7955
Jogosítvány
  • mrbaba
    #3635
    csá all! Mennyibe kerül egy 125ös motorvisza kb?:S És azt 16éves kortól lehet lerakni ugye?
  • Mhosah Myth
    #3634
    Ezt a pár napot már csak kibírod, utána meg annyit vezetsz amennyit akarsz... :)
  • Lammer
    #3633
    hátéix ^.^

    Dedede en akkoris akarok ma' vezetni!444 :D

    Nincs esetleg valakinek ismije onkormiba pesten??? mittomen meghalalnam nekije a kedvesseget, hogy kezhezkaphatnam gyorsba-e! (virag, bon-bon stb)

    btw megerdeklodtem ezt az ideiglenest konkretabban... vegulis kategoriabovitesnel kap6cc :CCCCCCCCCCCccc
  • Istencsászár
    #3632
    Gratu!!

    Pár héten már nem múlik semmi, addig szimezz:))), amúgy amit írnak logikus, sztem reklamálj, mer lehet a hölgyike baszott a dolgora és nem akart veled folalkozni...
  • Lammer
    #3631
    Gyerekek!

    Megvan vegre nekem is(mindenbol elsore ^^) :D

    viszont tok dillemaban vagyok, mert felhivtam az egyik onkormit es rakerdeztem az ideigelenes jogositvanyra... persze a holgyike lebeszelt, hogy uj vezetoi engedelynel nem kapthatok ideiglenes engedelyt...

    kicsit lelohadtam es tovabb keresgeltem es ezt talaltam!

    II. keruleti onkormi honlapjan a szentiras!

    "Ideiglenes vezetői engedély a vezetői engedély eltűnése, megsemmisülése, megrongálódása esetén, valamint a képzés és vizsgáztatás tekintetében a jártassági feltételhez kötött kategória megszerzéséhez a vezetői engedély kiállításáig állítható ki.
    Az ideiglenes vezetői engedély a kiállításától számított 60 napig – de bizonyos esetekben legfeljebb 6 hónapig – érvényes."
    de katt...

