22786
Html-, css- és php-help
  • Jim Morrison
    #22106
    Itt úgy van, hogy masterben csak főverzió kódja van, develop branchben pedig értelemszerűen a következő verzió építése folyik. Ha elért egy stabil kiadásra jelölt verziót akkor mergelik masterbe (mint nálatok).
    Egyből master pull requestbe nem küldhetek, ergó nekem az ő develop branchük a fontos, én ahhoz tehetek hozzá. Hogy csináljam azt meg, hogy az ő develop branchéből húzzam le munka előtt a legfrisebb dev verziót? upstreameket dob ki a gugli :/

    /Ráadásul 2 napos pull requestem sikerült végül is, de a nevem/avatarom nélkül (nem kattintható), így contributorsnál nem adja hozzá azt a pár száz sort :( szerk: ez megoldva
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2015.09.05. 14:35:02
  • SzirmosSzisza
    #22105
    Szerintem developer branchre építeni bármit is felesleges, érdemes mindig a masterből dolgozni. Ha meg arra lenne szükséged kérd meg, hogy mergelje be. Nálunk melóhelyen úgy van, hogy van 1 master, ezt a projekt előrehaladottságától függően változtatjuk. (öregebbnél csak is merge requesteken keresztül kerül be új kód és csak is akkor ha valaki átnézte + sikeresen lefutnak a tesztek, újabb kódnál csak mutatóba vannak viszont a MR-ek és sokszor egyből masterbe megy amíg elér valami használható állapotot)
  • Jim Morrison
    #22104
    Hogy kéne csinálnom?
    Nekem is létre kéne hoznom egy develop branchet, ami az ő develop branchével van szinkronban, a master branchem pedig az ő master branchével? és akkor csak a develop branch lesz számomra az érdekes (mondván az ő masterje az nálam is mindig az ő masterje lesz és én amúgy is csak developba dolgozok)
  • Jim Morrison
    #22103
    Volt ugyanugy develop branchem, de valami hiba miatt azt nem tudtam hasznalni localhoston, mire rajottem a master branchemben dolgoztam es onnan pull requesteltem
    Viktor/project - developba
    Aztan kicsit belegabajodtam mar, nem nagyon szoktam pull requesteket kuldeni meg ilyenek :/
  • SzirmosSzisza
    #22102
    Akkor új branchben kellett volna csinálni. Ilyenkor ugye az a probléma, hogy az előző branchben levő kódra nem tudsz építeni, mert az még nincs benne az ő "fájában".
  • Jim Morrison
    #22101
    git push akart lenni.
    Azóta nyomtam egy git push-t és a pull request mellé dobta a commitot, ami végül is nem rossz, de külön pull requestet akartam neki.
  • SzirmosSzisza
    #22100
    Mi az a sync? Elvileg ilyenkor simán mehet git push (ha más is módosította (amit kétlek, mert a tied, akkor lehet kell fetch + rebase/pull). Ha már arról a branchről nyitottál PR-t (gondolom github) akkor magától fog frissülni a PR az új commitokkal.
  • Jim Morrison
    #22099
    kis git help:
    viktor/project
    ezt forkoltam:
    sajat/project

    A sajat repomban változtattam pár kódot, commitoltam, majd készítettem egy pull requestet viktor/project (develop branch)-be.
    Utána megint elkezdtem dolgozni rajta, megint csináltam pár változtatást. Commitoltam, de syncelni se tudok a saját repommal, pull requestelni se tudok. Nálam van a hiba, vagy amíg viktor nem fogadja el/utasítja el a pull requestemet addig nem tudok se a saját repommal syncelni, se új pull requesteket létrehozni?
    Mintha ennek így nem lenne értelme és nálam lenne a hiba. Ötletek?
  • passatgt
    #22098
    még felhasználói fiókod? után van egy span nyitás, de nincs bezárva sehol
  • SzirmosSzisza
    #22097
    Mondjuk sztem manapság nehezebb elérni azt, hogy ne ugyanúgy nézze ki FF és Chrome alatt mint fordítva :)
  • Blum
    #22096
    Nem tudom létezik-e ember a földön akinek sikerül kibogarászni, hogy mi micsoda de lényegében tárgytalan a kérdés.
    Rájöttem, hogy eleve rosszul álltam neki a dolgoknak. Kezdő fejlesztőként csúnyán beleszaladtam ebbe...
    Ugyanis az történt, hogy végig kizárólag Chrome-ban csekkoltam a változásokat és csak ma jutott eszembe, hogy megnézem már firefoxban. Ez így nyilvánvalóan nem megy...

