1071
Videókártya probléma
  • testarossa94
    #871
    Üdv!

    Van egy Sapphire 5770-es kártyám, grafikai problémák merültek fel, pl. fekete füst előtt megjelenő dolgok (pl ha a fegyverrel arra nézek, vagy van egy ház előtte) akkor azok szép recés, fehér körvonalat kapnak, aztán néha előfordul, hogy az árnyékok csikosak lesznek, a dinamikus árnyékokon nem tudom, hogy ez Ati-ra jellemző-e (eddig nvidiám volt) de nincs rajtuk élsimitás, és a Battlefield 2-ben ugyanolyan rondán néznek ki, mint a Cod waw-ban vagy az Arma 2-ben.
    Az új 10.3 driver van fent, de régebbiekkel is volt ilyen gondom, vissza kéne vinnem?
  • VARÁZSLÓ 2010
    #870
    Köszönöm a segítséget.
  • NEXUS6
    #869
    Nekem egy AGP-s Sapphire HD 8500-om van. A gyári hűtést lecserélve elég jól lehet tuningolni. A memcsit 700 MHz-ről 1 GHz-re húztam, a GPU-t csak 800-ig.

    Előzőleg egy Nv 7600GS-em volt, ahhoz képest sokkal gyorsabb, bár a te procid a Radeont valszeg nem tudná kipörgetni (az enyém se - AMD X2 4200+), de azért van amikor jobb az extra teljesítmény:)
  • FLATRONW
    #868
    Ha jól tudom, akkor AGP-s foglalat van az alaplapon, tehát a legjobb választás valamelyik ATI Radeon kártya a HD 3000-es sorozatból (pl. HD 3650 512 MB AGP, lehet hogy van 3850-es is ami AGP slotba illeszkedik). Ha Nvidia párti vagy, akkor valamelyik kártyát a GeForce 7-es sorozatból (pl. 7600 GT), de ez az ATI-hoz képest 2 generációval régebbi kártya, teljesítményben is elmarad és már talán nem is kapható, ha csak használtan be nem tudod beszerezni. Csak arra figyelj oda, hogy AGP-s legyen a kártya is.
  • VARÁZSLÓ 2010
    #867
    Hello!

    Hp compaq d530sff gépem van, elég régi darab. 2.4-es proci, 1,24GB ram és 96-os videókártya. Kb. ennyit értek a géphez, hogy ezt leírtam:) Tudna valaki segíteni, hogy milyen típusú videókártyát tehetek bele? Egy 256-osról vagy egy 512-esről lenne szó csak az érdekelne, hogy mindegy milyen márkájú meg ilyenek?
  • pacclacc
    #866
    Nekem is van problémám! ATI HD 5870el. Ma felraktam a GTA 4et gondoltam kiprobálom 1680*1050 High beállitásokkal 20 fps, és van mikor leesik 6ra Ja és Laggol mint a fene! Játszhatatlan! Battlefeld bad campany 2 ben directx 10 vagy 11 ben futattva laggol és teljesen játszhatatlan, még szerencse ugy ahogy dx9 ben elmegy valahogy :S

    Valaki találkozott hasonló esettel?
  • FLATRONW
    #865
    Szevasztok, lenne egy problémám. Asus GTX 275 grafikus kártyám van, de ha megpróbálom túlhajtani csak 5 MHz-el is, akkor kb. 5 perc után előjön az a probléma játék közben, hogy a frekvenciák visszaállnak Low Power 3D-s értékekre, és a játék ujraindítása után is ezek a frekvenciák maradnak. A tápom 750 Wattos, tehát ez nem lehet probléma. A grafikus kártya illesztőprogramot mindig szabályosan távolítom el (uninstal, csökkentet mód, driver cleaner). Jelenleg is a legújabb van fent. Nem tudja valaki, hogy mi lehet a probléma. Eddig minden driverrel csinálta ezt.
  • tmisi
    #864
    Próbáld ki másik monitorral is, ha azon is csinálja, a kártya a bűnös, ha nem, akkor a monitor. Gariztasd amelyiket kell.

