266
XP gond! H E L P!!!
  • seAke
    #183
    Nem az teljesen jól működik a gép azóta egyszer sem fagyott ki,stabil mint a magyar aszfalt!
  • geenq
    #182
    tgtsoft
    stylexp megold minden ilyesmit
  • PetruZ
    #181
    De ezek szerint csak ész nélkül telepítetted, hiszen minden nem láma tudja, hogy jól működő oprendszerre bétás patch-et soha nem rakunk fel, csak ha már megjelent hivatalosan is és (nem biztonsági patch esetén) legalább két hét eltelt már az elérhetősége óta...
  • sumi
    #180
    hali.lenne 1 kérdésem.nem tom mér,de nem tom újrainditani az xp-met.mondom neki újrainditás,és leáll?!help!!
  • seAke
    #179
    Nem kellet bétateszternek lenni!
    A terminálon volt fönn,hogy letölthetó a béta!
    A másik hogy nem szoktam ész nélkül telepítgetni mert nem vagyok láma!
  • mrzool
    #178
    Elvileg csak a Microsoft által kiválasztott béta-teszterek juthatnak hozzá. Azoknak pedig elvileg megvan a szakértelmük hozzá. Magadra vess, ha megszerezted valahonnan, és ész nélkül telepítgetted.
  • seAke
    #177
    De van béta,fent a gépemen..és le akarom szedni!
  • PetruZ
    #176
    www.tweakxp.com
    Itt le van írva minden.
  • PetruZ
    #175
    Sehonnan, nincs még SP2.
  • seAke
    #174
    Hogyan lehet leszedni ezt az átkozott SP2-t?
  • GyaxyBoy
    #173
    Sziasztok! Érdekelne engem egy olyan prg, amivel lehet változtatni a Boot Screent, Login Screent, Wallpapert, Logout Screent és még ha tud többet az nem lesz gond! :)
    Létezik ilyen?

    Ha külön prg-k vannak ezekhez, azok is jöhetnek!
  • Örm
    #172
    Valami miatt nem tudom újraindítani és kikapcsolni a rendszert csak a reset és a kikpacsológombbal. Van esetleg valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a probléma?
  • lck
    #171
    THX TomeePaPa!
    Én sajna nem vagyok ekkora guru. De megoldottam.
    Mindent kimásoltam és leformáztam. :)))
    Az XP-s jogosultságok kezelése még új a számomra. Van még mit tanulnom.
  • Forrest Tomee
    #170
    "You can disable the autocheck by changing a value in the registry. Details here.
    http://www.winguides.com/registry/display.php/907/

    Note that this isn't a solution to your problem, it's just a way to stop the chkdsk
    from running EVERY time so that you can fix the problem."

    Szóval ez nem a végső megoldás, de addig is megteszi míg megleled.
  • Forrest Tomee
    #169
    Egyébként abba a mappába a helyreállítás(restore) adatokat teszi a rendszer, ha engedélyezve van, érdemes hetente takarítani, mert nagyon felduzzadhat.
  • Forrest Tomee
    #168
    LCK, rájöttél közben a megoldásra?

    Vedd saját használatúba a mappát úgy hogy a gyerekobjektumokt is bepipálod. (mappa-tulajodonságok-biztonság) Utána fogod tudni törölni.
  • #167
    Ezt a fórumot végigolvastam, a másik 4000rest nem merem bevállalni. Nem tudnál valami megoldást?
  • PetruZ
    #166
    Nemrég volt már ez vagy ezen, vagy a másik XP-s témában erről szó, a megoldást nem tudom, de olvass vissza, sztem megtalálod.
  • #165
    Remélem tud valaki segíteni, én már mindent megpróbáltam. Angol fórumokon is írtak róla, de megoldást senki nem tudott rá.Szóval:

    Egyszer hibásan lett leállítva azt Xp-m, azóta pedig minden egyes reboot után elindul a checkdisk, hogy ellenőrizze a lemezt... annak ellenére, hogy mindig szabályosan volt leállítva a rendszer, csak egyszer nem. Hagytam lefutni 1000x de meguntam.
    Előre is kösz a segítséget!
  • marsu
    #164
    Xp kékhalál, a memoriát hol kell levenni a biosban.
  • PetruZ
    #163
    Blaster, már megint és újra és újra... :(
  • PetruZ
    #162
    A Service-ok között fut az "Error reporting"? Ha igen, lődd le és állítsd "disabled"-re is. E mellett van több TweakXP-jellegű progi is (én az XP-AntiSpy-t használom), amivel a registry-ből is kiiktatható ez a feature.
  • barret
    #161
    sajátgép/tulajdonságok/speciális/inditás,helyreállitás/beállitások/automatikus ujrainditás,vedd ki a pipát,hátha segit!
  • barret
    #160


    ha megnyitok egy bmp képet,gyakran ezt a hibaüzenetet kapom! mi lehet a gond? help!!! (a képet meg birom nézni)
  • vader
    #159
    1. benyaltál vmit
    2. letöröltél vmit
    3. galyra ment vmi a gépben
    4. a windows alapból sz.r
    5. öt nincs....
  • marsu
    #158
    helló.