    Úgyis az lett volna a sorsa -és most az is lesz- ,hogy tisztességesen újraírom 0-ról az egészet. Közben meg olvasgatok/kérdezgetek...inkább haladjak lassabban de akkor legyen értelmes mint ilyen összegányolt szar.
    Na meg még mindig jobb, ha belátom, hogy szar az egész minthogy elcsusszanjak az ilyen katasztrofális hibák fölött és verjem a mellem, hogy "hát de megy ez".

    Na, pontosan ezért nem keresek még munkát hiába van meg a papír..:)
  • Blum
    #22095
    Na ez az amit elakartam kerülni mert brutális gányolás az egész :D

    Parancsolj
  • j0nNyKa
    #22094
    ezt eselytelen megvalaszolni konzol nelkul
    nem tudsz feldobni jsfiddle-re mukodo kodreszt, ahol latszik ez elesben?
  • Blum
    #22093
    Megint én..:D
    Szóval van ez a login window cucc, ami mostmár rendesen működik de a FireFox összeakasztja vele a bajszát. Mutatom a problémát:

    Webkit (Chrome, Opera):


    FireFox


    Próbáltam a reset.css-t de nem sokat segített. Próbltam a line-height: XXpx !important trükköt is de semmi, firefoxban szétcsúszik az egész, olyan mintha minden elemen lenne egy default padding.
    CSS fájlom legelején van egy ilyen is: * {padding: 0; margin: 0;}
    Még a nyamvadt IE is hibátlanul kezeli az egészet.

    A másik probléma az az, hogy amikor rákattintok a "Regisztrálj!" linkre akkor ugyanennek az ablaknak a magassága megváltozik (.animate()) és ott van benne a regisztáció form. Amikor az ablakon kívül kattintok akkor rendesen eltűnik az egész ablak, aztán amikor megint rákattintok a bejelentkezés gombra akkor megint felugrik az ablak. Ez webkit böngészőkben ilyenkor így néz ki:



    Firefoxban pedig...



    Itt mondjuk van egy olyan sejtésem, hogy ez már inkább jQuery bug de nem lepődnék meg rajta ha ehhez is köze lenne ennek a CSS dolognak.

    Ötlet?
  • Jim Morrison
    #22092
    ezt csak így bedobom ide :)
    http://www.jonikorpi.com/
  • passatgt
    #22091
    vagy beraksz egy átlátszó abszolút pozicionált divet, 100% széles, 100% magasat a login mögé amikor megnyílik a login, és arra raksz egy click függvényt a bezáráshoz
  • Blum
    #22090
    Ezzel működik, köszönöm!

    #22089: Igen, sejtettem, hogy nem túl elegáns így ahogy van de úgy vagyok vele, hogy egyelőre megcsinálom úgy, hogy egyáltalán működjön aztán utána ráérek slankítani :) Köszönöm neked is!
  • SzirmosSzisza
    #22089
    == false helyett ! picit rövidebb, illetve az egész megoldható lenne egy toggleClass-szal.

    Másodiknál tippre blur nem működik div-re (Google szerint is, focusin/focusout-ot ajánl). Vagy egyszerű workaround ha a body-ra raksz 1 click-et és megnézed hova kattintott a user, ha aktív volt az ablak és nem abban valamire akkor manuális elveszed a css osztályt róla.
  • j0nNyKa
    #22088
    rengeteg megoldás létezik, ez az egyik szép féle:
    $(document).mouseup(function (e) {
    var div = $("loginForm");

    if (!div.is(e.target) && div.has(e.target).length === 0) {
    div.removeClass("showLoginForm");
    }
    });

    Utoljára szerkesztette: j0nNyKa, 2015.08.22. 15:13:50
  • Blum
    #22087
    Üdv!

