22786
Html-, css- és php-help
  • zserrbo
    #17982
    Tudja valaki miért nem tudom validálni a php oldalamat? Ezt a hibát dobja vissza:

    Sorry! This document can not be checked.

    "Sorry, I am unable to validate this document because its content type is application/rar, which is not currently supported by this service.

    The Content-Type header is sent by your web server (or web browser if you use the file upload interface) and depends on its configuration. Commonly, web servers will have a mapping of filename extensions (such as ".html") to MIME Content-Type values (such as text/html).

    That you received this message can mean that your server is not configured correctly, that your file does not have the correct filename extension, or that you are attempting to validate a file type that we do not support yet. In the latter case you should let us know that you need us to support that content type (please include all relevant details, including the URL to the standards document defining the content type) using the instructions on the Feedback Page. "

    és így kezdődik a fájlom:
    "<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
    <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
    <head>
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />"

    Jelenleg még az oldal nem tartalma php kódot csak a nevében a navigáció miatt, de akkor sem értem miért nem tudja validálni. Bezzeg ha ctrl+c és +v akkor hibátlan.
  • Agy Halott #17981
    Ne haragudj meg nem ellenkezni akarok veled, de hogyan mashogy hozol letre filtert, ha nincs lementve mar elore az adott radiohoz, hogy az URLje online vagy offline?

    Mivel egy SELECT menuben lehetne kivalasztani azt az opciot, hogy CSAK az online radiok listazasa. Honnan venne az infot ehhez, ha nem egy lementett adatbazisbol?

    Az eppen akkor ellenorzes lehetosege ki van zarva, hiszen nem par masodperces folyamatrol beszelunk.
  • Cat 02 #17980
    Akkor "nem és kész" helyett csinálsz online mezőt, ami tinyint az SQL tábládba, ami 1, ha él és 0, ha nem él o.o
  • Agy Halott #17979
    El kell mentve legyen, hogy az adott url online vagy offline.

    Pont ez a lenyege, mivel ugy akarok filtert letrehozni, hogy valaszthato legyen CSAK online radiok listazasa.

    Egyebkent curl-al oldottam meg a stream ellenorzest.
  • Cat 02 #17978
    Curl-al megnézed él-e a honlap, ha nem akkor nem és kész. Megcsinálhatod azt is, hogy egyszerre pl csak 100at ellenőriz, többi később. Cronnal be tudod állítani a dolgokat rendesen, hogy mikor mi fusson le.
  • Agy Halott #17977
    Ennek a mukodesi elvere lenne szuksegem.

    Marmint csak az az ajaxos betoltodes erdekel, hogy lepesrol lepesre ellenoriz linkeket.
    Irtam olyan progit PHPban, hogy adott egy adatbazis linkekkel es azokat leellenorzom minden nap egyszer, hogy elerheto vagy halott es fileba mentem az adatokat, persze elotte a korabbi mentest feluliratom.

    Ez a resze mar keszen is van, de tobb mint 1000 link van az adatbazisban es amikor elinditom az ellenorzo kodot, akkor egy ido utan elszal, mivel tul sok neki egyszerre.
    Ezert kellene a fenti linkben alkalmazott modszer, mellyel nem lenne problema a sok link sem.

    Van vmi neve ennek a scriptnek, ami alapjan nezelodhetnek a googleban?
    Esetleg demo kod vkinel?
  • CattiBrie
    #17976
    Ááá! :D Ez olyan, mintha lekapcsolták volna a lámpát. ,)

    Inkább előkerestem, honnan szedtem:
    http://www.linuxuser.at/chat/index.html

    Már ott helyben sem működnek az ékezetek. :/
  • Malakai
    #17975
    Így látatlanban, esetleg próbáld meg az ajax requestnél beállítani a Content-type-ban, plussz az Accept-Charset headert UTF-8-ra.
    Így gyorsba nem sikerült reprodukálnom a problémát. :)
  • CattiBrie
    #17974
    onclick="submit_msg();"

    jávaszkribt :)
  • Malakai
    #17973
    Javascriptel küldöd át php-nek (szervernek), vagy sima http requestel?
  • Dj Faustus #17972
    <form> tag accept-charset attribútuma?
  • CattiBrie
    #17971
    Semmi.. ugyanaz. Egyik sem segített semmit.
  • passatgt
    #17970
    meg ezt rakd be a head-be, hogy ie ismerje a html5 tageket:

    <!--[if lt IE 9]>
    <script src="http://html5shim.googlecode.com/svn/trunk/html5.js"></script>
    <![endif]-->
  • CattiBrie
    #17969
    nah igen.. ez könnyen lehet :D
  • CattiBrie
    #17968
    ennek nincs köze a kódoláshoz, nem?

    azért belecsinálom :D
  • passatgt
    #17967
    <html lang="hu"> esetleg
  • QuippeR
    #17966
    akkor arra tippelek, hogy az IE nem ismeri fel a HTML5-ös taget. rakd be a 4-es verziót próbaként, és meglásd, jó lesz.
  • QuippeR
    #17965
    akkor esetleg a második.
  • CattiBrie
    #17964
    Így kezdődik:


    <!DOCTYPE html>
    <html>
    <head>
    <meta charset="utf-8" />
  • CattiBrie
    #17963
    Ja, HTML5. :)
  • QuippeR
    #17962
    az első meta tag innen?
  • CattiBrie
    #17961
    Van nekem egy txt fájlom, amibe írok bele és törlök belőle.
    Ha Firefoxban nyitom meg az oldalt, ami ír a txt-be, akkor nincs gond, viszont, ha IE-vel, akkor átkódolja a txt-t utf8-ról és - böngészője válogatja - például kockákat jelenít meg. :/

    Párhuzamosan jó és rossz egyszerre: ff alól lehet ékezetet írni, miközben ie-vel csak a kockák jelennek meg. (ie alatt a ff-vel bevitt ékezetek szépen megjelennek, ff alatt az ie-vel beírt kockák, kérdőjelként jelennek meg ,])

    Magyarul:


    :)

    Miért van ez? A txt-be íráskor vagy olvasáskor? És hogyan lehet megszerelni? Mondjuk nekem az jó volna, hogy ha mindig és minden utf8 volna, de nem tudom, hogy az IE mit csinál, hol kódolja át - ha ez történik.

    Amúgy igen, ez valami chat-féle szeretne lenni. :)


  • Agy Halott #17960
    Idaig sikerult eljutnom: http://pastebin.com/CUrKawuR

    Ez alapbol az
    1, swfobject cuccal kezd, am ha nincs JS engedelyezve a juzergepen, akkor jon a
    2, <noscript> tag-ban levo cucc, de ha plusz meg FLASH sincs a juzergepen, akkor lep a
    3, <div id="radio"></div> tartomanyba. Itt pedig varja ot szeretettel az x-mplayer2 application, de ha ez is elverzik mivel vegig telefonrol bongeszett, akkor az utolso esely kap probat, megpedig az
    4, <audio> tag.

    Teszteltem iPhone-on (a 4. opcio mukodik) es Android OS-t hasznalo kutyun, am ezen nem mukodik egyik lehetoseg sem es gondolom nem is letezik jelenleg megoldas eme problemara!?

    Meg kell emlitenem, hogy IE9 is erdekes, mivel az x-mplayer2 application nem mukodik alapbol, engedelyezni kell, viszont az <audio> tag szepen elindul, igenyes megjelenesben, nem ugy mint FF-ban es CHROME-ban, ezekben ugyan megjelenik az <audio> tag de nem indul el a lajatszas.

    Szoval androidon eletre lehet kelteni vhogy?
  • Agy Halott #17959
    Ok mar elhiszem nektek.

    Akkor vmi otlet, hogyan lehet stream-et lejatszatni telefonon?
  • CattiBrie
    #17958
    A HTML5-öt a telefonok jobban tudják, mint a böngészők.

    Ha HTML5/CSS3-as dolgokat akarok tesztelni, akkor: Chrome, Android, iPhone/iPod touch.

    (Sajnos nem saját tapasztalat (egyelőre), mert nincs ilyen készülékem.)
  • Agy Halott #17957
    Ok, abszolult nem ismerem a telefonokat...

