103
Melyik milyen halk/hangos, mennyire megbízható? Mik a tapasztalatok?
  • seAke
    #103
    tápostopik?
  • t. Füly
    #102
    Hellos srácok,az lenne a kérdésem hogy milyen jo minőségű tépok vannak amik halkabbak és nagyobb teljesitményűek mint az enyém?enyém:chiftec 360w, csak az a bajom vele hogy nem tudok mellette aludni..meg mondjuk nem ártana egy kicsit "nagyobb" táp.Van ez az aerocool nevű 550wattos táp csillivilli meg minden de milyen minőség szerintetek?itt meg lehet nézni
  • lalalalala
    #101
    Ház a sarokban áll (muszáj neki) és baromira melegít. Codegen 400 W-os táp van benne. Kérdés: mindegyik ilyen meleg? nincs külső táp? kell nekem 400 W (CPU=2,8, 512 RAM, Ati 9000Pro)? Mit tanácsoltok?
  • cypher
    #99
    350W Chieftec-aktív PFC-vel.
  • Borg
    #98
    Mert szerinted az AIDA honnan veszi a fesz értékeit?:)) Az sem köt rá multimétert...
  • Borg
    #94
    Ezt az alaplap irja ki, vagy rámértél?
    Mert az alaplapi szenzor mindig hülyeségeket ir...
  • Imremagdi
    #93
    Lenne egy kérdésem !

    +5 volt 4.89 volt környékén van az nem baj ? Nem kevés egy kicsit ? Vagy ez normális ? 400 Wattos AZONA tápegység
  • Gerry
    #91
    Kösz, akkor jól sejtettem, de nem voltam benne biztos, így már rendben van.
  • napoleon67
    #90
    Sziasztok!Én is most cseréltem házat+tápot.Codegen 300w.Elötte ami volt egy Venus ház,Vargáné féle táppal,amiröl ugye sok jot nem lehet halanni.2 évig használtam napi 10-15 órában,nem volt vele gondom.Kénytelen voltam házat is cserélni,mert az Abit alaplap nem ment bele a Venus házba.Plussz 5 ezret azért megért a csere.
  • RelakSfromhome
    #89
    Ja, az kimaradt, hogy az alaplapomon.
  • RelakSfromhome
    #85
    Jut is eszembe. Az előző dzsunka tápomat amikor kitéptem a konnektorból, a kis zöld led azonnal kialudt, hogyaszongya nincs nafta. A mostani Mercury-val meg vagy három másodpercig még világít a led. Ez mire utalhat?
  • RelakSfromhome
    #84
    400W Mercury, tegnap vettem. Azért szántam erre magamat, mert a cégnél is ilyet használunk, és a rencergazda nem panaszkodott rá.
  • Gerry
    #83
    Aha, de a Chieftec árát beszámítják nem? Hiszen az élettartam garis!
    Mi is a külömbség a sima PFC-s és az aktív PFC-s táp között? Vagyis az aktív mitől aktív?
  • Gerry
    #80
    Huhh, ilyet még nem is hallottam, leégett egy Chieftec? Gáz, nekem is ilyenem van (HPC-300-202)...
  • Borg
    #78
    Na be lehet fejezni a személyeskedést.
    Menő te meg művelődj egy kicsit (szakmailag is) mielőtt ilyen stilusban irkálsz ide.
  • mikike
    #77
    a nevedben is benne van:
    menj
  • mikike
    #76
    aha

    erdőből internetezek
  • mikike
    #69
    chieftecről csak annyit hogy élettartam garancia van rá
    amikor belevágott a gépbe a villám és csak a táp döglött bele szó nélkül kicserélték

