2210
Mire ment az egész kereszténységgel az emberiség?
  • css
    #1610
    "Mithras, talán ahhoz is vettek valahonnan ötleteket és összegyúrták"
    Nem kizárt egyáltalán.

    "azt ne mondja nekem valaki, hogy az ilyen dolgok kitalálásához akkora nagy képzelő erő kell"
    Nem hát. Ilyet én is kitalálok. ... 500 év múlva meg próféta leszek. ;)
  • css
    #1609
    "neoprotestánsok (na én itt vagyok))"
    Na, ha ilyenekből áll, mint te, akor nem lesz nagy jövője. És jobb sem lesz az előzőeknél. Sőt!

    "amúgy van református ismerősöm több aki megkapta a nyelvekenszólást és a Szentlélek keresztséget, így a református egyháznak is van jövője)))"
    SZLÖÖRCS. :DD
    Amúgy mi az a "nyelvekenszólás"? Nyelvtanfolyam sikeres elvégzése?
  • css
    #1608
    "Végülis az elvben Hitler csak azt fejtette ki, h mely nemzetek méltók, hogy szolgálják a németeket és melyek még arra sem."
    Voltaképpen igen. Sőt, eredetileg kiírtani sem akart senkit. Simán csak életteret akart. A zsidókat pl. a 30-as években megpróbálták kiköltöztetni Palesztínába. Persze egyrészt azok az istenért nem akartak menni, aki meg akart, azokat az angolok nem szívlelték (egy zsidókkal teli hajót el is süllyesztett egy angol hadihajó valahol a 30-as évek végén, 40-es évek elején - persze erről nem szól a fáma, holott majd' 3ezren haltak meg).
    Az elv inkább simán csak erős nacionalista volt. Hogy ez lett belőle ... Montanosz értelmezése szerint az úgyis csak az emebrek bűne, nem a nácizmusé.
  • css
    #1607
    Nemcsak keresztény vallásra gondoltam. De nem baj, ha megint nem érted. Mondtam már, jó áll neked. :)
  • css
    #1606
    "jól látod ha nem tartod meged biblia értelem vett kereszténynek, hisz annak meg van az útja,módja.
    megtérés-vízkeresztség-Szent Szellem keresztség"

    Ezt megtennéd, hogy lefordítod magyarra? :))
  • css
    #1605
    "negatív reakciókat válthat ki belőle. Kicsit fenyegetetten érezheti magát és megnehezíted, hogy az agyának a fejlettebb (nem ösztönösen reagáló) részeit megdolgoztassa"
    Igazából nekem nem okoz gondod az ő negatív reakciója. Voltaképpen szórakoztat. Már régen itthagytam volna ezt a fórumot, ha nincs itt pár ilyen. ;))
  • css
    #1604
    Akkor ebben egyetértünk. ;)
  • css
    #1603
    "nem tudom elragadtatáskor mit szólsz majd hova lett hipsz-hopsz annyi ember, biztos az ufók vitték el őket)))"

    :DDD Mikor??? Mi az az a bizonyos "elragadtatás", és hogyan fog kinézni? :))
    (Lehet, kár volt bezárni azt a dilizázat ott Lipótmezőn. Most szabadon flangálsz, és írod a hülyeségeidet. :D )

    (Mellesleg az ufókra még mindig nagyobb esély van - már csak a nagy számok alapján is - mint egy istenre. Végülis a Tejúthoz hasonló galaxisokból is van vagy pármillió. Elég nagy pazarlás lenne, ha csak ezen a kis borsónyi bolygón lenne élet. ... Persze a középkorban még megfelelt az a felfogás, hogy csak itt van élet, mert a "jóistenke ide teremtette az embert". ... Lassan ideje lenne kihúznod a fejed a homokból, levenned a rózsaszín napszemüveget, és kinézni a fejedből.)
  • css
    #1602
    Látom, még a saját írásodat sem tudod értelmezni.
    Most ezt írod:
    " én is azt írtam hogy nem 6000 éves, szálka ment a szemedbe, nem láttad elolvasni))"
    Azelőtt meg ezt:
    "mithras vallásnak sem néztél utána))
    az nem 6000 éves mint a messiásban való hit, hanem csak talán pár száz évvel előzi meg az újszövetséget"

