7955
Jogosítvány
  • Yulcsa
    #3795
    azt hiszem nálunk is. 5000 Ft rémlik + a vizsgadíj.
    igen, nálunk be kell jelentkezni, a 3 munkanap a vizsgaigazolásra értendő, azután okmányiroda. ismerősöm ma akart időpontot, és már csak 30.-ra volt :S
  • szurop
    #3794
    Nálunk 6000 volt az elsősegély tanfolyam.
  • Tufa
    #3793
    természetesen nemszámoltam bele az elsősegélyt az árba, de aki mindenre átmegy elsőre annak is ugyanennyire jön ki.
  • Tufa
    #3792
    nekem lebontva igy néz ki:
    Orvosi(pont másnap váltottak 6ezerre):5000
    Kressz + vezetés (kb 4órányi rutin, 9 vagy 10 órányi forgalom, már vezettem korábban elég sokat igy tanulni nem kellett) 54000
    Kressz vizsga húzós volt nekem, elsőre nem értem oda, másodszorra nem sikerült, harmadszorra már igen: 11280
    Rutin vizsga: 3080
    Forgalom is érdekes volt, első vizsgaidőpontnál egy vihar miatt elszált az oktató motorja, másodikra szintén nem értem oda, tegnap sikerült, szerencsére orvosi igazolásal nem kellett fizetni: 3660
    Elsősegély nekem már megvolt(motoros jogsi miatt) de amugy itt az vizsgával együtt: 7900
    És hétfőn az okmányiroda 4000ezer
    összesen: 81020, kocsival együtt szintén saját zsebből.. :)
    Budapestieknek mindenféleképpen érdemes elgondolkozni a csigajogsiban, ennél olcsóbban nem jönnek ki sehol és szerintem teljesen korrektek.
  • Zsolti9014
    #3791
    Tényleg húzós

    minden elsőre sikerült:

    Orvosi: 6000
    Kresz: 26000 + vizsga 3760
    Elsősegély: 13000 + vizsga 3900
    Vezetés (9 óra rutin + 2 pótóra, 20 óra forgalom + 1 vizsgaóra -pótóra itt nem volt): 75900 + vizsga rutin 3080 és forgalom 3660
    Okmányiroda: 4000


    Összesen: 139300, ebből magamnak fizettem kb. 120000-t, többit szüleim.

    Nálunk, Ózdon ez a legjobb autósiskola, de árban nincs nagy eltérés a többitől ( +/- 10 ezer max. az összköltség). Csak itt megtanítják az embert, máshol meg sz@rnak a fejére. Haverom máshol tanult, de megbánta annak ellenére, hogy mindent elsőre csinált.
  • Tufa
    #3790
    bekellett jelentkezned az okmányirodába? :o
    itt az utolsó vizsga után várni kell 3 munkanapot(nekem hétfőre esik) és egyből mehetek oda.
  • Yulcsa
    #3789
    de jó Neked! én még csak jövő csütre kaptam időpontot az okmányirodába! :( aztán utána még egy 8 nap ezek szerint.
  • Tufa
    #3788
    íí az húzós ár, minden elsőre sikerült? (nekem az okmányirodás hülyeségekel együtt 90ezer alatt kijött)
  • Zsolti9014
    #3787
    össz. kb. 130 ezer. és 8 nap alatt küldték
  • szurop
    #3786
    Holbap megyek először vezetni. :S
  • Tufa
    #3785
    mennyi idő alatt küldték ki? mennyibe volt neked a jogsi?
  • Zsolti9014
    #3784
    Meghozta a postás a kártyát. :DD
  • Zsolti9014
    #3783
    gratulálok
  • Tufa
    #3782
    ma túl lettem minden vizsgán végre, kocsira tegnap megújítottam a müszakit, márcsak az a fránya kártya kéne :( Aki mostanában bpn igényelt jogsit, mennyi idő alatt postázták ki?
  • csoxer
    #3781
    van valaki,aki most jár vagy mostanában fog járni miskolci autósiskolába?:)
  • [HUN]FaTaL
    #3780
    55-60nal szoktam menni többel nem igen, de még ígyis látok elhúzni állatokat 90nel...
  • Istencsászár
    #3779
    Akkor nem, ez tény, ha előttem 2-3 autó megy akkor követem őket, de ha én megyek elöl akkor 50.
  • [HUN]FaTaL
    #3778
    Az 50nel nincs is gond de nem megyek ötvennel mikor mindenki 60al megy meg szerintem a 60 nem olyan gáz
  • Vlala #3777
    Ha a rendőr kap el, az a legjobb. Ha a villanyoszlop, vagy a kamion, azt már nehezebb kimagyarázni, és a bünti befizetése sokkal egyszerűbb, mint darabokból összerakni egy fejet.
  • shad0w
    #3776
    nyilván ez lenne a helyes, ezzel általában azok is tisztában vannak akik "száguldoznak" a városban, sőt nyilván azt is tudják h sokkal nagyobb esélyük van egy komoly balesetre, vagy arra h elkapják őket a rendőrök stb, de ez nem fogja visszatartani őket semmitől, sőt.
    egyébként engem pl nem is annyira a városban való száguldozás az ami megfogott, hanem városok, települések közötti szép tájakon húzódó, kanyargós ám mégis viszonlyag normális minőségi utak. tudom hülye vagyok, de ott én egyszerűen nem tudom megállni h ne menjek olyan tempósan ahogy csak tudok, ezeken az utakon általában nincs komolyabb forgalom sem, szóval magamon kívül nem veszélyeztetek senkit. (persze erre is lehet írni h lehet h pont egy rossz pillanatban lesz az út szélén egy csapat óvodás akik éppen arra kirándulnak és sorban átmegyek mind a 30on...)
  • Zsolti9014
    #3775
    "50el is el lehet jutni oda ahova akarsz, nemkell a városba száguldozni"

