266
XP gond! H E L P!!!
  • GyaxyBoy
    #226
    Sziasztok!
    Van egy marha nagy problémám!
    Beszart a monitorom, amiért még nem írnék nektek, de az a gond, hogy XPm volt fent és csak egy FF monitort tudtam kölcsön kérni! De Ez a szar a 800x600 at, csak úgy jeleníti meg, hogy a monitor közepén, össze van nyomva a kép, de éppen még olvasható! Beállításnál meg nem lehet beállítani 640x480 ra! Akkor mit tudok neki csinálni?

    Köszönöm!
  • PetruZ
    #225
    "ADSL karbantartás

    Ezúton tájékoztatjuk az ADSL előfizetőinket, hogy 2004. január 22. és február 6. között a Matáv Rt. ADSL hálózatán karbantartási munkákat végez. A munkálatok a Dialcom és Telindus modemmel rendelkező ügyfeleinket érintik. A karbantartás maximálisan 5 perc egyszeri leállást okozhat az előfizetői modemen, amelyért szíves megértésüket kérjük."

    Ennek ellenére (ill. e mellett) többen folyamatos lassulásról és nagy válaszidőkről is panaszkodnak az index-en más modemekkel is (főoldalas cikk is van).
  • mrzool
    #224
    "A DNS kiszolgáló címekhez kell vmit írni?"

    Amit a szolgáltató megadott.
  • mrzool
    #223
    Azt nem mondtad, hogy ADSL van... Akkor viszont gondolom kell a DHCP, biztos elmondta a szolgáltató, hogy mit kell beállítani.
  • greco
    #222
    A DNS kiszolgáló címekhez kell vmit írni?
  • greco
    #221
    Nem mondtam,hogy nem használom.ADSL-em van.
    Kipróbálom amit írtál.
  • mrzool
    #220
    Igen, mint a kollega írta, be kell állítani a fix címet, ott ahol mondtad.

    Mondjuk írd be ezeket az adatokat:

    IP: 192.168.0.1
    Maszk: 255.255.255.0
    Gateway: 192.168.0.1

    Bár furcsállom, hogy veszel egy hálókártyát, de nem használod semmire.:)
  • greco
    #219
    A TCP/IP protokoll beállításoknál kell?Mert ott még kéri az alhálózati maszkot és az alapértelmezett átjárót.
  • greco
    #217
    Beraktam a hálókártyámat a gépbe és azóta a win (xp) indulása legalább +1-2perc.Az asztal már bejön de még folyamatosan dolgozik a gép és addig semmit nem lehet csinálni.Friss az op.rendszer.Tegnap telepítettem.Mi lehet
    a gond?
  • PetruZ
    #216
    Ha az XP cd-n "véletlenül" nem működik a boot, vagy az alaplapod nem képes rá (de akkor XP-t se tegyél fel...), akkor parancssorból úgy tudod telepíteni, ha a cd-n belépsz az i386 könyvtárba és a "winnt.exe"-t futtatod (vagy a "winnt32.exe", már nem emlékszem pontosan, de úgyis csak az egyik fog elindulni).
  • Nonoo
    #215
    Sziasztok!!

    Olyan gondom lenne, hogy a már meglévő XP-s rendszeremet szeretném atrakni egy másik winchesterrre. Próbáltam mar partitionmagiccal, de nem bootol be. Tudnátok valamilyen ötlettel szolgálni.

    Köszi!
  • Augustus Gigo
    #214
    Mit kell ahhoz tennem, hogy tök új gépre,a min nincs semmi, felrakjam az XPt? van egy ME -os inditó lemezem, de miután parancssorból instalállnám az XP-t azt írja , hogy dosból nem fut ez a prograam, mi a megoldás?
  • Augustus Gigo
    #213
    van vmilyen win oprendszered otthon? cdn?
  • Dj Révész
    #212
    Sziasztok! Az lenne a gondom, hogy bizonyos cubase vst plugin effektek, amik WinMe alatt frankón mentek, most meg burítják az xp-t(kék halál meg minden). Ismeri valaki a problémát?
  • Harder
    #211
    Nekem nem kellett semmit beállítanom, mivel soha nem használtam ezt a programot :)
  • GyaxyBoy
    #210
    Most jutottam odáig, hogy tesztelgessem! De amilyen kicsi, akkora hibái vannak! Nekem pl nem állítja le a gépet. A programot elindítja mást nem próbáltam, de azokra nincs szükségem!
    Neked kellett be állítani vmit?
  • GyaxyBoy
    #209
    Köszi! Nekem nem találta meg! :))
    De így már megvan a te segítségeddel! :))

    Köszi
  • Pip Boy
    #208
    Hali! Valaki megtudná mondani, hogy ha kicsrélem az asztalon a sajátgép,a háló,dokumentum ikonokat sajátra egy újraindítás után miért vállt vissza az alapra? Mit kell állítani ,hogy megmaradjon?
  • Harder
    #207
    Tényleg nehéz megtalálni! :D
    google: auto végrehajtó
  • GyaxyBoy
    #206
    Oké, köszi szépen jó lessz úgy is!

    Bye
  • M@TriX
    #205
    ok, de sajna csak este megy mert most el kell mennem...
  • GyaxyBoy
    #204
    Helló

    És ha megkérlek, elkűldenéd a progit, mert nem találtam a Google-n sem!
    Jöhet a bat is! :) plíz
    [email protected]

    Köszi előre is!
  • M@TriX
    #203
    nekem XP Sp1-van és a magyar Autóvégrehajtó 1.1-et használom a Winoff.exe-vel kombinálva.
    Egy .bat segítségével megcsináltam, hogy 24:00-kor felmegy a ntre és elkezdi letölteni a cuccokat és aztán 6:59-kor pedig lekonnektol és leállítja a gépet. ;)
    Én már nem is kellek. ;)
  • PetruZ
    #202
    Ezt nem tudom pontosan. Amivel próbáltam, az eddig többnyire szólt az Audigy2-őn. :)
  • Cheky
    #201
    Képzeld tudok olvasni, de mivel kb 5 perc alatt újraindul a gépem, nem tudok elolvasni 200 hozzászólást. Ezt bocsásd meg nekem!
  • rushman
    #200
    van, aki erre marhára ki szokott akadni...(nem oktalanul!)

    PL: a VÍRUS topic #36-os üzenete
  • rushman
    #198
    Blaster!

    support.microsoft
  • Cheky
    #197
    Miért van hogy 1napos xp-vel miután feljöttem a netre cirka 5perc múlva ezt az üzit kapom:


    ???
  • GyaxyBoy
    #196
    Be lehet állítani az XP ben, hogy állandóan 10 órakkol kapcsoljon ki? Vagy tudtok egy jó prg-t?
    köszi
  • Zozo76
    #195
    Na en is epp most toltom le. Szimulal mondjuk SB16-os is?
  • PetruZ
    #194
    Igen, az alább már említett DOSBox az. Tesztelgetem már egy ideje és tkp. elég pofás. Pár játékkal nem hajlandó menni, de amivel igen, az többnyire jól megy. Viszont nem árt egy erősebb vas alá.
  • zero_cool51
    #193
    azért thx. én ugy kerestem, hogy win98 emulator.
  • Harder
    #192
    google -> "winxp dos emulator"
    1. találatban szerepel:
    for older x86 DOS games, use DOSbox, it's a sweet DOS emulator.
    http://dosbox.sourceforge.net/


    Ezt az üzenetet hosszabb ideig tartott megírni, mint a programot megkeresni..
  • zero_cool51
    #191
    hali! egyszer hallottam, hogy van 1 bizonyos progi xp alá, valamilyen win98 emulátor, ami arra szolgál, hogy dosos játékokat is lehessen nyomni. akinek bármi infoja van erröl, az irjon!
  • mrzool
    #190
    Sajátgép / kezelés, lemezkezelés, meghajtó betűjel módosítása.
  • Harder
    #189
    Gondolom "bútolós" cd-ről akarsz winxp-t telepiteni :)

    menete:
    - kiveszed a cdlemezt a tokból, beteszed a gépbe
    - elindítod/újraindítod a gépet
    - a gép elindul a CD-ről (feltéve ha a bios-ban a cd-ről boot-olás van beállítva), majd elindul a telepítő.

    vinyó:
    ha egy particiót nem akarsz formatálni, hát ne tedd, de úgy nem fogod tudni használni. (szal nem sok értelme lenne)
  • GyaxyBoy
    #187
    Egy másik gondom is adódott, de most egészen más jellegű!
    XP alatt, hogyan lehet megváltoztatni a CD-Romoknak a betűjelét?
    Win ME és Win 98 alatt, volt rá lehetőség, hogy a tulajdonságba, egyszerűen kiválasztottam a meghajtó betűjelét, egy gyors restart után, az úgy is maradt! De XP ben nics ilyen lehetőség rá! Vki tud erre egy megoldást?
  • GyaxyBoy
    #186
    Köszi szépen!
  • seAke
    #185
    me mé ne
  • PetruZ
    #184
    Akkor miért akarod leszedni? :)