2210
Mire ment az egész kereszténységgel az emberiség?
  • hihy
    #2210
    "Én pl. nem szívesen tartoznék egy olyan egyházhoz, ami kárhoztatja a más vallások híveit, vagy a jó szándékú hitetleneket."
    A lényeg. Bár mondjuk lehet rossz szándékú hívő is.
  • hihy
    #2209
    Jó oldal:DD
  • ManoNegra
    #2208
    Egyházon kívül nincs üdvösség...

    Nem tudom, ismeritek-e a régi egyházi lózungot: extra ecclesiam nulla salus! Diadalmas formula, nem?! De vajon igaz? Szerencsére egyre kevesebben gondolják így – és ez így van az egyházon belül is! Tudtátok ezt, Kedves Ateisták (Agnosztikusok/ Keresők/Még-Csak-Nem-Is-Keresők stb.)? Én pl. nem szívesen tartoznék egy olyan egyházhoz, ami kárhoztatja a más vallások híveit, vagy a jó szándékú hitetleneket. Annak is örülök, hogy a protestánsokkal való vitán már rég túl vagyunk! Odaát úgyis találkozunk, nem?! Az elválasztó ideológiai stb. falak nem érnek az égig – ezt remélem!
  • ManoNegra
    #2207
    Korrigált a rendszer? Lesz bajuk még ezzel a pápával.
  • Zero 7th
    #2206
    Igazából a múlt héten mondta, és mára már helyesbítettek is. Az a szerencsés ateista, aki a héten halt meg, mert ő üdvözült, mostantól meg már megint nem lehet.

    Ez a jelek szerint ilyen katolikus weekend sale volt, mint a Steamen szokott lenni. Vagy torrentoldalas free leech, vagy valami ilyesmi.
  • hihy
    #2205
    A HIT-es Sanyi bácsi azt mondta egy interjúban, hogy ő napi kapcsolatban áll Istennel, és ő ossza ki a következő napi teendőket.
    Kár, hogy a hit komolyságát ilyen majmok teszik hiteltelenné.
  • hihy
    #2204
    Ha vannak égiek (?!), akkor majd nem holmi pitiáner földi emberkék fogják eldönteni, hogy ott fenn hogyan cselekedjenek.
    Az is lehet, hogy Ő is ateista:D
  • hihy
    #2203
  • e57
    #2202
    Jó, de ez már politikai manipuláció lenne, és az már nem túl keresztényi cselekedet.

    Én nem ismerem a pápát, de ha magában már ilyen őrlődései vannak, és hajlandó szembemenni a saját politikai érdekeivel, az már azért jó jel.
  • e57
    #2201
    Ugyan kérdezzétek már meg azt a hitoktatót, hogy ha a nem katolikus keresztények mennek a pokolba, akkor pl. a sátánisták hova kerülnek?
  • Zero 7th
    #2200
    A héten mondta a pápa, hogy még az ateisták is eljuthatnak a mennybe, szerintem az ő szava többet nyom a latba. Majdnem azt írtam, hogy az ő szava többet számít, csak az nem igaz, mert mindkét kijelentés totálisan lényegtelen.
  • salsoul
    #2199
    Nem tudom mondtam e már.
    Egyik barátomnak katolikus hitoktatáson azt tanították, hogy csak a római katolikusok menne mennyországba. Az összes többi, református, görög stb. mind a pokolba megy.
  • remark #2198
    Jó ez, hogy kihangsúlyozza, hogy "Istenhez" nem (csak) rajtuk keresztül vezet az út.
  • ManoNegra
    #2197
    Viszont ha azt mondja, hogy mindenki üdvözülhet, az ateisták is, akkor mi motiválja az embert, hogy katolikus legyen? Tehát az ő szempontjukból azt lenne a lényeges hangsúlyozni, hogy a katolikus egyházon - de legalábbis a keresztény valláson - keresztül vezet az út az üdvözüléshez. Ehhez képest ez a megnyilvánulás nekem korrektnek tűnik, és a lényeget emeli ki.
  • Pluskast
    #2196
    Mondjuk az ő szempontjukból lényeges. Hiszen ha nincsenek a katolikus egyháznak hívei akkor "kihal az egyház" :) De amúgy igazad van a lényeg valóban az, hogy mit teszel.

