1071
Videókártya probléma
  • Axl 92
    #991
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=eb9mq7jshvqec9gdskpt.png
  • Axl 92
    #990
    Sziasztok!
    Van egy kis problémám, feltételezem a videókártyával. Nem futnak úgy a játékok, ahogy kellene a gépigény alapján, akadoznak...és van ami el sem indul, csak egy fehér képernyő. Nem igazán érdek a számítógépekhez. Az alábbi képen látszik, hogy valami nem stimmel. Remélem meg tudjátok mondani, hogy mi a gond és mit lehet ellene tenni. Előre is köszönöm!

  • Puhos
    #989
    Nem mai gyerek már, lehet azért nincs hozzá driver!
  • sovatalevi
    #988
    Nem :S
  • Puhos
    #987
    Szia.

    A win7 se talált hozzá drivert?
  • sovatalevi
    #986
    Sziasztok.Az lenne a kerdesem,hogy Win7-alatt miert nem fut semmi jatek,nvidia fx 5200-as videokartyaval?Nem talaltam drivert sehol.
  • blekike
    #985
    Üdvözlet!
    Van egy régi, agp-s inno3d 6600gt-m: 128mb ram, ddr3-as.
    Az lenne a problémám, hogy amikor beraktam a foglalatba a kártyát, csatlakoztattam a plusz tápellátó kábelt és elinditottam a gépet. Nem adott képet a monitor, bekapcs után készenléti üzemmódba kapcsolt. Érzékelte, hogy a vga portba csatlakoztattam a kábelt, mert nem irta ki, hogy no video card. A gép nem sípolt. A kártya ventije működött.
    Kívülről teljesen ép a kártya, letisztitottam az agp csatlakozót is, de nem szünt meg a hiba.
    Javíthatatlan vagy van vmi ötletetek, mi lehet a gond?
    A válaszokat előre is köszi!
  • Jakuza001
    #984
    Swiftshader.
  • Inquisitor
    #983
    Szerintem nem létezik ilyen megoldás. Ha felteszel fejlesztői DirectX-et a gépre abban valahogy be lehet kapcsolni, hogy amit nem tud a VGA azt szoftverből csinálja, de ha nem cél a 0.5 képkockás sebesség másodpercenként, akkor felejtős. Kéne helyette neked GF 6200A, vagy GF6600 AGP, esetleg Radeon 9550/9600 vagy 9500. Esetleg nagyobb, de előbbieket használtban érthető okokból bagóért megkapod. Persze necces a hűtés mennyire van elhasználva.
  • Miciona
    #982
    RADEON 9200 pro SEC Family
    és
    RADEON 9200 pro Family
    videokártyám van, amivel nem fut a League of legends. Ki írja, h a videokártyám nem támogatja a pixel shader 2.0-át. Tudom, h új videokártyát kéne vennem hozzá, de úgy tudom, hogy van valami program, amivel meglehet oldani, hogy elinduljon a játék, viszont valószínűleg akadni fog tőle. Ezt szeretném megpróbálni. Ha valaki tud ilyen programot, írja meg! Meg esetleg, hogy azt hogy kell beállítani, hogy működjön! Köszönöm!
  • Jegestenger
    #981
    Sziasztok!

    Amivel problémám van egy 1 éves Geforce GTX 460 asus videokari,
    a problémám az lenne hogy videó lejátszásakor apró pöttyök (fekete,fehér, színes)és csíkok villognak össze vissza a monitoron majd kb fél perc után kitisztul. Viszont játéknál (pl BF3, NFSrun , Skyrim) indításnál ugyanezek a pöttyök villognak majd mikor bent vagyok a játékba színes vonalak, csíkok cikáznak végig a képernyő közepétől indulva, amerre csak nézek. (játszhatatlanná téve az egészet)

    -DX11 újra felrakva
    -driver frissítés nincs ezzel használom már egy ideje GeForce 285.62 hiába rakom újra semmi változás.
    -portalanítva van! (kivettem visszaraktam)
    -integrált videokari nincs!
    -kipróbáltam egy másik videokártyát azzal tiszta a kép a videoknál, visszatéve az említett kártyát ugyanúgy rossz.