    Bence937: Hát ha abszolút nem ad képet a kártya (és a monitort sem kapcsolja be), akkor kifingott a 3850-ed. Én azért megnézném a foglalatot, nincs e kontakthiba. Továbbá azt, hogy megy-e rendesen rajta a hűtés. Ha nem jó és van még rá garancia, akkor vidd/küldd vissza, ha nincs, akkor sajnos vehetsz egy másik kártyát.
  • Vicodine
    #863
    Hi.Következő probléma jött elő nálam:van egy EAH5770-es videókarim,kb 1 hete van meg,és tegnap óta olyat csinál hogy belilul a kép,és akkor csak a restart segít,nem fagy le a gép,csak a kép áll be erre a lila színre.Valakinek lenne tippe mi lehet a baj?
  • Bence937
    #862
    Hi! Lenne egy kis problémám
    Nekem egy ATI Radeon HD3850 215M-ás videokártyám van.
    Valamelyik nap este gépeztem (videókat néztem a youtube-on) és egyszer csak lefagyott a gép és kijött valami hibaüzenet kék háttérrel és a hiba forrásának az ati-t adta meg. Azt írta indítsam újra és én így is tettem. De már nem kapcsolt vissza többet. Ha az atival van összedugva akkor amikor bekapcsolom a gépet akkor a monitor nem észleli és szernitem a gép sem indul el rendesen. De ha kiveszem a videokártyát és a monitort átdugom az alaplapi videokártyába akkor elindul a gép.
    Mi lehet a progléma? Én arra jutottam h vagy maga a videokártya rossz, vagy az a hely ahova a kártyát be kell dugni(az alaplapon), vagy a PCI express csatlakozóval lehet vmi.
    Valaki kérem segítsen mert már nagyon ki vagyok a géptől hogy mindíg van vmi baja.
    köszönettel

    Papp Bence
  • Inquisitor
    #861
    Milyen alaplapod van? Mi egyszer hetekig szívtunk egy FuSi gépben lévő gyári lappal, mire kiderült, hogy PCI-E 2.0-ás VGA soha nem fog benne menni ...
  • nekem83
    #860
    Hi! Segítséget kérnék.
    A gépemben egy Ati Radeon 9600 Series 256MB videókártya van és pár, elég kicsi gépigényű játékot sem bír el a kártya..pl.: NFS Underground 2, Counter Strike 1.6, GTA San Andreas.
    A probléma az, hogy amikor ezekkel a játékokkal játszok, kb. 1 óra után elkezdenek akadni, és beszakadozik a kép a sarkokban, tehát ha a falhoz megyek átlátok rajta. :S
    Már mindent megpróbáltam, felraktam a legújabb drivereket, de semmi változás. Nem tudom miért van, hisz a minden nagyobb, mint az ajánlott gépigény.
    Ötletek?
    Nagyon fontos lenne.
    A válaszokat előre is nagyon köszönöm.
  • xxdani
    #859
    Sziasztok. van egy Radeon 9800-as videokártyám, melyet ősszekötöttem a tévével (svideo->scart). Csak az a gond, hogy csak a hátteret látom a tv-ben és azt is csak fekete-fehérben (és csak akkor ha kiterjesztem az asztalt). A videokártyám driver-et nem találom. Lehet, hogy az kéne hozzá? Segítsetek légyszi.
  • Prémium driver
    #858
    Szijasztok.



    Azzal a problémával fordulnék hozzátok, hogy van nekem egy Asus N7600GS/HTD/256M/A videókártyám.A Problémám pedig a következő: Beleteszem a videókártyát és bekapcsoláskor a gép elkezd sípolni(ilyen vinnyogó hangon).És a driver telepítésénél kiírja, hogy nem talált eszközt.

    Vsizont ha kiveszem a videókártyát akkor már nem sípol viszont kártya nélkül maradok

    Segítségeteket kérném. Köszönöm
  • Murder3
    #857
    Sziasztok egy kis segítséget kérnék.
    Nemrég szart be a régi karim és most vettünk egy újat.
    Ez a Nvidia Geforce GT130 768mb.
    Na most ez ha jó az alaplapomba akkor, minden olyan kártya ami ilyen csatlakozós az jó lesz az alaplapomba?