    Tehát szerinted nem néztem utána a Mithras vallásnak, és kijavítottál, hogy az nem 6ezer éves. Erre én írtam, hogy még csak nem is utaltam korábbi írásomban arra, hogy annyi lenne.
    Most meg terelsz. Hülyébb vagy, mint a sokéves átlag. Saját önmagadnak mondasz ellent.
    Lehet, rádférne már egy kiadós alvás, mert ez a fórumon való egésznapos lógás kikészít téged. :)

    Egyébként ki beszélt Zoroaszterről? Nemtán a sok nyugtatód ártott meg neked? ... Hitler is így kezdte... :)
  • EnxTheOne
    #1601
    Itt van pár idéztet ami a vallásal kapcsolatos, van közte (nem vagyok szakértő) de szerintem sátánista, ami engem nem nagyon izgatt, mivel ateista vagyok :D

    "Jézus meghalt a bűneinkért, hát ne okozunk neki csalodást. "

    "...Az Ördög elképedve állt , érezte milyen ocsmány a jóság.."
    "EZ a világ talán egy másik bolygó pokla."

    "Végül is ez a sorsa minden igazságnak. A tegnapi ember abszurdnak tartja, a holnapi banálisnak. Az igazságok nem maradandók. De maradandók azok az írók, akik rátalálnak."

    "A kereszténység biztosan túlél még egy évezredet a földön - múzeumban, kitömve."

    "Van Isten, de nincsenek lelkiismereti aggályai."

    "Haver, ne félj az Ördögtől. Tőle tudod, mire számíts. Na de mi van azzal, kinek útjai kifürkészhetetlenek, he? "

    "A te urad békét és megbocsátást tanít, az enyém véres bosszút és a hatalom igazát."

    "Világunk egy másik galaxisban élő fiatal élőlény elrontott házifeladata lehet."

    "Én szeretem Istent, csak a fanklubjával vannak gondjaim..."

  • LouisWu
    #1600
    "Tehát varázslással, mágiával,és okkult dolgokkal teli játékokkal jázszol."
    TEJÓÉG, szakadok :ADAD:D:FDSÁD":+
  • Sugam
    #1599
    atyaúristen..
  • Montanosz
    #1598

    tudod az az érdekes hogy bárhogy rugdozódól, Isten ígéje rajtad szóról szóra,betúről betűre beteljesült.
    szerintem te sem tagadhatod, és kvüllállók számára is világos hogy engedetlen vagy és meglehetősen lázítasz Isten Igéje ellen.
    valamint te írtad:
    "...Én MAGUS-t játszok, meg Vampire-t. Olykor mást is. (Kult, Cyberpunk, Shadowrun, stb...."
    Tehát varázslással, mágiával,és okkult dolgokkal teli játékokkal jázszol.

    Biblia:
    1 sámuel:
    Olyan az engedetlenség, mint a varázslás vétke, és az ellenszegülés, mint a bálványimádás.

    Tehát engedetlen vagy, beszédeden is látszik. És varázslással is érint a játékok kapcsán((((
    Ellenszegülő is vagy, és a játékokban kitalált istenek és mágikus tágyak vannak...

    szóval te sem bujhatsz el....)))

  • polarka
    #1597
    Megjegyzés a filmes említéseddel kapcsolatban: Azt a filmet 2,4-re értékelte 84 szavazó, ez még B kategóriához is kevés. Én neked ajánlanám a scifi irodalmat, sorozatokat, ott találhatsz még sok mesét arról, h miért rossz a vallási buzgóság. Ha a bibliai mesék neked emészthetőbbek, talán azok is bejönnek neked (és talán a tanulságot is megérted).

    Lényeg, ha hajlandó vagy ésszerűen gondolkodni, ami tudom hívőként nehezen megy, meghát a vallás is tiltja. Akkor észreveheted, hogy annyira sok az ellentmondás és a megalapozatlansága Bibliában, hogy célszerű nem szóról szóra értelmezni. És a valós keretek közt értelmezni, elemezni.

    A természetfelettidről meg, miről beszélsz? Azért mert szeretnéd, h legyen ilyened (de azért beismerheted nyugodtan, h még semmi erre utalót nem tapasztaltál, mert az igazság az, hogy a normális emberek nem szoktak ilyet, csak anyagok hatása alatt), attól még nem lesz.

