22786
Html-, css- és php-help
  • MerlinW
    #21423
    Saját fejlesztésű, faék egyszerűségű fóruma van az oldalnak, és nem lehet átvenni. Viszont ha otthon van a PHP-ban akkor kb 4-5 óra alatt össze lehet dobni (jobbat).
  • balazsb1987
    #21422
    Sziasztok!

    Lenne egy weboldal nevezzük fogadoportalnak. Meg tudná nekem mondani h milyen forumotort használhat? Vagy van-e lehetőség vhogy átvenni belőle a forumrészt?

    Előre is köszönöm a segítséget.

    Baráti üdvözlettel:

    balazsb1987
  • Jim Morrison
    #21421
    Ahogy malakai is mondja, bitbuketon nincs korlátozva a privát repók száma, ez azért elég jó dolog. Mondjuk csak saját projecteket rakok oda fel, így a contributor korlátozás sem érint nagyon. Persze, kényelmesebb lenne, ha az is githubon lenne, de nekem (szerintem) nincs ilyen sulis emailem:)
  • Malakai
    #21420
    Bitbucket sem rossz egyáltalán, ott meg nincsenek korlátozva a privát repok, a fizetős csomagokat contributor számmal mérik, 5-ig ingyenes.
    A fícsörök terén is inkább szerintem ott gyengébb, ami egyébként is open-source fejlesztésnél jön jól. Ami ezen túl igazán hátránya lehet pl még, hogy github-ot mindenféle app támogatja, aminél össze akarnád kapcsolni repoval, míg bitbucketet nem igazán.
  • SzirmosSzisza
    #21419
    Itt tudsz kérni "tanuló" felhasználót 2 évre ingyen, amihez van 5 privát repó, csak valami sulis email kell hozzá.
  • Jim Morrison
    #21418
    Egyébként tegnap álltam neki a bitbucketot használni (régebben csak regisztráltam), ami a legjobb az egészben, hogy a github klienssel gyönyörűen lehet használni, így egy szép, jó kliensben tudom kezelni a githubos (public) és bitbucketos (private) repóimat.
  • SzirmosSzisza
    #21417
    Valamit változtathattak, mert nekem se megy az ami eddig jó volt.
  • Jim Morrison
    #21416
    bocs, már csakazértis berakom jól (ha nem lesz jó most sem arról nem tehetek, fórum teszt topikban működik!^^)
    request.UserAgent = "Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/34.0.1847.116 Safari/537.36";
    request.ContentType = "application/x-www-form-urlencoded";
  • Jim Morrison
    #21415
    talán így:


    [CODE=csharp]
    request.UserAgent = "Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/34.0.1847.116 Safari/537.36";
    request.ContentType = "application/x-www-form-urlencoded";
    [CODE]
  • Jim Morrison
    #21414
    [code=csharp]
    request.UserAgent = "Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/34.0.1847.116 Safari/537.36";
    request.ContentType = "application/x-www-form-urlencoded";
    [code]
    ezeket chromeból másoltam ki, de nem működik. Akkor sem értem miért írja ki a userid=deleted-et.
  • SzirmosSzisza
    #21413
    Valami User-Agentet küldj szerintem, annak a hiányát néha nem szeretik.
  • Lazarus
    #21412
    headereket, session idt, böngésző adatokat küldtél? ambrus óta szerintem erre figyelnek... :D
  • Jim Morrison
    #21411
    Sajnos nem.
    Ha autoredirectet kikapcsolom a válasz headerben van egy ilyen rész:
    Set-Cookie: PHPSESSID=6mqi2c9k75hmttlrpi0rtnd4m2; path=/, identid=deleted;
    identid=deleted-et nem tudom mire vélni.
    Ha autoredirectet bekapcsolom akkor egyáltalán nincs az identid-s rész.
  • SzirmosSzisza
    #21410
    Nem lehet, hogy sikerül, csak nem használod fel a sütit?
  • Jim Morrison
    #21409
    [Itt SG-n a bejelentkezés]
    Miért van az, hogy ha megpróbálok bejelentkezni egy script segítségével akkor, ha nem is sikerül bejelentkeznem a válaszként a fórum főoldalt kapom? Tudtommal ha rossz adatokkal próbálok belépni, akkor maradok a forumbejelentkezes.php-n, ha jó adatokkal akkor dob a fórumfőoldalra, esetleg ha topikból próbálnék belépni akkor visszairányít a topikba bejelentkezés után (referer).
  • altair0606
    #21408
    Sziasztok. Egy sulis feladathoz szeretnék egy viszonylag egyszerűbb honlapot csinálni. Úgy hiszem egyedül nem igazán fog menni, szóval ha valaki ráér tudna nekem időnként privátban segíteni?
    Köszi =).
  • passatgt
    #21407
    így kell használni:

    div {
    height:800px;
    height:100vh;
    }

    ha nem támogatja, fix magas lesz

    Vagy modernizr tudja csekkolni támogatást, utána lehet beifelni a js-t hozzá
  • Malakai
    #21406
    Desktopon nem rossz, mobilon már nem olyan jó.
    Viewport Units @ Can I Use