    bár én azért vettem mert nincs hangja

  • Evil
    #68
    majd ha magaval rantja a geped csak nezel.
  • Jacek
    #67
    :DDDDD
  • Gerry
    #64
    Mert amikor megvettem, akkor nem volt + 13e Ft-om, és a CodeGen is jól bírja rizsa gép...
  • magyar ember 2
    #63
    Kiraly a mercuty tap, 3 nap alatt 2 alaplapot kurt tonkre nekem. :) (Mondjuk akkor nem orultem igy neki.)
  • Gerry
    #59
    Na, azért az a Chieftek nem olyan gagyi, és jobb minőségű mint a CodeGen, félre ne érts, nekem is CodeGen van, és tökéletesen müxik, de jobb a Chieftek...
  • Borg
    #56
    Egészen addig, amig valójában 300W alatt fogyasztanak 99%-ban a gépek, a minöség sokkal jobban számit mint a sok felesleges watt.
  • Jacek
    #55
    En azt tudom hogy volt egy Mercury 400W tapon semmi gond nem volt vele de elment egy hazzal, vettem egy 400W DTK tapot meg kulon egy nagytornyot gagyi Acorp na a tapot majdnem elejtettem nehezebb volt mint a haz:D
  • Met
    #53
    Lehetségesnek tartjátok, hogy tápcsere után nem megy a USB (a kormány akad a virusirtóval vagy a tűzfallal) win reinstall volt.
  • Borg
    #51
    Ez igy van. Az ár nagy része a márkanév. De.
    Ha majd egyszer tényleg találkozol egy enermaxxal meg egy codegennel, akkor majd meglátod hogy az enermax sokkal nehezebb, és sokkal jobban meg van csinálva az egész.

    Megkockáztatnám azt is, hogy a 350es enermaxot sokkal tovább lehet terhelni mint egy 400as codegent, mert job minöség az egész, és a max terhelést jobban viseli el...

    Szerintem enermax, chieftec vagy antec. Eddig erről a 3ról hallottam hogy tényleg jó, a codegen meg kifejezetten az a kategória amit acorpnak, az új dtk-knak(sajnos:(), meg egyebeknek is átcimkéznek.

    Egyébként meg kiváncsi lennék, hogy aki itt nagyzol a 400W-okkal egyszer is utána számolt e hogy mennyit vesz fel valójában a gépe? Mert fogadni mernék hogy 300nál semmiképpen sem többet...
  • Punker
    #48
    bazz én júniusban vettem a 400W-tos Codegen-t 8000-ért

  • Spenser
    #44
    CSak azért gondoltam a 400W-tos Codegen-re mert 10-et biztosan szánok egy új tápra, ebbe pedig bele fér a 400W.
  • Borg
    #43
    Enermax jobb minöség az biztos.
    Döntsd el melyikre van pénzed.
    De szerintem 300-350Wnál totál felesleges nagyobb táp.
  • Spenser
    #42
    Hali most akarok venni új tápot kérdés hogy mejjiket:
    Enermax 350W több mint 20.000 rupó
    Vagy nem ér kétszer annyit mint egy???
    400W Codegen
  • azazel
    #41
    Bazz tegnap romlott el a szupi 300 W-os Acorp tápom. Tök örültem. Most vettem egy Azona házat, amiben 400W-os P4 táp van. A boltban azt mondták, ez jó. Nagyon remélem. Valami vélemény róla?
  • Daveed2003
    #40
    Nekem van egy Intervoltage tápom, ami már 7 éves !!!! Ez nemm vicc!
  • orion
    #39
    nekem egy 300as codegen van, kb 3 éves, mégcsak nem is p4es, de semmi gondom nem volt vele. azelőtt egy acorp volt, szívtam is vele sokat. nemrég vettem új házat, és abban is kicseréltettem codegen-re. úgyhogy most van p4 kompatibili is a szekrényben. biztos ami biztos alapon. kell a minőség... ACORP
  • Gerry
    #38
    Az én Codegenem valamivel több mint egy éves, és még mindig halkan üzemel, ami sajna nálam zajos, az a TAK68, (ráadásul 2db nagyobb fordulatszámú venti van rajta, nem a gyári...)
  • t. Füly
    #37
    Nem tudom az 1 év az hosszab tavúnak számit?Mert nekem a Mercury egy éve megy a gépben (22.-én lett egy év:) )Apám gépében meg nem tom milyen táp van de megy 4 éve, ja és meg- bizhatóan megy mind2.
  • item
    #35
    mármint "elég" halk...
  • item
    #34
    300W-os P4 kompatibilis Codegen, és tényleg eég halk!
  • Atus01
    #32
    300W Codegen, eléggé halk.
  • gyraph
    #31
    Most Codegen-el tolom én is, de a régi gépembe Vargáné és Tsa volt. Vargáné power rula :)