2210
Mire ment az egész kereszténységgel az emberiség?
  • ManoNegra
    Téged molesztáltak amúgy?
  • hihy
    És milyen jogon hirdetik az Igét???

Meggyónták? Ennyi lenne az egész?
  • hihy
    Persze egyéni felelősségek.
    De az egyház egyénekből áll, és amilyenek az összetevők, olyan a végeredmény.
    Az egyszerű ember az egyházat, mint homogén valaminek látja.
    Ezért lett volna szükséges a kiközösítés az egyházból. Mert amit megtettek az átkozottak, azt meg fogják kísérelni máskor is. Természetesen nagyobb ovatossággal.
  • ManoNegra
    Igen, nagyobb a felelősség, ha innen nézzük, de akkor is csak egyéni felelősség. Esetleg még azt terheli ezen felül, aki fenntartja a helyzetet, vagy nem tesz semmit, mikor tehetne. De ezek akkor is mind-mind egyéni felelősségek.
  • hihy
    Igen, igen, igen.
    De mégegyszer hansúlyozom, hogy egyeseknek nagyobb a felelősségük bizonyos irányokban, mint másoknak.
    Ha egy magyar lop külhonban: bezzeg a magyarok.

Ezért kellett volna a sátán papjaival példát statuálni.
    Mert ők nem az Isten szolgái, és még most is "átkozzák" az Urat.
  • ManoNegra
    Nem persze, de ahogy máshol, itt sem lehet általánosítani. Mert azért vannak ám olyanok is, mint Böjte Csaba, nem is kevesen...
  • hihy
    És azok a bűnök, melyeket mások követnek el ártatlan gyermekekkel, még nem menti fel a papi bűnösöket.
    Majdnem olyan, mintha Jézus mások megalázására buzdított volna.
    Én azonnal sóbányába küldtem volna őket.
    Mit tett erre a pápa? Magábafordulás volt az összes kívánsága.

De látod hova jutottunk megint mi ketten.
    Kard ki kard:(((
  • hihy
    Már megint igazad van!!!

De az a "humor" kihegyezett volt.
  • ManoNegra
    Persze. Meg a szegény éhező gyerekek Afrikában, és a gyerekszolgák Ázsiában, aztán a szegény tolvajgyereknek levágják a kezét az araboknál, és az szk pedofil műhelyekről még nem is beszéltünk. :-(
  • hihy
    Akire
  • hihy
    Igazad van.
    De az a több ezer "megnyomorított" gyerek nem gyalázkodás.
    Akinek pedig nem passzol a cucc, ne akarja magára erőltetni. Szabadon.
  • ManoNegra
    Ez van akinek humor, van akinek gyalázkodás. Forrást meg nem azért illik kitenni mert én kérem, hanem mert ez a szokás. A netikett ha úgy tetszik.
  • hihy
    Bár minden humor mögött van némi igazságtartalom.
  • hihy
    Légyszi ne kérj már tőlem mindig bizonyosságot.
    A humor magától humor, és nem attól, hogy megmagyarázzuk.

Aki pedig tutira veszi, hááát az meg is érdemli.
  • ManoNegra
    Azért a forrást illene feltüntetni: Hírcsárda...
  • hihy
    Kicsit off, de találó (?!):

A Vatikán igyekszik lépest tartani korral, ezért a webportál, XVI. Benedek twitter profilja, és a szexbotrányok után újabb innovatív lépésre szánta el magát a szentszék: saját appot adott ki okostelefonokra és táblagépekre. Az iSten névre hallgató 99 centért megvásárolható applikáció a katolikus papság mindennapjait hivatott segíteni. Így van benne keresztvetés gyakorló modul, a "Hiszek egy" 27 nyelven, a "Merre található a legközelebbi fiúiskola?" 68 nyelven (köztük holt nyelveken és klingonul is), sőt a telefont láncra kötve és lengetve elindítható a tömjénező program is.

A papok szórakoztatásáról a "Szentelt Kvíz" című first person shooter játék fog gondoskodni, de úgy tudjuk, hogy applikáción belüli fizetéssel megvásárolható lesz hozzá a ministráns simogató modul is, amitől azt várja az egyház, hogy ha a virtualizált környezetben élik ki hajlamaikat a papok, akkor csökken a felderített gyerekmolesztások száma, de legalábbis a Game Centerben ez nyomonkövethető lesz.

Arról, hogy Magyarországon is kapható lesz-e az applikáció egyelőre semjén hír nem szivárgott ki.
  • hihy
    Ma Nigériában a feldühödött keresztények elégettek egy muszlim férfit.

