtáblára és azt mondták ki kéne cserélnem.. hol tudnám ezt megoldani?

    köszi
  • cipo01
    #3252
    Ha egy jobb iskolához többet kel utazni az nem biztos, hogy nagy hátrány.
    Az elmélet az 6+1 alkalom. A vizsgák és a gyakorlati vezetés nem az iskolánál történik.
    Ha valahol 60-80 ezerrel olcsobban uszod meg, akkor ha ezét 6-8 alkalommal többet utaztál, számoldk ki mennyit "kerestél" igy óránként.
  • cipo01
    #3251
    T. gerrie
    Nem kell mindent újrakezdeni. Mindössze csak egy frissitő vizsgát kell tenned, 3760 Ft-ért.
    Ha a második év is letelik csak akkor van a gond.
    Nagyobb probléma, ha esetleg az 5. forgalmi vizsgád is sikertelen, mert akkor jön a PAV.
  • sz4bolcs
    #3250
    Valóban.
    Én is gondoltam erre, mikor már elküldtem az üzenetet, csak későn. :)
  • bertino
    #3249
    lehet, csak nem mindig van kéznél lóvé...
    én is emiatt vizsgáztsm később forgalomban
  • sz4bolcs
    #3248
    ennyi idő alatt csak 3x vizsgáztál? ez vicc.. Engem meghúztak, azon a napon kérte az oktatóm az új időpontot, 1 hétre rá vizsgáztam újra, és meg is lett a jogsim.
  • gerrie
    #3247
    3 bukás, és az hogy, kb szeptemeber óta nem voltam vezetni. Új suli, és onnen elég messze van az autós iskola, időm sem nagyon volt rá.

    Mindegy, van még bő 2 hónapom befejezni, csak meglesz addig, csak kiváncsi voltam mivel kell szembenéznem, ha esetleg mégsem:)
  • NSTSpider
    #3246
    És mi a balhé ,hogy nem tudod letenni?
  • HiPPoNaX
    #3245
    ugy tudom igen
  • gerrie
    #3244
    Üdvözletem!
    Én 2005. májusában tettem le az eléméleti vizsgát, azonban a forgalmit a mai napig nem sikerűlt teljesítenem:S
    Amennyiben letelik az elémleti vizsga letételétől számított két év, akkor kezdhetek mindent előről?
  • lac0215
    #3243
    Persze, hogy érdekel... Minden megoldás (mindenkinek a véleménye) érdekel legyen az jó vagy rossz. Próbálok mások tapasztalataiból levonni egy sajátot és azután választani. Remélhetőleg jól.
  • GabcsiManó
    #3242
    van egy két nagyon korrekt iskola, ha esetleg érdekelne egy ahol én vizsgáztam, meg húztam végig akkor írj.. de persze ha kőbányán laksz akkor ez nem lenne túl ideális, tőlem 2 percre van, de tőled meg lehet 1 órára lenne :)
  • lac0215
    #3241
    Igen erről már hallottam/olvastam, hogy az agyonhírdetett iskolákat lehetőleg kerülni kell...
    Jelenleg egy ismerős sem tanul sehol, hogy megossza velem jó/rossz élményeit, ezért próbálok az interneten érdeklődni/olvasgatni, hogy melyiket válasszam.
  • cipo01
    #3240
    Nem törvényszerű, de igy működik. Ahol a pótóra drágább mint a hirdetésekben szereplő alapóra, ott biztos, hogy nagyon sok pótórára lesz szűkség, és ezt sok bukást is jelent. Ha ez első 30 óra vezetés nayon olcsó, esetleg valamennyi még ingyenes is, ott bizony ezt a pótórákon kamatostul kell megfizetni. Igy akár háromszor annyiba is kerülhet a jogsi, mint amire számítottunk.
    Tudnék néhány jóbb iskolát felsorolni, de ez nem biztos, hogy túl etikus lenne.
  • cipo01
    #3239
    Csak olyan autósiskolát szabad választani, ahol már végzett valamelyik ismerősöd és meg volt elégedve. Vannak gyengén muzsikáló olcsobb autósiskolák de a legjobb vizsgaeredményeket is az olcsobb iskolák produkálják. A drágább iskolák között vannak nagyon jók és nagyon pook is.
    A legrosszabb eredményt azok az iskolák produkálják, akik nagyon olcsot hirdetnek, de valójában a jogsit náluk lehet a legdrágábban megszerezni.
    Amelyik iskolát nagyon sok helyen hirdetik ott lehet a legnagyobbat pofára esni.
    http://lapforum.lap.hu/topic.php?id=14606188
  • zmeor
    #3238
    nekem van egy jó ismerősöm...
    én nála tanultam vezetni.. nagyon jófej és fiatal.. és enged érvényesülni
    kresszt is oktat..
    adom a számát priviben ha érdekel
  • lac0215
    #3237
    Ki melyik budapesti autósiskolát ajánlja "B" jogosítvány megszerzéséhez?
    Vagy melyiket nem? Miért pont azt?
  • DJ BP
    #3236
    ,, sokszor az új autók sem mennek át a műszakin elsőre"

    komolyan?? hát én hajintanám vissza a kereskedőnek ilyen esetben...