16454
  • Kepek
    #16454
    igen, IPS képernyővel ajánlanám, és minimum 8. generációs Intel procival, mert azon fut a Windows 11 (de azért utána kell nézni, hogy kompatibilis-e vele), de lehet ez többe kerül, de én ezt céloznám meg minimumnak
  • Dobronski
    #16453
    használt üzleti
  • Peet199009
    #16452
    Sziasztok!
    Tesómnak szeretnék új laptopot vásárolni, most kezdi az egyetemet gazdaság informatikus szakon. Semmi konkrét elvárás nincs, hogy miben legyen jobb vagy rosszabb, 160-200ezer forint között elérhető legjobb ár/érték arányú darabot keresem. Egyedül a méret a kikötés, hogy 15,6 képátlójú legyen (ez is csak azért mert ár érték arányban ezek a legkedvezőbbek..elvileg). Melyik netes oldalról lenne érdemes vásárolni, hol vannak most jó áron gépek, esetleg hol van most valami jó akció?

    Köszönöm szépen előre is a segítséget!
  • Kepek
    #16451
    űrlaptop kéne
  • Kepek
    #16450
    harmadik negyedévben jelenhetnek meg, érdemes lehet kivárni
  • 6600GT
    #16449
    Meg csináltam de nem oldotta meg a problémát,a szervizes azt mondta hogy a wint töröltem és telepítettem a másik meghajtora a gari is úszott és hang csak a 64gbos emmc lesz...mondom ezt nem gondolod komolyan holnap hívom megint..de én ilyet nem halottam még H másik meghajtora nem lehet rendszert tenni,főleg H az SSD ugye nagyobb is még gyorsabb is mint ez az emmc , annyit még hozzá teszek hogy vissza tettem a emmc re de hang már itt sincs
  • MerlinW
    #16448
    Ha nincs hang és a hardver jó, akkor kizárólag driver probléma lehet. Amire google első találata:
    Audioeszköz meghajtóprogram frissítési útmutató Alcor Snugbook Q1411/Q1421 készülékekhez.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.12.22. 20:24:13
  • 6600GT
    #16447
    Sziasztok! Adott egy Alcor N1431 es laptop. Az lenne a probléma hogy alapból egy előre telepített Windows 10 volt rajta a 64gbos EMMC-n, illetve mellette van egy 240gb os SSD. A következőt csináltam, leformáztam a rendszert majd a 240 es SSDre telepítettem fel, gyorsabb is lett viszont Hang az nincs rajta. Már mindent próbáltam amit csak találtam a neten de semmi nem oldotta meg a problémát, felhívtam a szervízt ott azt mondták hogy igen már más is járt így nem kellett volna le törölni a rendszert mert vmi integrálást mondott nekem nem is értettem, magyarán hogy más meghajtón nem is lesz hangom vagy wifim másnak a wifi ment el csak amin ők adták gyárilag! Vissza tettem a rendszert a 64gb osra de már így sincs hang, mi lehet vajon a probléma? előre is köszönöm(2 napja vettem,menjen vissza gariba? )
  • MerlinW
    #16446
    Tudtommal nem lehet. Csak RAM-ot és háttértárat.
  • Krisztian2021
    #16445
    Údv.
    Van egy Asus rog gl553vd típusú gamer laptopom.
    i5 6300hq
    8gb
    nvidia geforce gtx 960m 4gb
    Lehet cserélni a VGA-t, processzort, alaplapot? (ramot lehet bővíteni 32gb-ig)

    Azért érdekel, mert láttam ezt a laptopot más specifikációval de egyben elég drága
    Hozzáértő valaszokat köszönöm.
  • MerlinW
    #16444
    Ryzen 5 1600X, Radeon R9 280
  • akosmakos
    #16443
    Intel i5 7400+Nvidia 1050 Ti-nek mi felel meg AMD vonalon?
  • MerlinW
    #16442
    Lenovo Legion 5
    Acer Predator Triton 300

    itt kereshetsz magadnak továbbiakat
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.04.16. 15:55:41
  • teddypicker
    #16441
    Sziasztok! Az ARCHLine.XP tervezőprogramhoz kellene laptop, az alábbiak szerepelnek az ajánlott követelményeknél.
    Kérdésem az lenne, hogy miket tudnátok ajánlani?
    CPU: Intel i7, illetve 8 magos AMD processzor

    RAM: 16 GB RAM vagy több

    Videókártya (GPU): DirectX 11 támogatással. NVIDIA vagy ATI önálló kártyák minimum 1 GB vagy több videokártya-memóriával. Integrált Intel videokártya: a HD Graphics 3000-től javasolt.

