7955
Jogosítvány
  • zsoltszeifert
    #3315
    [IMG][/IMG]
    Mi is a jelentése ennek !
    (lehet, hogy rosszul tudom)
  • Vlala #3314
    Nem tudja valaki, hogy feltétlenül kell-e kétéves kismotoros jogsi nagymotor vezetéséhez?
  • cipo01
    #3313
    Sibrik- Gyömrői út
    Nagy L.- Kerepesi út
    Ezek nem elég nagyok?
  • Easy Rider
    #3312
    én ezt értem, de feleslegesnek tartom egy ilyen kereszteződésben...

    nagyobbakban ilyen úgysenincsen
  • cipo01
    #3311
    Az biztos, hogy neki piros a lámpája, és ezt neked is tudni kell.
    A lámpák közel a fele ilyen redszerű, vagyis a szemből érkező nem kap zőldet. A másik fele pedig olyan, hogy egyszerre zöld mindkettőnknek. Ilyenkor persze meg kell állni a ker. közepén, és el kell engedni a szemből jövőt.
  • Easy Rider
    #3310
    de azért azt valljuk be, ha neki is zöld, akkor kb egyszerre érünk oda, és ha én balra kanyarodok, nem fogok full gázzal indulni, magyarul nem sok esélyem van rá, hogy megpusziljon egy orosz csoda hátulról

    másik, logikusabb sztem így, minthogy megjegyezzem, hogy hoppá, nyilaszöld van, akkor most mi hogy van?
  • cipo01
    #3309
    Én már láttam olyant, aki ilyenkor belefékezett, és a mögötte jövő Kamaz átsegitette a kereszteződésen. A helyszinelő pedig csak azt kérdezte, hogy miért fékezett indokolatlanul.
  • zsoltszeifert
    #3308
    Köszönöm. Értem !
  • sz4bolcs
    #3307
    Örülök, hogy megértetted, mi volt a problémánk. :D
  • Easy Rider
    #3306
    ez eddig rendben lenne, de ki nem szarja le ebben az esetben a KRESZ-t (már bocsánat) ha látom hogy jön, akkor elengedem, ha nem jön bekanyarodok és kész, nem kell nekem ahhoz telizöld, vagy nyilas zöld
  • cipo01
    #3305
    Legtöbben ezt szokták megjelőlni, pedig nem mindegy, hogy telizöld, vagy nyilazott zöld a mi lámpánk, mert ez mutatja meg, hogy a szemből érkezőnek zöld, vagy piros a lámpája.
    (ilyen pl: a Gubacsi út Illatos út kereszteződése)
  • cipo01
    #3304
    Valamiért nem sikerült az előbb feltölteni.
    Az előző problémához:
    Az első a kor.kerékkel ábrázoét gk.
    Ha ez elment, marad a tuja meg a másik kocsi.
    Köztük a jobbkéz szabály dönt, ahol a balról érkező tujának is elsőbbsége van.
  • Easy Rider
    #3303
    van, a moszkivcs mehet előbb
  • cipo01
    #3302
    [IMG][/IMG]
  • sz4bolcs
    #3301
    légyszi töltsétek fel máshova
  • sz4bolcs
    #3300
    nekem nem jön be a kép. még mindig. :( PEdig kíváncsi vagyok rá.
  • csekez
    #3299
    persze hogy van elsobbsegadasi kotelezettsege
    1 megkulonbozteto jelzessel ellatott jarmu (rendor,mento,tuzolto)
    2 villamos
    3 ha mellekutrol akarsz fo utvonalra menni
    ...
  • sz4bolcs
    #3298
    nem jön be a kép.
    lool.. eddig csak fújtad, fújtad, nem értetted meg egyikünk problémáját sem.
    "mintha ott sem lenne" .. hát baromi jó. :D
    Te sem leszel tanító.
  • cipo01
    #3297
    Egy másik helyzet ami a mai KRESZ vizsgákon nem nagyon fordul elő. (hál.Ist.nek)
    Van-e elsőbbsgadási kötelezettsége a tanulóautó vezetőjének?[/IMG]
  • Vlala #3296
    A villamosnak általában akkor van elsőbbsége, ha egyenesen megy, és körülményes lenne megállni. Elég hosszú fékútja van, vészfékezni, elkerülő manővert tenni pedig nem tud. Ezért biztosítja a KRESZ számára a balról érkező elsőbbséget is.

