7955
Jogosítvány
  • gizi01
    #3835
    Sziasztok.azoknak akik nagyobb kategóriában akarnak vizsgázni,van 1 javaslatom.ha munka nélküli vagy és még szakmád sincs akkor vizsgázhatsz a"lépj egyet előre"program keretében uniós támogatás,nem kerül pénzedbe,csak esetleg a pót vizsga ha szükséges.érdemes ki használni.az autós iskolák tudnak róla csak kérni kell.sok féle kategóriába ki lehet használni.
  • kurucz22
    #3834
    egyébként köszi zsoltijuventusXD
  • kurucz22
    #3833
    de.. az vok:D
  • gizi01
    #3832
    Kecskeméten vizsgáztam a Süveges autósiskolába.nem annyira nehéz,a kressz szinte az mint a B-nek,munka védelem,és müszaki van az sem gáz kressz+müszaki+munka és tűzvédelem együtt.különvan még elméleti műszaki.nem nehéz,meg kellszokni a méreteket gyorsan bele lehet jönni.aztán kell még kksz.vizsgais anélkül nem tudsz munkát vállalni.ja,és páv.-ot.is kell az inkább pszihológia+számító gépes teszt ijesztő de nem kell +ijedni tőle.elég a 3-as,páv.de egy árba van így jobb a 2-es.sok sikert!!!!!!!!!!
  • Freedom88
    #3831
    hol tetted le a C kategóriát? Mennyire nehéz? Mert én 1 hónap és kezdem!
  • Lammer
    #3830
    te nem Grizzly (1ik)occse vagy veletlen?
  • Zsolti9014
    #3829
    A KRESZ vizsgát 16,5 évesen teheted le, ha jól tudom. Az viszont biztos hogy a gyakorlati vizsgák letételéhez 17 évesnek kell legalább lenni. Én 17. szülinapom után 3 nappal kezdtem az egészet.
  • kurucz22
    #3828
    őő, bocs hogy ilyen kezdőséget kérdezek de hány évestől lehet jogsim egy ilyen sima kocsira?
  • gizi01
    #3827
    sziasztok.én igazán átérzem,mind vizsgázó izgalmát.én 12-éves B.jogsival vizsgáztam C-ből és nagyon izgultam de sikerült.most megyek E-böl,is.remélem ottsem lesz semmi gond.bár nekem igazán tündéri oktatóm van,neki sokat köszönhetek,ő látta bennem az elszántságot és,önbizalmat adott!!!!!!!sok sikert mindenkinek!!!!!!!!!!
  • Yulcsa
    #3826
    ne aggódj, ami késik nem múlik! :) csak türelem!
  • csoxer
    #3825
    kössz,de már örülnék ha a vezetésnél tartanánk:)
  • Yulcsa
    #3824
    ügyes legyél ;)
    én meg ma voltam okmányirodába, 2 hetet mondtak, mire megérkezik a papiros.
  • csoxer
    #3823
    na megvolt 1. eü óra,elsején vizsga
  • Yulcsa
    #3822
    sok sikert és kitartást annak, aki most kezdi!
  • Zsolti9014
    #3821
    részvétem
    nem lehet egy kellemes érzés.
    sajnos tudom hogy ez nem sokat ér, de azért: fel a fejjel!!
  • Tufa
    #3820
    óje, moped jogsis balesetem miatt nemkizárt hogy utánképzésre kell mennem, nem elég hogy 3hét lenne igyis mire megjönne a jogsi, rámvarnak még egy minimum 50ezres (de akár 150ig is mehet) tanfolyamot, ami a jogsira még legalább 2-3hetet minimum rádob. és mindez 4éve, persze oktatáson nekem elfelejtettek szólni nekem erről... gecijó :/
  • szurop
    #3819
    Na, ma megcsináltam tökéletesen minden feladatot. Autó átvizsgálást, és elméletet is. Mostmár szinte rutinból megy a SIKK indulás, KIS megállás.
  • Zsolti9014
    #3818
    nem vészes, a járműkezelés (vagy rutin-kinek hogy tetszik) nem túl nehéz. persze sokat számít hogy az ember életében indult-e már el autóval, de ez teljes mértékben tanulható. nem kell minden feladatot egy órán elsajátítani, nekem a 9 óra után még volt 2 pótórám, és elsőre ment a vizsga.
    oda kell figyelni az oktatóra és menni fog. arra vigyázz, hogy ne legyél görcsös, próbáld lazán venni. nekem ez főleg forgalomban volt probléma, de mondta az oktató, hogy nem kell izgulni, megpróbáltam nyugodtabb maradni és tényleg jobban ment minden.

    a forgalomnál pedig a gondolkodásmód az amit leginkább el kell sajátítani, mert ott azért a viszonyok változnak.

    Sok sikert mégegyszer mindenkinek aki most kezd/ elkezdte!!!


    ja, és nem reklám, csak egy link. Itt meg lehet nézni azt az autót is, amelyiken vizsgáztam. :DD Az oktatók menüpontnál van (az Astra és a régi Swift már le van cserélve, én a régebbi Poloval mentem -a padlizsán vagy milyen színűvel).


    Autósiskola
  • csoxer
    #3817
    köszi,ahogy olvasom amit írtál,úgyérzem rámfér:)
  • Zsolti9014
    #3816
    *vizsgapálya általában = a tanpályával.
  • Zsolti9014
    #3815
    neked is sok sikert!!
  • Zsolti9014
    #3814
    Elvileg ez egységes (sorrend változhat a vizsgapálya berendezésétől függően):

    4 kötelező gyakorlat van a vizsgán(a sorrendet úgy írom, ahogy a mi pályánkon volt):

    1. elindulás, haladás, majd célmegállás (szegély mellé). ez magyarul (ahogy írtad is) egy kör a pályán.
    2. gyorsítás 35-40-re egy vonaltól a bójáig, a bójától fékezés egy másik vonalig.
    A vonaltól 50 centin belül megállás.
    3. tolatás (csúsztatott kuplunggal), kb. 20 méteres egyenes szakaszon.
    4. szlalom (lassan), majd megállás az utolsó bójától 50 centin belül.


