NASCAR Racing 2003 Season
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
En is csinaltam mar parszor ilyet, max. megusztuk😊)))))))))))
Elozes belsoivrol:
A belsoives elozes az egyik legjobb megoldas, de be kell tartani egy-ket szabalyt.
- Az elozest mar a kanyar elotti egyenesben meg kell kezdeni, kihuzodni balra, hogy az elottunk levo a tukorbol egyertelmuen lassa.
- A kanyarbemeneti ivnel min. 50%-al fednunk kell a megelozendo autot, es/vagy a Spotter-nek be kell mondania (mind ket versenyzonek), hogy hogy auto van oldalt.
Most senkit nem akarok vedeni, csak ilyen probalkozast mar tobszor lattam (lenduletbol bevagodunk az elozni kivant auto belso ivere). Itt egy kep (aztan nem rohogni!!))
(Termeszetesen az also a hibas😊)

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured
https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured
leér de qualifynak remek.a versenysetupom jó, csak a qualify volt rossz.most már elég jó lett. 😊))https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured
https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured
Ha tudom, hogy jön valaki mellettem akkor helyet is szoktam hagyni neki - ezt te is tapasztalhattad, mert nem kekeckedtem veled amikor mellém jöttél.
Nem zártam rád, nem szorítottalak le - egyszerûen csak mentem egy íven.
Hogy Mode mennyire volt benn azt jól látható az egyik általam kiszedett képen.
Ez az ütközés elõtti pillanat.
Rendben van én is biztosan hibás voltam, de szerintem ilyenkor mindig a hátsó versenyzõnek kellene higgadtan viselkednie mivel én csak tükörbõl tájékozódok, ellenben a hátsó versenyzõ pontosan tudja mit is csinál mivel mindent lát.
HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu
\"Racing is living. Everything else is just wating.\"
HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu
\"Racing is living. Everything else is just wating.\"
Toya vs Mode:
Amint azt többen leírták Toya engem akart elõzni ezért a kigyorsítása nem volt megfelelõ így Mode igen közel jutott hozzá.
De! Azon a helyen fõleg mikor az elõtted lévõ elkezdi bevenni az ívet lehetetlen elõzni. Akkor lehet, ha teljesen mellette vagy a másik mellett már a 2-es kanyarból kijövett de itt nem így volt Mode még mögötte volt. A cockpitjébõl tisztán látszik hogy Toya kezdi a kanyart.
Mode rövidebb úton ment mint Toya ezért a kocsijának az eleje hamarabb ért oda mint Toya. Viszont az már messze nem volt elõzési pozició már elõtte vissza kellett volna venni a gázt, SÕT meg se kellett volna próbálni az elõzést.
Szóval itt Mode a hibás szerintem.
Amit utána Toya csinált az sajnálatos remélem ez nem fog a következõ versenyen folytatódni.
Ha most lenne versenybíróság és ítéletett kénne adni akkor mindkét versenyzõ nem mehetne az idõmérõn, és Mode egy versenyre szóló felfügesztett eltiltást kapna, Toya pedig 2 versenyre szólót(ez azt jelenti ha bármelyikük a következõ versenyen csinálni galibát BÁRKIVEL akkor egy versenyen nem indulhatna-vagyis Toyanal 2 versenyen át.).-fõleg mivel nem ez volt az elsõ esett köztük.
\"To know that I can control something that\'s out of control.\"
213.222.132.202
https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured
https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured
"6 77 Unsafe pit entrance Held for 30 seconds
6 77 Unsafe pit entrance Held for 30 seconds
6 77 Speeding in pits Drive through pit lane
"
https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured
https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured
https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured
szabalyokrol szot ejtve ott a link amit bepasteztam azt nezzetek meg inkabb es mindenki szurje le a ra vonatkozo reszeket...
Ha a sárga zászlót teszik érvényessé, a felvezetõ kocsi vezetésévela kocsiknak vissza kell térniük a start/cél pozicióba.
Csak a felvezetõ kocsi keresztezheti a start/cél vonalat,minden egyéb autó csak lelassulva haladhat.Ha egy kocsi túl
lassan halad azt kizárhatják.A spotter majd mondja mit kell csinálni
NINCS GYORSHJTÁS A BOXUTCÁBAN
15mp büntetés jár (nincs fekete zászló), ha gyorsan hajtasz a boxutcában.Ha kivelé teszed ugyanezt akkor fekete
zászlóval jelzett stop/go büntetés jár.
PONTOSAN KELL VISSZATÉRNI, HA ELHAGYTAD A BOX-OT
ÓVATOSAN KELL BEHAJTANOD A BOXUTCÁBA.
A füves részeket átvágni tilos.PL:.a Homesteadi-i pályán a boxutcába vezetõ utat kell használni
Indianapolisban nem.Ha Watkins Glenben megállás nélkül mész át a "belsõ hurkon" akkor
az szabályszegés.Büntetés: stop and go
A VERSENY INDÍTÁSAKOR ÉS UJRAINDÍTÁSAKOR NEM ELÕZHETED MEG AZ ELSÕT A START/CÉL VONALNÁL.
Van egy bizonyos követési távolság, ami megvéd az ebbõl adódó balesetektõl.Ha a kocsid
túl lassú abban az esetben kizárhatnak.
NEM MEHET AZ AUTÓD UGYANAZON A VONALON A START/CÉL VONAL ELÕTT.
Ha az autód túl lassan halad, a szabályok szerint kizárhatnak.A spotter mondani
fogja mit csinálj.
CSAK A MEGHATÁROZOTT KÖRÖKBEN MEHETSZ A BOXUTCÁBA.
Csak az elsõ autó mehet ki abban a körben amikor a box megnyílik.Az összes többinek
várnia kell a következõ körig.Ha bezárt boxba mész kizárhatnak.
BEHAJTÁS A BOXUTCÁBA ROSSZ HELYEN
Eredménye 12mp büntetés
NEM IGAZODHATSZ A FEKETE ZÁSZLÓHOZ ÚJRAINDÍTÁSKOR
figyelmen kívül hagyhatod a fekete zászlót, ha a zöld érvényes(persze csak ha autódrendben van)
https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured
Amugy azt olvastam valahol hogy ebben a kormányban valami huzalos technologiával oldják meg az FFB-t, és ezért hüdefinom, precis mozgásokat is tud. Na most szétszedve 2 fogaskerék viszi a motortol a kormány tengelyére az erõt, de kábel sehol...
\"Racing is living. Everything else is just wating.\"
HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu
Mivel nem megy a Nascar Racers nem tudom megmondani pontosan melyik pályán történt.
HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu

