22786
Html-, css- és php-help
  • Agy Halott #13061
    nahh idokozben megalmodtam, mi a baja es mukodik, a lenyeg, hogy amit @Cat 02 mondott azt az elso IF-be kell tenni, mert nem csak az if ( $rid > 0 ) { hanem igy:
    if ( $rid > 0 && $numrows != 0 ) { es maris mukodik, mivel eddig mivel igaz volt az if, vagyis a rid erteke nagyobb volt nullanal igy azt mar nem ellenorizte, hogy letezik-e az adatbazisban.

    koszonom mindenkinek a segitseget!

    a limitet meg kiszedtem, mert tenyleg nem lehet ket radionak ugyanaz az erteke. :P
  • Cat 02 #13060
    $result = mysql_query("SELECT * FROM stations WHERE id=\"$rid\" limit 0, 1");

    nemrég valakinek ez volt a baj, franc se tudja, lehet neked is :) limit meg felesleges. esélytelen h 2 rádióadónak ugyanaz legyen id-je nem ?
  • biomage
    #13059
    szerintem a limit 0, 1 el van a baj :D csak 1 legyen
  • Agy Halott #13058
    beraktam a kodot, de nem mukodik.

    itt van a teljes kod csak magat a radio listazot szedtem ki, de annak itt most nincs jelentosege.
    mi lehet a problema?
  • biomage
    #13057
    A weblapom IE alatt nem átlátszó a menü, sőt semmi nem átlátszó, ahol annak kéne lennie, az egyik ismerősöm azt mondta hogy ezt írjam be CSSbe és átlátszó lesz, de valamit elkurtam, mert nem ugy látható a png ahogy kéne lenie.
    filter:progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(enabled=true, sizingMethod=scale, src='kép neve');
    Mit rontatom el?
  • Ability
    #13056
    Nekem megvan, bele is nézegettem, szerintem nagyon jó kis olvasmány. Hogy az alapokat mennyire érteti meg egy full kezdővel, azt nem tudom, szerintem azért elég jól, de egyébként meglepően részletes. Ez a 24 óra inkább csak ilyen képletes, 24 lecke/fejezet van benne, amiből pár eléggé hosszas is lehet. Az új OO Modellt nézegettem benne, a vége vele vannak fincsi feladatok, amik kezdőknek bonyolult is lehet, de mindenképpen gondolkodtató. A legtöbb fejezet elég tömör, elmagyarázza, bemutat több példát, az adott téma alapjait jól lefekteti, utána olyan önállóan elvégzendő feladatok vannak, amire nem igazán tértek ki a témában, de felsorolták a hozzá szükséges dolgokat rövid magyarázattal, tehát ha nem is szájbarágósan írnak le mindent, de a feladott feladatok miatt meg van hozzá a tudásod, hogy el tudd végezni, miközben magadon tapasztalod, hogy mi mire jó, ergó önfejlesztő tudást és logikai gondolatmenetet is ad. Adatbázisokkal, biztonsági kérdésekkel és egyebekkel sokat nem foglalkozik, viszont az OO Modell az jó részletes, reguláris kifejezések, mindenféle stringmanipuláció, fájlkezelés, GD Image fv-ek, XML feldolgozás, keretrendszerek, kommunikáció a munkaállomásokkal (pl. system fv) ... minden van benne.
  • Cat 02 #13055
    select * from radiok where rid=$rid
    if ((mysql_num_rows($query))==0)

    Ha jól értelmezem amit akarsz.
  • Agy Halott #13054
    <?
    $rid = ( isset($_GET["rid"]) && !is_null($_GET["rid"]) ) ? strip_tags($_GET["rid"]) : '';

    if ( $rid > 0 ) {
    echo "id szerinti radio";
    }
    else if ( $rid == "0" ){
    echo "helytelen radio id";
    }
    else if ( empty($rid) ){
    echo "nincs radio id kivalasztva";
    }
    else if ( $rid IDE MIT KELL IRNI? ){
    echo "torolt radio";
    }

    else {
    echo "helytelen radio id";
    }
    ?>


    van ez az egyszeru kod, arra hivatott, hogy egy adatbazisbol id alapjan es rid keressel megjelenitsen radiokat vagy ha nem TRUE az if, akkor vmelyik else if tartlamat irja ki, a hibanak megfeleloen.

    5 lehetseges szituacio alakulhat ki:
    [/courier]*az if akkor TRUE, ha a rid keresben nullanal nagyobb szam szerepel[/courier]
    [/courier]*a kov else if akkor TRUE, ha a rid keresben nullat hivnak meg[/courier]
    [/courier]*a kov else if akkor TRUE, ha a rid kerest nem definialjak vagyis ures[/courier]
    [/courier]*a kov else if akkor TRUE, ha a rid keresben olyan nullanal nagyobb szam szerepel, ami viszont az adatbazisban nem talalhato meg[/courier]
    [/courier]*az else akkor TRUE, ha az elobbi 4 egyiksem TRUE[/courier]

    nahh itt jon a problemam, hogy nem tudom mit kell beirni, hogy azt csinalja, hogy ha nem szerepel az adatbazisban a kert rid, akkor az echo szovege jelenjen meg.
    gugliztam, php.neteztem de semmi erdemlegeset nem talatam.
    van vkinek otlate? koszi
  • Cat 02 #13053
    Az a baj h így csak a topikok nevét kapom meg. Az utolsó hozz szólás adatait mindig le kell kérnem külön ?
  • bracsek #13052
    Az elv az ez, megvalósítás is valami ilyesmi, de nem csak az id kell álltalában, de az már csak részletkérdés.

    Hogy a php 24 óra alatt érdemese, nem fogok hazudni nem tudom, sosem olvastam, én pár példát olvastam, aztán a többit már a php.net ről szépen felcsipegettem, mert nem várható el egy tanfolyamtól hogy mindenre ki tudjon térni, és mivel ezzel foglalkozom, így többet szeretnék, és gondolom tudok is már mint ami egy 24 órás könyvbe bele fér a problémáról.

    Mindenesetre jó alapnak tűnik, mert hallottam róla, és ha valami nem tiszta ott a php.net, angol tudás kell, mert a magyar fordítás az néha hiányos, de nélküle is meg lehet lenni. De most már angol tudás nélkül nem lehet programozni, csak lábatlankodni.
  • Cat 02 #13051
    Ha jól tudom php4 meg 5 között kb csak oo-ban volt változás.

    btw egy topik listázást ti h raknátok utolsó érkezett hozz szólás sorrendjébe ? select distinct(topik_id) from hozz_szolasok,topiknevek where topik_id=topiknevek.id order by hozz_szolasok.datum ?
  • acsati
    #13050
    igen nekem is a php4-es van
  • Lazarus
    #13049
    Én még a php4-es verziót olvastam, nemhiszem hogy az új túlságosan különbözne tőle. Kifejezetten érdemes elolvasni és közben kipróbálni a leírt példákat.
  • acsati
    #13048
    meg persze :D csak hogy jó-e az a könyv arra vagyok kiváncsi hogy ne feleslegesen olvassam el
  • Lazarus
    #13047
    Ha meg akarod tanulni a php-t akkor igen :P
  • acsati
    #13046
    van most egy PHP 24 óra alatt könyvem, érdemes elolvasni?
  • bracsek #13045
    Kiment több mint 5 éve.

    Ajax vagy inkább dinamikus oldal, és nem drém vájvör :D
  • Terensz
    #13044
    Semmi különös nem történt, nyilván feltelepítette lokálba, majd átmásolta a tárhelyre. Nagyjából átírogatta a config file-t is az új adatokkal, de szerintem valamit mégsem jól.
  • Cat 02 #13043
    De most egy CMS moduljába ki mert belepiszkálni ? :S
  • Terensz
    #13042
    Srácok!

    Olyan hibákat szoktatok linkelni, ahol pontosan le van írva, hogy melyik file melyik sorában van a hiba. Pls, ha ilyet küldtök: legalább egy screenshotot mellékeljetek a doksiról, vagy jobb esetben ide másoljátok be, mert így meglehetősen nehéz rájönnünk, beláthatjátok.
  • Cat 02 #13041
    Ezeket végignézted ? (én nem, de hátha van ott vmi)
  • Lazarus
    #13040
    Az első azért van mert hibás mysql parancsot próbál végrehajtani, lehet hogy olyan helyen keres az adatbázisban ami nincs létrehozva.

    A második pedig azért nem működik mert a forreach-nek hibás változó van átadva (array kell neki)
  • cmsworld
    #13039
    A Joomla modulok telepítése után egy hiba merült fel:

    Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /mnt/storage/virtual/kovacsakos.info/htdocs/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 344
    illetve:

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /mnt/storage/virtual/kovacsakos.info/htdocs/components/com_phocagallery/models/categories.php on line 137