    Egyébként mondhatni egy % csak mindig a viewportra, szóval lehet mélyen ágyazva több elemen belül.
  • CattiBrie
    #21405
    És milyen a böngészőkompatibilitása?
  • MerlinW
    #21404
    Bizony, sőt line-height: 100vh -val középre rendezhetsz szöveget is.
  • passatgt
    #21403
    kis css érdekesség, nekem újdonság volt, legalábbis ezt mindig JS segítségével szoktam megoldani:

    div {
    height:100vh;
    }

    A böngésző magasságához képest csinál 100% magasságot(vh =viewport height). Érdemes elég megadni egy rendes px-es értéket, így ahol nem működik, ott simán egy fix magasságot használ. Tök jó, mert nem kell js-el lekérni magasságot és resize event se kell, midnig újraszámolgatni és megadni neki milyen magas legyen.
  • QuippeR
    #21402
    igen, de azért meg lehet említeni, hogy minek nézzen utána, mondjuk google-be beírva:
    sql injection
    password hash, password salting
  • MerlinW
    #21401
    Ahhoz már nem volt türelmem. Az alábbi kód nyilvánvalóan egy szárnyait bontogató amatőr ismerkedése a témával, de bele fog jönni. Ha eléri hogy működjön a bejelentkezés utána lehet variálni a dolgokat:)
  • SzirmosSzisza
    #21400
    SQL injection miatt nem szól senki? Meg az a jelszó kódolatlanul se néz ki szimpatikusan.
  • MerlinW
    #21399
    Kódolj szépen (vagy 10 különböző szintaktikai hibát láttam elsőre), írasd ki az adatokat és keresd meg a hibát:


    <?php

    session_start();
    include 'mysql.php';

    $email = $_POST['email'];
    $password = trim( htmlentities( strip_tags( $_POST['password'] ) ) );

    $sql = "
    SELECT *
    FROM users
    WHERE email='$email'
    AND password='$password'
    ";

    print $sql;

    $result = mysqli_query($sql);
    $row = mysqli_num_rows($result);

    print $row;

    if ( $row == 1) { //ehhez kell egy unique index a táblába, az email és password mezőkre.
    $_SESSION['email'] = $_POST['email'];
    echo $_SESSION['email'];
    echo "hello";
    } else {
    echo "fuck you";
    echo $_POST['email'];
    }

    ?>
  • vafeN
    #21398
    haliho, az alabbi koddal mi a baj ?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    <?php

    session_start();
    include 'mysql.php';

    $result = mysqli_query($con,"SELECT * FROM users WHERE email='$_POST[email]' && password='$_POST[password]'");

    if ($row = mysqli_num_rows($result) == 1)
    {$_SESSION['email'] = $_POST['email'];
    echo $_SESSION['email'];
    echo "hello";}
    else
    {echo "fuck you";
    echo $_POST['email'];;}

    ?>


    Ha olyan adatokat adok meg ami letezik az adatbazisban hamisra jon ki az if, ha olyat ami nem letezik akkor is.
  •  castor
    #21397
    Sziasztok!

