16455
  • cibi17
    #16415
    Sziasztok. Pályázatban van laptopra lehetőségünk. Kellene nekem valami jó laptop, valami erősebb vga-val és jó lenne, ha lenne bent 8gb ram.
    Írjatok légyszi pár jobb gépet 195-200ezer körül és mondjuk egyet nagyon max 210ért.
    Köszi szépen.
  • Shiwo
    #16414
    Hali,

    részben off a kérdés, de laptop (HP Pavilion DV6 3050EH) aksi cserénél érdemes gyárit vadászni drágán, vagy vannak megbízható utángyártott megoldások olcsóbban ?

    Előre is köszi
  • MerlinW
    #16413
    Ez butaság. Már 30fps-nél is keményen tearing-el sok játék. Pl Unreal Engine, Unity, stb. G-sync spórol 5-10fps-t, lévén nem kell vertikális szinkronizálással vacakolnia a gpu-nak (v-sync). Tehát a G-Sync nagyon jó dolog, csak drága. AMD-s Freesync egy fokkal gyengébb, de ha AMD GPU-ja van valakinek, az is megéri, főleg hogy sokkal olcsóbb.
  • piamania
    #16412
    Sziasztok! Bátyámék most vettek egy új HP laptopot. A kérdésem az lenne, hogy az ugye nem normális, hogy új laptopnál a feladatkezelőben a lemez az 100%-on van? i3 5005 proci
  • hawkie22
    #16411
    Attól függ, mit akarsz rajta játszani. Illetve hogy mennyit nyom a latban a játék, és mennyit a munka. Játékra ez a videókártya, ami ebben a 3 felsorolt gépben van, nagyon gyengusz. Ha tényleg játékra és hosszútávra tervezel laptopban, akkor a videókártya minimum NVidia GTX 1050Ti kell legyen.
    Tudom, árban nem 250K, de legalább nem lesz gondod egy darabig. Én kb. 1 évig gyüjtöttem rá, és most a Black Friday keretében beszereztem egy Lenovo Ideapad Y910-17isk-et. 30%-al olcsóbban kaptam meg, de így is 500K volt. Viszont van benne egy i7-6820HK proci (2,8GHz, 4 maggal), 32GB RAM és egy NVidia GTX 1070 8GB DDR5. Namost ezzel a kártyával a mostani játékok, igaz nem 4K-ban, de azért 1920-as felbontáson elfutnak 60-70 fpsel ultra beállításon. Ha nem romlik el a gép, akkor az elkövetkezö 5-6 évre biztos, hogy nem kell laptopcserén gondolkodnom. Emellett van benne egy 256GB SSD m.2, mellette egy 2,5"os 1TB-s SSD és még most fog belekerülni még egy 1TB-s m.2 SSD.

    Emellett meg melóra az SSD miatt villámgyors. Szóval inkább gyüjts, ha annyira nem égetö a váltás és inkább fektess be egy keményebb vasba, amivel évekig el vagy látva.

    Ui.: ha viszont mindenképp ebben az árkategóriában akarsz maradni, akkor én a Lenovo-t választanám. Az elmúlt 5 évben Lenovo-m volt, hardware/software/support terén csak jókat mondhatok.
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2017.11.27. 21:14:42
  • Jim Morrison
    #16410
    Hali!
    Úgy tűnik meghalt anyukám Lenovo y460-as notebookja. Még nem adtam fel a reményt, de úgy tűnik ennyi volt.100 és 150 es keretnél mi az ami elfogadható minőségű? Leginkább csak netezés, word, powerpoint, meg képek tárolására lenne használva. 15.6 col. ssd bővítés az fontos, szóval ha vagy alapból van benne, vagy lehet később bővíteni (ODD helyére) az fasza lenne.
    Kicsit visszaolvasva, ez a lenovo is baromira melegedik (/melegedett) sima használat közben is)
  • csrob1
    #16409
    Sziasztok!
    Új laptop vásárlását tervezem a szokásos irodai (Office) mellett multimédiás és játék felhasználásra Win 10 (Home) op. rendszerrel. Office nem feltétel. Jelenleg az alábbiak vagy nagyon hasonló konfigurációk jönnek szóba:
    ACER ASPIRE E5-575G-5512 (NX.GDWEU.113) FEKETE
    HP PAVILION 15-AU112NH (1DM08EAW) TERMÉSZETES EZÜST
    Lenovo 510-15IKB 80SV009NHV Grey W10 - O365 Laptop