    az explorer hibát észlel és le áll, újra indítja a számítógépet is. mi lehet a baj????
    segitsetek.
  • Pbalci
    #157
    Sziasztok.Régóta szivok egy xp problémával. Tudom nem illik, de sok másolt játékprogim van.Telepités után a szokott módon megtöröm rámásolással (ugye ahogy mindenki szokta :-P ) . Mikor inditanám a gamét, irja azt a hülye hibaüzenetet, hogy baj van az exe-vel, és értesitse e esetleg a májkrémszoftot. Megörülök ettöl. segitsetek!! köszi. Balázs
  • PetruZ
    #156
    A WinDoctor egy olyan ikont akarna kiszedni a shell32.dll-ből, ami nincs is benne. Igen valószínű, hogy régi verziójú a DLL. Mivel ez alap rendszer DLL, frissítése sima felülírással nem lehetséges. Próbálkozz a M$ oldalán körülnézni különféle Common Controls, vagy hasonló nevű patch-ek után, vagy a KnowledgeBase-en keress rá "norton windoctor shell32.dll" kulcsszavakra, hátha volt már ilyen kérdés ott és akkor megoldást is írnak rá.
  • M@TriX
    #155
    nem hiszem, hogy egy webes keresőt olyan nagyon nehezen lehet használni. ;)
  • M@TriX
    #154
    ja, szerintem is veszélyes. Ha lényeges adatok akkor azért, ha meg nem lényeges akkor meg ne görcsölj vele, mert lehet instabil lesz tőle a rendszer, márha rendszer alól akarod átformázni.
  • marsu
    #153
    Letölteni honnan lehet??
  • lck
    #152
    A Partition Magic-kel át lehet, de szívtam vele egyszer: Levágta a hosszú fájlneveket 8 betűsre + jónéhány karaktert is átvariált pl: Ű,Í betűket mindenféle krix-kraxra. Inkább ha lehet szedjél le róla minden adatot és formázd újra.
  • marsu
    #150
    NTFS PARTICIÓ ÁTALAKITÁSA FAT32-RE HOGYAN??????
  • lck
    #149
    Közben agyaltam rajta: Ez egy 26 Gb-s partíció és kb. 10 Gb adat van rajta. Most neki állok: Partition Magic-kel ketté osztom. A törölhetetlen mappa kivételével mindent átmásolok az új partícióra, aztán a régit leformázom. Remélem azt megengedi...
  • vader
    #148
    oké. bocs. akkor még valamit ezekszerint buherálni kell..
    (esküszöm olvastam valahol a megoldást hehe.)
  • lck
    #147
    Á, nem hagy ez semmit. Az attribútumok nem módosulnak, aztán meg kiírja, hogy hozzáférés megtagadva.
  • vader
    #146
    van erre egy egyszerű trükk (asszem):
    a system mappánál szüntesd meg hogy ne legyen rejtett. elvileg nem engedi, (de a csak az üzenet szerint) és utána lehet törölni.
  • lck
    #145
    A Partition Magic-kel egyesítettem 2 NTFS partíciót. Az egyesített partíción létrejött egy új mappa, ami a második ( megszünt ) partíció fájljait és mappáit tartalmazza. A gondom a következő: A második megszünt partíció tartalmazta a "System Volume Information" mappát is ami most igy 2x található meg a partíción. A 2.-at elvileg az XP nem használja mégsem törölhető. A rendszer helyreállítót kikapcsoltam, úgy sem engedi törölni.
    Annyi helyem nincs hogy mondjuk kiürítsem ezt a partíciót és leformázzam.
    Szóval, tudtok valamilyen módszert hogy az XP védett mappáját letöröljem ?
    ( Ui.: Bezzeg 98 alatt nem volt ilyen gond! DOS-mód -> törlés működött )
  • vader
    #144
    igen rush, nyilván az az első lépés hogy az ember egy vírusírtóval átpásztázza a gépet, de azért remélem nem gondoltad komolyan hogy ágika majd a registrybe fog turkálni. ilyet még véletlenül sem ajánlunk ugyebár.
  • rushman
    #143
    W32.Kwbot.C.Worm:

    az eltávolításához töltsd le a Norton Antivirus-t, majd végezz el egy teljes rendszervizsgálatot.

    utána elvileg csökkentett módban újra kellene indítanod a gépet, majd egy kis registry buherálás után visszanyered a régi widózod.