160
adjatok valami támpontot
  • TheZsenyka
    #69
    WOW, már úgyis voltam börtönben. Csak nem Te voltál? :) Egyébként az is csak rontott a helyzetemen. Megszoktam hogy ne mozduljak ki otthonról (persze dolgozni eljárok) csak ha nagyon muszály.
  • The Garrett
    #67
    Tolsztojtól Ivan Iljics halálát. -épp azt olvasom :/

    Jah eszembe jutott valami a boldogságról,reggel a buszon. A gyűrűk urában például szerintem nagyon jól megmutatkozik mi, milyen a boldogság: A gyürü szövetségében, mikor a tündéknél vendégeskednek az erdőben.
    Az erdőből kiérve samu meglepődve tapasztalja, hogy több mint egy hónapot ott voltak, pedig ailg tűnt pár napnak.

    Amit ezzel mondani akarok: A boldogság szép és jó,
    de közben az ember megfeledkezhet arról, ami addig vezérelte, és a nagy boldogság tévútra is terelheti, megtévesztheti az embert.
  • Coine, The A&O
    #66
    A bizonytalanság és a kétely a legveszélyesebb dolgok, de ha le tudod őket győzni, de mégsem leszel fanatikus, na az már eredmény.
  • Coine, The A&O
    #65
    Továbbá a legfontosabb, hogy én nem Istenről, hanem egy útról beszéltem, amit mindenki maga talál meg és érezni fogja. És én itt a tartós dologra gondolok.
  • Coine, The A&O
    #64
    Szóval x évre szólnak a célok, amíg meg nem halsz ? Ez a materialista felfogás, tehát élj biológialiag és kész is.
  • Coine, The A&O
    #63
    Akkor lesz nagy pofáraesés, amikor rájössz, hogy semmit nem ért az egész, se a család, a munka, az életed sem.
    Olvasd el Tolsztojtól Ivan Iljics halálát.
  • TheZsenyka
    #62
    Nem vagyok biztos abban, hogy mire gondolsz.
  • TheZsenyka
    #61
    Nem hiszek Istenben és semmiféle vallásban.
  • Dzsini
    #60
    Randal: pont te írtad le... 'S a végén már miért dolgozol?' - de ha már az elején rá lehet jönni, akkor már az elején minek? pontosan ez az, hogy már az elején lehet találni valamit, ami nem csak rövidtávú cél... lehet ilyeneket is találni, de minek? ... (innentől nem folytatom, mert kemény társadalomkritika lenne belőle)
    mindenesetre nem mindenkinek felel meg a kipipálós életmód... (kipipáljuk a sulit, a munkát, a családot, az autót, a lakást, a házat, a gyerekeket.... aztán a végén temetéskor a sírásó listáján kapunk 1 pipát...) - és mi vagyunk azok, akik megpróbálnak valami mást keresni...
  • K.András
    #59
    Én le fogom élni, ti azt csináltok amit akartok :DDD
  • Randal
    #58
    Látod ez a te véleményed.
    Mindenki keresi a maga Istenét.
    Hmm, inkább a maga célját.
    tudod, vannak célok amiket kitűzöl magad elé és ha elérted őket, újakat tűzöl ki magad elé.
    Mint pl:
    Gimnáziumba vagy, célod-->főiskola,egyetem--->diploma megszerzése-->megfelelő munka--->jó kereset stb.
    persze ezek mellett párhuzamosan fut egy másik is--->barátnő akit elveszel, majd gyereked lesz-->családot eltartani-->gyereket nevelni.
    S a végén már miért dolgozol?
    Hogy a családodnak jó legyen, s végül a gyerek tovább jusson mint te.
    Ez az élet, sajnálom.
    Az örömök pedig múlandóak. örülsz ha ehetsz mondjuk egy pizzát, de ha folyton pizzát ehetnél akkor nem ennél vagy ha mindig azt ennél akkor már nem lenne olyan jó mint mikor kívántad.

    Mikor meghalsz nem tudod mi történik utánna.
    Valószínüleg semmi, de talán más. Majd megtudod vagy nem.
    Hogy mit kívánnék? azt hogy nőjjön már be a fejem lágya és fogjam fel, hogy miért kell tanulni...
  • mikike
    #57
    volt valami nálad okosabb pasi (igaz sokan vannak)valami madách vagy mi a neve aki szerint az emberek célja, hogy legyen céljuk
    talán jobban igaza volt mint neked

