475
Nurbs
  • youth #272
    Nos úgy néz ki megcsináltam:
    Kivágtam a kettő közti kis rész és blendel összekötöttem, majd joinoltam így a kiseeb hézagok is eltűntek... :)
  • youth #271
    Sziasztok!
    Nah a felni így nézne ki:



    Csak a közepén azt a keresztet le kéne gömbölyíteni a "felnivel" (amelyikbe bele van vágva a felni..) MIvel csináljam? mert join csak összekapcsolja, a felliet srf pedig szar :(

    Az abroncs pedig mesh vagy poly lesz... :)
    Bye

    (Nenad: mail ment)
  • youth #267
    Nos nem tudomismeritek e Aldaryn-t de ő monta hogy is csináljam.. nem mintha ti nem mondtátok volna de ez lesz a legegyszerőbb (számomra...) Úgy néz ki Maxban csinálom és polyval... A lényeg: megcsinál egy kis cikket, utána egymás után lemásolom és weldelem őket, majd utána Blend-elem őket (360 fokban) így kész a gumi... Nem tudom szerintem Nenad te is csak maxban kicsit még otthonosabban mozgok... ugye megértitek... de a felni RHinoban lesz szerintem :)))
    Bye

    Nenad: mikor írsz e-mailra? mondtad hogy írsz de azóta semmi... :)
  • youth #266
    ja vágommár, de azért nem gondolotam erre mert ez nehéznek tűnik :) most ívbe hogy csináljak pl 5-6 ugyanolyan recét?
  • youth #264
    Sziasztok ismét :)

    Nem pontosan értem a technikádat Nenad... Azt mondod hogy csináljam meg a kerék felöletét másolgassam le egymás mellé akkor kapok egy sík gumit... és ezután vegyek ki belőle egy részt ami 20 foknak felel meg és ezt egy pont körül forgassam el a másolatait? vagy hogy? ja és ami 20 foknalk felel meg az sík gumi? mert akkor nem lesz szögletes a gumi? vagy nem értem... Tényleg bocsi

    Nem tudom ugyanazt mondom e mint te, de mondom veszrtenivaló nincs csak okosabbak leszünk :)) (legalábbis én ti már azok vagytok e téren...:) ) Szóval, az eleje ugyan az: megcsinálom síkban a gumi felületét, de nem lehetne azt hogy egy körre húzza fel ezt? tehát arra igazítsa... (tudom régen kérdeztem már ezt.. de maxban is így csinálják a mesh kereket asszem...) na és ha ez sikerül akkor lesz egyabroncs de oldalnézetből vagy szemből kinek hogy jobb még mindig vékony vagyis olyan mintha egy paír lenne körbetekerve... namármost ezt ezután nem lehetne úgy igazítani hogy a szélei befele áljanak és akkor már úgy nézne ki mint a gumi?
    Tényleg bocsi az okoskodásért... csak szépen szeretném megcsinálni...
    Köszi mindent
    Bye

    Nenad: mikor írsz? vagy már írtál a freemailomra?
  • youth #260
    Nem tudnál képet mutatni mert nem tudom elképzelni... :( sorry
    Végső esetben BUMP lesz aminek én személy szerint nem örülnék :))
  • youth #257
    Úgy nem lehetne valahogy amit Riken mond? mert úgy talán még mindig kicsivel könnyebb lenne nem? csak mégis hogy csavarjam a gumit egy vonal mentén úgy hogy még kicsit kerekded is legyen szembölnézetben?
    Köszi a segítséget fiúk!!!
  • youth #254
    Más:
    A kereket hogy csináljam meg? a felni az meglesz de lövésem sincs hogy a bordákat mivel csináljam... vagy simán csináljam meg a kereket és majd maxban rányomok egy bump-mapot?
  • youth #253
    Tényleg az volt!!! Basszus!! de mosst már jó :))
    Köszi
  • SoftFX
    #251
    Valszeg a test hibás...majd ellenőrzöm.
  • youth #249
    Ami épp kell azt használnám... (end, near...) De amióta felraktam erre a vinyóra a Rhino-t nem megy...
  • youth #247
    Sziasztok!
    Az miért lehet hogy amikor az OSNAP-ot szeretném használni nem "ragad" rá a testre a pont hanem egy fehér vonal jelzi hogy le rakta az XY síkra? és nem tudom ezáltal használni.. nem tudjátok mi a megoldás?
    Előre is köszi
    Bye
  • SoftFX
    #242
    Hi. Kipróbáltam a Power Spolids. Igaz, hogy könnyen megjeleniti a *.3dm (Rhino 2) kiterjesztésű fájlját, de egy kissé hibásan konvertálta át, ellenben egy köztes lépéssel (*.3ds) megoldva jó lett (de ez nem maradt nurbs alapú)...ez csak beállítás kérdése?
  • harakiri
    #240
    nem is igaz, mert mobilt meg macit is szoktál modellezni, úgyhogy ne szerénykedjél :))
  • youth #239
    Vároma a ti műveiteket :))

    Amúgy a trabi mindjárt kész!!! Ez lesz életem első Rhino-s műve... ilyenkor mindig elérzékenyülök :DD Nem... de azért nagyon felemelő érzés látni a kész "terméket"!
  • youth #238
    A citroen Picasso:
    http://free.x3.hu/youth3d/HDRI-s%2009%20with%20DoF%20low.jpg
    http://free.x3.hu/youth3d/HDRI-s%2002%20low.jpg
    http://free.x3.hu/youth3d/citroen%20picasso%2013.jpg

    Boeing 767:
    http://free.x3.hu/youth3d/boeing%20tv%20low.jpg
    http://www.tar.hu/rob_bal/galery/youth/Youth_2003_Boeing767_02.jpg

    "Emberi" fej:
    http://free.x3.hu/youth3d/fej03.jpg

    Toll:
    http://www.tar.hu/rob_bal/galery/youth/Youth_2002_toll_04.jpg

    Modellrepülő:
    http://www.tar.hu/rob_bal/galery/youth/Youth_2002_repzike_02.jpg

    Hát ezek eddig a "legjobban sikerült" képeim... :) remélem ti is megmutatjátok a alkotásaitokat :)))
    Bye
  • youth #237
    Érdekel az is... mondj linket légyszi!!

    Nenad: ha van neked is műved megnézném... érdekel.

    Mindjárt rakok be én is linket mit csináltam eddig....

  • youth #232
    De ha PATCH-el csinálom utána még kell rajta "vagdosni"... vagy hogy kell megcsinálni hogy jól illeszkedjen?

    Amúgy mivel nem ismerlek titeket olyan rég óta és nem is láttam tőletek semmi alkotást... nem mutatnátok ezt-azt hogy mit csináltatok eddig? Tökre szeretem nézni mások képeit. Az enyémeket azért nem mert mindig találok benne hibát és idegeít hogy már nem fogom kijavítani... :)))
  • youth #231
    Köszi!! Te hogy szoktad átteni maxba a rhinos cuccot? vagy nem szoktad? mert nem tudom amikor csinálom a kocsit kell valamire figyelni hogy az maxban nem úgy néz majd ki? :) mert pl a kocsi teteje csak akkor látható ha igesben rakom át... de akkor nem olyan szép... ha meg Riken módszerét követem akkor nem látszik a kocsi teteje... csak a rendernél de akkor is csak a fele!!! szóval gáz... ja és a rhino 10 percenként kifagy amikor olyan a csillagállás :))) úgy néz ki a videókártyám miat... meg most amúgy is vírusos a gép úgyhogy nemsokára formázás lesz :))
    Bye
  • youth #229
    Nincs olyan parancs ami mend a 3 felszin úgy egybegyúrná hogy elsimit mindent? :) az jó lenne..
  • youth #228
    Oké kipróbálom...
    Most vettem észre hogy a trabi oldala és eleje találkozásánál gömbölyű... ki hitte volna!!! :))
    Itt a kép:
    (még lesz finomítás, csak mindig vannak hézagok, amit a joint sem old meg... mit tegyek?)


  • youth #226
    Igen de akkor nagyon gány az egész... nem tudom miért de a felszínek nagyon szögletesek, sőt!! de ha kell mutatok képet is :)) szóval nincs valami beállítás amivel szép lesz? vagy neked megcsinálja akkor is ha simán beimportálod?
  • youth #224
    Az már kiderült hogy maxhoz :))
    De hogy kell használni?
  • youth #223
    Riken:
    Most nem ponosan értem... a Translators-sal max-ba lehet importálni cuccot? vagy ez arra jó hogy Rhino-ból exportálsz?
    Köszi
  • youth #219
    Köszi!
    Át tudnád küldeni a Booleant meg az az exporter plugint?
    Ja és a trabihoz mit szólsz? mi nem tetszik rjta? most mondd mert utólag már nem olyan jó dolog javítgatni :)
    Köszi
    Bye
  • youth #217
    Lenne még egy:
    Miben exportáljam Maxba a tárgyat? igesben próbáltam de nem mindenhol tökéletes... Iges a legjobb vagy van más is ami megtartja a NURBS tulajdonságait? mert .3ds vagy melyik nem tartja meg :))
    Köszi
  • youth #216
    Sziasztok!!!
    Hát nektek hála itt tartok:



