1071
Videókártya probléma
  • Equalizer
    #1031
    Szia! Multiplayer játékkal játszol? 2 : Amikor forogsz (húzod az egeret) , akkor szaggat ? Nekem amikor ram sebesség miatt volt gondom , fel sem jött a kép.
  • nyakastibor9
    #1030
    Sziasztok!

    Lenne egy érdekes probléma a videókártyámmal.

    Kezdeném azzal, hogy a billentyűzetem nem rossz és volt már a gépemben: hd4650,8600gt,8400gs. Egyikkel sem fordult elő ez a hiba.

    Vettem egy Vtx3d Radeon Hd6570 1Gb videókártyát. Beüzemeltem, játékot elindítottam a grafika szép de a játékmenettel lenne egy nagy gond.
    Próbálom értelmesen elmagyarázni de nem nagyon lehet.

    A probléma: A játékban amikor hőssel elkezdek lőni de csak utána 2-mp-cel kezd el lőni, vagy amikor csak megyek előre egyenesen és felengedem a W gombot de megy előre magától és attól függ milyen időtartamban megy előre hogy én mennyi ideig tartottam a W gombot nyomva. De valamikor nem csinálja egy percig sem következő újraindításnál megint előjön a hiba

    Visszavittem a kártyát és adtak helyette egy Vtx3d Radeon Hd6570 1Gb + tuner de azzal is ezt csinálja win7 32\64bit, win xp szintén. Nincs semmi ötletem friss driverek vannak fent, vcredist,.net, diretx 11.

    Én arra gondoltam, hogy ez a kártya Drr3as az én memóriám ddr2es, mivel 1gb fizikia memóriája van a többit hypermemory segítégével el veszi a ramból talán ez okozza a problémát h a ddr2-ddr3 fsb-je összeakad mivel a ramom 800mhz-s a VGA 2x650Mhz.

    Bocs a hosszú kérdésért de akinek van valami ötlete kérem jelezze itt vagy itt: [email protected]
  • NiGhTM4R3
    #1029
    Hozzáteszem Windows 7-en sosem volt ilyen gondom, csak mióta visszatértem xp-re
  • NiGhTM4R3
    #1028
    Van valakinek ötlete, hogy Nvidiás kártyánál hogy lehet megoldani az 'opengl too many errors' problémát?

    Először kiírta ezt, aztán elindítottam egy játékot, a kép szétesett, szemcsés volt, csíkozott, aztán lefagyott. Most már egy játék sem indul el. Új forcewaret is tettem fel, régit (amit a kártyához adtak) ugyanaz. 3 hete is volt ilyen problémám akkor csak a win teljes újratelepítése oldotta meg :/

    Geforce 560 GTX, Windows xp
  • Denykeh
    #1027
    Udv mindenkinek.Lenne egy kerdesem..Szoval par napja vettem egy asus laptopot,es van benne egy intel hd 4000 es nvidia gforce 610m 2gb videokartya.Na most az a helyzet,hogy veletlenul kikapcsoltam az intel hd 4000et,es a kepernyo elfeketedett es kesz,mind indithatom ujra semmi nem jelenik meg,az lenne a kerdesem hogy mit tehetek h helyrejojjon?
  • Equalizer
    #1026
    Akkor okés .. Szivesen ..
  • Dragonman
    #1025
    Sikerült megoldani a gondot. Újratelepítettem a windowst mégis. gondoltam ha már van ez a probléma akkor végre lecserélem az xp-t egy win 7-re. így már minden rendben.
    Köszi a segítségeket! :)
  • LordFero
    #1024
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1247753631
  • Equalizer
    #1023
    Nekem pl az volt a baj , hogy külömböző órajelen mennek a ramok és egymásmelletti slot-ba tettem . . A videokarim meg nme tudta magának elvenni az 512MB - ot.. (erre is figyelj)
  • Dragonman
    #1022
    Gforce GTS450
    Holnap kipróbálom ezt a reset dolgot aztán meglátjuk mi lesz. csak előbb lementem az adataim egy másik vinyóra mielőtt nekiállok kísérletezni. addig is köszi a tippet, majd jelentkezem, hogy mi az állás!
  • Equalizer
    #1021
    Ha bios resetet csinálsz akkor minden törlődik a bios menüböl, lehet hogy ez a progi amit futtattál elállított valamit. Bios resetet ugy csinálsz , hogy kikapcsolod a gépet , és elemet kiveszed 5-10 percre, visszateszed gép bekapcs. De igazábol azt gyanítom hogy amit futtattál az lehet elállított neked valamit. (nekem is ugyan ez volt a gondom) Milyen is aza a videokari?
  • Dragonman
    #1020
    A ramokkal nincsen gond. hónapok óta benne vannak gond nélkűl.
    Ha resetelem a biost akkor mi történik? visszaáll a rerdszer működőképes állapotba utána? egyáltalán hogy kell csinálni?
  • Equalizer
    #1019
    Esetleg próbálkozz 1 bios resettel . .
  • Equalizer
    #1018
    Szia , ha a beállítások nem maradnak meg : Elem nincs lemerülve? - Vagy : Ramokat nézd meg milyen órajelen futnak és hogyan vannak benne a slotban. Nem mind1 !
  • Dragonman
    #1017
    Hali!