    Ennek a hibának mi lehet az oka és hogyan lehet kijavítani?
  • Lazarus
    #13038
    iframe vagy ajax. Előbbi egyszerűbb, de kezd kimenni a divatból.
  • Ability
    #13037
    Neked és Joebácsinak is: ezt a "nem mondok semmit" nem úgy értettem, hogy rossz lenne vagy nem érdemes használni, hanem úgy, hogy nincs akkora tapasztalatom, hogy érdemben tudjak véleményt mondani, illetve a körülményektől, elvárásoktól is függ. De mint írtam hasznos tud lenni azoknak, akik egy kész, könnyen használható, szaktudást különösebben nem igénylő scriptet akarnak használni. Illetve sok hasznos előre elkészített fv van benne, ami a fejlesztést könnyíti és fokozza a böngészők kompatibilistását. Szóval nem rossz értelemben mondtam, csak én még eddig akármi kellet megcsináltam magamnak, de olyan igazán bonyolult dolgokat nem is készítettem edddig igazán. JS az megy, de nem igazán koncentrálok rá.
  • acsati
    #13036
    helotok
    dreamweaverrel csinálok egy lapot és azt szeretném kérdezni hogy hogyan lehet azt megoldani hogy ha van egy menüsorom és arrol linkek oldalakra akkor az úgy jelenjen meg hogy a menü ne változzon, ne töltődjön újra?
  • bracsek #13035
    A megoldás az utf-8 ra való áttérés, rengeteg előnye van.
    Addig meg ez az iconv se rossz főleg ha van a szerveren.
  • bracsek #13034
    Igenis érdemes használni, ha a google, a wordpress használja igenis optimális, még akkor is ha vannak benne kicsi hibák néha.
  • TuxSkajvok
    #13033
    Jah, bocs nemszóltam...
  • TuxSkajvok
    #13032
    Most akkor hogy is működik ez a verseny? Be kell regiznem az oldalra, vagy csak itt kell írnom?
    http://project530.drom.hu/index.php?op=rules
  • Ackro
    #13031
    hi! találkoztatok már olyan problémával, hogy a php get-tel jó karakterkódolásban kapja a kérést, post-tal viszont elbassza?
    én nagynehezen úgy oldottam meg, hogy $request = iconv("UTF-8","ISO-8859-2",$request);
    a kérdésem az, hogy van-e valami szerver oldali beállítás erre, hogy ne kelljen mindenhol szopóznom vele?
    a kérést ajax küldi, de ott még jó a kódolás és persze az nem jó válasz, hogy akkor térjek át get-re :)
    előre is köszi!
    ja, az ajaxnál be van állítva, hogy setRequestHeader("Content-type", "application/x-www-form-urlencoded; charset=ISO-8859-2");
    de úgy vettem észre, hogy ha ezt ózürjén kódolásra állítanám sem változna semmi :)
  • Lazarus
    #13030
    js ajax
  • biomage
    #13029
    2 kérdés
    Milyen users mezőket csináljak mysqlbe, jelenleg ezek vannak
    Nev Jelszo Email id "AIs" és Statusz
    még mit rakjak bele? ami alap kell legyen.

    Valahol láttam egy olyan reg formot "inputot" ami úgy működőt hogy amikor írtam valamit a formban, kiírta hogy például ez a user név már foglalt vagy nem, és persze a jelszóra is irt, hogy menyire jó a jelszó, hogy tudnák ilyet megcsinálni? :)
  • biomage
    #13028
    értem már, juj azonnal a table nevet átírom a megfelelő mező névre inkább :)
  • Cat 02 #13027
    Nem érted mit írtam. Nézz utána mysql injection-nek. Bár nem biztos h az enyém az menne.
  • biomage
    #13026
    nem úgy, meglepő hogy nem jöttél rá hogy kell megírni :)

    del.php?cat=del&table="ide a table nevet"&id="ide meg az id számot"

  • joebacsi
    #13025
    Hacsak nem valami überösszetett rendszert kell írnod, ahol fontos a durva teljesítményoptimizálás, akkor használd, hacsak nem akarod megint kitalálni a spanyol viaszt :)
  • Cat 02 #13024
    Így ?
    torol.php?id=2 or 1=1
  • QuippeR
    #13023
    ezzel gyakorlatilag bármit ki lehet törölni az adatbázisodból. egy kicsit érdemes jobban odafigyelni a biztonságra.
  • biomage
    #13022
    Lenne egy kérdésem, bár igazából csak a véleményetekre vagyok kíváncsi :)
    Csináltam egy PHP sort, és úgy érzem nagy hibát követek el ha nem módosítom a sort, ezért vagyok most itt :).
    Vegyem ki a $table=$_GET['table']; t?

    <php $getadmin=empty($_GET['cat']) ? 'main' : $_GET['cat'];
    if ($getadmin==del){ $table=$_GET['table']; $id=$_GET['id'];
    $query="DELETE FROM $table WHERE id='$id'";
    if (!mysql_query($query)){echo 'nem sikerült törölni a mezöt';} else {echo "Sikerült letörölni a mezöt";}}?>