    és azt hiszem, ez a helyes gondolkodásmód. mindenkinek így kellene.
  • Vlala #3774
    Azonban ha egy 30-as tábla mögötti kanyarban útlezárás, kátyú, egyéb akadály van, akkor kicsit gáz 50-nel beleszállni.

    Tudod, "A köztelezőt mindig, a tilosat sohasem, olykor még a megengedettet sem!"
  • Istencsászár
    #3773
    50el is el lehet jutni oda ahova akarsz, nemkell a városba száguldozni, viszont a 30as táblák sok helyen teljesen indokolatlanul vannak kint, de én 2szer jártamugy hogy 30 as tábla majd kanyar és a rendőtök ott álltak a kanyar után... persze mondhatják hogy mennyé gyorsabban meg mit tökölsz, de ha 1szer lekapcsolnak akkor te szívod meg, annyit meg nemér az egész szvsz. Persze városon kívül ugy megy mindenki ahogy akar, mert ott csak ő van és a fa javarészt:)
  • Yulcsa
    #3772
    igen, teljesen egyetértek veletek. mondjuk az a sok 30-as korlátozás sajnos nálunk is megfigyelhető, és rendkívül zavaró tud lenni, amikor kb 30 méterenként változik a helyzet. 30-50-30...
    az országutakon, ha nincs semmi akadály, jók a látási viszonyok, és nem kezdő vezető valaki, lehet, hogy kevés az a 90-es tempó, nem is az a 100-110 a gond, hanem aki lényegesen túllépi. 130-140 km/h és így tovább. sajnos ő már nem csak sajátmagát, hanem másokat is veszélyeztet. sőt, többnyire mindig az ártatlan hal meg :(
  • Zsolti9014
    #3771
    vizsgámon is volt egy ilyen állat: megyünk lefelé egy lejtőn, én csak 3-asban motorfékkel, az meg vagy 100-110-zel, aztán be a körforgalomba- nem sok hiányzott ahhoz, hogy két keréken forduljon be. :D

    általában megfelelő az 50 km/h lakott területen belül, de vannak valóban olyan részek, ahol nagyon kevésnek tűnik. nálunk meg több 30-as korl. is található, na az tényleg idegölő. de én úgy gondolom, hogy amíg nem megy rutinszerűen a vezetés, amíg meg nem szerzem a kellő tapasztalatot, addig mindenképpen be kell tartanom minden sebességkorlátozást, utána pedig lehetőség szerint a legtöbb helyen. attól hogy vki levizsgázik, még nem feltétlenül TUD vezetni, ahhoz egy bizonyos időnek el kell telnie (kivételek vannak). bár az is igaz hogy néhány kezdő vezető jobban vezet mint sok olyan akik már évek óta csinálják (főként a piacon vásárolt jogosítványosoknál :DD)

