22786
Html-, css- és php-help
  • ldavid
    #16862
    help! melyiket jobb olvasni, a felső sötétebb, vagy az alsó világosabb szöveget?

  • pxxl
    #16861
    HTML5
  • Malakai
    #16860
    A window.open fullscreen paraméterét ősidők óta nem támogatják a böngészők.

    Ha fontos akkor legjobb kiírni a felhasználónak, hogy nyomjon egy f11-et. :)
  • bracsek #16859
    ez az ablakot teszi ki egész képernyőre nem a tartalmat fullba
  • MerlinW
    #16858
    Nemtom működik-e, ezer éves script:

    top.window.moveTo(0,0);
    if (document.all) {
    top.window.resizeTo(screen.availWidth,screen.availHeight);
    }
  • passatgt
    #16857
    pl itt:
    passatgt.i-host.hu/mameplayer - a fel le gombokkal tudsz hangot állítani, space zene megállít/elindít, balra-jobbra meg előző-következő szám
  • passatgt
    #16856
    js-el is lehet, de az f11-et nem fogja érzékelni szerintem
  • Voyager5
    #16855
    Szerintem JS-el nem lehet megcsinálni. Esetleg van valami ActiveX object amivel elérhető a keypress de az meg IE only.
    Vagy talán flash...
  • karajjj
    #16854
    akkor billentyű, nem gomb -.-
  • Cat 02 #16853
    Időközben kiderült, hogy a fullscreen gombra gondolt :D
  • MerlinW
    #16852
    <form id="formid">...</form>
    <a href="#" onclick="javascript:document.getElementById('formid').submit();">klikk</a>

    vagy

    <form name="formname">...</form>
    <a href="#" onclick="javascript:document.formname.submit();">klikk</a>
  • passatgt
    #16851
    de nem valószínű hogy működik:D
  • passatgt
    #16850
    <a href="javascript:;" onclick="window.open('index.html','','fullscreen,scrollbars');">GoNb</a>
  • SMGBAS
    #16849
    Firefoxban az f11 kéne (kiteszi fullra a weboldalt)
  • Cat 02 #16848
    Pl linkkel akarsz elküldeni egy formot ?
  • SMGBAS
    #16847
    Üdv.
    Valahogy megoldható lenne, hogy amikor egy linkre kattintok akkor azt úgy értelmezze mintha egy gombot nyomtam volna meg? Vagy esetleg oldalbetöltésnél.
  • karajjj
    #16846
    megtaláltam a gondot szerintem, volt egy .htacces fájl az oldalon, amit nem én tettem oda, az alábbi sorokkal kezdődik:

    # Country: HUNGARY
    # ISO Code: HU
    # Total Networks: 294
    # Total Subnets: 4,156,032

    majd fel van sorolva a 294 hálózat, a végén pedig a többi tiltva
  • CattiBrie
    #16845
    ilyen akkor lehet, ha valami vírust került az oldalra
    legalábbis nekem volt ilyesmi, de akkor a sokadig helyen sem volt az oldal a találatok között
  • karajjj
    #16844
    az mitől lehet, hogy a cég oldala eltűnt a googleből? eddig első oldalon első vagy második helyen volt az index.php ha nevünkre kerestem, most meg a sokadik oldalon egy rég halott link van csak, próbáltam hitelesíttetni az oldalt, erre pedig 403 hibát dob a google, hogy tiltva a robot számára az oldal, pedig semmit nem változtattam ilyen téren
  • Cat 02 #16843
    Sima típus konverzió nincs ? :p
    Amúgy végül mégsem kell a karácsonyi dolog, de látom legalább másnak hasznos volt :D
  • pxxl
    #16842
    remek :) ma már megérte felkelni :D
  • Malakai
    #16841
    Mert kivonsz belőlle egy számot, így autómatikusan számként kezeli, ugyanaz mint amikor egy számhoz string-et adsz, akkor stringként kezeli. Egy date object számszerű formája pedig az unix epoch. Lényegében ugyanaz mint a .getTime(). :)
  • pxxl
    #16840
    nájsz. :)

    ____

    am ha az előzőt átírom így:

    if (Karacsony-0 == today-0)
    akkor a mai dátummal működik a script. miért számít az a -0?
  • Malakai
    #16839
    Nem mert így két date objectet hasonlítasz össze, ami nem lesz azonos, hiába ugyanazt az időt mutatják.

    if (Karacsony.getTime() == today.getTime())
  • MerlinW
    #16838
    Úgy is lehet, vagy így ha több feltételt is szeretnél vele:

    var currentTime = new Date();
    var month = currentTime.getMonth() + 1;
    var day = currentTime.getDay();

    if (month == 12 && day == 25) { };
  • pxxl
    #16837
    és ha csak konkrét napon akarom? pl karácsonykor akkor

    var Karacsony=new Date();
    Karacsony.setFullYear(2010,11,25);
    var today = new Date();

    if (Karacsony == today)

    ?
  • bracsek #16836
    Hál Istennek nem js intenzív.
  • Malakai
    #16835
    Inkább kiegészíteni akartam mondandód, hogy azért azt is lehet és, hogy szerintem érdemes, de persze, nem kötelező optimalizálni. 10 éves js is működik, ha normálisan írták meg.