    A hétvégén hallottam, hogy 21 éves kortól az A (nagymotorkerékpár) vizsgához nem kell két év A1, sem A korlátozott jogsival szerzett tapasztalat. Ebből mennyi lehet igaz? Szerintem elég nagy blődli.
  • cipo01
    #3295
    Sokan úgy gondolkodnak, hogy a villamosnak általában elsőbbsége van.
    Ez persze nem teljesen igaz, mert csak négy esetben biztosit a kresz a tujának elsőbbséget.
    1. A jobbkéz-szabályban, ha balról jőn akkor is.
    2. Az útszűkületben, ha ő kerül még akkor is.
    3. A körforgalomban mindig.
    Na ez az a három eset, ami mo-n nem fordul elő.
    4. Az együttes kanyarodásnál. Pl Gellért-tér, ha te is és a vill. is kanyarodik a hidra
  • cipo01
    #3294
    Az "A" jelű jármű semmit nem számit, mert ő csak utolsó lehet, úgy kell tekinteni, mintha ott sem lenne. Ezért csak a te autód és a villamos közti sorrendet kell eldönteni, ez pedig nem bonyolult. -Az egyenesen haladónak elsőbbsége van a ksnyarodóval szembe._
    A másik amire valójában jól emlékezel, az az együtes kanyarodás szabálya. Ez azt jelenti, hogy ha te is és a villamos is kanyarodik, akkor a villamosnak a kresz különleges elsőbbséget biztosit.
  • sz4bolcs
    #3293
    Igen, én is erre gondoltam, csak mivel nálunk nincs villamos, így gyorsan elfelejtettem a kresz ide vonatkozó szabályait.
    De mint ha rémlene, hogy kanyarodó autó elengedi a kanyarodó villamost. :)
    A feladat megoldásából is ez következik nekem.
    Nem igaz, hogy nincs itt egy bp.-i, aki testközelből találkozott már villamossal. :D
  • zsoltszeifert
    #3292
    A és B is kanyarodik.(| #3281) (Az rendben van, hogy "Én kormánykeréknél" vagyok az első.)
    Mind a kettő(A,B) balra fordul. Mért kell A -nak elengednie a B -t(villamost), (Jobb kéz miatt nem B(villamos) kéne elengedje A -t) !

    Véletlenül nincs egy olyan szabály, hogy balról érkező villamost elengedni !?
  • sz4bolcs
    #3291
    mert hogy b is, a is kanyarodik? miért?
    Itt nincs olyan, hogy egyik egyenesen menne, de a másiknak előtte kéne bekanyarodnia keresztezve az útját.
    bocs az értetlenségért
  • cipo01
    #3290
    Bocs a helyesirási hibákért de ezen a billentyüzeten mássképp vannak a betük, és ritkán olvasom vissza !!!!
  • cipo01
    #3289
    Az "A" egyértelműen az utolsó, mert mindenkinek elsőbbséget kell adnia.

