22786
Html-, css- és php-help
  • Voyager5
    #16902


  • Lyukasbogrács
    #16901
    php-vel meg lehet oldani, statikusan képtelenség js nélkül, de flash-ben is meg lehet. elvégre a html leíró nyelv, nem sok intelligencia szorult bele
  • SMGBAS
    #16900
    Azt meg lehet csinálni, hogy randomra oldalakat? Tehát van egy link és ha arra katt akkor randomra behoz egy oldalt az x közül. Elég lenne simán a képes random, de akkor meg kéne valami ami a kép sorszámát is megjeleníti (van egy oldal ahol lehet képeket nézni, *előző* *képsorszám* *következő* *a kép* gombokkal)
  • Cat 02 #16899
    Emiatt pont nincs. De igazából úgy kell kiépíteni az oldalt, hogy működjön így is, úgy is. Tehát pl ha nincs js, akkor nyissa meg új ablakban a képet és kész.
    Amúgy lesd meg ClearBoxot
  • pxxl
    #16898
    noscript tag-el lehet figyelemztetni nem, hogy aktiválja vagy átirányítani egy pl flash galérira. persze ha a flash-t is letiltja...
  • Lyukasbogrács
    #16897
    ha a js le van tiltva egy böngészőben, akkor le van tiltva. azokról a felhasználókról már rég lemondtak a programozók. alternatív megoldásokkal kell a js-t helyettesíteni, hogy az oldal funkciói megmaradjanak (valamit, valamiért), szóval ha lightboxba jönne be egy kép és nincs js, akkor dobd át ő egy másik oldalra, ahol a kép van (ez sima html). stb, stb.
  • moyothomas
    #16896
    u.i.:

    Tulajdonképpen egy lightbox galériát szeretnék feltenni, ami js-t használ.
  • moyothomas
    #16895
    Hello Mindenki!

    Szakértők, van arra megoldás, hogy ha egy js-t rakok az oldalra, akkor az mindenhol működjön?
    Ugye van aki letiltja, vagy akinek az a kis figyelmeztető csík nyílik le, az sem engedélyezi.

    köszi a segítséget!
  • Cat 02 #16894
    Nah, megleltem a megoldást. Sry a duplapostért.
  • Cat 02 #16893
    Kaptam egy táblát, amiben a mezőkhöz elvileg tartozik dátum, gyakorlatilag egy szám ilyen. Ezeket átalakítani rendesen (timestamp nem is kell, elég év/hónap) lehet valahogy automatikusan vagy manuálisan UPDATEeljem ?
  • karajjj
    #16892
    köszi, majd a két ünnep közt úgyis szabin vagyok, áttanulmányozom ezeket
  • Malakai
    #16891
    Esetleg QueryPath-ra érdemes lenne ránézni, annó phpQuery (pQ) gyorsabb volt olvasásra, meg pQ elnézőbb a nem valid html-el is. Ellenben míg pQ fejlesztése most egy éve, hogy csak döcög és nincs release, addig QueryPath jóval aktívabb, lehet azóta fordult a helyzet.
  • Cat 02 #16890
    Valaki írt olyat, hogy minden fórumnak végigfutotta az első oldalát és megnézte a nickeket, de sajnos nem emlékszem már a nevére :/ tippre top 10 fórumozókban van.
  • karajjj
    #16889
    hoppá, ez tök jó :D
    ezzel ki tudom szedni a tabellát amire szükségem van és nem kell szenvednem a frissítéssel
  • Malakai
    #16888
    Én spec phpQuery-t használok html-ben turkászásra, igen rámragadt a jQuerys elkényelmesedés. :D

    De ez eleve egy library, szóval az egyszerűbb kategóriába nem biztos, hogy beleesik. :)
  • CattiBrie
    #16887
    Foglalkozott már valaki olyannal, hogy hogyan lehet egy fórumoldalról leszedni a hozzászólók nevét PHP-vel? Én próbáltam múltkor de nem sikerült teljesen. Különszedtem azt, hogy valaki vipes/nem vipes, van logója, nincs logója, illetve, hogy kicsi vagy nagy fejléce van-e. És így lett egy kis átfedés. :/

    Így próbálkoztam, de lehet, hogy rossz ötlet:
    http://pastebin.com/sEjgGpTq

    Ha valakinek van esetleg valami már megírt egyszerűbb az jöhet! :)

    // Egy-egy nicknév annyiszor kéne, ahányszor hozzászólt!
  • MEdievil
    #16886
    Köszönöm! Akkor majd így megpróbálom.
    Persze az az egyszerű megoldás ha csak flash van de itt pont a hibát akartam reprodukálni egyértelműen :)
  • passatgt
    #16885
    rakd be a flash objecteket egy divbe:

    pl a felső 185px magas, akkor:

    <td><div style="height:185px;overflow:hidden;"><object blabalabla></div></td>

    amúgy ha csak flash van, miért nem 1 nagy flash az egész?
  • MEdievil
    #16884
    Üdv!
    Szerettem volna pár flash darabot berakni egy egyszerű táblába és ami meglepő számomra hogy IE alatt úgy néz ki ahogy kell.
    Viszont pont FF alatt a vízszintes benyom fehér sort minden flash közé.
    Itt van hogy mit is szeretnék! Mi nem jó és miért? Dw-n kívűl próbáltam máshogy vagy csak simán notepadban megírni de őszintén szólva nem értem. Gondolom hogy én vagyok a hülye de hát csak egy ilyen kis egyszerű dolgot akartam. Csak annyit szeretnék hogy érintkezzenek egymással a téglalapok.
    A segítséget előre is köszönöm!
  • Malakai
    #16883
    Errorok kezelésére manualban is van egy szép fejezet, ha minden error kezelve van, a php mindig eljut addig, hogy "feloldja a lezárást", akkor elméletileg nem jelenthet gondot.
  • Lyukasbogrács
    #16882
    aha
  • Malakai
    #16881
    Az a dummy file módszer.
  • Lyukasbogrács
    #16880
    php-ben flock(), rendszerszinten oldja meg a fájl zárolását.
  • Cat 02 #16879
    Igen, 50 %-ban error van és 2-3szor kell elindítani, hogy lefusson az egész :/
  • Malakai
    #16878
    MySQL-ben pl LOCK-olhatod a táblát, és UNLOCK-ig másik kapcsolat nem fér hozzá.
    PHP-ben pedig pl készítesz egy dummy filet, amikor fut a script, vagy átállítasz egy teszt értéket adatbázisban és a script első dolga ezekre csekkolni.
    Persze ekkor egyetlen gond, hogyha script teszemazt nyom egy errort vmikor futás közben és a teszt értékek "nyitottak" maradnak, akkor szívás.

    Ha van pl apache megoldás rá, az engem is érdekelne. ^_^
  • Cat 02 #16877
    Van egy PHP fájlom, amit néha megnyitok és akkor frissül az egész adatbázis, de igazából nem tudom mi lesz, ha egymás után nyitom meg (több percig tart, mert máshonnan kér le adatokat). Valahogy lehet olyat, hogy ha az a cucc éppen fut, akkor ne engedje megnyitni ?
  • Cat 02 #16876
    Írsz egy PHP kódot ami megcsinálja és keresel valami olyasmit, ami automatikusan lefuttatja.
  • cmsworld
    #16875
    Igen, ezt tudom. Azonban nekem arra lenen szükségem, hogy ez a mentés naponta automatikusan elkészüljön és vissza is legyen állítva automatikusan.
  • Malakai
    #16874
    Legtöbb helyen fix időközönként készít biztonsági mentéseket a tárhelyekről, amik aztán visszaállíthatóak.
    cPanelen meglepően a Backups menüben van és van lehetőség manuálisan is kérni backupot. Aztán, hogy ez aktív-e az szolgáltatófüggő.
  • cmsworld
    #16873
    Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy azt meg lehetne e oldani, egy amúgy cPanel admin felületes tárhelyen, hogy bizonyos időközönként mentéseket készítsen és azokat visszaállítsa, de ne csak adatbázisról, hanem komplettet. A segítséget előre is köszönöm!
  • joebacsi
    #16872
    meg nem árt az élsimítás sem :P
  • MerlinW
    #16871
    vagy <p style="font-family: monospace;"></p>
  • Malakai
    #16870
    A <code> taget általában monospace fontal jelenítik meg a böngészők, ennyi.

    Vagy ha selectort kérdel az meg ugye:
    code {}
    Mint bármilyen más html taget.
  • TuxSkajvok
    #16869
    Sziasztok!
    CSS-el kapcsolatos kérdésem lenne...
    Van ez a parancs: <code></code> Nos, ennek mi a megfelelője CSS-ben? Már ha van neki...
  • ldavid
    #16868
    tudom tudom, ez még nem végleges, csak a színekkel akadtam meg
    most így belegondolva lehet, jobb lett volna azokat is elintézni. thx!
  • passatgt
    #16867
    egyiket se
    a szövegnek több padding kell(a szürke háttér széleitől távolabb legyen sokkal), a betűtípus szar, és kevés a sorköz

  • ldavid
    #16866
    köszi! nem tudom mit csináljak, sötét háttérrel az alsó nekem túl kontrasztosnak tűnik
    lehet keresek a kettő közt valamit
  • Cat 02 #16865
    +1
  • karajjj
    #16864
    nekem az alsó
  • ldavid
    #16863
    link