    Ha ennyi ellentmondásból sem tudsz semmi értelmeset leszűrni, akkor pedig ez van. Én megpróbáltam segíteni. Csak aztán kellemetlen lesz, ha az életed végén rájössz, h csak az idődet fecsérelted, mert az ilyen megszállott értelmezés nélkül is élhettél volna jó és boldog életet. Szükségtelen volt a sok herce-hurca és mennyi más érdemleges dolgot tehettél volna helyette.

    Persze, minden rosszban van vmi jó, ha a korábban említett passzív, jólelkű hívők közé tartozol, akkor legalább nem ártasz az embertársaidnak, hacsak nem azoknak, akiket eltérítesz fiatalon és befolyásolod őket kiskorukban, hogy majd mit válasszanak, amikor felnőnek. Még az is jobb, mintha korrupt tróger lennél és még több embernek ártanál.

    További "hosszú és eredményes életet".
  • polarka
    #1596
    Nagyszerű, akkor nukit is robbanthatnak Kínában és már el is tűnt több mint 80millió ember, egy szempillantás alatt.

    Akkor lehetőséget kínál Isten az elragadtatás elkerülésére: Minden zsidót elszállítunk Izraelből.

    Igen, elég pontosan leírja (emléxem is micsoda fotók és videófelvételek voltak a Bibliában), mint a vízáramlásos metaforát a Szent Lélekre. A Biblia mindigis a pontosságáról és precizitásáról volt híres. Nah, akkor lássál neki soroljad a pontos helyeket, dátumokat és neveket, kíváncsi vagyok. Még jó hogy Nostradamus is "megmondta pontosan mi fog történni" - egyesek szerint. Észrevehetnéd, hogy minden relatív, ki mit tekint minek, milyennek.

    A természetben bezzeg még nem kellett csalódni. Legfeljebb később rájöttek, hogy nem egészen úgy volt, ahogyan eredetileg elképzelték. Ezzel kapcsolatban jut eszembe: Isten megmondta, hogy víz volt a föld fölött, amikor teremtette, ez akkoriba biztos nagyon jól hangzott, ma meg már aki kicsit jártas a természettudományokban az furcsán néz, h "mivan!?". Persze gondolom, nem jó dolog a természettudományokkal ismerkedni a hívőknek, mert az nehéz dolog. És minek is, ha van egy könyv, amit igaz, h több ezer éve írtak, de megmondja a frankót. Nem kell ide ész, elég ha elolvassuk, igaz? Még a jövőn se kell gondolkodni, mert az is "pontosan le van írva".
  • polarka
    #1595
    Hú de kemény, valaki állítólag nagyon régen azt mondta, hogy legyetek átkozottak és még le is íratta. Nagyon kemény. Már majdnem meg is ijedtem.
    Felnőhetnél már, az ilyen dumák arra voltak valók, rémisztgessék a gyerekeket, hogy viselkedjenek. Mert nem értek rá, hogy foglalkozzanak velük.

    A rózsaszín párduc is csodákat tett, amiket a rózsaszín elefánt is megjósolt. Sőt volt ott a környéken két piás koldus, ők még le is írták ezt i. e. 6497-ben Unga és Bunga volt az. Akkor most szerintem ebben kéne hinni, elvégre le van írva és azt írták le, hogy a szent Bagoly Benő súgta nekik. A szent Bagoly Benő, meg nem hazudik, hiszen ő megmondá, hogy csak az igazán hívőknek folyik a testükben, mint a víz.
    Sőt, most hogy ennyit olvastalak, lehet nekem is meg fog jelenni és folytathatom a könyvet és hírdethetem az igét. Mert egyszerűen megmondja nekem már a magyarázatot a világ működéséről: "És biz' mondom néktek hát a világ az működik, mégpedig ahogy én akarom, mert hát én vagyok a mindenható. Ti meg higgyetek és éljetek tanításaim szerint, különben a pokol vár rátok, ahol a csokiból, a mennyei étekből nem részesültök."

    Nah, a fentivel szemléltettem milyen könnyen tud bárki Bibliát írni. Ahogy költeményekből van számtalan, úgy bibliai szöveget is az gyárthatott, aki csak akart. De persze ez téged úgyse fog izgatni, mert te továbbra is csak irracionálisan ragaszkodsz eme megalapozatlan állításokhoz, ahelyett, hogy a Biblia művészi értékét és lényegi tanításait igyekeznél követni. Mert mi a lényeg számodra? Hinni benne. Az, hogy fölösleges és haszontalan, mivel elég volna csak a hasznos dolgokat felfogni belőle, az úgyse zavar téged. Ennyi erővel Andersen meséiben is hihetnél. Manókban, tündékben, meg az orkokban is hiszel? Legalább annyira megalapozottak, minthogy angyalok is léteznek, meg Isten is.