    Jquery-vel kapcsolatos kérdésem lenne. Van nekem egy ilyenem:


    $("#loginMenu").click(function() {
    if($("#loginForm").hasClass("showLoginForm") == false) {
    $("#loginForm").addClass("showLoginForm");
    } else {
    $("#loginForm").removeClass("showLoginForm");
    }
    });


    Ha rákattintok a gombra (#loginMenu) akkor annak rendje és módja szerint lefut a .showLoginForm class-hoz rendelt @keyframe CSS animáció és felugrik az ablak. Ha ismét rákattintok a gombra akkor az ablak eltűnik. Eddig príma.

    Azt viszont nem tudom megoldani, hogy ha a felugró ablakon kívül BÁRHOL az oldalon kattintok egyet akkor ugyanígy eltűnjön ez az ablak.
    Próbálgattam a .blur() funkciót de fel se fogja, hogy az ablak megvan jelenítve.

    Szóval ha berakok egy ilyet:

    $("#loginForm").blur(function() {
    alert("LOL");
    })


    ...akkor nem történik semmi.

    Mit nézek be ilyen csúnyán?
    Utoljára szerkesztette: Blum, 2015.08.22. 15:01:44
  • Voyager5
    #22086
    Szerver oldalon elképzelhető, hogy tiltva van a távoli mysql.
  • MerlinW
    #22085
    my.cnf-ben ha aktiválod, megadod a bind-address -t (szerver ip címe), és a tűzfalon nyitva a port, akkor a pi-nek el kell tudnia érni.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.07.24. 21:53:18
  • TuxSkajvok
    #22084
    Egyszerűen csak egy sql lekérés lenne, mintha phpban csatlakoznék hozzá, a szerver oldali beállítások kilőve, ahhoz nincs hozzáférésem.
  • SzirmosSzisza
    #22083
    Ellenben, ha úgyis Python scriptet akarsz írni lesd meg a Fabricot, ha jól látom tudsz vele fájlt is letölteni, illetve, ha nem hatalmas méretről van szó, akkor nem annyira vészes SSH felett mozgatni a fájlokat.
    Utoljára szerkesztette: SzirmosSzisza, 2015.07.24. 21:31:09
  • MerlinW
    #22082
    A biztonsági másolat készítése a szerver dolga, nem a backup-é. Csúnya is lenne, ha kívülről hozzáférne valaki teszem azt a www root, vagy a /var/lib-hez

    - A szervered elérhető könyvtárba készítse a mentést, amit a pi elé http-vel
    - samba hálózat, a szervered a pi-s hálózati meghajtóra ment
    - Pi FTP kapcsolaton keresztül tölti a mentést.

    Ha linux, mentésre ott a backup-manager, windowsnak van beépített, de ha elég, simán bedobsz cron/task schedule-ba egy scriptet ami adott időközönként tömöríti az adott köyvtárakat egy másik, elérhetőbe.
  • SzirmosSzisza
    #22081
    Hogyan akarsz csatlakozni? SCP, FTP? Legegyszerűbb btw az lenne, ha szerver oldalon generálnád a backupot és HTTP-n keresztül lehúznád (elég valami basic auth webszerver oldalon, apache/nginx tud ilyet könnyedén).
    Utoljára szerkesztette: SzirmosSzisza, 2015.07.24. 21:07:19
  • TuxSkajvok
    #22080
    Sziasztok, tudom, hogy nem teljesen idevág a történet, de egy igen nagy problémával szenvedek, amire megoldást keresek, remélem tud benne valaki segíteni. A probléma a következő:
    Van nekem egy raspberry pi-m, amit arra szeretnék használni, hogy bizonyos időnként felcsatlakozzon egy adatbázisszerverre, és biztonsági másolatot készítsen egy külső vinyóra. A gond csak az, h valamiért nem engedélyezett neki, h külső szerverre felcsatlakozzon... Elvileg a my.cnf config fájlban található egy ilyesmi bejegyzés, amit át is írtam a szerver ipcímére, de ezek után korrupt fájlnak észleli, és localhoston nem áll fel a szerver(ami nem is gond, mert nem azon nem kell nekem, csak sokmillió próbálkozások miatt van fent :D) , de így sem enged külső gépre csatlakozni. (eredetileg python scriptet írnék rá, de ott elakadtam, h nem enged csatlakozni.) Valami 5let, hogy miként tudnám megvalósítani a tervet? :D
  • SzirmosSzisza
    #22079
    Áh, parent kiválóan működik köszi