  • slybacsi
    #856
    sziasztok! segítséget kérek. van egy gainward geforce 9600GT 512Mb-om, és komoly gondjaim vannak vele. semmi sem működik, aminek a videokarihoz van köze. majdnem semmi. filmet nézni tudok, de játszani, vagy pl google earth-özni már nem. ha rákattintok az aszatalon a képernyő beállításaira, a rendszer lefagy, reboot kell. ha a tálcán nyomok a kis nvidia ikonra (nvidia beállítások) szintén reboot, fagy az egész rendszer. windowst újratettem, nem használt, driver update nem használt, semmi további ötletem nincs. köszönöm ha vki tud segíteni.
    üdv
  • tmisi
    #855
    danko86 és csoresz
    Mindkettőtök esetén túlmelegedés lesz a probléma, amely érintheti a chipet, de a memóriát is. Javasolt a ház szellőzésének javítása, illetve a kártya hűtőjének kipucolása.
  • danko86
    #854
    helo nekem az aproblémám h. még kedden ekzdődött h. az összes játék vagy befagy v. pl 1-ik játékban fal/tárgyak ...elszineződtek és kockásak + befagy a játék de hang az van...ugyanaz a gép mrá jopár ideje é ssemmit nemvettem seki sebe vajon mileeht a probléma???
  • #853
    Helló!! Olyan problémam lenne videókártyával kapcsolatban hogy játék közben egy biznyos idö után grafikai hibák jelennek meg! megkérdeztem egy szakembert és azt mondta vagy driver hiba vagy megfött a memóriája!! Ha meg csak driverhiba akkor próbáljam meg frissíteni a drivert És az volna a kérdésem hogy ez driver hiba vagy tényleg megfött a memóriája!! Amúgy a vga kártyám tipusa Nvidia Geforce 250 GTS 512 DDR3!!

    Kérem segitsetek!!! Légyszi
  • Puhos
    #852
    Itt olvasgass.
  • Puhos
    #851
    Honnan tudod, hogy a vga kártyával van baj?
  • Mikeee76
    #850
    Emberek!
    Mivel tudnám még ellenőrizni vadonatúj videokártyám?
    Egyik játék közben hirtelen leáll és kék háttéren teljes képernyős szöveg között azt írja: STOP: 0x0000007f. Másik játéknál volt olyan, hogy összemosódott a kép és különböző furcsa ikonok jelentek meg.
    Legújabb Nvidia drivert újraraktam.
    3dMarkot és furmarkot is futtatam, de nem jelzett hibát.

  • danko86
    #849
    ugyanaz a problémámmint yakovlev-nél h. a legtöbb játék szines meg mniden de v.meikek emg beakadnak hosszu időre
  • danko86
    #848
    mert azelőtt nemvolt semmi problémája.... jaésmég semmit nemvettem ki és tettem be semmi programot nemtöltöttem le meg semmit tiszta hétköznap volt
  • danko86
    #847
    cásztok ahgoy elnéze melég régen ritatok ide de reémlem tudtok választ adn inekem na mondom is: azvan h.hétfő este minden játék tök f...-án ment kedden hazaértem délben .. belépek a wow-ba jo mükszik mgé játszok 20 percet elkezd fél percekre befagyni a játék és mikor kiengedne kb. 1-2 másodpercet kapok ujrabefagy aztán már a menüben is ijet csinál sőt már állandoan befagy csak ritkán enged ki és hirtelen az össezs játékommal ezlett...pls help
  • yakovlev999
    #846
    Helló
    Van egy Inno 3d geforce2 mx400 64mb-os videókártyám beleraktam a helyére felraktam a driver-t és úgy tűnt megy is, a windows futott szépen hibátlanul amig nem akartam játszani. Például elindítottam a vice city-t és az a látvány fogadott hogy el volt színeződve a kép vösössé, a menü mosódott volt, a játékmenetnél mosódott pixeles volt néhány helyen és villogott, de nem csak ennél (IL2 Sturmoviknál rózsaszín volt az egész
    Megnéztem rendesen van berakva nincs rajta sérülés állítgattam a driver beállításokat de semmi. Valaki segítsen
    A válaszokat,tanácsokat előre is köszi!!!
  • hooligan1985
    #845
    Sziasztok!
    Volna egy kis(??) problémám:
    Van egy Asus EN7900GS videókarim, és az a gond vele hogy gép indításakor csak csökkentett módban hajlandó elindulni (vagy ratyi VGA-ban 640x480ban :S). Normálban amint bejön (vagy csak bejönne) az asztal, kép elszáll, nem kap jelet a monitor.

    A kérdésem az volna hogy találkoztatok már-e ilyen problémával, vagy hogy tutira a kari-e a gáz!? Sajna próbálni nem tudtam (lehetőség híjján) másik gépben.

    Előre is köszi a válaszokat!