    én személy szerint ha kívánhatnék egyet nem ilyen baromságokat kívánnék, hogy boldogság, örök fiatalság meg gazdagság, hanem azt, hogy mindig tudjam mit kell tennem
    és legyen erőm megtenni
  • K.András
    #56
    Igen, álltalában mindenki akit nem ugy hivnak isten(felvenni sem elég ezt a nevet sajna :D)...
  • Pheel
    #54
    Én igyexek túlélni :))))
  • Dzsini
    #52
    máris sokkal jobban hangzik :)
    egyébként szerintem boldogság az tud lenni, amikor mindenki körülöttünk boldog - vagyis segítünk akinek tudunk...
    ahoz hogy megtisztulj be kell járnod mennyet és poklot.
    "Szerintem, ne életcélt keressünk, hanem mások életének próbáljunk értelmet adni." - mi ez, ha nem életcél? és ha tudod, hogy így lenne jó szerinted is akkor mi tart vissza hogy cselekedj is?
  • Efreet
    #50
    semmit. csak benthagytam a hozzászólást.
  • Dzsini
    #47
    Garrett: válassz magadnak valamit ami neked való...
    "Ez az irányvonal mindenkinél más, még ha ugyanazt a vonalat követik is," - legyen ez egy filozófiai irány, egy vallás, egy hit... akár egy egyház, ha úgy érzed... bármi, amit amikor megismersz, akkor úgy érzed, hogy: "IGEN, ez az, amit nekem találtak ki... " - meglátod benne az igazságot, azt, hogy átjár és kitölti a gondolataid... amíg bele nem szaladsz egy ilyenbe nem lehet leírni... én nagyon hosszan keresgéltem (elég buta módon így visszatekintve) mire most úgy érzem, hogy valami nekem valót találtam. 10 év depi és szinte állandó rosszkedv után egy boldog ember vagyok.
  • Xboxman
    #46
    Sztem a legjobb ilyen rövídtávú cél pl:jk2-ben a lejobb player akarok lenni vagy az swg-ben a legűberebb kari az enyém legyen!
    Ezek elég hülye életcélok,de nekem bejön
  • The Garrett
    #45
    vagy lehet csak reggel van és nem fogtam fel :/
  • The Garrett
    #44
    hmm és ezalatt az irányvonal alatt pontosan mit értessz?
  • Coine, The A&O
    #43
    Álljon itt az én véleményem a témával kapcs.-ban.

    Alapvetően az emberek célja a boldogság, valószínűleg neked is, hogy boldog légy. Ez sokféleképpen lehet értelmezni. Én itt a tartós boldogságra gondolok és azt is teszem. Mert vannak a pillanatnyi örömök, amikben az emberek (köztük én is) élnek. Tehát történik vmi, legyen az buli, sex, jó érdemjegy, dícséret vkitől stb. az örömöt vált ki, de ezek mind elmúlnak, marad az üresség és a boldogtalanság, jönnek a rossz dolgok. Ha üres az ember akkor azt is szokták rá mondani, h. nincs ami motíválja az életben. Véleményem szerint, ami múlandó az minek motiváljon ? Lesz családod ? Ők is meghalnak vmikor, hisz ők is halandók. Sok pénzed lesz, anyagilag biztonságban leszel, na és ? Jöhet egy gazdasági defláció v. devalváció, leértékelés és oda minden, arról nem is beszélve, h. ha föld alatt leszel (jobbik esetben ugye...) akkor mit kezdesz a millióiddal ? Semmit. Ezért az, ilyen materiális és múlandó dolgokra támaszkodni szerintem balgaság, mert elmúlnak. Sokan teszik viszont ezt, mert azt hiszik jó lesz. A példa rá a befásult apám, aki először csak a családnak örült, semmi más az életben nem nagyon érdekelte hosszú távon, de most már ez is elmúlt és csak egy dolgozó kép, aki szemlélve nézi, h. mi történik körülötte (ezeket persze nem neg. értelemben mondtam, mert szeretem az apám.). Munka...nem megoldás, belefárad az ember, ki akar itt csinovnyikká válni ? Remélem senki...
    Mi lehetne a megoldás ? Hit, vallás, gondolkodás, elmékedés ? Igen
    De itt bejön az, h. mindenki különbözik, mindenki máshogy fogja fel az elhangzott v. leírt dolgokat. A dalai lámának van egy nagyon jó mondása : "Ahány ember, annyi vallás."
    Vallásokkal kapcs.-ban, pár hónapja még én is nagyon rosszban voltam Istennel és az egyházzal, el is hidegültem tőlük, de azóta megnyugodtam, de a véleményem az egyházról (kat.) nem változott.
    Jézus evangéliuma is erről szól, hogy nincs szükség egyházra és külsőségekre, mert anélkül is szeretheted az Istent és követheted Jézus tanításait, hogy templomba járnál v. napi 5x elmondanád vmelyik zsoltárt.
    Amit én csinálok, és mondhatni értelmet ad az életemnek már lassan 3 hónapja, az az irányvonal. Tehát ha kijelölsz magadnak egy irányvonalat és azt követed nyitott szívvel és aggyal akkor abból nem lehet probléma. Ezt az irányvonalat kell mindenkinek megtalálnia, de ehhez szükségeltetik az előző mondatban leírt két fontos tényező.
    Ez az irányvonal mindenkinél más, még ha ugyanazt a vonalat követik is, ugyanis egy történést stb. mindenki máshogy értelmez. Persze most félre tesszük a platóni filozófiát, ahol a mondanivaló állandó :P