    Véleményetek szerint melyiket érdemes választani, figyelembe véve a megbízhatóságot, strapabírást, bővíthetőséget (memória, HDD, SSD), szervizhátteret is.
    Van-e ezeknél jobb választás ebben a kategóriában? A rászánt összeg max. 250 ezer Ft.
    Előre is köszönöm a segítséget.
  • mgenya911
    #16408
    Az ilyen sync eknek akkor van látható/érezhető értelme, ha legalább 120 fps el fut a játék.
    Ez cs-go nál simán elérhető de a legtöbb modern játékkal elég nehézkes.
  • Akuman
    #16407
    Sziasztok. Nagyobb teljesitményü laptopoknál is számit/észrevehetö a g-sync ? (i7, 1060 vagy 1070 kátya, 16gb ram, ips matt fullhd)
    Illetve teljesitmény szempontjábol melyik az elönyösebb:
    1060-as 32gb ram, vagy 1070 16gb? Ha valaki tapasztalati uton tud nyilatkozni :)
    Köszönöm elöre is!

  • stoppos
    #16406
    Akkor oké. Örülök, hogy lett egy jó géped. A 960-nal jó pár évig el leszel még. :)
  • whiskeyman
    #16405
    Tegnap kipróbáltam a GTA V-öt, kb 2 órát nyúztam, de egyáltalán nem melegedett. Laptop hűtőt is adott hozzá, szóval eddig minden rendben van vele.
  • stoppos
    #16404
    Módjával lehet. Régebbi játékokat. A mostaniakat minimumban kb. Beállítani nem kell semmit elméletileg.
  • stoppos
    #16403
    Lenovóval óvatos lennék, ha meg is veszed, előtte nyomj el rajta legalább egy fél órás videokártya tesztet, nem forralja-e fel.
  • whiskeyman
    #16402
    Maradt ez...
  • Maxyka
    #16401
    Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne hogy mennyire használható játékra a következő laptop

    Lenovo ideapad
    i5 6000-széria meg nem mondom melyik amíg nincs itt :\
    4GB 1600Mhz
    AMD Radeon R5 M430 2GB

    Plusz kérdésem lenne laptopon játszóktól hogy mik azok amiket be kell vagy át kell állítani egy laptopon ha játékra szeretnénk használni? Gondolok itt power menedzsmentre vagy hogy ne az integrált kártyát használja hanem dedikáltat.
    Esetleg valami ram bővités kellene még bele? vagy gyenge a vga? Nyilván nem newgen játékokat szeretnék futtatni vele.
    Izometrikus mmorpg-t ,World of warcraft meg hasonló régiségeket.

    Remélem tudtok segíteni köszönöm.
    Utoljára szerkesztette: Maxyka, 2017.07.20. 20:26:01
  • whiskeyman
    #16400
    Viszont az SSD miatt a HP felé :/
    Vagy menekülőnek ez a 3. opció...és most már nagyon efelé hajlok :/
  • stoppos
    #16399
    Több memória van benne. A 970m azért kicsit jobb, mint az 1050 ti. Memróriát ugye lehet bele rakni, de videokártyát nem.
  • whiskeyman
    #16398
    Üdv!


    Asus ROG G752VT (320k) vagy HP Omen 15 (300k)? :/

    HP-ban kicsit komolyabb cucc van, de kinézetre az Asus tetszik jobban.



  • Solten
    #16397
    Az asszonykad epiteszkedik, min 17"-es kijelzo ajanlott.
  • Broafka
    #16396
    erről mi a vélemény?
    https://www.usanotebook.hu/laptop/hp-pavilion-15-bc200nh-1dm27ea/P50064
  • stoppos
    #16395
    Ki lehet kapcsolni, de pl minimum fényerőn egész kellemes, egyáltalán nem zavaró. Plusz sötétben nem ütök mellé. :)
    Elég jó kis gép, apróbb kínjaim vannak vele csak. Az fn+billentyűkombinációk nem jól vannak elrendezve. Amiket gyakrabban használok azok vannak a jobb oldalon így egykézzel nagyon nyújtózkodni kell, ha állítani akarom a hangerőt a billentyűzetről. Ami elől van az meg a fényerő, meg olyanok, amiket nem nagyon használsz napi szinten. A másik, hogy a touchpad testreszabása igen limitált. A három ujjas középső gomb használathoz, ami gyakran kell lusta félkezes netezés közben, külön progi kell. Ezektől eltekintve király gép.
  • skinnyman
    #16394
    "(Gyatra) tapasztalat azt mutatta, hogy ezek az Apple gépekben vannak a legerősebb vasak"