    Ezt követően egy feladatot kell húzni (vagy kijelöli a vizsgabiztos).
    Lehetőségek:

    - kézifékes elindulás kb. 20-30 fokos emelkedőn (ahogy írtad: domboldalon)
    - kapubeálló előre, jobbra, a bójákból és láncokból (legalábbis nálunk azokból) kialakított "garázsba".
    - kapubeálló hátra, balra (ugyanoda).
    - saroktolatás (vagy vonalak, vagy szegély lesz itt)
    - "Y" forduló, kb. 7 méter széles területen. (talán ez a legkönnyebb).

    Ezek közül csak 1-et kell végrehajtani a vizsgán, feltéve hogy nem csesznek ki az emberrel. :DD


    A feladatok teljesítése előtt az autó elindulás előtti ellenőrzését kell ismertetni, amire szintén 4 kötelező és 1 húzott tétel lesz.

    Sok sikert a tanfolyamhoz!!!
  • Zsolti9014
    #3813
    gyere Ózdra, 8 nap :DD
    bár, amikor várni kell minden idő hosszú.

    Az vigasztaljon, hogy már csak várni kell, és a nehezén túl vagy.
    Kitartás!!!
  • szurop
    #3812
    Felétek tanpályán milyen gyakorlatok vannak? Nálunk ilyesmik:
    -1 kör a pályán
    -1 Domboldalon felfele elindulás
    -1 nagy fékezés egy rövid szakaszon
    -nagyon lassú tolatás, csúsztatott kuplunggal
    -szlalon a lehető leglassabban, majd a végén enyhe emelkedő

    Most még csak ennyit tanultam meg.
  • Tufa
    #3811
    ehh, kicsit telefonálgattam, központi okmányirodába nem csinálnak jogsit, annyi utlevél igénylés van, kerületinél aztmondták hogy kb 3hét(!!!) mire megérkezik, hiába postázzák vagy személyesen megyek érte, ugyanennyi... vicc
  • Tufa
    #3810
    Ma megyek a központi okmányirodába, kiváncsi vagyok ott mennyi idő alatt lesz meg a jogsi. Kerületiekben 1,5-2hetet mondtak a közlekedési felügyeletnél, központinál meg 1hét...
  • csoxer
    #3809
    Üdv!
    Ma voltam ótósiskolába,szerdán kezdek Miskolcon:)
  • Seten
    #3808

    Én annak idején péntek 13-án vizsgáztam "B"-ből. Krva nagy szerencsém volt, országúti vezetést húztam. Simán átmentem. :)

  • Zsolti9014
    #3807
    Én 2004-es évjáratú Polon vezettem.
    Itthon meg Swiftünk van, amikor a rutint csináltam régi Swift, mostmár új. Családi autónk :DD, de nekem minden szempontból jobb, mint a (igaz elég elhasználódott) Polo.
  • Tufa
    #3806
    Ha gyakran kapsz időpontot, pl naponta akkor kilehet birni hogy ne vezess, ha ritkábban mint ahogy a legtöbb oktató csinálta volna nekem akkor ugy már nehéz. Nekem volt hogy egynap kétszer is vezettem, reggel 8tól egy duplavezetés, 3óra meg egyszer délután egy másfél órás, aztán igy már túlsok kedvem nem volt vezetni a sajátot...
  • szurop
    #3805
    És péntek 13.-án vezettem az oktatónál először. Juj, még jó hogy nem törtem össze az autót.
  • szurop
    #3804
    Még nemtom . Azt tudom hogy leközelebb hétfőn 6-ra megyek. Nemtom, lehet mindig 1-esével beszéljük meg.
  • Tufa
    #3803
    hogy kaptál vezetésre időpontokat? (egy héten hányszor vezetsz?)
  • szurop
    #3802
    Az nehéz lesz. Anyán is azt mondta ne vezessek addig mást.
  • Tufa
    #3801
    Nekem egy automata B omega van, azután érdekes volt vezetni egy manuál mercedes 190D-t, első nap nekem is fura volt.. Amig oktatnak vezetni, nem érdemes a sajátoddal menni, nehéz kibirni, de legalább megszokod az új autót.
  • szurop
    #3800
    Ahhoz képest hogy már mennyit vezettem, szarul ment az első vezetés a tanpályán. Bár ég és föld az én autóm meg a vizsgaautó. Karburátoros szamurájhoz, egyáltalán nem hasonlít ez a full elektromos vezérlésű autó. Bár nemtom hogy vezetne egy forma 1-es autót az oktatóm. Valami hasonló változás lehet.
  • Zsolti9014
    #3799
    ja, így értem. :DD
  • Tufa
    #3798
    nekem is annyit kellett volna, annyi lett beírva csak sürgősen kellett volna a jogsi és sikerült lebeszélni az oktatóval.. :)
  • Zsolti9014
    #3797
    A vezetésnél nekünk a rutin 9 óra + vezetés 20 az előírás volt, tehát nem vezethettem kevesebbet.
  • shad0w
    #3796
    na, kellett nekem írnom a témáról, ma valszeg készült rólam egy csinos kis célfotó, nem sokkal a város határát jelző tábla után az autóútról megérkezőben... inkább nem is mondom h kb mennyivel mehettem, és ott ugyebár már 50es övezet van... igen, megérdemeltem, csak azért írtam le mert pont eszembejutott h a témáról beszélgettünk nemrég itt...