    Röviden ennyi az ÉN véleményem, ez nem általános igazság, csak egy vélemény, de én amióta vallom,gondolom és követem azóta boldog vagyok a szó szoros értelmében. Szomorúság, depresszió ? Nem környékeznek és szvsz amíg így csinálom az életem nem is fognak.
    Persze az itt leírtak mind akkor érvényesek ha a boldogságot keressük ? Bár ez is egy nagy gyűjtőnév, sokminden belefér, de hát kinek nem szükséges a boldogság ?
  • mikike
    #42
    én jobbára semmit

    így nem ér csalódás
  • Coine, The A&O
    #41
    előbb reggelizek ;))
  • Dzsini
    #40
    huhuuu mi lesz itt reggel ha Coine-al megszálljuk a topicot :o) majd, mert most épp kezdek lenyugodni a koncertből...
  • Sir Quno Jedi
    #39
    Később, kíváncsi padawan ! :-)))
  • TheZsenyka
    #38
    Vettem.
  • Sir Quno Jedi
    #37
    Nos remélem senki sem lesz közületek öngyilkos míg távol vagyok, de sajna elszólít a kötelesség !!!

    Isten áldjon benneteket tékozló gyermekeim !
  • TheZsenyka
    #36
    Legfeljebb idegen lények létezését tudom elképzelni.

    Mit értesz Isten alatt?
  • Sir Quno Jedi
    #35
    Mert ugyebár, ha Isten gyermekei vagyunk, nem tagadhatjuk meg őt ! Ez olyan, mintha tudnád, hogy van egy szerető szülőanyád, de sosem akarnál vele találkozni és tudomást sem véve róla, hátat fordítanál neki ! EZ a legszörnyűbb bűnök egyike és az Ő szíve vért könnyezik mindenik elveszett gyermekéért !
  • Sir Quno Jedi
    #34
    Aztán vannak akik tovább cifrázzák, mert azt állítják nem elég Istenben hinni és ebben a tudatban békésen leélni az életünket, hanem keresnünk kell őt, utat kell hozzá találnunk, hogy kapcsolatba kerülhessünk vele, megismerhessük és szolgálhassuk teljes valónkkal őt ! Ez persze ránk vár, sem vallások, sem mesterek, sem hírhozók, sem földi helytartók nem segíthetnek ebben...

    Na ez az ami nekem már kissé túl macerás.
  • Sir Quno Jedi
    #32
    Az a 42 !
  • Sir Quno Jedi
    #31
    Anyagi világban felsőbb célokat keresni pedig dőreség ! Vagy felülemelkedsz a valóságon, vagy add fel és légy engedelmes porszem !
  • TheZsenyka
    #30
    Végül is már az is egy érdekes dolog, ha az ember egy Terminator-al és egy Télapó-val beszélget az élet értelméről.
  • Sir Quno Jedi
    #29
    A vallás és a hit ugye két különböző dolog ! ÉN is hiszek Istenben, de vallásban egyben sem és nem is fogok már, úgy tűnik...
  • Sir Quno Jedi
    #28
    Mostanság azt teszem, amihez "éppen" kedvem van. Persze csakis ha más embereknek nem ártok vele. Nem kutatok, nem keresek, csak létezem, figyelek, tanulok és lassan alakul a kép a homályban. DE ha nem érem meg, hogy egész legyen, hát istenuccse, legyen úgy !
  • mateos
    #27
    nekem nagyon nincs...
  • TheZsenyka
    #26
    Nem sikerült épkézláb elképzeléseket találnom a filozófiában vagy a vallásban. Az egyik az idődet lopja, a másik meg mese, szerintem.

    Arghhhh... :)
  • Sir Quno Jedi
    #25
    NAGYON nem szeretem, ha megmondják nekem mi a helyes és mi nem, ill. ha a szemembe mondják az igazságot, amit sajnos én is tudok (és azzal basztatnak, mondván majd ez felnyitaj a szemem). Ez a gagyi módszer nálam (ellentétben az emberek többségével) nem jön be, mert elsétálok ! Sokkterápia ide, vagy oda !
  • Sir Quno Jedi
    #24
    Neeeem. A helyzet az, hogy én nagyon nehéz eset vagyok, megrögzött nihilista (szerintük) így inkább megszakítottam velük a kapcsolatot egy időre, minthogy hagyjam, hogy megváltsanak ! Sokan mesternek tartják a vezetőjüket, pedig ő számtalanszor megmondta, hogy nincs szüksége tanítványokra ! :-)))

    De ha te a filozófiában, vagy hitben/vallásban keresed a kiutat (másmerre úgy sincs), abban tudnak segíteni.
  • TheZsenyka
    #23
    Úgy tűnik valami nem kalppolhat, mert Te nem vetted igénybe az általuk biztosított lehetséges célokat :) Volt célod ami nagyon fontos lett volna hogy teljesüljön de feladtad?