    Lenne egy html alapú weblapom, ahol az egyik div-be be akarok illeszteni egy php alapú egyszerű vendégkönyvet adatbázis használattal.
    Jelenleg úgy áll, hogy be is töltődik, viszont ami a php kód után töltődne be, az nem működik így.
    Hogy tudom azt megoldani, hogy a php betöltése után használható legyen a weboldal többi kódja?
  • Dodo55
    #21396
    De gonosz a NaN :D
  • SzirmosSzisza
    #21395
    http://dorey.github.io/JavaScript-Equality-Table/
  • Jim Morrison
    #21394
    igen, erre gondoltam én is, de kétségbeesésemben már php hoz fordultam, és valami alternatív megoldás felé. Továbbra is alkalmazáson belül próbálom kisakkozni hogy kell.
  • bracsek #21393
    Csak akkor van esélyed, ha ugyanazon a gépen mented le a sütiket, és ugyanazon próbálod futtatni a másik lekérdezést is.
  • Jim Morrison
    #21392
    php-hoz megoldás: nem localhostot kell futtatni a scriptet. Szépen fájlba is írta az identID-t.
  • Jim Morrison
    #21391
    ezt próbálom elírni, de a response üres, meggyőződésem, hogy az identid hiányzó süti az oka.
    Azt meg végképp nem értem, hogy az alább írt php script tökéletesen lefut, oldalmegjelenítésnél behozza a szövegmezőt meg minden, de a cookie.txt üresen marad. Ugyanezt a scriptet használom másik oldalhoz is, érdekes mód ott jól működik.
  • SzirmosSzisza
    #21390
    De mi a konkrét problémád? Szerintem kezdetben csinálj annyit, hogy bejelentkezel, sütit eltárolod simán változóban és megpróbálsz elérni valamit védett tartalmat (pl saját fórumok). Ha ez kész akkor tudod, hogy a script jó és ezután próbáld csinálni, hogy a süti megmaradjon és ne kelljen minden futtatáskor belépni.
  • Jim Morrison
    #21389
    minden sütit elmentek amit tudok, de az csak a phpssid, meg a datum_latogato6. Igen, az átirányítás miatt kellene trükközni.
    valóban, azzal nem vagyok kisegítve, de azért köszi :D na mindegy, marad a próbálkozás, egyszer csak jó lesz :c
  • SzirmosSzisza
    #21388
    Ments el mindent sütit amit kapsz bejelentkezéskor. Google nekem dobott csomó találat, még annyi, hogy az átirányítással kell trükközni valamit.

    Python alatt írtam ilyet, de azzal most nem vagy kisegítve :D
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    def SGlogin(email, passw):
    login_url = "http://www.sg.hu/forumbejelentkezes.php"
    data = {
    'lnick' : email,
    'lpass' : passw,
    'ref' : 'http://www.sg.hu/forum.php'
    }

    req = requests.post(login_url, data=data, allow_redirects=False)
    return req.cookies

  • Jim Morrison
    #21387
    Sg -re vonatkozó kérdésem lenne.
    Hogy lehetne lementeni az itt bejelentkezéskor használt sütiket? Azért kéne, mert php-scripttel akarom megoldani a bejelentkezést, majd ezeket a sütiket átküldeni máshova, hogy egy alkalmazás használhassa (sajnos c#-ban nem tudtam megoldani, hogy identid süti is le legyen mentve, ezt pedig ha jól vettem észre bejelentkezéskor kapom (forumbejelentkezes.php). Javítsatok ki, lehet tévedek, de ez a süti is kéne a datum_latogato6 és PHPSSID mellett.
    Tudom illene alkalmazásból megoldani, de sehogy sem sikerül.



    $fp = fopen("cookie.txt", "c"); //w

    $login = curl_init($url);
    curl_setopt($login, CURLOPT_COOKIEJAR, "cookie.txt");
    curl_setopt($login, CURLOPT_COOKIEFILE, "cookie.txt");
    curl_setopt($login, CURLOPT_TIMEOUT, 40000);
    curl_setopt($login, CURLOPT_RETURNTRANSFER, TRUE);
    curl_setopt($login, CURLOPT_URL, $url);
    curl_setopt($login, CURLOPT_USERAGENT, $_SERVER['HTTP_USER_AGENT']);
    curl_setopt($login, CURLOPT_FOLLOWLOCATION, TRUE);
    curl_setopt($login, CURLOPT_POST, TRUE);
    curl_setopt($login, CURLOPT_POSTFIELDS, $data);
    stb..
  • MerlinW
    #21386
    Ilyen az én környezetem

  • MerlinW
    #21385
    Egyrészt ez barna (finomhangolásra szorul a monitorod színbeállítása:)), másrészt a Netbeans oldaláról van a kép, nem az enyém.
    Én Komodo/Storm-ot használok Ubuntu-n.
  • Dodo55
    #21384
    Be van az állítva, csak engem annyira irritál a rózsaszín, hogy aminek akár csak egy enyhe rózsaszín beütése van, az már nálam az :D

    Plusz egy kép akkor már, szóval a cd+tok az nekem neonrózsaszín, középen a kép a monitoromon, mellette meg egy világosbarna (a vaku miatt a valósnál enyhén sárgásabbnak látszó) kartondoboz: