2210
Mire ment az egész kereszténységgel az emberiség?
  • css
    #1650
    De gyorsan eltelt ez a két hét! Szinte sitty-sutty, és elröppent! :)
  • [NST]Cifu
    #1649
    Sajnos a topic jelenleg inkább a gumiba való, mint ide, így legalábbis ideiglenesen, de bezárom.
  • macleod2005
    #1648
    A Da Vinci Kód nem az 1. számú ellenség Olvasd el az Angyalok és Démonokat. (Ugyanaz a szerő, gyakorlatilag előzménye a Da Vinci Kódnak). Nagyon jó kis könyv....találkozunk a POKOLBAN
  • Falcon87
    #1647
    alap
  • gotchaaa
    #1646
    Ha dobsz egy kis pénzt a perselybe, akkor nem.
  • FZoleee
    #1645
    Olvastam a Da Vinci Kódot, most el fogok kárhozni?
  • Myron
    #1644
    új káromkodások születtek: húzzon isten a faszára
    szopd le a tetves büdös isten faszát
    stb...
  • css
    #1643
    Vicctopik ez, nem vallási. Ezért is járok ide újabban. ;)
  • css
    #1642
    Így van. Szerintem sem.
    De az ő véleménye szerint az, hogy én mást is olvasok néha, mint a Biblia, az elegendő bűn ahhoz, hogy elkárhozzak.
    Én meg persze azért sem fogom kiábrándítani az elképzeléséből. Meghagyom neki, hadd higgye csak! ;)
  • css
    #1641
    ;DDD
    Égessük meg! :)
  • css
    #1640
    Sőt, számítógépet sem említ. Így az sincs. Vagy ha van is, az az ördög műve!
    (Csak tudnám, hogy akkor mit írogat ide annyit... :)) )
  • css
    #1639
    Mondd hát.
  • immovable
    #1638
    lol mennyit lehet itt röhögni :DDDDD
  • css
    #1637
    Te jóságos ég ... egy nőgyűlölő.
  • Falcon87
    #1636
    Mellesleg én se konkrétan... keresztyén vagyok, hanem nem is tudom. Amit értelmesnek találok, azt hiszem. Ezért nem vagyok egyik vallás irányába sem elfogult.
  • Falcon87
    #1635
    Szerintem ő nem azért játszik ilyen játékokkal, mert a szereplőit bálványként tiszteli, hanem mert hangulatos, szórakoztató, kikapcsolódik. Én se azért néztem meg "A Bukás"-t, mert Hitlert bálványozom
  • immovable
    #1634
  • polarka
    #1633
    Montanosz, legalább mi nem alapozzuk az életünket egy könyvre és állítjuk azt, h abban az egy könyvben minden igaz és a többi bármely könyv ehhez képest csak kamuzhat. Kíváncsi lennék, h ha Indiába születtél volna, akkor is rátalálsz-e a Bibliára?

    Csak a történelmi és hagyománybeli öröklődésnek köszönheted, hogy egyáltalán ragaszkodsz valamennyire a Bibliához. Na meg a katolikus és őskeresztény mészárosoknak, akik kínzással és halállal terjesztették az "igaz hitet". Ha ők nem lettek volna, akkor valszeg te soha nem hallottál volna a kereszténységről.

    De ha neked így a kényelmes, akkor nyugodtan éld az életedet, úgy hogy szószerint veszel és csodálsz egy mesekönyvet.
  • polarka
    #1632
    A TV-ben. Az ördög ügyvédjében is mutatták. Al Pacino az
  • polarka
    #1631
    A Biblia nem ír galaxisokról, más csillagokról, így azok szerinte nem is léteznek.
  • polarka
    #1630
    Gondolom ezt nem nekem írtad.
  • EnxTheOne
    #1629
    nos alapitanék egy új vallást, én lennék az isten ^^ (ebbe a valásba legyen Kánten :D) és kéne pár proféta, meg pár ember aki jártas novella irásban!
  • EnxTheOne
    #1628
    iiiiiiiiiiiiiiiiistenem :D #1627,#1624 :D:D:D
  • High end PC #1627
    " Mire ment az egész kereszténységgel az emberiség? "

    Legalább irtottuk a nőket boszorkányság vétkével! :D
    Párat most is ki kéne végezni.
  • css
    #1626
    Az biza! Csak erős idegzetűeknek! ;)
  • css
    #1625
    :DDD Ezek nagyon jók voltak. Köszi! Elmentettem. ;))
  • css
    #1624
    "Tehát varázslással, mágiával,és okkult dolgokkal teli játékokkal jázszol"
    És?

    Tehát engedetlen vagy, beszédeden is látszik. És varázslással is érint a játékok kapcsán((((
    Ellenszegülő is vagy, és a játékokban kitalált istenek és mágikus tágyak vannak..."
    És? Ezért nem kell szomorkodnod. :)))
    Én nem félek a hülye kis istenedtől. Ha idejön, majd jól pofánvágom.
    Annyi esélye sem lesz, mint hópehelynek a tábortűzben. :)

    "szóval te sem bujhatsz el"
    Nem is akarok. Mondtam már, hogy nem vagyok olyan gyáva, mint te.
    Ha Jézus idejön, hogy számonkérje rajtam, akkor majd jól tökönrugom, utána beborítom, mint Moszkvát a hó. És el van intézve. Gondolod megijedek a hülye fenyegetéseidtől? :)))

    De segítek: nemcsak hogy szerepjátékot játszom, hanem néha foglalkozom okkult dolgokkal is, ahogy időm engedi. Érdekel a mágia és a hasonló dolgok.