    Ha egy szemernyi logika van benned, akkor beláthatod, hogy a 2 külön-külön nem megy, vagy hiszel a mondabeli és mesebeli szörnyekben és Istenben, vagy egyikben sem.
  • polarka
    #1594
    Ha Isten az egyszerű embereknek is kívánt szólni, akkor nem használna metaforákat.

    A másik, h miről beszélsz, milyen Szent Lélek folyik kiben? Hidd el, nem azért nem érzik/látják az emberek többsége amiről írsz, mert nem hisznek eléggé és látnak/éreznek ilyen dolgokat, mert ők meg hisznek és már skillesebbek. Hanem azért mert nagyon nem stimmel náluk valami, tudod ott fejük környékén.

    Eleinte még nagy sláger lehetett, h higgyél, mert akkor király dolgokat haluzol, de ma már ennyi évszázad után megszülettek a tapasztalatok és tudják, hogy hiába próbálsz hinni, akkor sem lesz semmi. Csak a gyépések rávágják, hogy Isten szerint ők nem érdemelték meg. Ilyen emberekkel nem lehet érvelni és nem azért, mert igazuk lenne. Ennyi erővel én is érvelhetnék a rózsaszín elefántos sztorival, biztos már több ezer éve kitalálták.

    Egyébként én a te tapasztalásodra voltam kíváncsi, és nem arra, hogy mit ír a Biblia.
  • polarka
    #1593
    Vagyis a történeteket - finoman fogalmazva - kölcsönvették a vándorlásaik során az érintett népektől. Elvégre "nimród biztos mondta hogy ni milyen vaskalapos az apjuk, egy láthatalan istennel erősködik, hagyjuk komám, meghibbant.." vagyis ők tutkó nem vették a zsidóktól a történeteket.
  • polarka
    #1592
    Tiszta szerepjáték: "...megkapta a nyelvekenszólást és a Szentlélek keresztséget, így a református egyháznak is van jövője"

    Egyiknek sincsen jövője, csak a birkák közt. Nem véletlen vallja magát Jézus a pásztornak és a híveit a birkanyájnak.
  • polarka
    #1591
    Tudjuk, h nagy az Isten állatkertje. Csak a kerítés is alacsony, ennyi a baj.

    A hit egyébként érdekes dolog, mert ha hiszel valakinek, akkor azzal kiszolgáltatod magad az illető állításainak. Érdekes, h sok ember nem ismeri fel ennek a veszélyeit. Csak annyit vesznek észre, h eddig nem ártott nekik az illető, akkor megnyugodnak és feltételezik, h nem is fog a későbbiekben. Tulajdonképpen az ember szociális kötődésének a képességét használják fel arra, h miután elnyerik a bizalmukat ráveszik az embereket a hit, vélemény terjesztésében. Ez hasznos dolog azoknak, akik ki tudják használni, persze azoknak is akik csak jót akarnak.

    Az egyetlen védekezési lehetőség ez ellen szerintem, az ún. civilizációs evolúció, ami oktatás révén érhető el. De hát hiába, a legjobb alomban is vannak selejtek és aki nem akar tanulni, azt tanítani se lehet.

