3893
A Sudden Strike kop-kop ...
  • setchoo
    #3533
    Egy kis képi ízelítő a hadmozdulatokról:

    A híd egyik oldalát tartjuk. Az áttörési kísérletet is elfojtottuk. Kemény zárótűz érkezik a túloldal. A jobb oldali Pak 37 mm-es tankelhárító kezelői hősi halált haltak. Kikre hárul a feladat, hogy újra dörögjön az ágyú? SS legények előre!

    A válasz irdatlanul kemény. Az ellenséges légierő keményen megtorolja.
    Nagy árat fizetünk érte. A híd túloldala még mindig ellenséges kézen.

    A gyülekezési körletből hamarosan megkezdődik a következő előrenyomulás. Mindenki pattanásig feszült idegekkel várja a parancsot.
    http://dl.dropbox.com/u/22491424/game%202012-02-16%2014-24-03-62.jpg
    Ez előre nyomult páncélos éket hamarosan beéri a gyalogság.
    http://dl.dropbox.com/u/22491424/game%202012-02-16%2014-35-02-81.jpg
    A páncélos rajtaütés! Érdemes megfigyelni a kis térképen, hogy milyen messze nyomultak be a frontvonaltól.
    http://dl.dropbox.com/u/22491424/game%202012-02-26%2012-00-06-68.jpg
    A Luftwaffe is tiszteletét teszi.
    http://dl.dropbox.com/u/22491424/game%202012-02-26%2013-54-41-57.jpg

    Nagyon bejövős ez a GZM!
  • setchoo
    #3532
    Azt elfelejtettem írni, hogy a 7.00 szövegét fordították le a google segítségével. Mivel a 7.50.1-re fogod másolni ezért kb 85%-ban lessz angol. Teljesen jól használható a sufni fordítás.
  • setchoo
    #3531
    Minden rendben van! A 7.50.1 a legfrissebb verzió. Valószínűleg, hogy az iso elnevezése téves.
    Már nem tudom, hogy hol találtam meg az angol verziót, de felraktam neked, IDE
    Ide másold be a zip tartalmát:
    :\Blitzkrieg\Run\data\
  • V Domino #3530
    Illetve pontosítanék:az indítóképernyő jobb alsó sarkában 7.50.1-et ír,de az iso file elnevezése 7.51.
  • V Domino #3529
    Üdv!

    Lehúztam GZM 7.51-et,szépen fel is települt,csak sajnos orosz nyelvű.
    Valahol találok hozzá angol nyelvi fájlokat?
  • setchoo
    #3528
    Nagy kedvenc a SS2 + RWM 6.8 mod! Rengeteget toltam vele. A decemberi szabadságolás alatt még egy 6 fős multit is összehoztunk. Nosztalgikus volt. Kegyetlenül mentek a parancs kiáltások.
  • s1lkforrent
    #3527
    Skandallum, és Sudden Strike topikok kihaltak, és itt lebzselnek az armchair general-ok.
    Egyébként találtam ilyet ni: SuSt Rolling Demo anno '99
  • setchoo
    #3526
    Egy kérdés a GZM mod-al kapcsolatban:
    Mikor egy fejezetet csinálsz. A hadmozdulati térképen a fő célpont mellet vannak a mellék küldetésének. Ezek teljesítéséért kapjuk az új egységeket. pl. 3 egységet ad. Teljesítem, de csak a küldetés előtt felsorolásból az elsőt adja. Akkor most újra meg kell csinálnom, hogy a másodikat adja, és harmadjára a harmadikat kapjam meg?
    Azért kérdezem, mert végre elérhető a 88-as löveg. Igaz még csak egy páncélozott kocsira felszerelve. De szükségemvanrá, hogy megfelelő tűzerőt, gyorsan tudjak átcsoportosítani a kritikus pontokra.
  • Axon
    #3525
    Köszi a mentést. Elindul vele a játék, csak a minimap-ot kikockázza. A szokásos fekete-fehér kockákkal.
  • setchoo
    #3524
    Nem tudom, hogy a HRA-t hogyan készítették, de talán egy próbát megér.

    "A gzm7 alapértelmezésben a Sztalingrad játék ailogic.ddl-jét használja ennek a dll-nek a kódja a @Password( "Panzerklein" ) helyett a @Password( "www.dtf.ru" ) a többi kódot ezután kell beírni."
  • F R A N Z
    #3523
    Total Challenge sorozatot honnan tudnám beszerezni? Még sosem volt hozzá szerencsém...
  • wargabe
    #3522
    nálam nem akar működni a csalás, valaki le tudna írni egy működőképes csalást a HRA-hoz
  • gooooliath
    #3521
    próbálj egy gábotól kérni segítséget... magyar blitzkrieg oldalon! vagy csalj...üdv
  • wargabe
    #3520
    Sziaszotk!

