7955
Jogosítvány
  • Lammer
    #3715
    jo! az eletben ki megy 30as tablanal 30al??? :DDDDDDDDD
    SENKI! csakha dugo van :D
    lof%/!/sz sem tartja be a tablakat... evvel remelem nem vitatkozol :D
  • Istencsászár
    #3714
    Attól hogy valaki tud autót vezetni nem azt jelenti hogy ismeri a forgalmi jelzéseket.

    Ha 30asnál többel ment akkor meg is érdemli, erre azért lehet figyelni meg erre kell is figyelni.
  • Lammer
    #3713
    jajj szegenyke ez 1ertelmu, hogy penzre mennek...
    nekem a forgalmi vizsgan az oktato mondta elotte, hogy most r@basztunk mert kifogtuk a legpenzehesebb VB-t... :[ (a storyhoz hozzatartozik, hogy celtudatosan mentem az isibe, mert legjobb baratom barati korebol ismerte az oktatot, szal kezdettol fogva jo hangulat volt az oktatas is es nem nagyon kamuzott :D)... meg is mondta, hogy 3unk kozul szerinte csak en fogok atmenni(mert vittem penzt, szigor mi?)... vegulis atmentunk 2en... ami durva volt, hogy a bukott srac mar stikaba 7 eve vezetett, amikor gyakoroltunk o kezelte az autot legjobban stb... es amin megbukott -> kicsivel tobbel ment a 30as tablanal(persze nem adott penzt)

    fel a fejjel holgyem, szerintem tessen vinni piiizt, mert ebben a genyo penzehes vilagban nagy a mazlifaktor, hogy rendes VBt fog ki az emberfia(lanya^^)
  • Freedom88
    #3712
    én elsőre letudtam a forgalmit, meg a rutint is
  • lac0215
    #3711
    Engem felhívott az oktatóm, hogy inkább ne menjek vizsgázni, mert szemét vizsgabiztos van...
    Viszek orvosi igazolást, és akkor a vizsgadíj is megmarad.
  • Freedom88
    #3710
    C kategóriás jogositvány szerzéséről vmi infótok van? Vizsgák, egészségügy stb...

    thx
  • Yulcsa
    #3709
    igen, ez sajnos igaz :( csak a pénzre mennek, illetve hogy szivassák az embereket. A legtöbbje szerintem megnézi, hogy jéé, ez elsőre van itt, na, találkozunk még!
  • Istencsászár
    #3708
    Én nem szoltam neki egy szót se azután hogy félre állított... viszont a 2. vizsgán mikor elmondja hogy milyen sokszor és milyen jó hogy a tükörökbe néztem és azután ráirja a vizsgalapra, hogy a tükröket nem elég intenzíven használtam megkérdeztem tőle hogy miért... mikor 3adszorra tettem fel a kérdést akkor se tudott ép magyarázatot adni és inkább nem égettem tovább... ritka hülye embereke a vizsgabiztosok egy része.
  • Sanyix
    #3707
    Elvileg sárgán simán át lehet menni, ha már nem tudsz biztonságosan megállni, és mindenki meg is teszi. Úgyhogy ami után így megbuktattak, simán elküldhetted volna a vb-t a jó édes k**** anyjába. Én bánom hogy nem tettem meg, amikor hasonlóan megszivattak, bár nem jelzőlámpával, hanem csak fizikai lehetetlenséggel. Talán ha kap pár szép szót magába néz az ilyen köcsög.
  • 5w0rdf15h
    #3706
    most igen sok olyan vizsgabiztos van aki szeret a legapróbb kis hibákba is belekötni sajnos....amúgy szerintem teljesen jól csináltad csakhát ugye a szemetek szeretik szivatni az embert hogy minnél több pénzt fizess vizsgára és az oktatónak

    a zebrán meg meg lehet állni és körülnézni simán kanyarodás előtt :)
  • Yulcsa
    #3705
    rendben :) köszönöm az észrevételeiteket!
  • DJ BP
    #3704
    kint volt az Elsőbbségadás kötelező tábla.