    Ha tudna valaki segíteni, van egy olyan gondom, hogy a windows nem ismeri fel a videokártyámat. Akkor kezdődött a gond amikor lefuttattam az advanced system care rendszerkarbantartó progi részletes javításait. ez megcsinált a töredezettségmentesítéstől kezdve a registry karbantartásig mindenfélét. ezután legtöbbszőr csak az alaplapi videókártya válik elérhetővé. néha 1-1 indításnál visszajön a régi variáció is és akkor működik rendesen de ha restartolok megint elállítódik. hiába rakom fel az új drivert hozzá az sem oldja meg a dolgot. helyre lehet ezt valahogy hozni? Most eléggé macerás lenne az egész rendszert újrahúznom.
    PLS HELP!
  • Equalizer
    #1016
    Megoldva :)
  • Equalizer
    #1015
    Sziasztok! Lenne egy olyan problémám , hogy összeraktam a gépem , minden jó, az a gond , hogy amikor beteszem a PCI 512 es videokarimat , akkor nem jön fel semmi. Amikor a klaviatúra kivan húzva akkor meg szépen feljön. (nem igazán értem) Alaplapi van feltéve. Azzal szépen fut is. Csináltam már bios-resetet is , már mindent kipróbáltam és semmi. Bios-ban van lehetőség letiltani az alaplapit , és a PCI- osat elspdlegessé tenni? (De ennek mondjuk auto-n kellene mennie) Akinek volt esetleg ilyen problémája légyszi segítsen , választ előre is köszi. Üdv!
  • torok6
    #1014
    Sziasztok! Van egy problémám vettem egy Sapphire HD7850 2GB tuningolt kártyát és nem akarnak normálisan menni vele a játékok pl. a far cry 3 a játék elején a videó 8fps-sel megy de maga a játék meg 47fps-sel de elég jól beakad elég sűrűn a többi játékkal is hasonló a helyzet. Szerintem valamelyik cucc nem engedi a videokártyát maximálisan kihasználni mi lehet a probléma? Az előző videokártyával nem volt ilyen gond csak nem mentek rajta a játékok full grafikán. Itt a tápom Gigabyte superb 550P 450watt de a 450watt után még odavan írva hogy 550watt
  • Burrit
    #1013
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni olyan problémám lenne, hogy vettem egy gigabyte Radeon HD7770-es kártyát ami egy HD4670-et váltott le. De lényegi különbséget nem látok a két kártya között, mert nem hajtja ki a GPU-t BC2-ben full beállítással 40% a gpu kihasztnáltsága 30-40 fps mellett, LFS-ben 27% GPU kihasztnáltságnál 200 Fps van a régi kártyával ez 250 Fps volt. Driverből tettem fel régebbit de nem volt változás, most a legújabb beta van fent de ez is ugyan olyan. Ha valaki tudja a megoldást azt megköszönném!

    Config:

    Alaplap:Gigabyte GA-MA770-DS3 v2.0
    Proci:QuadCore AMD Phenom X4 Black Edition 9950, 2600 MHz (13 x 200)
    Memória:4096 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
    Vinyó:Corsair Force 3 SSD ATA Device (SATA-III)
    Vidókari: GIGABYTE HD7770 PCI-Ex16x 1GB DDR5 OC Rev 2.0 (GV-R777OC-1GD REV 2.0)
  • gombabácsi
    #1012
    A következő a gondom: nvidia kártya néha úgy dönt, hogy nem tér vissza az energiatakarékos módból. Azaz a teljesítménye a tizedére esik vissza.