    Egy szerintem jó idézet álljon itt ezzel kapcsolatban:

    "Én nem tartom sokra a vallást. Túl sok vakbuzgó őrült lázálmát nevezték már a vallás nevében >Isten akaratának<. Túl sok vallást láttam már túl sok gyilkos szemében. A szentséget az igaz tettekben és a védtelenek melletti bátor kiállásban találod. S a jóság, amit Isten elvár, itt van, meg itt (a szívére és a fejére mutat). Ahogy nap mint nap cselekszel, attól leszel jó ember, vagy rossz."
  • e57
    #2195
    Ne általánosíts!

    Erdélyben az 1568-as tordai országgyűlés, a tordai katolikus templomban Európában elsőként hirdetett vallásszabadságot:

    „Minden helyökön az prédikátorok az evangéliumot prédikálják, hirdessék, ki-ki az ő értelme szerint, és az község, ha venni akarja, jó, ha nem penig senki kénszerítéssel ne kénszerítse […], de oly prédikátort tarthasson, az kinek tanítása ő nékie tetszik. Ezért penig senki az szuperintendensök közül, se egyebek az prédikátorokat meg ne bánthassa; ne szidalmaztassék senki az religióért senkitől […], mert a hit Istennek ajándéka…”
  • ManoNegra
    #2194
    Inkább meglepő egy pápa szájából (már persze ha tényleg mondott ilyet...), de úgy gondolom, ez lenne a kereszténység dolga, ezt hirdetni. Nem az a lényeg hogy milyen felekezethez tartozol, hanem hogy mit teszel, mert végül úgyis az alapján leszel megítélve.
  • Katalizátor
    #2193
    De én nem akarok, kinél lehet panaszkodni?
  • hihy
    #2192
    Nem érzed disszonánsnak??
  • hihy
    #2191
  • ManoNegra
    #2190
    Miért nevetséges? Hiszen ez a lényeg, nem?
  • ManoNegra
    #2189
    Igen, haladni kell a korral, és jól teszik, ha igyekeznek.
  • hihy
    #2188
    Ja persze nem lehet lemaradni. Haladni kell az idővel.
    Mert biza pár száz évvel ezelőtt az e határozat létrehozóit máglyán sütötték volna angolosra.
  • hihy
    #2187
    "A II. vatikáni zsinat határozata a vallásszabadságról:"

    A többi bármilyen vallás pedig hálásan köszöni a zsinatnak ezt az óriási kegyet!!!!
  • hihy
    #2186
    A cím elég hatásvadász, és nemis tükrözi az igazi tartalmat.
    A bohócot pedig azért biggyesztettem oda, hogy engedjék meg a nyavalyás ateistáknak a választást a haláluk utáni elfoglaltságukra illetően.

    "Ferenc múlt szerda reggeli szentmiséjén beszélt a jó cselekedetek fontosságáról és arról, hogy megfelelő tettek esetén még az ateisták is üdvözülhetnek."----egy kissé nevetséges
  • ManoNegra
    #2185
    A II. vatikáni zsinat határozata a vallásszabadságról:

    (A vallásszabadság tárgya és alapja)
    2. Ez a Vatikáni Zsinat kijelenti, hogy az emberi személynek joga van a vallásszabadsághoz. E szabadság abban áll, hogy minden embernek mentesnek kell lennie egyesek, társadalmi csoportok vagy bárminemű emberi hatalom kényszerítő hatásától, mégpedig úgy, hogy a vallás tekintetében senki se legyen kénytelen lelkiismerete ellen cselekedni, s ne is akadályozzák abban, hogy -- jogos határok közt -- magánéletében vagy nyilvánosan, egymagában vagy közösségben lelkiismerete szerint cselekedjék. Kijelenti továbbá, hogy a vallásszabadság valójában az emberi személy méltóságán alapszik, amint ez a méltóság mind az Isten kinyilatkoztatott szavából, mind magából az emberi értelemből megismerhető.[2] Az emberi személy e jogát a vallásszabadsághoz a társadalom jogrendjében úgy kell elismerni, hogy polgári joggá váljon. ...