    Vedd úgy, hogy nem szóltam :)
  • Yulcsa
    #3703
    Köszönöm mindenkinek a véleményt, és a bíztatást is!
    Nem hiszem, hogy az volt a baj, hogy csak a jobbról jövőt kell elengedni, hiszen kint volt az Elsőbbségadás kötelező tábla.
    Reménykedek, hogy tényleg nem ugyanaz lesz. Inkább mérges vagyok, mintsem szomorú.
  • DJ BP
    #3702
    a zebrával kapcsolatban, nem értem mi bajuk van. Hát ahol van sarkon zebra és nincs lámpa, tehát körül kell nézni, sztem mindenki rááll, ha nem lehet beátni főleg, mit csináljon szerencsétlen? Ha belátható, akkor is ráállnak, hát kilóméterekről nehéz kifordolni egy kereszteződésben, sőt az ilyenek lassítják a közlekedést a városban.
    De várjál, nem lehet hogy neked volt elsőbbséged és az a bajuk, hogy nem kellett volna körülnézned? Vagy jobbkézszabály volt, és ugye balról jött az az egy autó
  • Istencsászár
    #3701
    Ez a tipikus szopassuk meg valamiért mert kell a pénz... nekem is ezvolt vagy átmentem volna a sárgán vagy satu féket tolok és lehet a hátsó belémjön... én átmentem és meg is vágtak...

    Ezek azok a helyzetek amikre nem lehet felkészülni és neked kell ott dönteni... de lényegében mind1 hogyan döntesz mert mind1ikbe bele fog kötni, habár te helyesen cselekedtél.

    Nem ugyan az szokott lenni, szerintem ne félj, dönts helyesen, abból gond nem lehet max egy két gyökér vizsgabiztos beleköt, de ez legyen a legnagyobb örömük a világon.
  • shad0w
    #3700
    Hát ahogy olvasom nagy hibát egészen biztosan nem követtél el, ezeket az aprókat meg ha el is követted egyáltalán nem gáz. Ha a vizsgabiztos szemszögéből akarjuk nézni a dolgokat akkor a jobbra kanyarodásnál mondhatnánk, h nem elég "láthatóan" néztél körül, nekem sokszor elmondta az oktatóm, h úgy kell belenézni a tükrökbe, mintha a szemedet nem is tudnád mozgatni, hanem jól láthatóen egész fejjel frdulj felé, abba nem tud belekötni. Meg egyébként azt mondtad h csak tükörbe néztél, pedig oldalra és nézned kellett volna h a holttérben nem jön-e valaki.
    A zebrás dolognál meg legfeljebb abból lehetett félreértés, h bár te láttad h jön egy autó, és te úgy érezted h nem fértél volna ki, miközben lehet h rosszult mérted fel a távolságát és a sebességét, és 3szor is ki tudtál volna fordulni előtte :) Na kb ez lehet a helyzet a vizsgáztató szemszögéből nézve.

    Te pedig egyáltalán ne keseredj el, bár nekem az jött le h nem igazán vagy elkenődve, nem is kell. Ha ezek az apróbb hibák meg is voltak, nagyot nem követtél el. Szal sok sikert a következőhöz!
  • Yulcsa
    #3699
    nos emberek.. bukás... leírom, hogy történt pontosan...