    Azért gondolom hogy energiatakarékos mód, mert ilyen lassú akkor is ha nem nyúlok a 3d programhoz (3d editor) és csak akkor gyorsul fel ha megmozdítom a képet. Azaz pár frame-ig 10fps, aztán felugrik 100-ra.

    Viszont ha így bennemarad ebben a lassú módban akkor már csak újraindítás segít rajta.
    Asszem a legutóbbi driver frissítés óta csinálja... :(
  • KeZso
    #1011
    Sziasztok!

    Ma vettem egy GeForce GTS 450-es videókártyát, betettem a gépbe, rádugtam a 6pin-es csatlakozót, elindítottam a gépet, bejött a windows, viszont azóta a billenytíűzet és az egér használhatatlan... olyan, mint ha lefagyott volna. A windows felismeri a vedókártyár és kéri a drivert, tehát nem a rendszer fagyott le, csak a billentyűzet és az egér. Mindkettő PS/2-es. Próbáltam USB-ssel is, de ugyanez a helyzet.

    Erre tudtok valami megoldást?

    Előre is köszi!
  • rajdi
    #1010
    Talán itt látszik is a kép (előző hsz-hoz)
    https://lh6.googleusercontent.com/-y43-mfjq5-o/T9rE1RU-UuI/AAAAAAAAGsE/qqHmCDrFICE/w1184-h667-k/de.jpg
  • rajdi
    #1009
    Sziasztok! Nem tudom hova fordulhatnék elsőre ezzel, de abban tudna nekem segíteni valaki, mi tévő legyek ha a gépem mostanában(4-5 napja)menet közben összeomlik, és a monitor képe a mellékelt módon összetörik? Erős a gyanúm hogy a videokártya adta meg magát, ami abból a szempontból szerencsés, hogy még garis, de mielőtt hülyét csinálok magamból az üzletben ahol vettem, gondoltam megkérdezek olyat is, aki már látott ilyet. Köszi

  • dingi dongi
    #1008
    codeck problémád lehet ,vagy pedig böngésző plugin hiányzik
  • dingi dongi
    #1007
    Nem csak a notikban.Alapból a windows 7 is kihasználja a rendszermemóriát a videókártya javára.Ha jól tudom)).De ha nem így van,ne kövezzetek meg..
  • RedClout
    #1006
    Üdv
    Hallottam hogy notikban meg lehet osztani a videókártya javára a rendszer memóriát. Tehát egy lehet "tuningolni" a videókártya memóriáját.
    Mi igaz ebből? És ha igaz, akkor hogy lehet megcsinálni?
    Kösz
  • hanics
    #1005
    Hali!
    Lenne egy olyan problémám, hogy nemrég vettem egy Asus EAH5670 1Gb Gddr5-s videokártyát!
    Berakás+ telepítés után egy darabig minden pöpec. Majd egyszer csak nekiáll csikózni random módba a monitor ( 1-10 cm-s fehér illetve néha színes kis pixel vastagságú random csíkokra gondolok ) Amikor nem csinálja ezt akkor a Youtubos videók alatt csinálja ezt! sehol máshol csak a böngészőbe a youtube videók ablakba ahol megy a videó.

    Terhelés alatt a kártya normálisan működik, tehát 3d izzasztásnál ezek a problémák nem jönnek elő!

    Kicsit idegesítő hogy végre megszűnt a TDR hiba átunna meg ez fogad ezzel a kártyával kapcsolatba...

