7955
Jogosítvány
  • Banano
    #7595
    Á nem csak egy kicsit..:))
    Haveromnak 4évvel ezelőtt egy kis kék színű led lámpa miatt szóltak ami a robogó alján volt.
    De a parkolóban kivilágíthatod,azért nem szólnak:D,vagyis csak a forgalomban nem vehetsz részt így,de attól még rajta lehet.
  • Banano
    #7594
    Szerintem következőre tuti hogy átmész ..általában ennyiszer buktatják meg az embert..ne adj nekik pénzt.
    Mondjuk én elsőre átmentem szerencsére,de az utánam lévő megbukott.

    Egyébként ezt a zebrás dolgot nagyon szeretem..azt hiszem úgy van benne a KRESZ-ben hogy ha lelép akkor kell elengedni,de a mi tanárunk úgy tanította hogy ha már ott áll és meg van benne a ,,szándék " hogy átmenjen akkor el kell engedni,ha nem tesszük meg akkor bukta.Erről egy cikk.:link
    Amit még mindig nem értek.:,,Tízből hatszor meg kellett várni, amíg átmenetileg elapadt a forgalom. Csupán négy autós állt meg, hogy átengedjen, miközben összesen százharminc elhaladó járművet számoltunk meg"
    Miért is kéne átengedni őket?Még a kisgyerekeknek is úgy tanítják h ,,baaalraaa nééééz..jooooobbra néééz NEM JÖN SEMMI akkor átmész".De a zebra nem arra van hogy ,,úgyis nekem van elsőbbségem majd megáll az autós" Pedig sok ember így áll hozzá,még a szomszédunk is.Múltkor voltam vele a városban,zebrákon úgy megy át mint a birka,nem érdekes h jön 70-el az autós esetleg kamionos,és sajnos nem csak ő áll így hozzá a dolgokhoz...Aki ezt a cikket írta az is így van vele,pedig gyakorlati oktatóm már az első órán leszögezte h ,,akkor van elsőbbséged mikor megadják":) és milyen igaz.
    Másik kedvencem még amikor két ismerős összefut a zebra közepén beszélgetni,na akkor a legszívesebben elküldeném őket a f..ba de sajnos akkor még nekik fog feljebb állni.
  • [HUN]FaTaL
    #7593
    Behajtás előtt úgy tudom, bár rég volt. :D
  • lacee09
    #7592
    Köszi. Amúgy b kategória.

    STOP táblánál: ha felvan festve a vonal előtt, ha nincs a tábla vonalában vagy a kereszteződésbe behajtás előtt, ahol már lehet látni, hogy mi a helyzet?
  • skate00
    #7591
    esetleg más kivilágítással?
    Am az Ilyen szabálytalan??
  • 2Bálint
    #7590
    Mit?

    SMKP-t, motorkerékpárt mindig.
  • matthias92
    #7589
    korlátozott látási viszony, a szabály úgyszól.
  • lacee09
    #7588
    városban csak szürkületkor kell kivilágítani tompítottal vagy mindig kell helyzetjelző/tompított?
  • gerge93
    #7587
    ártani nem árthat
  • TaRka0107
    #7586
  • 2Bálint
    #7585
    akkor kezdhetünk rettegni? :-D
  • gerge93
    #7584
    Köszi
  • Csabesz6
    #7583
    Balesetmentest!

    Én ma koccoltam neki rükiben egy Seatnak, szanaszét vagyok 2 napja (másik autón szétment a kuplung).Hál' Istennek csak a rendszámkeret pattant el, egyből tudtam adni egyet a tulajnak, rendes volt, nem hisztizett, korrekten elintéztük.
  • gerge93
    #7582
    Yeahh. Megjött a jogsim 4(munka)nap- ba telt.
  • [HUN]FaTaL
    #7581
    Igen, teljesen jogos.