    namostakkor hogyisvanez?
    tok konfjuz a egesz :\
    en mar vezetni akarok!!!!!!!444nééééégy
  • Count Adyn
    #3630
    Szerencsére én Nyíregyházán vizsgáztam, át is mentem elsőre forgalomból, pedig ritka béna voltam igy visszatekintve:)
  • Sanyix
    #3629
    Így van. Úgyhogy szerintem mindenki csúsztasson egy tizest a vizsgabiztosnak a forgalmi vizsgánál, mert akkor lehet hogy jobban jár az ember, mintha 3szor megpróbálná.
  • Istencsászár
    #3628
    Ez igy van... engem azért húzott meg mert a sárgán átmentem és nem toltam satu féket, ami biztos huzos lett volna, és akár belém is jöhettek volna háturól, de őt ez nem érdekelte... azért visszapörgetve az időt kiváncsi lennék ha befékezek mit szól az öreg, akkor meg az lett volna baja hogy beveri a fejét az ülésembe... a pénz a pénz, ezért egy bukta megérni nekik, csak találjanak egy ici pici okot.
  • Yulcsa
    #3627
    hát akkor igyekszem erre majd odafigyelni, de 1.-re szinte senkinek nem megy :(
  • 5w0rdf15h
    #3626
    khm pest, iskola nevére nememlékszem csak oktatóéra :D szankó lajos
  • Sanyix
    #3625
    Melyik városban, mi az autósiskola neve? :)
  • 5w0rdf15h
    #3624
    igen énis tapasztalatból mondtam szintén ezért húztak meg :D egyirányú utca annyi hely h 1 kocsi épp elfér és akkor nem húzodtam ki a szélére...
  • Count Adyn
    #3623
    passz, én már nem emlékszem:)
  • Sanyix
    #3622
    Ha jól emléxem úgy van, hogy 3 kis hiba és vége. 10 a kresznél van.
  • Count Adyn
    #3621
    meg amugy pontoznak ien kisseb hibákért és 10 után vége asszem:)
  • Sanyix
    #3620
    Igen engem ezért húztak meg. Az utszélén álló autó odébblökése nélkül nem tehettem volna meg hogy kihúzódok az út szélére, gondoltam nem is várta volna el a vizsgabiztos, hogy összetörjem a kocsit(ezért meg sem fordult a fejemben hogy odébblökjem), de tévedtem, úgylátszik ezt várta volna el mert rögtön megállított, és mondta hogy nem húzódtam le. Ezen bizony felröhögtem, valamit be is szóltam neki :)
    De már hallottam szépeket hogy gyarapítják az államkasszát az ilyen vizsgáknál, szóval nem lepett meg a kamu indok. Azoknak volt igazuk akik mondák hogy egyből menjen a kenőpénz, mert bp-n a vizsgabiztosok nagy része ilyen.
  • 5w0rdf15h
    #3619
    pl egyirányúból mikor kanyarodsz nem húzodsz ki a szélére...ilyenér meghúznak
  • Yulcsa
    #3618
    azért én félek a megfordulástól! nameg a parkolástól is! :)
    mik számítanak olyan durva, (vagy akár sok kisebb) hibának, amiért megbuktathatnak?
  • Count Adyn
    #3617
    Jah, mindenképp van 1 megfordulás meg egy parkolás. Be fogrok járni vagy 20 fajta útvonalat, a vizsgán meg választanak egyet és ennyi:)
  • Yulcsa
    #3616
    köszi! ma lesz a 2. vezetés órám. És mik a kötelező feladatok? Azt hallottam, hogy meg kell fordulni, meg parkolni, meg ilyesmik?
  • DJ BP
    #3615
    ez tényleg érdekes, ideális még egy vezetéstechnikai tréning lenne, de az piszok drága, legalább mint a jogsi. Én egyszer voltam Audis ismerős jóvoltából a Hungaroringi tesztpályán, de az tulajdonképpen a jégen autózásra fókuszál, (vízfalkerülgetés, kirántják alólad az autó hátulját stb.) tehát ez is inkább bohóckodás, van haszna azért, de tapasztalatot nem ad, a sok vezetés ad egyedül tapasztalatot, ahhoz meg már nem kell oktató
  • cipo01
    #3614
    A forgalomban 14 óra a kötelező, és kell még orszáűton és éjszaka is vezetni kettő,ill.négy órát.
    Ez majdnem olyan sok óra, mint amenyit valaki két nap alatt a munkahelyén eldolgozgat. Nem sok olyan gépet ismerek, amelyiken két nap alatt meg lehet tanulni profi szinten dolgozni. Van aki szerint a személyautó ilyen.
  • Mhosah Myth
    #3613
    Hát az tényleg valami nagy balfasz lehetett... :) Én nem szoktam hátragurulni... De nem tudom hogy tudott 3 métert hátragurulni! Alap dolog ha érzem hogy elkezdek hátrafelé gurulni benyomom a féket! :D Na de mind1 az ilyennek nem adnék jogsit...
  • Yulcsa
    #3612
    köszi! :) :)
    de még csak most jön majd a neheze :) hány óra kötelező forgalomba?
  • Istencsászár
    #3611
    Na erre van egy jó példám... 7végén voltunk Etyeki borfesztiválon. A parkolóból egy hídról kellett kijönni ami kicsit emelkedős volt. Megálltam olyan 3 méterre az előttem levőtől, aki 1szerűen visszagurult... és nekem jött, szerencsére enyhe emelkedő volt és nem lett semmi, de akkoris, faxláma nem tudott elindulni emelkedőn.
  • HiPPoNaX
    #3610
    gratula :]
  • DJ BP
    #3609
  • Yulcsa
    #3608
    sziasztok! meglett a rutinom, köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat!!! :) :)
  • Mhosah Myth
    #3607
    Nekem mióta megvan a jogsim még soha nem használtam a kéziféket (emelkedőn)... :) Bármilyen emelkedőn el tudok indulni anélkül! Viszont más esetekben szívesen használom...
  • Yulcsa
    #3606
    na, ma megyek az utolsó rutinpályás vezetésre, mert holnap aztán vizsga... asszem én leszek az első az osztályból, aki megbukik ezen :D
  • Yulcsa
    #3605
    nah, most értem haza, zuhogó esőben vezettem, forgalomban is. Király volt! A rutinpályán is egész jól boldogulgatok már! :)
    köszönöm a tanácsaitokat, remélem kitartanak a vizsgákig! :) :)
  • Yulcsa
    #3604
    de jó nektek! :)
    ha figyelek, az elindulás-megállás megy, utána a hirtelen fékezés is nagyjából, csak mindig előbb kezdek el fékezni (jobban mondva lassulni, gáz elvétellel) aztán a szlalom lassacskán megyeget, tolatás is rendben mostamár, és végre ki tudtam engedni a kéziféket az emelkedőn való elindulásnál :)
  • CaviaR
    #3603
    Én is paráztam anno. :) Beültünk kocsiba, el akarok indulni lefullad. Hopp bentmaradt a kézifék. :D Újra el akarok indulni megint lefullad. Vizsgáztató igencsak nagydarab fickó volt, kocsi kisebb és még lejtőn is parkoltunk, szal elnézte. Aztán megnyugodtam és tök hibátlanul megcsináltam mindent, a kihúzott balra hátra parkolást is centire pontosan sikerült, így átmentem. :)
  • shad0w
    #3602
    vannak olyan emberek akik nagyon tudnak izgulni ilyen vizsgahelyzetekben, közülük van olyan akinek jót tesz, meg olyan is akinek nem. tesóm meg anyám is nagyon izgult vizsga előtt, de mindkettejüknek sikerült, (igaz mindkettejüknek csak másodjára), nem lesz gáz :)
  • Yulcsa
    #3601
    köszi a bíztatást! :)
    az izguláson van inkább a hagsúly :(
  • Istencsászár
    #3600
    Nem kell izgulni, ezen semmi sem múlik, ha sikerül akkor túl vagy rajata, ha nem akkor majd legközelebb. Csak csináld ugy ahogy megtanultad és enm lesz semi baj, és ne izgulj, mer akkor ront az ember.
  • Yulcsa
    #3599
    :)
    egy hét múlva kedden vizsgázom, pont a névnapomon... szép kis ajándék lesz, ha megbukom... az a baj, hogy túl izgulok :(
  • cipo01
    #3598
    [IMG][/IMG]
  • Yulcsa
    #3597
    hát remélem :) aranyosak vagytok, köszi! :)
  • shad0w
    #3596
    na ettől aztán nem kell elkeseredni, h 2 alkalom után még nem megy túl jól valami... bele fogsz jönni, simán.