    1. Bemutatkozás után megkért, hogy üljek be az autóba. Itt ki kellett húznom egy lapot, amin rajta volt az útvonal száma. Megkért, hogy olvassam el a felső sort, majd írjam alá. Ezután kiszálltunk, elmondtam amit a gumikról tudni kellett, körbejártam az autót, mondtam, hogy minden rendbe van. (világítóberendezéseket is elmondtam, itt is szívózott már, mert "a tompított után mi is jön?" amikor már rég a távolságinál jártam...)
    2. Beszálltunk az autóba. Sablonszöveg (gondolom én) következett, mondta, hogy azt várja tőlem, hogy bizonyítsam be, hogy biztonságosan tudok közlekedni, fonódjunk be a forgalomba, és vegyük fel a tempót.
    Mondtam renden. "Indulhatunk."
    3. Kiértem a forgalomba, eddig nem volt semmi gond. Elérkeztünk egy olyan úthoz, ahol nyílt egy jobbra lekanyarodó sáv. Index jobbra -oktatói utasításra jobbra kanyarodunk. Itt belenéztem a tükörbe, mondom biztos ami biztos. Sehol senki körülöttünk, se bringás, senki.
    Befordulás után mentünk egy darabig, majd az egyik utca végén zebra. Balra kellett kanyarodni. Gyalogosok mentek át előttem, szépen megálltam, elengedtem őket. Utána elindultam, de mivel semmit nem láttam jobbra, kb fél méterre ráhúzódtam a zebrára. Itt beláttam már, jobbról senki, balról viszont jött egy autó... 2 választásom volt: 1. Megállok a zebrán 2. elindulok, és nekemjön a bal oldali autó. Szerintem jól döntöttem, hogy nem mentem továb...
    Elérkeztünk a következő lámpához, mire a vizsgabiztos mondja az oktatómnak "Majd húzódjunk félre valahol!..." Itt már tudtam, hogy bukás lesz belőle. Kis idő múlva meg is álltunk.
    4. Megkérdezte tőlem, hogy mikor szabad megállni a zebrán? Mondtam, hogy forgalmi okokból, műszaki okokból, illetve ha nem látom be a kereszteződést - sejtettem, hogy ezzel lesz a gondja... Igen, és akkor miért álltam meg? - kérdezte. Mondom mert nem láttam be a kereszteződést... Erősködött, elmondta, hogy az ég világon senki nem jött, stb... (nem tudom, ő a hátsó ülésről hogy látta, hogy nem jön senki) A másik indok pedig az volt, hogy nem néztem körül, amikor a jobbra nyíló sávba besoroltam...

    A többit rátok bízom ítélje meg mindenki, ahogy jónak látja. Azért a véleményetek érdekelne. Hétfőn megyek újra, remélem nem ugyanez az ember fog vizsgáztatni...
  • HiPPoNaX
    #3698
    Igen, en peldaul ellenpelda vagyok, az oktato elore kozolte, hogy ne adjak penzt a vb-nek, mert komolyan veszik a korrupcio temat. Viszont a vizsgan elsore atmentem, szoval ugy tunik se az oktatonak, se a vb-nek nem allt erdekeben meghuzni...
  • 5w0rdf15h
    #3697
    igen ha jól emlékszem :)
  • shad0w
    #3696
    sajnos fogalmam sincs, én nem tudok róla h lenne ilyesmi h kötelezően plusz órákat kéne venni, de lehet h van.

    sok sikert, és próbálj pozitívan hozzáállni, nincs mit veszítened. csak ügyesen!
  • Yulcsa
    #3695
    hát, akkor holnap :S
    szorítsatok azért, bár nem tudom minek :D
  • Yulcsa
    #3694
    igazad van, egyetértek.
    bukás után 3 pótóra a kötelező?
  • shad0w
    #3693
    hát sztem nem is kell erőltetni a dolgot, én is sok helyen sok mindenkitől hallottam h csak azért buktatnak h legyen pénzük, és esetleg egy kis kenőpénzzel meg lehet oldani, de egyrészt én rengeteg ellenpéldát ismerek és hallottam, akiket elsőre átengedtek, pedig esetleg vétettek kisebb-nagyobb hibákat, másrészt sztem inkább fizesd ki újabb vizsgadíjba azt a pénzt mint egy szemét vizsgabiztosnak zsebbe, aki csak azért buktat meg mert nem vagy neki szimpatikus, vagy kell a pénz a sulinak...
  • Yulcsa
    #3692
    mondták ezt sokan, de eddig nem szólt róla az oktatóm, így nem hoztam fel témának. először hadd bukjak egyet, aztán ha már 3x-ra sem megy, feladom :)
  • Lammer
    #3691
    kerdezd meg az oktatot, hogy mennyit "illik" adni... sok helyen igy szokas(es adj inkabb, persze ha telleg bena vagy ugysem enged at!)...
    enmek mar tulvagyok a 400ik kmen isch a real forgalomban^^