    (Mellesleg olvastad már a Kybaliont? Tudod, Hermész anno a legendák szerint még Ábrahámot is tanította. Lehet, nem volt hülyegyerek. Érdemes lenne egyszer az írásait átnyálaznod.)
  • css
    #1623
    Tud mókásabbat is! Érdemes olvasni a csávót, mert jópárszor van agymenése, és olyankor nagy mulatság várható. ;)
  • css
    #1622
    És még egy próbálkozás a megfélemlítésre. (Más eszközötök nincs, csak a megfélemlítés? ... Tudod, nem mindenki olyan gyáva, mint te.)
    Láthatóan egy szót sem értettél abból, amit ő írt.
    De nem vártam mást tőled, kis fanatikusom. :)))
  • Legend Killer
    #1621
    majd dután tovább olvasom :DD. most meló folyt köv.
  • Legend Killer
    #1620
    #1530dik hsznél tartok.

    kemény ez a topik :D.
  • css
    #1619
    Tényleg! Ezzel felvetettél egy érdekes kis anomáliát. A jövővel kapcsolatban:

    1. Ha meg van írva minden előre, akor mit erősködik bárki is? Hisz akkor eleve elrendeltetett, hogy ki kerül a mennybe, és ki nem. Tehát bármit csinálhatsz, úgysem leszel rá hatással. Már eldöntött tény minden.
    (Akor nem értem, hogy Montanosz mi a jóégnek hirdeti itt a sületlenségeit. Lehet, hogy ő sem kerül be a mennybe, akárhogy is toporzékol. :)) )

    2. Ha nincs megírva előre, akkor a Biblia hazugság. Hiszen (elvileg) megjósol dolgokat. De nem lehet megjósolni semmit, ha nincs már letisztázva a dolog. A jóslat (ha igaz) lényege pont az, hogy a jóslás pillanatában már meg is van, mi fog történni.

    Tehát vagy nincs a Bibliában megírva semmi előre, vagy ha van, akkor kár erőlködni bármiért is, hisz úgysem tehetsz ellene.

    (Most figyeld csak meg, hogy Montanosz milyen szépen ki fogja kerülni ezt a számára kellemetlen felvetést. ;) )
  • css
    #1618
    Így van! ;)

    "A hívő ember a saját vallása logikátlanságait, irracionalítását elfogadja, de más logikailag éppen ugyan olyan nagy hülyeségeket meg kinevet, hogy marhaság. Kineveti Zeuszt, A Nagy Manitut de hisz a bibliai Istenben. Nem hisz a szerencse patkóban, de nyakában hord egy keresztet. Sarlatánnak és hazugnak tartja Gyurcsók Józsefet, de Jézus tette biztos igaz.

    Tehát a vallásos ember roppant kritikus és szkeptikus más vallásokkal kapcsolatban, kivéve a sajátját. Ott olyan mint a vak szerelmes ember."
  • Legend Killer
    #1617
    érdekes meglátás
  • Legend Killer
    #1616
    6. Sátán valóságos személy

    hol van? :DD
  • css
    #1615
    ;))))) Ez tetszett! :DDD
    "Tiszta szerepjáték: "...megkapta a nyelvekenszólást és a Szentlélek keresztséget"
    Utána 268. szintű ősmágus-félisten lesz belőle, és szétnindzsázza a hitetlen férgeket! ;D
  • css
    #1614
    Megint egyetértek. ;)
    (Nemtán találtam végre egy embert itt a fórumon, aki nem fanatikus, és értelmes gondolatokat ír a témában...? ;)) )
  • css
    #1613
    "A kiskorúak mind a pokolra jutnak? Hiszen nem is értik igazán, nem is tudnak mérlegelni, az ilyen Isten témákban. Milyen Isten az olyan, aki kisgyermekeket küld pokolra?"
    Ő a bibliai isten. Néha Jehovának nevezik. ;)

    Amúgy tetszik a vidám vasárnapos példád.
    A legtöbb ember ostoba és fél. Nem mer szembenézni a világ kihívásaival. Ezért keres valami kapaszkodót. És szemrebbenés nélkül beeszi, amit tálalnak neki.
    Egyszerűen azért ragaszkodik onnantól a hitéhez, mert ha az megszünnne, akkor nem maradna semmi neki. Egyszerűen az alapját veszítené el - egy olyan alapot, amit önmagának képtelen volt felépíteni.
    És igazad van: ők a nyáj. A birkák. Azok, akiket a hitük, érzelmeik, indulataik, ostobaságuk miatt kiválóan vezetnek mások.

    "A vallás ugy kezdődött, hogy az első hiszékeny ember találkozott az első hazug emberrel."
  • css
    #1612
    Érdekes ez a bálványos dolog. Isten ellenzi a bálványokat. Közben meg csináltat egy frigyládát. Mindenesetre furcsa... :))
  • css
    #1611
    "a vörö-tenferen keresztül egyiptom is általuk népesedett be"
    :DDDDDDDDDDDDD MEGALOL :DDDDD
    Ezt te terjeszted is? :DDDDDDD
    Még a végén kiderül, hogy az ősi egyiptomi kultúra zsidó eredetű.
    Nem lehet, hogy az egész emberiség tőlük származik? :DDD