    Ja...aki meghajtó problémára tippel, az rossz úton jár...mindig a legfrissebb forceware van fent!
  • Dzsur82
    #844
    Hali!Van egy 7600gs agp-s kártyám és a gondom az hogy a legújabb driver nem megy fel rendesen rá!Aki tud adjon már egy linket ahol régebbi megbízható drivert letölthetnék hozzá!!
  • zoltanoerik
    #843
    Helló!

    Az utóbbi napokban jelentkezett nálam egy probléma! (PowerColor HD 4730 Radeon) elsőször amikor betettem a gépbe még tökéletesen működött ahűtése, de most valamiért teljesen lecsökkent a fordulatszám és semmilyen programmal nem bírom feljebb venni, mert mind azt írja hogy már 100%-on van, de ez nem igaz, mert ahogy megvettem és betettem, úgy zúgott mint egy porszívó és akkor tényleg a max-on volt! Most viszont nagyon alapon megy és így nagyon melegszik, mit tegyek ebben az esetben? (próbálkoztam: SpeedFan, AtiTool, 'CCC-ben nem lehet' meg egyéb programokkal is próbáltam már, viszont a speedFan-ban azt vettem észre hogy minden ventinek kijelzio a fordulatszámát, csak a VGA-nak nem, és más egyéb programabn is a fordulatszám '--' vagy '0'.) Mi lehet ennek az oka?
  • NEXUS6
    #842
    Talán az NVHardpage tweak progiban van ilyen beállítás, ha jól emléxem. Érdemes ezekkel is kísérletezni. Akár + 50-150% fps növekedést lehet elérni pár beállítással!

    Kedvencem az aniso szűrés helyett a LOD mínuszba állítása. Lényegesen kevesebb erőforrás árán közel ugyan olyan szép képet lehet elérni.:)
  • Mhosah Myth
    #841
    Érdekes módon a call of duty 4-ben megoldódott a problémám mégpedig úgy hogy beállítottam a duál videókártya támogatást :O pedig ebben nincs duál vga. Nem értem! Ötlet, hogy mitől lehet? Mert pl. cs: source-ban nem lehet ilyet beállítani meg aoe 3-ban sem pedig azok is csinálják ezt a bizonyos akadást...
  • ATi0021
    #840
    Helló!

    Tanácsra lenne szükségem. A történet még tavaly novemberében kezdődött, amikor is tönkrement a 2900XT-m. Majd hosszas ASUS garanciáztatás után végül január középen kaptam egy másik 2900XT-t.
    Igaz nem ezt a kártyát küldte vissza Hollandiából az ASUS. A nagyker adta ezt a javított kártyát.

    A problémám, hogy egyszer csak elveszik a jel. Vagyis a monitor írja, hogy nincs jel, és jön a power led villogása. Eddig csak játék közben (GTA4),-nél tapasztaltam. A gép újraindítása után újra van jel.

    Próbáltam már másik Catalystot, (9.12,10.01,10.02RC2) de sajnos semmi változás. A hiba kb. 2-3 naponta előjön.

    Eleinte volt, hogy kaptam üzenetet, hogy a Catalyst működése megállt, de most már semmi, csak áll a gép, minden kép nélkül és vár az újraindításra.

    A hiba számomra kínos, mert a novemberben tönkrement kártya is ezt csinálta, vagyis még sokkal rosszabb volt. Az újraindítás után se adott képet, és egy játékot se bírt betölteni. Egyből nem adott jelet mind addig amíg nem vártam vele 1-2 órát. Arról később kiderült hardver hiba volt, ASUS Holland szervize elismerte.

    Emiatt félek most is, hiszen nehéz lenne megint 2-3 hónapot garira várni. Az első kártya még 32bites Vista alatt adott hibát. Mostani gariba kapott kártya, tiszta új 64bites Windows 7 alatt fut. A kártyát soha nem használtam megnövelt órajellel. Tápom Corsair 750-es ami elég kell hogy legyen. Gépházam meg elég jól szellőzik, szólva kétlem, hogy túlmelegedne.

    Szerintetek mi lehet a baj? Megint hardveres, esetleg driver hiba, vagy az eredeti GTA4-em rossz? Várom a véleményeket és ötleteket.
  • NEXUS6
    #839
    Szerintem a feladatkezelővel tegyél próbát, hogy időlegesen kilövöd.
    Ha nem változik a probléma, akkor valszeg nálad nem ez okozza.