    pl. apukám több mint 20 éve vezet, amikor vizsgázott már tudott vezetni. na pl. nála a megengedettnél magasabb tempónál is biztonságban érzem magam, mert ha gyorsan is megy, nem ész nélkül teszi, és ha olyan helyre érünk, ahol bármikor akadály bukkanhat fel, akkor természetesen visszavesz a sebességből.
    50-nel ész nélkül több balesetet lehet okozni, mint pl. 80-90-nel, ésszel vezetve.
  • shad0w
    #3770
    teljesen meg tudlak érteni, én is így voltam vele. mikor elkezdtem csinálni a jogsit annyira nem is voltam oda sem a vezetésért sem az autókért. miközben tanultam vezetni rájöttem h milyen jó dolog is, aztán eljutottam addig h a mozdulatokon már nem kellett gondolkodni hanem minden reflekszerű volt. pár ezer kilóméter után már kezdett is unalmassá válni a dolog, pedig hol voltam még akkor attól h azt mondhassam magamról h jól vezetek. még most sem vezetek jól, szeretnék sokkal jobban, de ehhez muszáj néha jóval gyorsabban menni mint amennyivel szabad. van mikor olyan hangulatom van h tökéletesen megfelel a megengedett tempó, főleg ha más is ül mellettem, de mikor egyedül vagyok szeretem kipróbálni h mit bír az autó, meg mit tudok én. sokan mondják h egyszer nagyon rosszul fogok járni, és h hülye felfogásom van, nem is tagadom, de nekem már szükségem van erre. és igazából nagyon sokan vannak ezzel így.
  • Yulcsa
    #3769
    bennem valahogy nincs meg ez a vágy. rajongok a Forma 1-ért, de a közutak valahogy nem vonzanak. Persze, ha lenne egy Ferrarim, nem mondom, hogy az autópályán nem járatnám meg egy kicsit, de az más. Nem ér rá, ha 15 perccel később érsz oda valahová? vagy soha...
  • shad0w
    #3768
    a legtöbb friss jogsis ezt mondja, aztán idővel egyre több csatlakozik közéjük... :)
  • Yulcsa
    #3767
    igen, ez esetben :)
    köszönjük, igyekszem majd minél óvatosabban közlekedni. szörnyű látni a mellettünk 150-el elhúzó szabálytalan kocsikat :(
  • [HUN]FaTaL
    #3766
    A friss jogsisoknak balesetmentes közlekedést :)
  • [HUN]FaTaL
    #3765
    thx:)
  • Zsolti9014
    #3764
    Akkor már teljes értékű vezető vagy! Grat!
  • [HUN]FaTaL
    #3763
    Mindenkinek gratula:) Múlthéten lejárt a 2évem hálistennek:D
  • vica2
    #3762
    akkor Yulcsa, a türelem jogsit terem :))
  • Yulcsa
    #3761
    köszönöm és én is gratulálok neked! :) :)
  • Zsolti9014
    #3760
    amikor voltam a felügyeletnél, egy srác kérdezte az ügyintézőt erről az ideiglenes jogsiról, és az mondta neki hogy hova menjen, de más forrásból én is úgy tudom, hogy már nincs ilyen.
  • Zsolti9014
    #3759
    köszi
    igyekszem kerfulli lenni
    általában: i am very megfontolt, but azért not too lassú. :DD
  • Lammer
    #3758
    gratu a vizsgahoz!

    drájv kerfulli^^
  • Lammer
    #3757
    mar NINCS ideiglenes jogsi sajnos...
  • vica2
    #3756
    hmm, nem tudom 2007-ben mi az előírás de én 2002-ben csináltam meg a jogsit (minden elsőre sikerült), de nekem az önkormányzatnál adtak ideiglenes jogosítványt, addig amíg nem jön meg a jogosítványom, igaz meg kellett alaposan indokolni hogy miért kell, de én mondtam nekik hogy mert messzi van az iskola ahova járok és busz meg nem megy abban az időben amikorra nekem be kéne érni és elfogadták, így ott nyomban meg is csinálták a papírt és már mehettem is. Aztán megjött a jogsi és az ideiglenest kidobhattam a kukába.