    Videókártya LIVE-hoz (GPU): 4 GB DirectX 11 támogatással. NVIDIA vagy ATI. G3D Mark legalább 8000.

    Háttértár: 1TB HDD vagy SSD

    Kijelző: FullHD minimum ajánlott kijelező méret (képátló) 15" FullHD (1920x1080) felbontás mellett.

    Előre is köszi a segítséget!
  • TomBond
    #16440
    Lehet vannak jobbak, de évek óta nyúzom minden hiba nélkül. 2015 03 31 óta megvan, és most veszek bele új akksit! (a régi is elmegy még 1 órát, csak az nekem már kevés)
  • Dobronski
    #16439
    elozo laptopom egy 2014-es N550 JK, mai napig bnom azon tanul, dolgozik. Akksija vhogy nem akar elpusztulni, 1-2 orat bir terhelestol fuggoen. szerintem joak
  • Mauro
    #16438
    Az Asus notebookok mennyire megbíthatóak?

  • Mauro
    #16437
    Köszi a választ.
  • Zsoltee_a_bator
    #16436
    Arra boven megteszi.
  • Mauro
    #16435
    AMD® Ryzen™ 3-3250U /2,6Ghz - 3,5Ghz / 4MB Cache, 8GB, 256GB SSD, AMD Radeon™ Graphics

    Win10-hez elég ez a gép? FHD online, mp4, mkv videók lejátszáshoz és netezéshez kéne a gép
  • Samurai84
    #16434
    Sziasztok!

    Páromnak keresek notit, irodai munka, nagy tárhely, TEAMS chat program, STREAM program, numerikus billentyűzet fontos, nagy kijelző fontos. Valamint nem baj, ha egy jó ideig tudná hozni a teljesítményt. Játék nem annyira szempont, de egy Pathfinder elindulna rajta, örülnénk. Keret kb. 300e lenne.
  • csrolli
    #16433
    Hali, valaki tudna ajánlani laptopot 150e Ft körül, amin fut a minecraft? Amiket kinéztem azok online nem elérhetőek, csak személyesen. Köszi
  • MerlinW
    #16432
    A Ryzen-es.