    A problémát az okozza, hogy sokan nem tudják meállapítani, hogy az én kocsim, vagy a villi mehet előbb. Aki tugaj, mert elfogadta a tesztkönyv által megadodd választ, az sem mindig érti, hogy miért ez a jó sorrend.
    Ennél a feladatnál a lényeg, hogy a kanyarodás szabályt kell alkalmazni.
  • sz4bolcs
    #3288
    de ennél a feladatnál hol van erről szó? :D:D:D
    A megoldás: Ön-B-A .. Miért?
  • cipo01
    #3287
    Jobbkéz-szabályról szó sincs, mert jobbkéz-szabály csak a jobbról, ill balról érekezők között dönti el a sorrendet.
    Az azonos úton érkezők nem érkeznek egymásnak jobbról vagy balról, ézért a jobbk.sz. nem is működik. Ilyenkor a kanyarodás-szabály alkalmazandó.
    Valóban igaz, hogy nagyon sokan ezt a két szabályt nem nagyon tanulják meg, és mivel többnyire főbb (védett) útakon járnak, és ezért évekig is megusszák gond nélkül. Aztán egyszercsak nem.
    Ha ismered Kispesten az Ady E. útat, ott a külső végén mikor a villinger balra kanyarodik, bizony megvárja amig elfogynak az szemből érkezők.
  • sz4bolcs
    #3286
    kérdés egyszerűen: "miért a villamosnak van elsőbsége, amikor jobbkéz szabályból következően előtte mehetne el a személykocsi." Gondolom kanyarban nem érvényes villamosnál jobbkézszabály.
  • sz4bolcs
    #3285
    lol, hát ez nem sok mindent válaszol meg a kérdésből. :D:D:D
  • cipo01
    #3284
    Zsolt!
    Két járművel vagy forgalmi viszonyban, nézzük meg külön-külön.
    Az "A" jármű jobbról, vagy balról jőn, vagyis másik úton mint Te, ezért itt egyértelműen jobbkéz-szabály.
    A másik jármű (vill.) veled azonos úton érkezik, tehát köztetek a kanyarodás-szabály dőnt.
    Persze nem baj, ha tudjod a kanyarodás-szabályt: Az egyenesen haladónak elsőbbsége van a kanyarodni szándékozóval szemben.
    Hát akkor most számold ki, hogy ki lesz az első!
  • sz4bolcs
    #3283
    Kanyarodóval szemben only?
  • Sanyix
    #3282
    Mer a villamosnak elsőbbsége van?
  • zsoltszeifert
    #3281
    Valaki elmondaná részletesen, hogy a helyes áthaladási sorrend mért
    A: Ön, B, A
    és mérnem
    C: Ön, A, B ?


    Köszönöm !!!
  • DJviolin
    #3280
    Köszi.
  • cipo01
    #3279
    A sikeres elm. vizsgától számított 2 éven belül mindent be kell fejezni, különben lehet kezdeni mindent előllről.
    Többen voltak, akik az utólsó hetekre hagyták a vizsgát, és egész primitiv okok miatt csúsztak ki a két évből.
    A PAV-I módszereit nem ismerem, mert én már régen csináltam, és azóta biztos változott, de elég összetett vizsgálat volt akkor is, de én úgy emlékszem, hogy inkább az emberkék lelki milyenségén (pl:agressziv-e)volt a hangsúly.
  • DJviolin
    #3278
    És igaz az, hogy az elméleti vizsga két évig érvényes, tehát két éven belül kell elkezdenem a gyakorlatot? Mert akkor levizsgázok összevontan B+C elméletiből, és megvárom az Április 11.-et, és akkor kezdem el a gyakorlatikat.

    PÁV-I-nél pontosan miket néznek? Igaz az, hogy felmérik az erőnlétet is, tehát fekvőtámasz, Cooper?
  • cipo01
    #3277
    Majdnem jól tudod.
    Hat hónappal az előirt kor előtt kezdheted a tanfolyamot, három hónappal elbb vizsgázhatsz elméletből, de gyakorlati vizsgát csak a szülinap után tehetsz.A PAV-I a legmagassabb fokú.
  • DJviolin
    #3276
    Úgy olvastam, hogy a B+C-t hat hónappal a 18 betöltése előtt el lehet kezdeni. Április 11.-én leszek 18, vagyis dúrván 2 hónap múlva. Amire lerakom a B-t, már dimán megleszek 18, és amire a C-t, addigra már bőven. :)

    Tehát akkor azt mondod, hogy a PÁV-I a legkeményebb?