22786
Html-, css- és php-help
  • pyrohun #16542
    De most őszintén: kinek formázzák meg a kódot? Vagy minek? Mert az szép?
  • bracsek #16541
    hát annak nem sok értelme is van a 17 sorba tördelésnek :D de mindenben nem kell az értelemt keresni, azt a kódot szerintem program generálta... mármint az utolsó bitet is... nem hogy script feldolgoz valami templatet...
  • pyrohun #16540
    persze-persze, nem tudnak szart se :)
  • Jim Morrison
    #16539
    google nel nem tudnak szart se. google.hu - t 17sorba tordeltek... csinal ilyet ertelmes ember?
  • pyrohun #16538
    mondjuk simán kicsomagolod.
    De a google tömörítését már nem fejted vissza olyan egyszerűen. :)
  • bracsek #16537
    oh ezek még átláthatóak kodolj olyat ami még be van base64 el csomagolva :D
  • pyrohun #16536
    Ez mondjuk erősen JS, nem HTML.
  • karajjj
    #16535
    szintén belefutottam egy joomla kódba :D

  • karajjj
    #16534
    php vagy javascript?
  • CattiBrie
    #16533
    Ó ilyet pont pár napja írtam az oldalamra, csak nem képpel, hanem flash-el. :)
  • CattiBrie
    #16532
    Persze! Félreérthető. .)


    Csak kötexem! Próbálok, de csak kedvesen-aranyosan. :)
  • bracsek #16531
    minden programozásban van random, meg time használd egészséggel.
  • RS
    #16530
    Üdv!
    Lehet valamit tudni egy olyan "kódról", ami lehetővé tenné, hogy minden frissítéskor új kép jelenjen meg?
  • Malakai
    #16529
    Ja, akkor gyors hozzátéve nem tűnt fel, szerkesztés elkélt volna, azért remélem érthető... :P
  • CattiBrie
    #16528
    Ezt a mondatot háromszor olvastam el, mire rájöttem, hogy hiányzik négy idézőjel.. pontosabban nem hiányzik, de ha lenne, elsőre megértettem volna. ,)
  • Malakai
    #16527
    Bocs, be kell helyett be érdemes, az alapján te mondod meg, hogy pontosan mit akarsz. :)
  • Malakai
    #16526
    De van, alapból benne is van, TestFX HTML Tidy, config filet előbb be kell állítani.
  • bracsek #16525
    Természetesen van a TextFX alatt a html tiddy TiDy clean document-nowrap -ot szoktam használni, TextFX meg alapból van benne.
  • CattiBrie
    #16524
    Ja, amúgy én szép kódot régebben valami xml-editorral csináltam.
    Talán XMLspy. Aha, asszem ez volt az.
    És abban volt egy hotkey, ami rendebbet tett. De tökéletesnek nem volt az, de azért átláthatóbbat csinált belőle, mint ami most ez a string-halmaz. .)

    Vajon a notepad++ -ban nincs ilyen fícsör? (Ezt most csak kérdem, de nem nézek utána.)
  • pxxl
    #16523
    jah, ha kikapcsolom akkor 1 sorba rakja az egészet xD
  • Cat 02 #16522
    Javascripttel szerintem nem megy át másik oldalra.
    PHP-hez ez segíthet
  • CattiBrie
    #16521
    De nem gondolod, hogy én először is azt mondtam meg, amire gondolok? :)
  • Malakai
    #16520
    Nem arra gondoltam, de mostmár arra gondolok, hogy megmontad, hogy mire gondoltál. :)
  • CattiBrie
    #16519
    Atyagatya, mert Pixxel ki akar belőle bogozni valamit. És az atyagatya, ha ebből ki akarok bogozni valamit. Ez az atyagatya, de szerintem te nem erre gondolsz. :)
  • Malakai
    #16518
    Sry, nem frissítettem.

    Szóval egy külső oldalról, igen, php-val is beolvashatod, amire sok módszer van, aztán a megfelelő részt kivágot, string functionnal, vagy valamilyen HTML/DOM/XML parserrel, stb.
    Javascriptel dettó ugyanez, ha JQueryt használsz, akkor ott a $().load()-nak meg lehet adni egy külön selectort és akkor csak azt jeleníti meg. Hozzáteszem ugyanúgy az egész oldalt kapja vissza a böngésző, csak a js aztán azt már "kivágja" megjelenítésre.
  • Jim Morrison
    #16517
    hmmm, jonak tunik, megnezem thx.
  • Jim Morrison
    #16516
    akkor inkabb leiirom konkretan mire gondoltam.
    bekerek egy ip cimet programban, ami az oldalamon tarolt php kod segitsegevelhozzafuzok egy url hez (http://www.m.gametracker.com/server_info/) es annak az oldalnak (pl. http://www.m.gametracker.com/server_info/91.83.64.18:27015/) bizonyos elemeit pl. jatekosok a szerveren, stb. jeleniti meg.

    Remelem ertheto.
  • Easy Rider
    #16515
    http://api.jquery.com/load/

    Loading Page Fragments résznél találod a megoldást!
  • Malakai
    #16514
    Szerintem fejtsd ki mit akarsz elérni!

    Egyébként, ha egy filet html mime-al fogad a böngésző (pl html kiterjesztésű file), ami csak egy div-et tartalmaz semmi mást nagy valószinűséggel html-ként megjeleníti quirks modeban, alap encode-al és generál neki egy "default DOM-ot" (FF-ben semmi más csak egy .

    Php-val meg azt iratsz ki és olyan http headert küldesz, amilyet akarsz.
  • Jim Morrison
    #16513
    koszi, ez oke. En azt akarom, hogy mondjuk a sukarse.hu n megjelenjen a nemtommi.hu/blog/pelda.php <div class="online"> -dive, ami ha ott frissul sukarsen is frissul.
  • Dj Faustus #16512
    CSS-sel elrejtheted a bizonyos osztályú/azonosítójú elemeket.
    Nézz utána a visibility és a display tulajdonságoknak.
  • Jim Morrison
    #16511
    gondolom lehetseges, ezert megkerdem : php val vagy akarmivel meg lehet azt csinalni, hogy egy megadott oldal bizonyos elemeit (diveket, spanokat) jelenitek csak meg?
    pl. csak <div class="online"> elemet akarom megjelentetni
  • Malakai
    #16510
    Nincs abban semmi atyagatya, ki van szedve minden whitespace, amit pedig vmi scriptel végeznek el, nem így írta azt meg aki megírta. :) Az ok meg a gyorsaság - ahogy QuippeR írta - mert ez annyira hiperszupergyors cms. :)
  • CattiBrie
    #16509
    Atyagatya. Ez durva! :S És ez a word-wrap-os verzió? :))
  • Voyager5
    #16508
    Legjobb a "kreatív stúdiók" saját CMS-ei :DDDD
    Amik tulajdonképpen nem másak mint egy Wordpress vagy Drupal, vagy Joomla! :DDDDDD
  • passatgt
    #16507
    joomla a legszarabb rendszer amit valaha használtam, vicc az egész
  • QuippeR
    #16506
    spórol a sávszélességgel.
  • pxxl
    #16505
    na ez jó! thx!

    poén, hogy a joomla ez után is szépen összevágja magának egy halomba a kódot xD
  • pyrohun #16504
    Ó BE SZÉP KÓDOT GENERÁL. :)
  • Malakai
    #16503
    Sok szerkesztőben van rá script, de itt egy online.