    Szeritetek eddig jó vagy valamit javítsak? (persze ha tudok.. :)) ) Például nem tudom hogy kéne megcsinálni a kerék feletti/meletti részt.. (nem tudom mi a neve:) ) talán sárhányó... vagy inkább az a pót gumi a sárhányó? :)) na mindegy szóval azt kéne megcsinálni... valami tippet mondjatok.
    Köszi
    Bye
  • youth #213
    Köszi!!
    Most újjabb brobláma előtt állok:
    Ki szeretnék vágni két cilindert egy majdnem kocka alakú testből :)) de nem megy, valami miatt nem megy a Boolean...
  • youth #211
    Szia!
    Hogy kellene megcsinálni azt hogy van két egybeJOINolt testem és szét akarom szedni őket... mivel lehet?
  • youth #208
    Szia!
    Köszi ala sima testnél megy a dolog, de nézd meg nekem milyen lett:

    (Látható az én kis trabim állapota is... :DD)
    Szóval mit kéne tenni hogy jól kerekítse le?
    Ja és amikor először próbáltam ki, kifagyott a Rhino, de me már harmadszor... lehet hogy a javítócsomag műveli... :)))
    Bye
  • youth #206
    Sziasztok!
    Hogy lehet megcsinálni azt hogy két felület ahol találkozik az ne legyen olyan "szögletes" mint most hanem gömbölyítse le... ha nem világos amit mindtam (mert tuti az :)) akkor vagy megpróbálom megint elomndani vagy majd mellékelek képet...
    Köszi
    Bye
  • youth #202
    Köszi!! KÖszi!!!
    Ezt kerestem!!!

    Holnap megnézem a javítót is... és akkor majd tályékoztatlak :)))
    Nincs ICQ-d?
    Bye
  • youth #199
    Ja és még egy:
    Ti használtok javítást a rhino 3-hoz? mert állítólag sok benne a BUG... én még szerintem azért nem találkoztam egyel sem mert még nem működtem sokat ebben a progiban :) de szerintetek felrakjak egyet a biztonság kedvéért? nekem egy 2003. 03. 05-ös van az jó lesz vagy tudtok jobbat?
    Ennyi :))
  • youth #198
    KÖszi!!!
    Már megy a dolog... Lenne még pár kérdésem (hisz kezdő vagyok... :)) Szóval:
    -Ha már kész van egy felület azt utána hogy tudom igazítani? (vagy célszerű több vonalat megadni a pontosság kedvéért?) De amúgy is érdekelne hogy hogy lehetne igazítani...
    -Szeretnék elkezdeni egy TRABANTot modellezni (azért erre asett a választás mert 1: szeretem ezt a kocsit, régi sztori, kötődöm ehhez a kocsihoz, 2: alakja nem épp a bonyolult formák közé tartozik :)) gondoltam így elsőre ez is bőven megteszi...) Nincs Blueprint trabihoz? vagy nem tudjátok honnan tudnék szerezni hozzá tervrajzot?

    Előre is köszi
  • youth #196
    Üdv ismét!!!
    Hogy lehet vonalat összekapcsolni egy már kész felszínnel? (úgy hogy köztük felszín legyen...) Vagy hogy lehet Két felszínt összekötni egy 3. felszínnel?

    Előre is köszi

    Amúgy Power Bolleans Rhinoban is van? én még csak Maxban láttam... :)
  • SoftFX
    #194
    Riken: A Power Solids-ot nem tudom feltenni!!!

    A másik ment...De ez a telepítés előtt kér egy jelszót (a másik is de az megvolt)...na innentől nem megy...

    Légyszi, segíts! Előre is thx.
  • youth #191
    Még csak most fedezem fel az Osnapo-t. Nagyon hasznosnak tűnik így elsőre...
  • youth #190
    Hát én nem vagyok K.András de ismerem...

    Én még csak gimnazista vagyok szóval... még vizsgák nincsenek... :) (vagy ezt nem irányomba írtad? :)) most már mindegy...) És Magyarországon nincs jó munka? Tudad én nem tudom mi a dörgés még... de gondolom külföldön többet tejelnek...
    Bye
    Jóccakát! :))))
  • youth #187
    Bocsi félreírtam:
    nem vonal van a vonbalon hanem a vonalon 4 pont... de attól még nem kell egyből letahózni!! :(( a help filet azért nem szoktam elolvasni mert angolból ismereteim jócskán hiányosak hogy még jót is mondjak magamról :)))
    Amúgy köszi a segítséget!!!
    És hogy bukkantak rád? vagy te kerestél állást? valamit mesélj már bővebben...
    Köszi
  • youth #182
    Sziasztok!
    Azt meg lehet csinálni hogy van 3 db vonalam amin 4 darab vonalka található :) namármost, én azt szeretném hogy a második pontok egy vonal mentén helyezkedjenek el... de nem kézzel szeretném igazítani hanem a vonalra "tapadjanak" ha megoldható mondjátok hogyan...
    Köszi