    HA BÁRMI ötlete van Nagyon megköszönöm!!!!!

    még garancia van rá, viszont netről rendelve nekem kellene pestre utaztatni majd menni érte ami nem megoldható csak a végső esetben :S

    ELŐRE IS KÖSZI!
  • castiel
    #980
    sziasztok kedves forumozok szeretném kérdezni hd video szerkesztésre milyen video kártyát vegyek? köszi a választ. alaplap p5kpl-vm
  • blackshark
    #979
    @trololó

    Üdv!
    Nekem is volt egy Gigabyte 5750 azonban nekem pár óra használat után meghalt... Javaslom cseréld le Sapphire gyártóra, ez tökéletesen működik és van benne tuningpotenciál emellett a hűtése is jó, bár egy kicsit zajos...

    @masssza

    Üdv!
    Annak a kártyának vége, meghalt, keress rá youtube-n, hogy 8800 repair. Majd meglátod mit tehetsz.
  • hyper
    #978
    Sziasztok
    barátomnak van egy s3 savage 4 vga kártyája amit találtunk neten drivert hozzá, valamiért nem kezeli a gépe, most raktuk neki ujra az xp-t de ez a driver hiányában nem használható
    segítséget szeretnénk kérni
    üdv hyper
  • masssza
    #977
    Van egy Nvidia GT8800 vga-m az a gondom, hogy ha a ki egészítő táp csatit rá dugom akkor nem kapcsol be a gép ha le húzom akkor igen és megy rendesen. Másik vga lett próbálva megy rendesen. Alaplap Asus P5KPL, gigabit superb 460 táp. Mi lehet a gond ? Másik táppal lett próbálva úgy sem indul. Másik vga a lapomban megy rendesen .
  • raven22
    #976
    Sziasztok.
    Lenne egy kérdésem venni szeretnék egy zotac gtx580-as vgat.
    De a tápom gigabyte 550 superb!
    AMD Phenom II X4 955 Black Edition processzorom van ez 125w eszik.
    Szerintetek elég lenne a tápom?
  • bmark12
    #975
    Üdv!
    Van egy Radeon HD 4570-es videókártyám.Windows 7-et használok és az a problémám, hogy a játékok tökéletesen futnak egy ideig, majd egyszercsak kb. 3 percig elkezdenek szaggatni és utána megint jó lesz. Windows XP alatt az volt a gond, hogy néhány elem fekete volt pl. a füst fekete négyzetekből állt és azok repültek fölfele + túlmelegedett a gépem. Gondolom a videókarim kezdi feladni.
    Előre is köszönöm a választ!
    Ui: A videókártyám novemberben lett 2 éves.
  • trololó
    #974
    Sziasztok!
    Adott egy Radeon5750-es. Játék közben állandóan feketére vált a képernyő. A hang az megy tovább, a kép fekete. Csak a restart segít a problémán. Ha viszont HDMI-n keresztül nézünk filmeket(full HD-ben), akkor semmi probléma nincs a kártyával. Valakinek tudna segíteni, hogy mi lehet a baj? A kártya 1 hetes(Gigabyte), és egy 4 magos Athlon proci, meg 4 GB DDR3-as RAM van mellette!
    Köszönöm előre is a segítséget!
  • istvan021
    #973
    sziasztok, a nevem tomsolo, de szólítsatok csak meleg sg-s moderátornak

    egy mikulásnapi történetet szeretnék leírni nektek, sajnos csak ma tudok beszámolni az eseményekről, mert most tértem magamhoz. kaptam egy rendszerüzenetet itt az sg-n, hogy egy hatalmas mikuláspartira várnak. el is mentem a megadott helyre, törökszentmiklósra. gondoltam jó pofa ötlet, hogy egy miklós nevet tartalmazó településen lesz a mikulás buli. becsöngettem, egy 40es kopasz uriember nyitott ajtót, gondoltam ő lesz sedó, az sg-s főmodi, a főnököm, mivel sok jópofa történetet olvastam már róla, nehány jellemzően buzis történetre pedig rá is rántottam. beinvitált, és annyit mondott: a többiek nem kapták meg a privát üzit, magunk leszünk mi ketten. már megijedtem, hogy nem fog análisan zaklatni, mint a többi történet szereplőjét, amikor azt mondta: én beöltözök mikulásnak te addig vetkőzz pucérra, és vedd fel ezt a krampusz szarvat, a seggedet meg tágítsad! nagyon megörültem, végre egy sedó féle seggbekúrásban lehet részem. megjött a kopasz állat mikulásnak öltözve, ám a puttonya nagyon szaglott. hát úr isten vagy 15 kiló szart hozott be a puttonyban, és rámparancsolt hogy fogyasszam el. féltem, ha nem teszem meg, akkor elmarad a seggbekuki. befaltam a szart, majd attila seggberakott, ezek után csak ma tértem magamhoz egy zetorban, és nagyon szarszagú volt a pofám, a seggem meg még mindig tág.

    történt veletek már hasonló? 45345fgrtz
  • Ariakus
    #972
    Üdv!