    (ehh vihetem ótómat kedden blendix csere ugynezki cromaxba 15 rugo... ehhh kezdodik :C )
  • Yulcsa
    #3690
    Nos, nemrég jöttem meg a mai forgalmi órámról, már csak 1 van hátra holnap, aztán hétfőn vizsga... Mondhatni inkább bukás... Nagyon arra számítok, hogy az első alkalommal bukta lesz, mivel nagyon sok rossz esetet hallottam, hogy csak a pénzre mennek... Elég annyi is, hogy meglátják, hogy na, ez elsőre van itt, és már keresik is a legapróbb hibát...
  • PLackó
    #3689
    thanks,közben már meg is jártam az irodát.
  • lac0215
    #3688
    A szükséges iratok és egyéb tudnivalók itt olvashatók.
    Valamint szintén a www.magyarorszag.hu portálon tudsz az okmányirodákba időpontot is foglalni.
  • Yulcsa
    #3687
    köszönöm! :)
  • PLackó
    #3686
    köszi
  • Istencsászár
    #3685
    orvosi, vizsgalap, személyi ( asszem ennyi )
  • PLackó
    #3684
    Meg tudja valaki mondani, hogy mit kell vinni a felügyelethez,illetve az okmányirodába?
  • lac0215
    #3683
    Van ám...
    Kötelező feladatok is vannak.

    Innen letölhető
    Forgalmi Vizsga Minősítő Lap (B, C1, C, D1, D, E kategóriákhoz)
  • Yulcsa
    #3682
    okés :) mintha az olyan egyszerú lenne... :)
  • Count Adyn
    #3681
    Csak vezetned kell, semmi más:)
  • Yulcsa
    #3680
    na ja, köszi a tanácsokat! :)
    itt is van ilyen papír, mint rutinra? (járműkezelői, amit pdf-be valaki föltett)
  • Istencsászár
    #3679
    Elvileg vizsgán neked nemkell törődni hogy hol állsz meg... mivel ott kell parkolnod ahol előtte gyakoroltátok... ( na ennek én pont a kivétele vagyok, mer a vizsga biztost egy olyan helyre kellett vinni valami ügye miatt ahol még nem parkoltam :DDD ). Persze szerintem a leg nehezebb dolgog a parkolás egy kezdőnek vagy tanulónak... de az is majd gyakorlással megtanulod ha meglesz a jogsi... hogy hova lehet? hát érdemes a táblákat figyelni... én pár hete szívtam meg mert nem figyeltem, és szépen be álltam 4 autó mögé... jól meg is büntettek ( mind a 4 autót is ) mert az tilosba volt... mentem a hülyeség után és 7 ezer ftmbe került, pedig kb 15 percet voltam távol, és még jegyet is vettem:)) ezekből tanul az ember... mostmár figyelni fogok jobban..
  • Yulcsa
    #3678
    nekem a parkolással akadnak gondjaim. soha nem tudom, hogy jó helyre akarok-e beállni, megállhatok-e ott, meg ilyenek. A megfordulásról nem is beszélve...
    úgyis bukta lesz elsőre.
  • zsoltszeifert
    #3677
    | #3673 -> Egy kicsit kiegészíteném:

    Nagyon az-az érzésem, hogy vizsgaút utáni beszélgetésen amiből "kizártak"
    az oktató negatívan beszélt (befolyásolta) rólam alkotott képet (vizsgámat)a vizsgabiztosnál. Így nem pont a vizsgaút alapján ítélt (úgy érzem). Ezt abból gondolom, hogy amikor visszahívtak (viaszültem az autóba) ahogy utána beszélt a vizsgabiztos.
  • Count Adyn
    #3676
    Biztos megbeszélték, hogy legközelebb mennyit adj neki hogy átmenj