\"Racing is living. Everything else is just wating.\"
"DO NOT trust your spotter. Ray Charles would be a better choice for spotter. Utilize your mirror before you complete your pass. " igaz ez az elozesnel valo visszasorolasra vonatkozik, de az elso mondat akkor is minden esetben helytallo.
na de ugyanitt van egy ilyen is :
"Be patient, you don’t win the race on the first lap and can’t win if you are wrecked out. DNF’s are your biggest enemy.
Plan your passes wisely; long races afford plenty of time to make a pass without sacrificing one or more cars. Reckless or unsafe driving will be penalized." no comment...

Annyira nem volt ott, hogy még csak a csapattól sem jött semmi infó, hogy autó van mellettem.
Mode-nak nem kellett volna fékeznie elég lett volna a gázt elengedni egy fél pillanatra.
Igazából ami ezután történt az meggondolatlanság volt részemrõl és elnézést kérek mindenkitõl akinek a versenyét veszélyeztettem (HaZso, PuMy, stb...).
Mentségemre szóljon, hogy majdnem minden versenyen ez történik kettõnk között és a viták azzal záródnak, hogy "nem hagytál helyet".
Atlantában a verseny vége elõtt két körrel az elsõ helyemet veszetettem el hasonló módon.
HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu
Én is az általa leírt instrukciók alapján javítottam meg a sajátomat és jól is sikerült :-)
HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu
Készülget a 2003-as Ferrari skinje, hála Jaceknak és Freaknek. Még pár finomítás, aztán küldöm Alexnak az oldalra hogy le lehessen tölteni.

Toya az iven haladt, ennyi. Tok mindegy hogy be tudta-e tolni az autoja orrat Mode, nem valtoztat semmin. Ha az egyenesben melled er valaki akkor ugy valasztod meg az ivet hogy elferjen, de ha mar egyszer elkezdesz kanyarodni es tartod az ivet akkor onnantol kezdve legfeljebb kivulrol probalhat valaki elozni.
Valaki kerdezte hogy a szabalyok hol vannak magyarul leirva. En megprobaltam osszefoglalni minden lenyeges tudnivalot szerdan, remelem hamarosan elerheto lesz. Volt benne szo a sarga zaszlo alatti vezetesrol is.
A törlesztésnél meg kiderült, hogy ki mennyire érett!
Petya