    Újabb zseniális tanács Istentől: "Szaporodjatok és sokasodjatok!"
    Nagyon okos ötlet, tekintve hogy a Föld véges méretű, így a készletei is, tehát egy idő után még a megújuló források végére is elérhetünk. Egy bizonyos életszínvonal fenntartásához pedig állandó népességre lesz szükség, ha pedig hallgatunk az öregre, akkor ott végezzük, ahol az etiópok is. Épphogy csak a betevőért élnek.
  • tenkenorman
    #1590
    hopsz hejre... eléggé elkapott a hév és gépeltem mint a barom. pedig szúrja a szememet :D...
    írjatok le 10 ly-os és j-os "jé"-s szót, és leírom helyesen.
    erre ti: Áhh biztos kiszótárazod, googlézed...
    erre én: na ja lehet... gondolom mindenkinek az előb leírt jut legelőször eszébe... és ez a gond az emberek többségével :P.
    na ez csak így eszembe jutott...
    További jó forumozgatást.
    alszok:D
  • polarka
    #1589
    Tévedés. Ezt leírta valaki és utána mások így terjesztették tovább. Aki először leírta az is lehet, hogy csak módosította a szöveget. Jézus meg hogy mit mondott, azt max. akkor tudod meg, ha visszamehetnél a múltba és meghallgathatnád. De ami ezzel is a probléma, hogy még mindig nem fogod tudni, hogy mit gondolt igazán.
  • polarka
    #1588
    Jah és majd még én is kelljen eldöntsem, hogy melyik egyház szokásait vigyem végig. Meg kellene tanuljak héberül, hogy eredeti nyelven, félrefordítások nélkül olvashassam a Bibliát.
    Erről jut eszembe egy újabb keresztény ellentmondás, igazságtalanság: Akkor foghatom magam, leírtok mindenkit a bolygón, majd rájövök, h hú de nagyot tévedtem, megtérek és már megyek is a mennybe. Pont az ilyen felfogás miatt szenvedtek annyian. Mert ugye elég, ha hiszel benne.

    Újabb: A kiskorúak mind a pokolra jutnak? Hiszen nem is értik igazán, nem is tudnak mérlegelni, az ilyen Isten témákban. Milyen Isten az olyan, aki kisgyermekeket küld pokolra?

    "A pokolra vezető út jó szándékkal van kikövezve." Ez pont a gonosz, vakhitű, katolikus papokra utal, mivel ők is úgy tudták, hogy jót cselekednek, amikor máglyára küldtek valakit, aki a koponyalékelés után se lett normálisabb.

    A keresztények azért hirdetik a megtérés szükségességét, mert azt hiszik igazuk van. Csak van 1 probléma: és ha tévednek? - ők erre nem gondolnak. Én ha valamiről nem tudom, h igaz-e, akkor nem vállalom a felelősséget, h másokat belerángassak bármibe is.

    Tettem már próbát a Vidám Vasárnappal, de nem találtam másokat, csak akik annyira boldogtalanok hitük nélkül, h végső elkeseredésükben találtak vmit, amibe kapaszkodnak és megjátsszák magukat. Sőt, mivel képtelenek a világot önmagában látni és értelmezni még nagyszerű mesékkel és példabeszédekkel is találkozhatnak, amik egy csapásra a pofájukba nyomják az értelmezésüket és le is nyomják a torkukon. És mellette befogják a fülüket, h ne is tekintsenek félre más értelmezésekhez, mert úgymondják "ez az igazság, az Ige", nem ti vagytok túl hülyék, hanem a többiek. Kis koromban még engem is rá tudtak szedni...
  • Montanosz
    #1587
    idei film erről pont: Countdown: Jerusalem
  • Montanosz
    #1586
    nem foghatja rá senki holmi háborúra))
    1. pontosan körül írta történelmoi eseményekkel hogy mikor lesz - ha a zsidóm állaam újjászületik és visszatérnek a zsidók izraelbe - tehát a második világháború ideje ki esik)))
    és még sok más jelről tudhatjuk, a volt római birodalom területén egy eygséges állam keletkezik , Európai Unió
    tehát épp ezért tévedés kizárva, pontos sorrensdet állított öszze nehogy tévedésbe essünk.

    meg legalább 80 millió emberről beszélünk (tavalyi adat), ez csak feltünik ha egy perc alatt hopsz,nincsennek sehol)))
  • Montanosz
    #1585
    Messiás jeleket és csodákat tett amit az ószövetségben megprófétáltak.
    mivel valóra váltak,tudjuk hogy ő az - ha nem hívő szemmel nézzük,hanem cak kivüállóként -

    amúgy a katolikus egyház a reformációkor sok reformatát elmegyógyintézetbe záratot,főleg nems rangúakat, akiket nem "illet" kivégeztetni.
    Remélem tudod hogy a katolikus egyház a tridenti zsinat alkalnával a protestáns egyházakra kimondott átkokat (több mint száz) még nem vonta vissza, így ha református egyház tagjának vallod magad mégis, akkor rád is vonatkoznak.
    szóval ha imádkozol,ez ellen is imádkozz.
  • polarka
    #1584
    Csak nem abból, gondolod, h lesz elragadtatás, mert a Biblia megírta?
    Egy könyv, egy írás eléggé bizonytalan.