  • TaRka0107
    #7580
    Azt hittem tovább tart. Én júliusban leszek 16 és fél. Akkor még ne kezdjem el, azt mondod?:D
  • maffioso
    #7579
    akkor kb november elején....én február 3án töltöttem még tavaly és azelőtti év novemberének vége felé kezdtem, utolso kurzusban és még ugyis maradt fölös időm
  • TaRka0107
    #7578
    Kihagytam hogy autóhoz szeretnék jogosítványt.:D
  • TaRka0107
    #7577
    Ilyen van hogy az önkormányzat fizeti a jogosítványod? Hogy?:)
    Lenne egy kérdésem: 16 éves vagyok. 17 leszek 2011 január 7.-én. Mikor lenne érdemes elkezdeni?
  • Kaplan
    #7576
    Egy pillanatig nem vettem lazára a vezetést, ha ismeretlen útvonalon vagy akkor csak a táblára tudsz hagyatkozni. Ezért találták ki.
  • Pepsi Twist
    #7575
    ez a baj hogy lazára veszed a vezetést és azt sugallod magadból hogy tudsz vezetni és akkor a vizsgabiztos bizony magasabbra teszi a lécet :)
  • matthias92
    #7574
    ez tényleg az. általában harmadjára-negyedjére tuti átengednek, dehát nah.. :) akk má inkább egy 5-10ezres kenőpénz (nemtom hogy mozog), mint hogy többször tízezernyi pótvizsga.
  • Kaplan
    #7573
    Megosztanék egy érdekes kis történetet.
    Szóval én az önkormányzat által kezdtem el az autóvezetés tanulását, az alap tandíjat az önkormányzat fizeti ki. Ami ezen felül megy az a tanuló költsége. Az első forgalmi vizsgára nem tudtam elmenni ugyanis olyan gyógyszert szedtem ami a reakció időt lelassította, vittem volna az orvosi igazolást, hogy nem tudtam elmenni de már nem fogadták el. Kifizetették velem a következő vizsgát (Ami számomra ténylegesen az első volt). Az első forgalmi vizsgámon a bukás jogos volt, körülbelül 100 méterre voltam a vizsgaközponttól. Egy kanyart túl gyorsan vettem be, hátsó kerék kicsit fel a padkára (Az előtt és azután sem követtem el ilyen hibát.) Az érdekes dolgok inkább két nappal ezelőtt kezdődtek. Oktató benyögte, hogy tudja melyik vizsgabiztost lehet megkenni és melyiket nem. Nekem innentől kezdve már gyanús volt az egész de bíztam az emberek jóindulatában. Ma reggel nyugiban indultam el a vizsgára, vizsga előtt egy kis autókázás, fater is beült mögénk, hogy lássa hogyan vezetek. Minden pöpec volt. Visszaérünk a vizsgaközpontba, vizsgabiztos már ott áll ( 65 és a halál között ), kimért, nagyon komoly ember csak egy szavát nem értettem mert állandóan meg akart fulladni. Na mindegy, nagyjából már éreztem, hogy ennek itt a vége ámbár még el sem kezdődött. Elindultam, az út felénél zebra, babakocsis nő az anyjával. Megállok a külső sávban elengedem őket, a mellettem lévő sávban száguldoznak az autósok, megállni senkinek sem derogál. Elindulok miután átmentek az emberek erre a vizsgabiztos megszólal mögöttem, hogy ne feszítsem túl a húrt. ( Ezt már akkor abban a pillanatban sem értettem. ) Mindegy, megyek tovább elvezényel a kis utcákba. ( Nem pánikoltam be, ha nézem a táblákat és követem a szabályokat gáz nem lehet. ) Egyirányú utca végén balra forduljak. Rendben fejben már megvolt a dolog, erre szembe jön egy bicós. Nem álltam meg hanem lassan mellette elgurultam középen de mivel lassan jött kénytelen voltam megállni. Ez után akartam balra húzódni hisz így kell, kapcsolok egyesbe kérdezi a vizsgabiztos, hogy tudom mi volt a hiba? Mondom tudom, hogy balra kell húzódni de a bicósra csak nem húzhatom rá a kormányt. Hát ő ezt már nem tudja elnézni, cseréljek helyet az oktatómmal. A vizsga végén azt mondta, hogy már a zebránál meg akart buktatni mert bal oldalt volt egy gyalogos (akit speciel én nme láttam, de ha ténylegesen ott lett volna akkor miért nem ment át a zebrán?). A vizsga után felhívott az oktatóm és amikor azt mondtam, hogy a következő vizsgán gondolkodom a kenőpénzen azt mondta, hogy akkor ezt majd megbeszéljük. Érdekes nem? Nem szeretnék kenőpénzzel átmenni, nagyon sokan láttak vezetni, ültek is mögöttem, mindenki egyhangúan azt mondja, hogy rendkívül jól vezetek. De ha egyszer széllel szemben pisálni nem lehet… Mit tegyek, május 16.-ig meg kell csinálnom különben az egész tandíjat ki kell fizetni és inkább kenőpénz mint 100 ezer forint. Később megtudtam, hogy ennél az autóiskolánál így működnek a dolgok.. Szép mondhatom.