  • atiloki22
    #1004
    Köszi szépen a segítséget, de még a sütős módszer előtt inkább elviszem a szervízbe, hátha néhány ezresből megjavítják, ha nem akkor kipróbálom.
  • Hangman576
    #1003
    Ezt és ezt olvasd át!
    Annyi a lényeg, hogy teljesen lecsupaszítod a kártyát (leszedsz róla mindent, ami mozdítható), levakarod a hűtőpasztát (én még a matricákat is leszedtem) és rárakod 4 alufóliagolyóra. Én 200 fokon sütöttem 8 percig. Fontos, hogy villanysütő legyen, mert ott pontosan be tudod állítani a hőfokot. Ha kész, akkor 1 órát hagyod állni, érdekes szaga lesz, majd utána visszakened a hűtőpasztát (pár száz forint tudsz venni egy kis adagot) és összeszereled úgy, ahogy volt.
    Az sem árthat, ha szólsz egy ismerősödnek, aki ért ezekhez a dolgokhoz, hogy legyen ott a biztonság kedvéért.
    Nagyjából ennyi.
    Garanciát nem vállalok rá, hogy működni fog, de nálam és 1-2 ismerősnél már működött. Közben kezdj el gyűjteni egy új kártyára, mert csak néhány hónappal lehet eltolni a dolgot!
  • atiloki22
    #1002
    Lefuttattam amit írtál, kb 6 óra alatt 3 millió hibált talált, ezért nem is vártam meg a végét. Ezt a kisütést le tudnád írni hogy működik?
  • Hangman576
    #1001
    Memóriahiba, nálam is volt hasonló mostanában ugyan úgy 8800Gt-vel.
    Ezt futtasd le! Ha talál hibát, akkor a memória szállt el. Nálam nem lehetett elindítani, de ilyenkor ki kell írni cd-re és bebootolni róla (erre van egy képfájl a vmtce mappában).
    Ha van rá garancia, akkor vidd vissza, ha nincs, akkor, ha gondolod próbáld meg kisütni. 2 hónapja sütöttem meg a sajátomat és azóta tökéletesen működik, bár ez nem javítja meg véglegesen, előbb-utóbb megint el fog romolni.
  • atiloki22
    #1000
    Hello!
    Néhány napja elkezdett lefagyogatni a gépem, még ubuntu alatt is, és ma bootoláskor ezeket a képeket adta: http://imageshack.us/photo/my-images/820/fot638.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/543/fot639.jpg/
    Szerintem ez videókártya probléma, de nem vagyok benne biztos.
    Ha az, nem tudjátok van rá vmi megoldás?
    A videókártyám Leadtek Nvidia 8800 GT.
  • kisviku
    #999
    Ja és integrált VGA-t Disable-zni, ha beraksz egy "külsőt" vagy beállítani, hogy ne az integráltra adja ki a jelet.
    Értelemszerűen a kábelt is oda kell kötni :)
    Jakuza-nak igaza van.Ha Bios frissítés előtt ment, akkor lehet hogy ott van a gáz.
  • Jakuza001
    #998
    A BIOS frissites elott, vagy utana nem volt kep ?
  • kisviku
    #997
    Szia!

    Elegendő a tápegységed hozzá?Mert ha működött,de leállt,akkor vagy meg lett terhelve (pl.játék) és felment a fogyasztása, amit a tápod nem bírt vagy túlmelegedés lehet még.Nézd meg, hogy mindenhol passzentosan csatlakozik-e.Táp(ok), PCIe foglalat,de azért nézd meg a DVI/VGA kábelt is, jól csatlakozik-e vagy nincs megtörve,stb.
    Nézd meg a vga-d műszaki adatait, mekkora tápot ajánlanak hozzá és inkább nagyobbat vegyél, mert ha sok eszköz van a gépben, azok is igényelnek a felvehető teljesítményből.
  • DoctorJekyl
    #996
    Sziasztok!
    Egy Asrock P4vm890 alaplapom van és vettem bele egy Asus EAH 5450 silent VGA-t ami PCI-e foglalatos! Viszont egyszer egy óráig működött,aztán nem volt kép, újraindításkor a gép bekapcsol, de nincs jel a kártyáról! Bios lett frissítve 1.90-re, alaplapi memória elemet is kivettem és vissza! Integrált vga működik, de az új nem! A videokártya jó, haver gépében tökéletesen működik! Mi lehet a probléma?
  • Anonymusx
    #995
    Megoldottam, az egyik kábelt elfelejtettem bedugni
  • Anonymusx
    #994
    A két alsóba próbáltam, ekkor indításnál ezt írta ki
    : You have not connected the power cable to your video card"
  • Anonymusx
    #993
    Van egy problémám. Most szereltettem fel a videókártyámra egy új ventillátort, de a a kábeljét nem tudom hogy hova kell dugni.
    Ilyen venti van:

    Kép

    Az alaplapom:

    kép
  • poori
    #992
    Mikor megjelent a Witcher2,nem indult el.ATI kártya volt benne,egy hozzáértő ember feltette rá a dotNetFx35setup.exe és 11-5_xp32_dd_ccc_ocl.exe programmokat és utána szépen ment.
    Most vettem egy NVidia gtx 550 1Gb kártyát,és a jelenség ugyanaz.
    Mit lehet tenni? /A Kingdoms of Amalur Reckoning játékkal ugyanaz a jelenség/