    Nem tudom ezt honnan veszed, de felejtsd el, semmivel nincs erosebb vas bennuk, mint peldaul a linkelt, harmadannyiba kerulo laptopokban. Es emellett meg ritkan is frissitik oket, tehat altalaban meg se tudod venni a legfrissebb vassal oket, csak neha amikor meltoztatnak frissiteni a keszletuket. A legtobb masik gyarto azonnal arulja a gepeit a legujabb hardverekkel, amint megjelennek.
  • Broafka
    #16393
    (Gyatra) tapasztalat azt mutatta, hogy ezek az Apple gépekben vannak a legerősebb vasak, amikkel gond nélkül tudna dolgozni, de ezek már ilyen 1 millió forintba kerülnek, vagy legalábbis megfizethetetlenek. Én csak ebből indultam ki.

    Egyébként észrevettem, hogy tényleg ilyen gamer laptop kell neki, habár baromira nem arra fogja használni :)
    Mondjuk az ASUS az nekem nagyon tetszik, de a világító WASD billentyűk már túlzás :D (ha ki lehet kapcsolni őket akkor ez egész jó lenne neki), "sajnos" itt a leírásokban csak arról ír, hogy így-úgy játékélmény
  • Solten
    #16392
    Hello.: pl.: link, link, link. Plusz ugy tunik be kell szerezni egy Windowst. Tovabba egy SSD sem artana a merevlemez melle (ezekben a 17.3"-as gepekben tuti van extra hely hozza, akar mSATA verzioban)/helyett.

    "és bár tudom, hogy egy milliós Apple gép lenne neki a legjobb"

    ?
    Utoljára szerkesztette: Solten, 2017.04.03. 03:49:02
  • Broafka
    #16391
    Sziasztok! A menyasszonyom belsőépítészettel és építészettel foglalkozik, ezért gyakran használ (munkájához), olyan programokat, mint (bocsi, ha rosszul írok párat) Architect, InDesign, photoshop, stb.
    Laptop érdekelne, hogy milyen laptopot javasoltok (készen, vagy összeállítva ahol lehet), ami ezeket gond nélkül futtatja és kezeli, és bár tudom, hogy egy milliós Apple gép lenne neki a legjobb, de ezt most nem engedhetjük meg magunknak :) Kb 250-350 ezer forintig tudtok e javasolni nekem laptopokat.
    Nagyon hálás lennék érte!
  • stoppos
    #16390
    Szerelő?
  • Lacik84
    #16389
    Sziasztok, előre is elnézést kérek de nem találtam külön topicot. Egy Acer 5536G notebookom van, és egyik napról a másikra eltünt a kép "Black screen" tud valaki megoldást erre vagy kukázzam a gépet? Power van, vinyo megy csak kép nincs.
  • gforce9
    #16388
    Eszközkezelőből a hardverazonosítót vadászd ki és kéne az oprendszer is, hogy micsoda.
  • Dobronski
    #16387
    OFF:

    Van egy 2,5 éves asus n550jk-cn033d lapim. Eddig nem volt szükségem bluetooth-ra, viszont most szükségem van rá. 3 drivert ajánl fel a support oldal, egyik sem jó. Windowsban sincs ilyen beállítás (pedig kéne). Winreinstall megvolt. Eszközkezelőben van egy PCI Simple communications controller ami elakadásjelzővel ellátott.
    Utoljára szerkesztette: Dobronski, 2017.01.29. 11:19:52
  • PeeTeR
    #16386
    Dell Inspiron 15
    (FHD W10H Ci7 6700HQ 16GB 1TB+128GB GTX960M)

    velemeny?
    mas ajanlat?

    elore is koszonom
  • MerlinW
    #16385
    2005 és 2006.
  • Endiman
    #16384
    Sziasztok!