    Fogadjunk jónéhányan, majd amikor hamarosan (most ezt nem részletezem miért) sok emberrel kevesebben leszünk a Földön ráfogják az elragadtatásra.

    Sőt egy csomó háborúra, betegségre is a múltban ráfoghatnánk, hogy az volt az elragadtatás.

    Az ilyen jóslatokkal az a baj, h nem elég specifikusak, ilyeneket rengeteget lehet gyártani, mint ahogyan teszik is sokan.
  • Montanosz
    #1583
    kétféle megtapasztalásról van szó.
    -Az első, amikor Jézus ezt mondja az asszonynak:”hanem az a víz, a melyet én adok néki, örök életre buzgó víznek kútfeje lesz őbenne.” Jézus itt a szent szellem üdvözítő munkájáról beszél.
    -A második megtapasztalás az „élő víznek folyamai ömlenek annak belsejéből”- vagyis a Szent szellemmel betöltekezésről beszél itt Jézus.
    Az „élő víznek folyamai” jelentése a nyelveken szólás, ami világossá válik a következő igeversben:
    És megtelének mindnyájan Szent Lélekkel, és kezdének szólni más nyelveken, a mint a Lélek adta nékik szólniok.
    Apostolok cselekedetei 2:4

    Vagy mi egyezése Isten templomának bálványokkal? Mert ti az élo Istennek temploma vagytok, a mint az Isten mondotta: Lakozom bennök és közöttük járok; és leszek nékik Istenök, és ok én népem lesznek.
    II. Korinthus 6:16


  • polarka
    #1582
    Tehát akkor, a kereszténységben most az volna a lényeg, h ki jelentette ki először, h "Én vagyok a Messiás!". Ez ilyen stipi-stopi jellegű dolog. Mert ő utána is haj' de még hányan kijelentették.

    Egyébként egy másik érdekesség, h a diliházban is vannak olyanok, akiknek látomásaik vannak. Lehet törekedniük kellene a hívőtársaknak, h engedjék ki őket!?
  • Montanosz
    #1581
    természetesen szerepel az ószövetségben a messiásban való hit, róla szóló próféciák, már idéztem párat lejjebb.
    amúgy meg mindenütt megtalálható a zsidóság régészeti nyoma ahol a biblia írja őket.

    már mint mit nem cáfoltam?
    Ábrahám is onnan indult ki, ott élt noé (ábrahám még valószínűleg akkor élt) meg még egy rakat ember aki az Úr nevű Istent imádta nimród és szolgái ellenében (nimród biztos mondta hogy ni milyen vaskalapos az apjuk, egy láthatalan istennel erősködik, hagyjuk komám, meghibbant..)
    valamint a vörö-tenferen keresztül egyiptom is általuk népesedett be, így totál kasul e népség lakott, hasonló istenekkel, mondákkal és emlékekkel.
  • polarka
    #1580
    Akárcsak Mithras, talán ahhoz is vettek valahonnan ötleteket és összegyúrták. Vagy tán már meg is van a mese kitalálója.

    Egyébként érdekes, de azt ne mondja nekem valaki, hogy az ilyen dolgok kitalálásához akkora nagy képzelő erő kell. Ennél meredekebb dolgokat is elbírok képzelni nap, mint nap. Még Jézust is "láttam" életemben meg, a mennyei aranyutcákat. A különbség csak az, hogy a képzelőerőmet megtudom különböztetni a valóságtól, nem úgy, mint sokan mások.
  • polarka
    #1579
    Mesélj erről a kijelentetésről pls!

    Csak nem valami olyasmi, h "Ah! Azt hiszem megértettem valamit."?
    "Bizonyságot tesz bennem...", vagyis úgy véled, h úgy van és érted, csak más szavakba öntve.
  • polarka
    #1578
    És a messiásban való hit le is írta, h hogyan támad fel és milyen csodákat tesz, meg stb.?