  • csrolli
    #16431
    Vagy inkább ez ?
  • csrolli
    #16430
    Hali, ez megér ennyit? Minecraft elfut rajta?
  • disorder14
    #16429
    Szia nekem hasonló van (ryzen 5 3550h, 1660Ti, 16 giga ram), és ahogy mondták előttem is, 16 giga ram kötelező. Egyébként fullhd High-end beállításon simán játszható (átlag 30-35 fps, néha-néha beesik azért 20 alá). Azt hozzá kell tenni, hogy a TUF széria köztudottan nem túl acélos hűtést illetően. Alap esetben hardverigényesebb játékok (pl. amit próbáltam most: FS2020, Horizon: Zero Dawn), 90-95 fokon izzasztják a GPU+CPU-t, mindezt úgy, hogy 2 venti hűti őket, kb. 5 ezres fordulaton (jó kis szélzajjal :)). Ez nekem annyira tetszett, ezért fel is tettem egy cpu limitert, ami nem engedi a CPU-t 75 fok felé melegedni (ezért a GPU is sokkal hűvösebb, mert közös körön osztoznak). És ezzel a limiterrel sikerült elérni a fentebbi fps-t, tehát elvileg többet is tudna. Nem tudom, hogy a 1660Ti-től a 1650Ti mennyivel gyengébb, de kétlem, hogy ne lenne játszható mediumon.
    Utoljára szerkesztette: disorder14, 2020.08.27. 10:49:16
  • ozimak
    #16428
    Valaki tudna segíteni, milyen laptopokat érdemes nézegetni a 20-30 ezer ft-os kategóriában, és melyeket nem? Csak és kizárólag internetezésre, youtube/twitch nézésre használnám. Akksija mindegy, mert kibaxom az asztalra egy hosszabbítóval azt jóság van :D Telekre akarom felvinni, ha unatkozom két fűnyírás között :D Mobilról megosztom a netet, azt had szóljon :) Csak a telót már próbáltam sokszor és egy idő után fárasztja a szememet, hogy gúvasztom a 6,5"-on. Tenkjú! (lövésem nincs a laptopokról, sosem volt csak asztalim)
  • 6600GT
    #16427
    Sziasztok! Nemrég vásároltam egy Asus TUF A17 gamer laptopot aki ilyenbe gondolkodik csak ajánlom.Elsőre féltem a 1660ti-tól de kellemeset csalódtam.Szép estét.
  • kamionosjoe
    #16426
    Köszi, akkor kicsit jobban ki kell nyitni a pénztárcát, a recomended szintet mindenképpen jó lenne hozni, még gondolkozom asztali gép vásárlásában is.
  • SzirmosSzisza
    #16425
    Ez alapján, inkább a minimum felé. (gpu gyengébb, mint a recommended, illetve én 2020-ban nem vennék gépet 8GB rammal)
  • kamionosjoe
    #16424
    Egy ilyen gépen gondolkodom most, szerintetek futni fog rajta a most 2020 augusztusban megjelenő Microsoft Flight Simulator? (Normál beállításokkal, tehát nem feltétel az Ultra Hd felbontás, stb..)
  • Zander
    #16423
    Lehet nem a legfrisebb cikk, de érthető és nekem sokat segített a döntésben ;) LINK
  • SzirmosSzisza
    #16422
    Nekem t490s-em van (kb ugyanaz mint az X1 Carbon), nekem nagyon bejön. Néha a 14 colra én picit sokallom is a fullHD-t, szóval szerintem a QHD az teljesen felesleges ekkora méretre. Kijelző nekem először nagyon fura volt és picit fájt is tőle a fejem, de így utólag csak azért, mert t430-ról váltottam és ahhoz képes nagyon "élesek"(??) a a színek, azon minden kifakult fehér volt, itt meg tényleg látszik mi merre. Játszani nem próbáltam még vele, elvileg integrált GPU van benne, szóval max valami indie játék futna el rajta (meg amúgyis Linuxot raktam rá). Windowsra külön költeni amúgy felesleges imo, ha fel tudod magad is telepíteni (MS oldalán ingyen le tudod tölteni, ebay-en meg kb 1-2k egy kulcs). Ja és én csak használtan vennék ilyet, sajnos a Thinkpadek még így is drágák.

    Hardverapro-n ha szétnézel akkor a legtöbb hírdetést mögött valamilyen üzlet áll és oda be tudsz menni megnyomkodni, hogy neked megfelel-e a képminőség.
  • cyberjedi
    #16421
    Csak egy élményem mesélném el: kezembe került egy Asus TUF A15 FX506 alapmodell: Ryzen 4600H, 8GB DDR-4 3200MHz ram, 512GB NVMe SSD és GTX 1650 Ti 4MB DDR6-al. Úgy hasít, hogy az hihetetlen... Leveri a régi desktop gépem: i7-2600K, 16GB DDR3-1600MHz ram, GTX 1060 6GB.... Kicsit ciki.
    Minden pöccre nyílik, Aksiidő irodai használat esetén: 5h(!). Nekem bejött a design, úgy ahogy van az egész, egyszerűen el van találva. Semmi nagyon extra, csak éppen brutális erő és sebesség egy ízléses külsőben. Nagyon megéri az árát, ~250e+áfa.
  • NandorHUN
    #16420
    Sziasztok!

    Böngészéshez, munkához, kevés fénykép editáláshoz keresek laptopot.
    Most egy régi HP 250 G4 TN paneles laptopom van, ami már elég öreg....
    Egyebekre meg van egy i7-es PC-m 1080GTX-es VGA-val -szóval legtöbb dolgot ezen intézem.