    Remélem valaki tud segíteni. A HRA módot csinálom most, azt hiszem a 6. pályánál járok. Egy magaslatot kell elfoglalni és egy várost, ennyi maradt a feladatok közül. a teljes terepet uralom, sehol egy ellenséges egység mégsem ugrik a következő pályára.
  • gooooliath
    #3519
    nézz utánna torrenten..vagy rapidsharen...nehéz de le szedhető..azelőtt volt itt a forumon millio link rá...
  • setchoo
    #3518
    Remélem Axon tudok segíteni ezzel: Lengyelország megtámadása



  • F R A N Z
    #3517
    kerestem ezt a burning horizont 2-t de sehol sem találni. Tudsz valami linket esetleg?
  • gooooliath
    #3516
    miért nem kéred el a sráctól shtchoo-tol a saveját..elvégre ő is német kampányt tolja...:)
  • Axon
    #3515
    Nekem van vele egy kis gondom. A német kampány első pályáján - bemutató pálya - nem tudok átmenni. Egyszer sikerült cheat kóddal pályát ugranom a melóhelyemen, és ki is mentettem, de az a mentésem elveszett. Otthon viszont már nem működik a pálya ugró cheat kód. Mondjuk erre mások is panaszkodtak itt a fórumon.
    Szóval nem tudok vele játszani. Az egyik részfeladatnál akadok el. Megcsinálom, de nem tünteti el a kis rózsaszín nyilat és nem adja a következő küldetést. Valami bug, ami másoknál is jelentkezik, ezért kell(ene) a pálya ugró cheat kód.
    Mostanában a Bourning Horizont 2-vel játszadoztam, de abban is az elején vagyok.
  • gooooliath
    #3514
    apropo,AXON te hogy álsz a GZM-el? nem olyan rég te is meg indítottad..bele fáradtál? nehéz?
  • gooooliath
    #3513
    7200m? az igen! szép beszámoló,tanúságos, hangulatos! várom a többi képet is! Én épp most felyeztem be egy kampányt blitzkriegben,most pihenek..de mihelyt vissza térek én is linkelek képeket! Jó játékot,örülök hogy zajlik a topikon valami! Forever blitzkrieg
  • setchoo
    #3512


    A gyalogság támogatásának elengedhetetlen eszköze:
    Pak 37 mm Modell 35/36
    A 37 mm-es tankelhárító ágyú lőtávolsága 7200 m. 450 kg-os súlyával tankelhárító fegyver-neméhez mérten könnyű és egyszerűen mozgatható volt.



    7 igazolt találat utáni látkép!
  • setchoo
    #3511


    Kihasználjuk a terepviszonyokat, lendületben kell maradni. Blitzkrieg!
  • gooooliath
    #3510
    örülünk ha megy! majd dobj képes beszámolókat had látjuk mi is a hadműveleteidet! :)
  • setchoo
    #3509
    Sikerült rájönnöm a problémámra.
    Rosszul telepítettem a GZM modot. Az előbb leírt sémát elhagyva a következő volt a megoldás.

    Blitzkrieg\Run\data\ mapába raktam bele a GZM 7.00 , 7.50 , 7.50.1. és az angolosítás fájljait.

    Lengyelország megtámadása megkezdődött! Achtung Panzer!!!
  • setchoo
    #3508
    Sziasztok!

    Belelendültem a GZM 7.50.1 mod német kampányába. A spanyol polgárháború után olyan problémával találkoztam amire hosszas keresgélés után sem találtam megoldást.

    A lengyel hadjáratot kezdeném, de nincs kijelölhető kereszt a térképen. És hiába kattintok, hogy tovább nem történik semmi. Gyakorlatilag nem tudom elkezdeni a lengyel hadjáratot.

    A Blitzkrieg szűz 1.2-es verziójára telepítettem a GZM-et a következő módon.
    1. A BLITZKRIEG\Run\data\ mappában hoz létre egy mods nevű mappát
    2. Ebbe az új mods mappába telepítsd a GZM 7.00 alapjátékot
    3. Az újonnan kapott ailogic.dll-el írd felűl az eredeti játék hasonló fájlját.
    4. A 7.50 és 7.50.1 javítást pedig a Blitzkrieg\Run\data\ mappába másoltam.
    5. Letöltött angolosítást is a Blitzkrieg\Run\data\ mappába másoltam.

    Szépen fut a játék win 7 x64 alatt. Semmilyen problémát nem generált a játék.
    De a lengyel hadjáratnál megadta magát.