    En ilyenre gondoltam:

    <div id="wmp"></div><script type="text/javascript">
    // <![CDATA[
    document.getElementById('wmp').innerHTML=
    '<object classid="clsid:22d6f312-b0f6-11d0-94ab-0080c74c7e95"'
    +'type="application/x-oleobject" width="385" height="29">'
    +'<param name="showcontrols" value="false">'
    +'<param name="filename" value="http://<? echo $row['ip'].':'.$row['port'].$row['reqfile']; ?>">'
    +'<embed type="application/x-mplayer2" width="385" height="29"'
    +'showcontrols="false" src="http://<? echo $row['ip'].':'.$row['port'].$row['reqfile']; ?>"><\/embed><\/object>';
    // ]]>
    </script>


    Ez viszont nem mukodik haverom blackberry torch-an, kiprobaltuk.
  • Cat 02 #17956
    Pedig de, máshogy nem tudsz lejátszani videót ^.-
  • Agy Halott #17955
    Sajnos nem. Ez ilyen HTML 5-os technologia.
    Szerintem ez meg annyira sem mukodik telefonon mint a HTML 4-es cuccok.
  • Cat 02 #17954
    <audio> taget biztos vágja, de nem tudom, hogy az streamet is tud-e kezelni.
  • Agy Halott #17953
    Akkor megkerdezem mar azt is, hogy melyik a jelenleg letezo legjobb modszer arra, hogy amikor a felhasznalo bongeszojeben nincs flash (telefonok elsosorban), akkor is megszolaljon a radio?

    Magyarul milyen modszerrel kepes lejatszani egy telefonos bongeszo a netes streamet?
  • Agy Halott #17952
    A cikk segitett. Koszonom. Mostmar valid es mukodik is.

    Visszaterve a noscript es p tag-ekre, pont az volt a baja, hogy nem volt p tag a noscript-ben.
  • Malakai
    #17951
    Amikor nem validál tessék megnézni mivel van baja.
    Egyrészt a <noscript>-el is lehet, mert ahogy Cat írta pl nem lehet <p> tagben.
    De ami tuti gond, hogy az <embed> nem valid xhtml alatt.

    Ajánlom pl az alábbi cikket: Flash Satay: Embedding Flash While Supporting Standards (A List Apart)
  • Agy Halott #17950
    Akkor leirom pontosan mi a felallas:

    Termeszetesen swfobject-et hasznalok flash megjelenitesre, de mivel az js alapu, igy akarok egy olyan lehetoseget, hogy ha vkinel nincs engedelyezve a js a bongeszoben, akkor is mukodjon a radio.

    Szoval akkor nincs is valid lehetoseg flash beallitasara noscript-ben?
  • CattiBrie
    #17949
    Kiválóan működik*:
    <embed src="http://games.pog.com/games/content/Bubble_Shooter.swf" width="440" height="260" />

    Természetesen HTML5-tel .)


    *IE alatt nem, de ahhoz biztos van valami kiegészítő. :-)
  • Dj Faustus #17948
    Nem használ/nem úgy használja, ahogy kellene (nem a dokumentáció szerint), mert az <embed> tag sincs XHTML Strict esetén.
  • passatgt
    #17947
    valószínűleg azt használ, csak ahogy látod, itt a <noscript> tag van, azaz nincs javascript, tehét az swfobject nem működik
  • Dj Faustus #17946
    Flash beillesztéséhez használj swfobject-tet.
  • Cat 02 #17945
    Szedd ki a noscriptet

    Illetve 2 perc Google alapján, nem lehet noscript <p>-ben.
  • Agy Halott #17944
    <noscript><object width="385" height="368">
    <param name="movie" value="radio.swf">
    <embed src="radio.swf" width="385" height="368">
    </embed>
    </object></noscript>


    Olyan kerdesem lenne, hogy a fenti kod megirhato vhogy, hogy a validator elegedett legyen?
    xhtml1-strict-re kellene validnak lennie.

    Koszonom.
  • MerlinW
    #17943
    Projekt managment-hez/IDE-hez Zend Studio-t vettem, van sok-sok hasznos funkciója, npp-ben pedig kódolok.