    forrás

    Ez alapján elég megértőnek tűnnek. Egyébként a zindex cikkben is csak az van, hogy a pápa nem akart belebonyolódni a kérdésbe, a cím a szokásos kattintásvadász, ami hihyt is beugratta...
  • Pluskast
    #2184
    Na és mi van azzal az, hogy egyetemes egyház? Emlékeim szerint kiegyeztek a református és evangélikus egyházzal, szóval elvileg az is üdvözülhet aki keresztény de nem katolikus. Jézus soha nem mondta, hogy lépj be a katolikus egyházba és akkor bejuthatsz a mennybe. Szóval itt most vagy az index írt baromságokat vagy az egyház szóvivője kevert valamit.
  • hihy
    #2183
    Intézkedett Ferenc pápa=

    Az ateisták mégis mennek a pokolba
  • ManoNegra
    #2182
    Nem hiszem, hogy abból a bevágásból messzemenő konzekvenciákat vontak le. Ha nem hívod fel rá a figyelmem, nekem sem tűnik fel. :-)
  • e57
    #2181
    1:40-nél... Mi lesz majd ő? És akkor bevágják alá a Pinokkiót. És ezt a videót kiteszik a jezsuita oldalra? Hááát... Most akkor vele vannak, vagy ellene? :)
  • ManoNegra
    #2180
    Szent Ignác-os diákok Ferenc pápáról

    Fiatalok, intelligensek, jó volt hallgatni őket! A pápa nekem is szimpatikus! :-)
  • hihy
    #2179
    Rendben, elvtárs!

  • ManoNegra
    #2178
    Inkább linkelj a kedvenc hírforrásodból elvtárs!
  • hihy
    #2177
    Bár igaz, hogy mégis fűztem.
  • hihy
    #2176
    Ehhez a hozzászólásodhoz nincs mit fűznöm.

    Sajnálatos, hogy te még akkor a magad "igazára" törekedsz, amikor már süppedsz a mocsárba.
    De te tudod. A te értékrended. Önmagad értékelted.

    Lankadatlan kíváncsiságod, hogy engem ért-e inzultus, pedig kissé fura.

    Amúgy pedig, ha "csak" engem ért volna, te nem is harcolnál miattam??
  • ManoNegra
    #2175
    A topik címe: "Mire ment az egész kereszténységgel az emberiség?" Tehát nem az egyház bűnei. A kereszténység nem egyenlő az egyházzal. Egyébként igen, én csak akkor küzdenék, ha engem, vagy szerettemet érte volna ilyen inzultus. Egyébként a gyerek is tud beszélni, elmondhatja a szüleinek, és akkor ki tudják menteni. Amúgy ahogy tudom a homoszexuális "maffia" erős az ilyen berkekben, nem a pedofil.

    Az más tészta, hogy magam is elítélem a pedofilokat, de inkább azokat, akik hagyják "működni" őket. Harcolni ez ellen, viszont kizárólag személyes érintettség esetén harcolnék. Akkor viszont megalkuvást nem tűrően!

    Ezért kérdeztem, hogy érintett vagy e.
  • hihy
    #2174
    Azonkívül te csak akkor küzdenél, ha csak téged molesztáltak volna??
  • hihy
    #2173
    Mert te nem találod méltónak arra, hogy harcolj a gyalázat ellen?
    Nekem pedig az fura, hogy menekülő utat kreálsz nekik.
    Lehet, hogy nem akarattal, de nagyon hasonlatos.
  • ManoNegra
    #2172
    Csak kérdeztem, hogy van-e valami effajta indíttatás a nagy harcod magyarázatára.
  • hihy
    #2171
    ManoNegra:

    Ezt már NEEEEEEEEE!