    SG-t meg nem akartam leszólni, eleve nem különösebben js intenzív oldal.
  • bracsek #16834
    és mégis semmi problém ezzel sem még rá lehet terhelni 1-2 dolgot, lásd designolt topikok, spécibb adatlapok...
  • Malakai
    #16833
    Egy pillanatra nem hasonlítottam jQueryval, hanem a kézzel készített loopal. Azt pedig hozzátettem, hogyha ott egy framework, akkor pont az adja készen neked általában az ilyen teszteket, hogy van-e natív funkció.

    És igen, jQuery azthiszem 1.3-tól használja a natív .class szelekciót, amióta a sizzle-t használja, pl itt sg-n még lassabb a jquery-val. :)
  • bracsek #16832
    jah hogy arra akartad felhívni a figyelmem hogy egyes böngészőkben van getElementsByClassName... igen van de hidd el nekem hogy ott a jQerry is azt használja ha a beépített gyorsabb mint az amit nekük sikerült írni... a jQerry nem egy mai gyerek hogy ezeket az optimalizálásokat helyettünk ne végezze el. És igen több idő alatt fut le az az egy sor, de csak azért mert előbb a selectoron végig megy egy parser és mikor rájön hogy ez classra szűr akkor fog cselekedni ezzel megy el több idő nem azért mert nem getElementsByClassNamet használna... és én meg ha meg kellene írjam szerintem nem tennék if-t hanem megírnám a függvényt úgy ahogy lennebb leírtam és azt hívnám meg.
  • moyothomas
    #16831
    Sziasztok!

    egy kis segítségre lenne szükségem.
    szeretnék egy olyan oldalt, ami "kétsávos".

    pl.
    <div id="container">
    <div id="left"></div>
    <div id="right"></div>
    </div>

    namost, azt szeretném, hogy a left fix legyen, a right pedig scrolloz6ó.

    köszi a segítséget!
  • Malakai
    #16830
    Ha minden optimalizálásra ezzel reagálsz az se éppen a legjobb módszer és nem mintha funkció jelenlétére ellenőrizni nagy cucc lenne.

    Persze, ha framework használat pont ezeket adja készen általában (pl jQuery). :)
  • Jim Morrison
    #16829
    (: i know...
  • bracsek #16828
    jQery a fejlesztés menetét növeli meg azokkal az ezred másodpercekkel amiket kliens oldalon elveszítesz, ezt kell megfelelő arányban tartani hogy a programozó kényelme ne menjen a látogató kárára.
  • bracsek #16827
    a nativ verzió sokkal gyorsabb ebben igazad van és ha az oldalad tartalmaz sok scriptet akkor érdemes elgondolkodni rajta hogy nativan jobban menne de ha ezzel kell optimalizálj gondolkodj el hogy elbonyolítottad az oldalt, egy ilyen oldalam van ahol ezzel nekem is gondom van, de úgy döntöttem inkább hogy oda írtam alól hogy az oldalt xenon processzorokra 1GB+ videokártyára és 8GB+ RAM ra terveztük, sajnálom de túl nagy volt az ügyfél igénye csak részek lehettek flashből egy egész flesh oldal esetén szóval szívtam egy csomót mert fentről és lentről be kellett jőjjön egy egy nagy felület a háttér meg megelelően nyújtva kellett arányosan megjelenjen, 3 eléggé processzorigényes flash el... és a tartalom 3 mozgó dobozban van... 1 szóval coptam vele.
  • bracsek #16826
    chrome explorer 7 firefox 3.5 3.6 safari és operát használok természetesen.
  • Jim Morrison
    #16825
    köszi szépen, a jqueryssel kezdtem, és jóóóó, műkszik !! :D Szerencse, hogy már betettem előtte a jqueryt... Köszi szépen, ha használsz chrome-t, akkor megmutatom mit próbálgattam :D
  • Malakai
    #16824
    Natívra érdemes rávizsgálni mielőtt elkezdesz loopot hegeszteni, a cé verzió csak gyorsabb. :)
  • bracsek #16823
    document.getElementsByClassName alapból nincs pár böngészőben

    document.getElementsByTagName-t érdemes helyette használni
    és egy for ciklusban megvizsgálod hogy van e adott class-a és ha van akkor eltűnteted


    Vagy megoldás 2
    belinkeled a JQeryt és sima script tagok közé
    $(".std1").css({display:'none'});
    és ezzel már végeztél is.