    Van két régi laptop a családban: Amilo L7300-x és Amilo Pa 1510. Az a kérdésem mennyi idősek a laptopok, mennyi idő van a kettő között megjelenésben? A "Pa"-hoz találtam win7 drivereket is, az "L"-hez már csak XP-re. Igazából nekem az L7300-ra is Win7 driverek kellenének....
    Utoljára szerkesztette: Endiman, 2017.01.24. 08:52:30
  • MerlinW
    #16383
    Emag török nagyker, kedvező adó/vámtarifákkal, Extreme Digital magyar, de 40 országban van jelen több, mint 50 ezer beszállítóval. Ezért olcsóbbak.
  • Shiwo
    #16382
    már gondolom az emag olcsó (: extreme -től szoktam én is rendelni, de inkább valamivel drágábbnak találtam, mint a legtöbb webshop
  • MerlinW
    #16381
    Teljesen megbízhatóak. Másik az Extreme Digital, ők is rendben vannak, 10-40k-val olcsóbbak, ingyen szállítanak.

    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.01.19. 18:14:14
  • SzirmosSzisza
    #16380
    Mi TV-t meg szárítót rendeltünk és megjött minden (picit paráztunk előtte, mert google/argepen tényleg szar értékelések vannak).
  • KaBuTo666
    #16379
    Fekete pénteken sosem rendeltem tőlük, azon kívül viszont több féle terméket igen és nem volt problémám egyik termékkel sem.
  • Shiwo
    #16378
    illetve plusz kérdés még, hogy mik a tapasztalataitok az emagról, mert nekem 1-2 termékük gyanúsan olcsó a többi webáruházhoz képest, és ahogy rágugliztam a fekete péntek idején elég sok panasz lett rá...
  • Shiwo
    #16377
    Hali,

    haverom laptopot szeretne vásárolni. Amire használná :
    "Film, böngészés, skype videóhívás, zenehallgatás, ilyesmi"

    Mondtam, h ezekre ebben az árban tablet, de ő notit akar..

    Játékra különösebben nem tervezi használni, esetleg régebbiekre
    (azt tudom, h a World of Tanks-ot szereti..)
    annyit úgy sem szánna a dologra, amennyibe egy gamer laptop kerülne..

    max 150k -t szánna rá, de inkább 100k-t
    (meg amiket felsorolt, arra szerintem bőven elég egy 100k-s, még sok is..)

    amiket ő nézegetett :
    http://www.emag.hu/lenovo-100-15ibd-laptop-intelr-pentiumr-3825u-1-90-ghz-es-processzorral-15-6-hd-4gb-500gb-dvd-rw-nvidiar-gt-920m-1gb-fekete-magyar-kiosztasu-billentyuzet-80qq007uhv-hu/pd/DC1DC3BBM/

    http://www.emag.hu/hp-250-g5-laptop-intelr-celeronr-dual-coretm-n3060-1-60-ghz-es-processzorral-15-6-hd-4gb-500gb-intelr-hd-400-free-dos-magyar-billentyuzet-fekete-w4m67ea-hu/pd/DH54D7BBM/?ref=prod_CMP-420_932_9766

    http://www.emag.hu/asus-notebook-intelr-coretm-i3-5005u-2-00ghz-es-processzorral-broadwelltm-15-6-4gb-500gb-dvd-rw-nvidiar-geforcer-920m-2gb-free-dos-csokolade-fekete-a540lj-xx612d/pd/DL9GF2BBM/?ref=prod_CMP-420_932_9766

    http://www.emag.hu/asus-vivobook-x541sa-xo041d-laptop-intelr-dualcoretm-n3060-1-60-ghz-es-processzorral-15-6-hd-4gb-500gb-intelr-hd-400-free-dos-magyar-kiosztasu-billentyuzet-fekete-x541sa-xo041d-hu/pd/D4FX27BBM/

    http://www.emag.hu/dell-inspiron-3558-laptop-intelr-coretm-i3-5005u-2-00ghz-es-processzorral-broadwelltm-15-6-4gb-500gb-dvd-rw-intelr-hd-graphics-ubuntu-14-04-sp1-fekete-di3558i34500udos/pd/DSTFN2BBM/

    Ti esetleg mit javasolnátok ? én mondjuk azt mondtam neki, ha jó ár-tudás-megbízhatóság arányra vágyik, akkor Lenovo, ha a megbízhatóság mindenek felett, akkor Asus..

    Acer felejtős, csak rosszat hallottam róla ismerősöktől..

    Előre is köszi




    Utoljára szerkesztette: Shiwo, 2017.01.19. 17:02:53
  • Jim Morrison
    #16376
    új kategória :)