    Majd később átírom, de egyelőre gyorsan kéne csinálni valamit.
  • j0nNyKa
    #22078
    factoryba szokás rakni az ilyet, vagy ha undorító akarsz lenni, $scope.parent, de ne akarj
  • SzirmosSzisza
    #22077
    Angularjs-nél nem tudjátok esetleg, hogy directive-nek lehet-e automatikusan átadni scope-ba értéket? Konkrétan a controller scope-jában van egy lista értékekkel és ennek kéne elérhetőnek lennie mindegyik dircetive-ben, úgy sikerült megoldani, hogy mindegyiknél odaírom attribútumnak és a directive-nél a scope-nál "átveszem" az értéket, de ha van több belőle akkor már túlságosan sok az ismétlődés :s
  • MerlinW
    #22076
    Ha biztonságosat szeretnél, akkor nem php-val kell csinálni, hanem webszerverrel (pl). Biztonságos hibrid megoldást nyújt a PHP-LOGIN project,
    Minimal PHP megoldás, nagyon egyszerű, minimal megoldás
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.07.22. 19:40:15
  • Mr Manson
    #22075
    Tud valaki olyan megbízható PHP kódot amivel egy adott oldalt (php) le tudok jelszavazni csak az adatbázisban szereplő személyek érjék el?
    mySql már megy, az oldal is kb kész van, csak "normálisan" le kellene védeni.
  • SzirmosSzisza
    #22074
    Te most mit akarsz? Virtuális gépet bérelni vagy valami PaaS-t mint a Heroku vagy Openshift?
  • Voyager5
    #22073
    huh, lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam. Olyasmire gondolok mint a:
    Digitalocean
    vagy a
    Linode

    csak valami megbízható kéne.
  • j0nNyKa
    #22072
    amazont használjuk, imádjuk, elképzelhető hogy lehet találni olcsóbbat
  • j0nNyKa
    #22071
    +1, wtfet akar bárki jetbrains cuccok nélkül csinálni
    gépelni ide sgre is lehet, minden másra ott a phpstorm
  • Voyager5
    #22070
    Sziasztok,

    nem teljesen a témába vágó kérdés, de ti hátha tudtok segíteni.
    Egy jó (és olcsó) cloud hosting céget keresek. A cél 100+ website hostolása. Saját szervert nem akarok.
    Valakinek van esetleg jó tapasztalata valamelyik céggel, ilyen szinten?
  • MerlinW
    #22069
    Eclipse [hányós szmájli] :D
  • MerlinW
    #22068
    IntelliJ Ultimate a legnagyobb IDE-je a JetBrains-nek. Gyakorlatilag mindent tud, amit a kistestvérei (PHPStorm, WebStorm, stb), tehát All in one. Akkor éri meg, ha több nyelvet is használsz komolyabban. IntelliJ a legjobb Java IDE (mindent tud SE/GWT/EE, Spring-től Scala-ig), emellett támogat mindent a PHP-tól, C#, Bash, Angular, TypeScript, Grunt, Karma, Python, Ember, és még sorolhatnám. Mindezt stabil és gyors működéssel (legalábbis a 64bites verziója)

    (Ha nem céges keretek között használod, elég "kalózpárti" a cég, egy generálható sima kulccsal aktiválható bármelyik termékük és nincs online ellenőrzés, tehát nem muszáj 500€-ért megvenned.)

    Ez itt a reklám helye volt xD
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.07.12. 17:08:39
  • SzirmosSzisza
    #22067
    Nekem ha Javában kell csinálni valamit akkor előkaparok egy Eclipset, ha valami MS-es dolog akkor úgyis csak a VS jöhet szóba, minden másra meg tökéletes a vim számomra.