    Egyébként még jó, hogy a sumeroktól az i.e. 3300-as évektől maradtak ránk iratok, az Ószövetséget, meg i. e. 12. század környékétől kezdték megírni. Tehát ezt a részét a dolgoknak még mindig nem cáfoltad.
  • Montanosz
    #1577
    igen jól látod, sok egyház megromlott az idő folyamán.
    azért indit az Úr mindig újabb és újabb ébredést, hogy friss és sármentes egyházak jöjjenek létre.
    ha azok is "behalnak" megy tovább a szentlélek))
    őskeresztényegyház->katolikus egyház->reformátusegyház->anabaptisták->baptisták->pünkösdiek->karizmatikusok->neoprotestánsok (na én itt vagyok))

    amúgy van református ismerősöm több aki megkapta a nyelvekenszólást és a Szentlélek keresztséget, így a református egyháznak is van jövője)))
  • polarka
    #1576
    Végülis az elvben Hitler csak azt fejtette ki, h mely nemzetek méltók, hogy szolgálják a németeket és melyek még arra sem.
  • Montanosz
    #1575
    nemcsak keresztény vallásra gondolj, 1500 egyház van legalább magyarhonban, és tagjai mind hisznek valamiféle természetfelettiben, muszlimok, buddhisták, krisnások,tudom én....
  • polarka
    #1574
    Igen, de ők kereszténynek vallották magukat.

    És akkor térjünk ki a többi egyházra. Ha elkezdenek nagyméretű szervezetet alakítani, pénzek folynak be stb. Az emberi gyarlóság miatt a végére ugyanoda fog jutni, mint a katolikus egyház. Hiszen az is ugyanazokból a jó alapokból indult ki, mint a többi. De közben a sokféle ember mind bekerült oda és úgy diktálták a dolgokat, ahogyan szerették. Egyik ilyen felekezet sem tudja megállítani, h haszonlesők, manipuláló emberek önös érdekeikre használják fel a hívőket.

    Ha közel akarsz állni a kereszténységhez, akkor:
    1. ne legyél egyház tag
    2. élj rendes emberként, esetleg imádkozz is, ha neked az kell
    3. olvass, elmélkedj sokat és légy mindig bizonytalan, de erkölcsi alapokban stabil

    Ilyen emberekre senki sem mondhatja, h nem jó ember szerintem. Ha pedig ezzel baja volna Istennek, amikor (szted) odakerülsz elé, akkor ő nem jó Isten. És máris elvarrtál minden szálat, ami ahhoz vezetne, hogy árthass.
  • Montanosz
    #1573
    amúgy jézus mondta hogy törekedjünk a természetfeletti megismerésére)))
  • Montanosz
    #1572
    jól látod ha nem tartod meged biblia értelem vett kereszténynek, hisz annak meg van az útja,módja.
    megtérés-vízkeresztség-Szent Szellem keresztség
    egy valamilyen egyházhoz valló tartozás nem jelenti hogy az illető keresztény is egyúttal, hisz ha nem él krisztusiként, mit jelent is,akkor nem az.
    elsődlegesen hinnie kell Krisztusban, ez az alap.
    Sajnos akkor fel kell háborodnod, az előbb említett módozatok kihagyásával senki nem kerül a mennybe. Gyermekkori vízkeresztség nem számít, hisz egy felnőtt tud dönteni sorsáról és családját befolyásoló dolofról. Az hogy nem ártasz senkinek vagy mértékletes jószándékú ember vagy, nem számít. asszem van efféle mondás is hogy jószándékkal van kikövezve a pokolba vezető út.
    írtam régebben egy példát is: telibuszon észreveszel egy terroristát, kiugrasz vele az ajtón, mindenki megmenekül te és a terroristaa nem. mennybe kerülsz? nem ha nem voltál megtérve.
    épp ezért hirdetik a keresztények, a megtérés szükségességét, mert nem akarjuk hogy bárki is seolba kerüljön.

    Jézus mondja: szívben kell döntést hozni mellette, száddal megvallanod emberek előtt Megváltódnak az Üdvösségedre. A Szent Szellem keresztség nem számít feltételnek, az már "bónusz".Természetesen ehez hinned kell benne.
    erről beszéltem különben hogy sajnos néhány egyházban nem érzik a hívek hogy megváltozott volna az életük azzal hogy oda járnak. oda kell menni ahol meg is TAPASZTALOD Jézust. mondjuk baptisták vagy pünkösdiekkel próbálkoz. vagy én mindig a vidám vasárnapot nézem, kinek mi.
    De tegyél egy próbát legalább.
  • polarka
    #1571
    Valóban.

    Viszont, az hogy verbálisan jelzed a vélt ún. felsőbbrendűségedet negatív reakciókat válthat ki belőle. Kicsit fenyegetetten érezheti magát és megnehezíted, hogy az agyának a fejlettebb (nem ösztönösen reagáló) részeit megdolgoztassa.