    Nekem van egy Acer laptopom amiben van egy integrált HD 3000-es kártya és van egy Geforce GT 540M-es. Olyan problémám van, hogy jó pár játék a HD 3000-es kártyát ismeri fel elsődleges kártyaként és emiatt alacsony a frame rate játék közben. Időközben megtudtam, hogy a Nvidia vezérlőpultjában át lehet állítani minden egyes programnál, hogy melyik kártyát használja mikor elindítom az adott programot. Na most át is állítottam, hogy a játékoknál a GT 540M-et használja a játék, de még így is van egy két program (Shogun 2 TW, Sonic Generations) amik annak ellenére, hogy átállítottam az Nvidia vezérlőpultban a prioritást még mindig csak az integrált HD 3000-est használják futás közben.

    Azt is kipróbáltam, hogy a Windows 7 eszközkezelőjében letiltottam az integrált kártyát, de olyankor meg sötét lett a kép és ki kellett kapcsolnom majd újra be. Azután elvileg már csak a GT 540M-et használta, de pl. amikor el akartam indítani a Shogun 2 TW-t akkor nem is töltötte be.

    Ha esetleg tud vki abban segíteni, hogy hogyan lehetne ezt a problémát áthidalni bármilyen módon az írjon.
  • Reg5
    #971
    Üdv!
    3 hónapja vettem Geforce ENGTS 450-es videókarit. Ha bekapcsolom a gépet véletlenszerű alkalmakkor az alaplap nevét hibásan írja ki (el van csíkozódva), BIOS-ban pedig katyvasz van. Ha így hagyom akkor magától elkezdi futtatni a Win helyreállítóját, persze sikertelenül.
    Megnéztem egy lentebb linkelt programot, de semmi különöset nem írt, bár fogalmam sincs meddig kell futtatni. Valami ötlet?
  • Vádá
    #970
    Lehet a tápod kicsi hozzá
  • banike
    #969
    sziasztok!
    új videokártyám van xfx radeon hd 6790. amikor beillesztem az alaplapra és inditanám a gépet 4-et pityeg majd semmi végül 1-et és a monitor nem reagál. esetleg valaki tudna segíteni?
  • sytka
    #968
    Sziasztok nekem egy Ati Radeon HD 3650-es em van és az illesztőprogram telepítésekor kiír egy hibát és nem tudok vele semmit kezdeni :"Record not find on MSI DB.Return error code is: = 0" valaki tudna nekem segíteni, hogy most mit tegyek?
  • zbenderhun
    #967
    hali!
    idegesítő probléma!!!
    a hangszórókon keresztül hallatszik, ahogy húzom a csúszkát a lapon. ez még menne is, de COD alatt annyira hangos lesz, hogy megőrjít. olyan mint valami ventillátor hang, de ahogy mozgatom az egeret hol magasabb, hol mélyebb a hangja. ötlet? lehetséges ez a vga miatt vagy esetleg táp?

    köszi előre is..
  • Charly
    #966
    Sziasztok!

    Gondom lenne van egy ATI 4870-es videó kártyám szétesik a kép pixelesedik de egy idő után ki írja hogy a grafikus softver leáll és újra indul eddig nem csinált ilyet legújabb driver van alatta köszi a segitséget.
  • asteroid
    #965
    Sziasztok!