    -A vásárlás mostanában, de ha ma érdemes várni várok is.
    -Összeg: 200-400 ezer Ft ( de legjobb ár/értékre megyek, ha 100 ezer Ft-os különségért 10% különbséget kapok, akkor inkább veszem az olcsóbbat)
    -Felhasználás:
    - munka
    - böngészés, weblapépítése
    - fényképek szerkesztése, ha kell (LR, PS, stb...)
    - hobbi, kevés film)
    Gaming: nagyon kevés játék, semmi komoly, arra van egy rendes épített PC-m.
    Ami fontos: mindképp minőségi kijelző legyen, IPS vagy jobb panel, WQHD felbontásra gondoltam ( nagy gépem kijelzője is annyi), de kis méret esetén nem tudom megéri e a QHD .... vagy jobb lenne az FHD? mennyire észrevehető a különbség? érdemes? aksi hogy bírja?

    OS: Win10
    RAM: minimum 16gb kéne, nem?
    Tárhely: SSD, de ez mind1 is, mert általában bővithető, 256gb aztán ha kell több majd szerelek :)
    Akár a használt is szóbajön, lényeg a jó ár/érték arány és a mobilitás.

    Amikre gondoltam eddig:
    - Asus Zenbook
    - Lenovi X1 Carbon .....

    Mi a véleményetek, mit tudnátok ajánlani? :)

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • Broafka
    #16419
    Üdv!
    Céges laptopot szeretnék venni. Leginkább word, excell-t használunk (tudom, hogy ez bármelyik laptopon elfut :) ), esetleg használnánk autocad-et és néha-néha egy kettő kép módosításra photoshoppot, de igazából a photoshop nem feltétlenül szükséges.
    Nem nagyon értek a laptopokhoz sajnos, de nyitott vagyok bármilyen javaslatra. Kb bruttó 200.000,- fölé nem nagyon mennék. Előre is köszi
  • Gladiator
    #16418
    Hello

    Most vettem ezt a laptopot: HP Envy X360 M15-bq121DX AMD Ryzen 5 2500U 8GB 1TB Radeon RX Vega 8 2-in-1

    Tudom, hogy nem egy bika gep, de nagyon jo aron volt (150e), a regi meg meghalt, ugyhogy kellett helyette valami gyorsan. Foleg netezesre, meg Photoshopra / Lightroomra hasznalnam.

    A HDD-t kicserelem SSD-re a regi gepembol, meg szeretnek bele 16GB memoriat. Asszem a jelenlegi 2400Mhz-es. Erdemes ennel gyorsabbol beletennem 16GB-t, vagy jo a 2400MHz-es is? Csak egy memoria slotja van. Valamint, hogy barmilyen sebessegu DDR4 memoriat tehetek ebbe az alaplapba?

    Elore is koszonom a valaszt.
  • MoRT2195
    #16417
    Sziasztok! A kérdés adott: milyen laptopot vegyek? Játékra használnám és 400-500 ezret szánnék rá max.
  • Davacs
    #16416
    Sziasztok. Egy hónapja (2018 decemberében) vásároltam egy használt laptopot (Dell Inspiron N7110), előtte egy 10 éves Acer Aspire 5715Z laptopom volt. Vásárolhattam volna új laptopot is, de végül a használt laptop vásárlása mellett döntöttem több okból: olyan laptopra volt szükségem, amin még Windows 7-es fut, nincs benne SSD, helyette van bent 1 TB HDD, nem egy Intel Celeron kategória (i3-as, i5-ös kategória), 1-2 GB-os videokártya (Ati vagy Nvidia), 8 GB DDR3 RAM min. Csodák csodája, megtaláltam életem legjobb laptopját egy használt PC kereskedésben és egyből megvásároltam (a másik lehetőség egy Lenovo laptop lett volna). A Dell márkát sokan, köztük én is dicsérem megbízhatósága, tartóssága és jó értékállóságában is. Aki használt, vagy akár új laptop vásárlása mellett döntene, annak a Dell márkát bátran ajánlom.
  • cibi17
    #16415
    Sziasztok. Pályázatban van laptopra lehetőségünk. Kellene nekem valami jó laptop, valami erősebb vga-val és jó lenne, ha lenne bent 8gb ram.
    Írjatok légyszi pár jobb gépet 195-200ezer körül és mondjuk egyet nagyon max 210ért.
    Köszi szépen.