    Előre is köszönöm a segítő fáradozást!
  • Zoli105
    #3507
    Hát nem olyan biztos az ! :)
  • gooooliath
    #3506
    jaja érdekes...kellene multizni benne
    de sajnos olyan gyéren van társaság (magyar) aki játszana..különben az sem biztos h lehet multizni benne...
  • Zoli105
    #3505
    Amúgy nem tudtam már várni arra hogy ki ne probáljam a Turánt meg a zrínyit , rohadt jól meg lettek csinálva ! :D szóval ezer köszönet ngazsinak ! :D
  • Zoli105
    #3504
    öööö is-is xD ,de csak akkor ha a gép tápja fel nem forr 80fokra ! xD
  • gooooliath
    #3503
    zoli,te játszani akarod vagy kreálni a HRA-t ?
  • ngazsi
    #3502
    Ha az editor belassul akkor le kell állítani a hátérben futó alkalmazások közül az összes szükségtelent valamint minden más alkalmazásból kilépni.
  • ngazsi
    #3501
    Ha tényleg játszani akarsz vele akkor, ha mindent feltelepítettél (ha magyar nyelven akarod játszani akkor a localhun.pak fájlt be kell másolni a Blitzkrieg/run/mods/hra/data mappába de a localeng.pak fájlt törölni kell!) elindítod a BK-t, Menü - beállítások - mod betöltése gomb - HRA KIVÁLASZT!
    Vissza a főmenübe - Új játék - Készített játék - Egyedi háború - Magyar Királyi Honvédség-re katt. És már indul is a magyar kampány.

    Ha pedig szétszedni akarod akkor mindent ki kell tömöríteni és úgy is kell hagyni az alábbi fájlstruktúrába: Blitzkrieg/run/mods/hra/data mappába kerül az összes!!! többi kibontott mappa!! nem külön a fájlok hanem a buildings, obijects, units, maps, stb mappa. A mappákon kivül van néhány fájl amiknek itt a helyük ezek: a consts.xml, mod.xml, modobjects.xml, partys.xml.
    Ha mindent jól csináltál, akkor így is el fog indulni kibontva a mod.
    Ha kibontottad a térképeket akkor azokat célszerű a Blitzkrieg/run/data/maps mappába másolni mert ha az editorból akarod elindítani az csak ebből a mappából lehetséges.
  • Zoli105
    #3500
    Valami most sem stimmel , újratettem azegész játékot , de a pályákat csak akkor látom az efitorban ha ideteszem :NivalInteractive\Blitzkrieg\Run\data, és kb 10-15 percig tölt be egy pályát az editor , de mikor mentenék kifagy ! :/
    az ne mjó ha az egészet kicsomagolom egy egy filebe tömörittem ?
    Neked hogy van ? képet tudnál mutatni ? Meg magyarázatot hogy mégis mit hova ?
    Ne haragudj , hogy ennyire béna vagyok , de tényleg nem értem , és szeretnék már játszani vele nagyon :)
  • ngazsi
    #3499
    HRA :
    1. Az egységkönyvtárban vagyis az eredeti enciklopédiában tudatosan nem szerepelnek a magyar egységek. Ez azért van mert a játék könyvtár felépítése olyan hogy az enciklopédia motorja csak az eredeti könyvtárszerkezetben található fájlokat jeleníti meg. A HRA mod viszont az új nemzetek (Magyar, Olasz, Román, Jugoszláv, Szlovák)
    egységeit mind saját-saját mappába szervezve tartalmazza, ugyanis a rengeteg új egység miatt teljesen áttekinthetetlen lett volna a mapeditor.
    Viszont ha végigjátszod a hadjáratot akkor szép sorban elérhetővé válnak a leírások a hadjárat ablakában, viszont csak a magyar egységek mert a többi nem készült el.
    2. A mapeditor csak a kicsomagolt! pályákat látja. A hra-ban minden fájlja tömörített.
    3. Minden patch a Blitzkrieg/run/mods/HRA/data mappába kerül.
    Ha bármilyen probléma van akkor javasolt a az eredeti játék tiszta telepítése.

    És végül elnézést mindekitől akinek mostanában nem válaszoltam valamilyen kérésére vagy észrevételére de sajna a való életben problémáim akadtak ezért a nagy hallgatás.
    Köszönöm mindenkinek a támogatást és jó szórakozást a modhoz!
  • Richtofen
    #3498
    OFF
    Balatoni csata utan.
  • gooooliath
    #3497
    de kül a HRA az nem kész mód..függetlenül h gábor *piacra* dobta...félkész..majd lessz még simitva az
  • gooooliath
    #3496
    ne mhiszem...de az achtug panzert szerintem simán is le lehet törölni nem? van uninstalja?!
  • Zoli105
    #3495
    Amúgy lehet hogy a HRA modnak bekavar az Achtung Panzer mod ? Szerinted dobjam újra a Blitz1et ? mert folyton kifagy nekem ! :/
  • gooooliath
    #3494
    tegnap jelentkezett pz! Ujra le akarjuk porolni a multiplayer részt blitzkriegben. Csatlakozol? Meg persze aki akar jöhet...csak irjon ide..vagy privátot...