    Majdnem hasonló a problámám az előttem szólóhoz. Úg gép, a mointor néha csak úgy kikapcsol netezés közben és kiírja, hogy no signal, még csak meg sem erőltetem holmi játékkal.
    Leírom a rendszert:
    CPU Type DualCore Intel Celeron, 2600 MHz
    Motherboard ID DG41TY INTEL
    Video Adapter Intel(R) G41 Express lapkakszlet - integrált
    2 GB memória
    Asus VW195 lcd monitor
    Windows 7 ultimate op. rendszer.
    System BIOS Date 11/26/09
    Video BIOS Date 07/07/08
    Video kodek-nak cinepakot, és inetl indeo-t ír.
    Kb. két hetes a gép, ezért nem tudom, hogy az integrált kártyára gyanakodjak-e?
    A monitor az előző számítógépen simán ment sohasem volt ilyen gondom.
  • Dragham
    #964
    Sziasztok!
    ATI Radeon HD 4830 series nevű videókártyám van és az a problémám, hogy hol játék közben, hol inditáskor kikapcsol a monitor és a videókártya pirossan kezd világitani,ja és eggyes játékoknál (Bioshock 2,fable 3,Cryostasis)szines kockák jelennek meg a képernyőn,és csak resettelni tudok!
    én videókártya problémára gondolok,mert mióta ez a kártyám van azóta vannak ezek a problémák, illesztődriver a legfrisebb.
    Köszönöm a segitséget!
  • Bokafix2
    #963
    Talán több infót nem ártott volna adni... milyen laptop milyen kari van benne stb... nem volt update ezt a gondot megelőzőleg?
    Lehet eltérő a verziója a driver-nek és a CCC-nek. Bár adatok hiányában csak találgatni lehet.
  • Bokafix2
    #962
    Próbálj drivert frissíteni. Esetleg a játék felbontását igazítsd a Windows felbontásához, a képfrissítési frekvenciát ugyanígy... lehet a kari nem tudja átállítani a felbontást mikor visszalépsz a játékba, főleg ha eltérő képarányt is használsz.
  • uikka
    #961
    pls help!
  • teddymac
    #960
    Jó reggelt

    Catalyst Control C. Command line mükődése leállt hibaüzenettel indult ma reggel a laptop ,mi a hiba oka és mi a megoldás

    Köszönöm a segítséget.

    Teddy
  • uikka
    #959
    Sziasztok!
    van egy ATI Radeon HD 5500 Series nevű videokártyám.
    ÉS véglis az a probléma, hogy amikor Alt+Tab-ot használok vagy lerakom tálcára a játékot (pl CS1.6) akkor mikor visszanyitom fekete a képernyő. Jön a hang meg hol világosabb, hol sötétebb a feketeség (vagyis dolgozik)
    végül jön egy hibaüzenet a videokártyától.(tegnap kezdte)
    + 2-4 hónapos a videokártya
    pls help
  • Bokafix2
    #958
    Kép alapján azt mondanám hogy drivert kell frissíteni, mert ez driver problémának tűnik. Sztem próbáld meg egy régebbi verzióra frissíteni, 1-el vagy 2-vel korábbi verzióra a mostaninál.
  • nameless1229
    #957
    Lefuttattam a teszteket és mindegyik megfelelő lett. Biztos ami biztos alapon lejjebb vettem a hardveres gyorsítást, de a probléma továbbra is fent áll. Mellesleg ez csak az egyik napról a másikra jelentkezett. :\
  • Synchronous
    #956
    Start menü/futtatás/dxdiag

    Teszteld le a directX 3D-t... Normálisan működik? Esetleg vedd le a hangkártya hardveres gyorsítását ha teljes-re van állítva... lehet hogy a kártya nem bírja, mivel nem mai darab.
  • nameless1229
    #955
    Sziasztok!
    Olyan problémával küzdök, hogy amikor elindítok egy játékot, teljesen mindegy, hogy melyiket, ez a gyönyörűség fogad:
    http://imagerz.com/QEEXWktvAwMGV1JMRQVR
    Mi lehet ennek az oka? Egy 7800GTX dolgozik a gépben. Frissek a driverek is hozzá...
  • hiper KOCKA
    #954
    Le kell tiltani az integrált kártyát a Bios-ban. Alapesetben mindig az integráltat használja.
    A megjelenítés beállításaiban meg kell nézni hogy milyen használatra van beállítva a gép, ha alapértelmezetten van, állítsátok át több monitoros-ra.
  • zolitec
    #953
    sziasztok! haveromnak olyan problémája van, hogy vett egy asus A53SV-SX269V laptopot, amiben van egy integrált intel hd graphics 3000 grafikus vezérlő, plusz egy nvidia gt 540m 1gb videókártya, és a gép az intel cuccot használja, nem az nvidiát, hogy lehetne belőni hogy azt használja csak. Illetve ha rákötjük hdmi kábellel nagyTV-re, akkor nem jeleníti meg a képet a TV, viszont a gép felismeri a kábelt. Előre is köszi a segítséget!
  • Bokafix2
    #952
    "Minimum 450W teljesítményű tápegység, 2db 6-tűs PCI csatlakozóval."

    Ezt írják a kari rendszerkövetelményeinél... akkor elég kell hogy legyen.