  • Mark007
    #7572
    Hát gondolom 2 sáv van. Ebből következik, hogy bal oldaliból balra, jobbikból jobbra kanyarodhatsz. Szerintem egyértelmű :)
  • maffioso
    #7571
    szerintem igen
  • Fehercsoki
    #7570
    Ha van egy kereszteződés(T alak),és külön sáv van a balra kanyarodáshoz,de nem megyek le a sávba azért jogosan buktathatnak?(nincs lámpa meg semmi,olyan mint egy sima T kereszteződés,viszont van 1 külön sáv a balra kanyarodáshoz)
  • maffioso
    #7569
    nem feltétlen olyan valoszinü, van akinek 3-5 nap, de nekem pl 10 nap volt(munkanap)
  • Mark007
    #7568
    Valószinű.
    1 hétnél nem több.
  • gerge93
    #7567
    9.én pénteken voltam okmányirodába jogsit elintézni. kérdeztem mikor jön szerinte- azt mondta nem tudja. szerintetek mikor jön meg? ezen a héten szerintetek meglesz még?
  • Hassan B
    #7566
    Jobb helyeken 20 E körül mozgott eddig, most mióta szarrávariálták a vizsgát, azóta lehet drágább valamivel.
  • 2Bálint
    #7565
    ugyan, miért ne kaphatna?
  • Pepsi Twist
    #7564
    nem is kap műszakit sztem
  • matthias92
    #7563
    tudom nem ide tartozik, de nemtudomhogy hol tegyem fel.
    műszaki vizsga 1.3-as wartburg-ra mennyibe kerülhet úgy sacc/kb?
  • Pepsi Twist
    #7562
    gyenge vagy :D mindig vizsga előtt fizeted ki az addigi "számlád"... és akkor 3 részletbe lehet kb
  • Mark007
    #7561
    őő, nem látom át mit irsz :)
    Mindegy, lényeg, hogy oktatótól is függ. De bizti, hogy nem kell egybe :)
  • [HUN]FaTaL
    #7560
    Így van, én is 10 óránként fizettem.
  • Pepsi Twist
    #7559
    asszem vizsgáig fizetsz :D tehát megvan a KRESZ vizsga akkor a KRESZ vizsga előtt kifizeted a KRESZ vizsgáig az egészet aztán KRESZ vizsgától rutin vizsgáig fizetsz rutinvizsga előtt és rutinvizsgától forgalmi vizsgáig fizetsz forgalmi vizsga előtt és akkor sztem ilyen részletekbe
  • Mark007
    #7558
    Nem egybe fizetsz sehol..
    Óránként nézik. Úgyértem, befizetsz 10 órát pl. levezeted, aztán befizetsz megint 10-et.
    Nem kell azt egyszerre.
  • maffioso
    #7557
    nem tudom melyik városban csinálod meg arra milyen a díjszabás de nekem megállt 90 valahányezerben vizsgákkal együtt:O
  • Pepsi Twist
    #7556
    hát nem tom én annak idején :D (13 éve, vagy mennyi) egybe fizettem de autó jogsit lehet részletre fizetni és úgy tudom szinte minden iskolába és úgy fizeted ahogy megbeszélitek :)