160
adjatok valami támpontot
  • Pheel
    #118
    És a turbulencia :)
  • Cat #117
    csöpp csöpp...
    3 rongy tele lett a monitorról áradó nyállal ;>
  • Jano
    #116
    Mindennek az alapja a megértés, az önkontroll, a szeretet, a gondviselés egymás iránt, a tolerancia, és az impedancia.
  • Sir Quno Jedi
    #115
    Ide gyertek, ha nem vagytok biztosak benne: Tanácstalankodó...
  • The Garrett
    #114
    amugy meg IIIIMádom a Jawa kat :)
  • The Garrett
    #113
    Nemtudom... az egész klánunk akar SWGzni gondoltam akkor ez a divat és akkor meg már divatos leszek :D
  • Xboxman
    #112
    LOL mi ez az SWG-s logo?:)
  • The Garrett
    #111
    "vágyaid vannak, addig szenvedni fogsz ezen a világon, mert nem tudod megvalósítani őket"
    Ez igaz de valahol a vágyakból lesznek a célok, amelyek előrevisznek.
  • Sir Quno Jedi
    #110
    Óvatosan, mert még félreértelmezik és tolongani fognak a kötélverő üzemek előtt ! :-)))
  • Sir Quno Jedi
    #109
    pedigmár...
  • Dzsini
    #108
    "Az embernek kellenek a vágyak, célok hogy hajtsák előre, és legyen értelme küzdeni az életben.
    Vélemények?"

    vágyak? nem. a vágyak egy hiányérzetből származnak.. egy rossz érzés. cél? természetesen igen. önmagad megismerése, és az arra rádöbbenés, hogy nincs semmi rajtad kívül... és te sem. hogy ne kössön semmi az élethez, és minden cselekedeted már csak mások megtisztulását segítse.
    amíg vágyaid vannak, addig szenvedni fogsz ezen a világon, mert nem tudod megvalósítani őket.

    (ez most így egy kicsit túl kemény lett reggelre, de tegnap este ezen aludtam el...)
  • The Garrett
    #107
    Kicsikkel kell kezdeni mármint nem kiskorúakkal :) csak kisebb célokkal:) még mielőtt valami jóképességű félreérti.
  • The Garrett
    #106
    nekem is ez a bajom, de azt hiszem most találtam egy-kettőt. Nekikezdek szépen megvalósítani őket. Kedden pl megtanultam korizni. (három gyönyörű csaj kiséretében )
    Kicsikkel kell kezdeni. Énszerintem.
  • TheZsenyka
    #105
    Éppen az a gond, hogy nem találok életcélokat magamnak (ez olyan, mintha lemondanék az álmaimról?) mégsem érzékelek rejtett összefüggéseket, ez persze nem jelenti azt, hogy azok nincsenek jelen.
  • The Garrett
    #104
    Tanultunk ma suliban egy érdekes életfelfogásról, ami egy bizonys: Arthur Schopenhower nevéhez kötődik.
    Szerinte a földi élet erőszakos emberi akaratok kusza összevisszasága, és az egyszerű ember elvész vágyai, és álmai bonyolult ösvényein. Ha elér valamit akkor a helyébe jön más amire vágya támad és így nem tud menekülni vágyaitól, nem tudja megismerni a világot. Auon kevesek akik pedig el tudják felejteni a vágyaikat, lemondanak mindenről, megláthatják a világ rejtett összefüggéseit.

    Nos szerintem ez hülyeség. Az embernek kellenek a vágyak, célok hogy hajtsák előre, és legyen értelme küzdeni az életben.
    Vélemények?
  • Sir Quno Jedi
    #103
    Ha gond szóljál, pocskodiázásból is doktoráltam ! :-)))
  • Dzsini
    #102
    olvasd el, gondolkodj el rajta, és amit igaznak érzel belőle tedd részévé az életednek.
  • TheZsenyka
    #101
    Próbálom befogadni az infókat.
  • Dzsini
    #100
    uh-oh... én itten reklámozva vagyok :o)
  • Sir Quno Jedi
    #99
    Bocs Zsenyka, de úgy látom az ifiemberek már szépen szétcincáltak, most emészgesd egyelőre ezt a sok maszlagot ! :-)))