Előzmény: egy keresztény tisztázatlan körülmények között életét vesztette
  • ManoNegra
    Williamson püspök Fellay püspöknek írt nyílt levele

[i]Az 1789-es francia forradalom óta sok, egykor keresztény államban egy új világrend kezdett kialakulni, egy olyan világrend, melyet az Egyház ellenségei terveztek meg, hogy Istent kiűzzék a saját teremtéséből. Azzal kezdték, hogy a régi rendszert, melyben az oltár támogatta a trónt, az Egyház és az állam szétválásával [egy újjal] helyettesítsék. Az eredmény egy olyan társadalmi struktúra lett, mely radikálisan új, és az Egyház számára nehéz, mert az állam, mely ettől kezdve implicite ateista, végül minden lehetséges erejével ellenszegül Isten vallásának. Valóban, a szabadkőművesek Isten igazi imádatát a szabadság imádatával akarják helyettesíteni, hiszen a neutrális államban a vallás csak eszköz. Így kezdődik a modern időkben a könyörtelen háború az Egyház által védelmezett Isten vallása és az ember új vallása között, mely megszabadít Istentől és liberális. Ez a két vallás annyira kibékíthetetlen egymással, mint Isten és a Sátán. Mindenkinek választania kell a katolicizmus és a liberalizmus között.
  • ManoNegra
    Ha a judeo-keresztény egyházat értjük kereszténység alatt, akkor sajnos valami ilyesmi.
  • Krigare90
    Inkvizíció, keresztes háborúk, boszorkányüldözések, "Sötét középkor" meg néhány szép épület. Erre ment az emberiség a kereszténységgel szerintem.
  • ManoNegra
    Valóban elég hosszú, de érdekes, érdemes megnézni!
  • forrai
    Ez a válaszod arra, amit a témakörben irtam?
    Néha idejövök, és nagyon élvezem! Hihetetlen önbizalmat kapok tőled, meg a hasonlóktól. Pedig amúgy nagyon szerény lennék. Nem lenne szabad táplálnotok ezt az önbizalmamat, mert arra a mélységre süllyedhetek amiatt, mint ahol pl. te is vagy.

• patiang
    Huhh! Ez egy egész napos program.
  • ManoNegra
  • ManoNegra
    Nem dehogy. Csak a lelkiismeret - a lélek - is része az Isteni csodának.

Jóéjt!
  • patiang
    Ps: azért remélem nem érzed magad sértve.
    Tőled: "Engem a saját lelkiismeretem vezet. Neked van olyanod?"
    Érted??
  • patiang
    Szia
  • ManoNegra
    Én most kiszálok ebből a "beszélgetésből".
  • patiang
    Basszus Te MIRE gondolsz????
  • ManoNegra
    Ezt hogy érted? Nős vagyok köszi...
  • patiang
    Ha nem hinnél Istenben, akkor már nem is fájna, ha vétkeznél??
    Meg hát ugye ki mit ért vétek alatt.
  • patiang
    "Engem a saját lelkiismeretem vezet. Neked van olyanod?"
    Mondd Te engem kerülgetsz????
  • ManoNegra
    Igen rendelkeznek érzelemmel, és azt nem Te döntöd el hogy mit eszek!
  • ManoNegra
    Mikor nem voltál hívő, csak gonosz dolgokra tudtál gondolni?

Dehogy! :-)

Nem dehogy. Nem akarok tetszelegni az Atyának (!) mert nem is lenne értelme. Mindenki magáért felel!
    Engem a saját lelkiismeretem vezet. Neked van olyanod? Nekem van, és van benne bizony jócskán teher. De az nem azért fáj mert hiszek Istenben, hanem mert tudom hogy vétkeztem... És bánom...
  • patiang
    Akkor holnaptól, mivel ez csak a Te akaratodon lóg, csak arcnélküli ételt vegyél magadhoz.
    Amúgy a kutatások szerint a növények is rendelkeznek némi érzelemmel.

• patiang
    Mikor nem voltál hívő, csak gonosz dolgokra tudtál gondolni?

Te nem azért vagy jó, mert úgy érzed helyesnek, hanem mert tetszelegni akarsz az Úrnak??
    Az Isten maga is tömegmészáros volt, s lesz az is. Jelenések Könyve.
  • ManoNegra
    Azt nem mondtam hogy én betartom. Nem tartom be, de igyekszem betartani. Eszek húst.
  • patiang
    Eszel husit?
  • ManoNegra
    Szerintem az a célja, hogy békében éljünk.
  • ManoNegra
    Mert? Azt írja a biblia hogy ne ölj embert, vagy hogy semmit se ölj??