    Ha főleg régebbi játékokkal játszol akkor szerintem érdemes az XP-vel próbálkozni.
  • Mhosah Myth
    #838
    Ezt a human interface device-t az eszközkezelőben lőtted ki vagy feladatkezelő?
  • Mhosah Myth
    #837
    Xp-vel megoldódna a probléma szerinted?
  • NEXUS6
    #836
    Hát ez sajna nem eccerű kérdés. Jó esetben csak egy vírus, vagy valami egyéb kártevő. Azért jó eset, mert ezt valószínűleg valami irtó progival észre lehet venni, ki lehet szedni. Rosszabbik esetben a rendszerrel van valami gáz. Az pedig jó pár óra bogarászást jelenthet. IRQ ütközés miegymás.

    Amúgy nekem is Vista van fenn és pont pár órája sikerült ezt a dolgot megoldani.
    A Human Interface Device Access nevű service-t lőttem ki, és akkor ez a jelenség megszűnt. Amúgy kb egy éve, mióta fennvan a Vista, azóta szenvedek vele.
    Mondjuk kíváncsi leszek, milyen gondok jőnnek majd elő, mert már egy csomó service-t, meg egyéb rendszer komponenst miegymást kilőttem. Igaz állandóan megy a gép és sok gondom nem volt eddig.
    Max majd nem bútol be, újraindításkor.
    ;D
  • Mhosah Myth
    #835
    Sziasztok!

    Az lenne a gondom, hogy több játék is olyan mintha akadozna a laptopon. Nem úgy hogy lassú, hanem mintha a képfrissítéssel lenne gond, olyan mintha egy egy pillanatot ugrana a kép. Tehát nem folyamatos hanem szakaszos! Minden játékban amiben észrvettem az fps-el semmi gond birja a gép. Eddig fps-ekeben és rts-ben vettem észre és a játékokban általában 100 fps körüli átlagom van. Próbáltam úgyis hogy lejjebb vettem a grafot bármennyire, akkor is csinálta. Egy hp-pavilion dv5ösöm van 9600mGt-vel és Vistával. Nem tudjátok mi lehet a gond? Próbáltam új driverrel de érdekes mód azzal is csinálja plusz emelett még az új driverrel vizszintesen néha látok piros vonalakat felvillani de ezek játék közben nem látszanak csak a windowsban...
  • destroyer91
    #834
    Üdv mkinek!Gondom akadt a nvidia dualview-el windows xp professional sp2 rendszeren,mégpedig hogy tökéletes működik a tv+monitor nview funkcióba,csak az a gond,hogy van amelyik programot a tv-n nyitja meg...tehát ezt ugy értem,hogy pl megnyitok egy msnes beszélgető ablakot,akkor a tv-n jelenik meg a monitor helyett,vagy pl a rocketdock program kinn van jobboldalt,akkor az nview alatt a tv jobb oldalára kerül...eddig nem volt vele ilyen gond windows 7-en,egy Zotac 9800gt-ról van szó és a legfrisebb driver van fenn,előre is köszönöm a segitséget!
  • Daniel19
    #833
    Sziasztok!

    Vettem egy ATI X800GT videokártyát, van rajta S-video TV-out. Rákötöm hagyományos TV-re, de sajnos fekete-fehér lesz a kép.

    A TV-n nem lehet PAL és NTSC között váltogatni, így ez kilőve.

    A régi VGA kártyámon volt RCA kimenet, amikor azzal kötöttem össze a TV-t, akkor szép színes volt a kép, de most az S-video -> RCA átalakítótól valamiért fekete-fehér lesz a kép a TV-n.

    Ezzel a kábellel kötöm össze:



    Majd ebből sima RCA kábellel kötöm össze TV-vel.

    Mi lehet a probléma? Várom segítségeteket!

    Lehet, hogy az S-video kábellel van a gond? Vennem kéne újat?
  • Bazsi90
    #832
    Sziasztok!

    Nekem egy Ati X1300 pro videókártyám van és az a gond hogy betöltésnél egy kicsit becsíkoz. A Windows után ahogy betölt nagyikonok vannak, mindíg ki írja hogy új hardvert észlelt pedig felraktam az ATI progrmaokat és az interneten elkezdi keresni erre azt írja hogy nem találtam illesztőprogramot.Most akkor mi ez??