    Bár Dzsini-vel érdemes elbeszélgetni !
  • Dzsini
    #97
    kérdések mindig is lesznek és maradnak... de napi gyakorlással, folyamatos tanulással egyre kevesebb...
    amúgy jó források a CS, itt, meg... volt még pár hely ahol dumcsiztunk...
  • Frank99
    #96
    születni, játszani, tanulni, dolgozni, nevelni, meghalni

    ennyi
  • Coine, The A&O
    #95
    itt a fórumon is rengeteg anyag van, meg itt 1 link.
    http://gondolkodom.hu/acview.php?ArtID=326
    tudd, hogy ezek csak az alapok nagyon felületesen.
    én azóta már voltam egy előadáson, olvastam egy könyvet, a köv. itt vár rám, de még mindig vannak és valószínűleg lesznek is kérdéseim :)
  • The Garrett
    #94
    A buddhizmusról nincs még Topic? vagy a CS ben keressem vissza? mert szivesen megnézném miről is szól. Vagy van valami irodalom hozzá?
  • magus
    #93
    persze lehet általánositok, sőt biztos
  • Coine, The A&O
    #92
    A buddhizmus szerint a szenvedés maga az élet. És ezt azt hiszem te is tapasztalod, különben nem nyitottad volna ezt a témát.
  • Coine, The A&O
    #91
    Próbálkozok. Nehezebb, mint gondolnád.
  • TheZsenyka
    #89
    Csitt, mortal!
  • TheZsenyka
    #87
    Utánafigyeltem:

    A nirvána az anyagi lét megszűnését jelenti, miután az ember eléri a Legfelsőbb Úr vágyai szerint való élet tökéletes szintjét. Bár a buddhista értelmezésben ez a lét és az egyéniség teljes megsemmisülését jelenti, valójában csupán a lelki szintre való emelkedésre utal, ahol az élőlény immáron szabad, tiszta lélekként függetlenné válik az anyagi kötőerőktől. Ebben az állapotban a lélek nem semmisül meg, és nem is válik eggyé Istennel, hanem az Ő szolgálatát végzi. A lélek egy személy, s ez elidegeníthetetlen tulajdonsága, akár az anyagi létben, akár eredeti, transzcendentális helyzetében van.

    A tököm se akar megszűnni... :)
  • The Garrett
    #86
    Buddhista vagy?
  • The Garrett
    #85
    Ha nagyon életcél kell:
    "A cél a halál az élet küzdelem,
    S az ember célja e küzdés maga."
  • TheZsenyka
    #84
    Vazzz... most Kurt Cobain-re gondolsz?
  • Coine, The A&O
    #83
    A nirvána :)
  • TheZsenyka
    #82
    De mi az életcélotok?
  • Coine, The A&O
    #81
    mosolygok én eleget, csak az emberek általánosítanak.
    tehát ha nem járok kaján vigyorral mindenhol akkor szomorú ember vagyok ? ó igen...
    olvass vissza CS fórumot, egész nyáron értelmetlenül állatkodtunk, csak te sokmindenről nem értesülsz és az csinálod, mint amit leírtam az első mondatban :)
  • magus
    #79
    engem nem zavar, jó hogy van ilyen téma, csak ugy megjegyeztem hogy még nem láttalak ugy hogy mosolyogtál volna. e ényleg semmi baj nem azért mondtam örülök hogy van ilyen téma
  • Coine, The A&O
    #77
    mágusnak mondtam, nem neked.
    lehet poénkodni, engem nem zavar, csak azt nem értem miért zavarja az embereket egy tartalmasabb hozzászólás ? jah, hogy a világ is, ilyen lesz, ahaa....
  • Coine, The A&O
    #75
    jaj, bocsánat, vki feltett egy komoly kérdést és próbáltam komolyan válaszolni rá, jaj.
  • magus
    #72
    amúgy nekem nincs nagyon életcélom. élek, ugyis meghalok. gondolkozok, de mindig rossz helyre lyukadok ki, ami nem boldogit, sőt. mindig kis célokat tűzök ki magamnak. nem tudok hinni semmiben. nem járok templonba e Hiszek Istenben, tudom hogy van vamlami ami iranyit mindent. es nem tom hogy miben higyjek.
  • magus
    #70
    úbazz ennyi erővel Coine gyere komolykodni topikot is nyithattál volna:)