NASCAR Racing 2003 Season

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Alexease
#6234
Ez nem csak a tegnapira vonatkozik, es nam csak Mode-ra. Ez gyakori hiba, foleg a turelmetlensegbol, versenyszellembol adodik😊)
En is csinaltam mar parszor ilyet, max. megusztuk😊)))))))))))
#6233
hmm igen, a tegnapi esetnel az also tortent meg 😞( beismerem enis...elbaszta Mode...de remeljuk ez az eset okulas lesz mindenki szamara! ovatosabban es megfontoltabban elozzunk!! van ido...

Alexease
#6232
Toya altal betett kep jo, de allokep miatt nem egyertelmu.

Elozes belsoivrol:
A belsoives elozes az egyik legjobb megoldas, de be kell tartani egy-ket szabalyt.
- Az elozest mar a kanyar elotti egyenesben meg kell kezdeni, kihuzodni balra, hogy az elottunk levo a tukorbol egyertelmuen lassa.
- A kanyarbemeneti ivnel min. 50%-al fednunk kell a megelozendo autot, es/vagy a Spotter-nek be kell mondania (mind ket versenyzonek), hogy hogy auto van oldalt.

Most senkit nem akarok vedeni, csak ilyen probalkozast mar tobszor lattam (lenduletbol bevagodunk az elozni kivant auto belso ivere). Itt egy kep (aztan nem rohogni!!))
(Termeszetesen az also a hibas😊)
CodeRed
#6231
Egyébként meg ha ilyen idõt lehet vele futni akkor jó........

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

CodeRed
#6230
Mert akkor más lenne a súlypontja 😊És abban a kanyarban belsõ ívre sodródna.

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

#6229
de mer jo ha leer?😊 miert nem rakod kicsit feljebb a jobb oldalat?😊hahta meg jobb lenne😊

CodeRed
#6228
leér de qualifynak remek.a versenysetupom jó, csak a qualify volt rossz.most már elég jó lett. 😊))

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

#6227
😊 kicsit leer az alja😉 qual setup ha jol latom 😊

CodeRed
#6226
inkább nézzétek meg ezt 😊) http://www.tar.hu/codered/perfectlap.rpy

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

#6225
Mode ugy reagalat mint az AIk 😊 ok is mindig kiloknek ilyen esetben 😊 agressziv sport ez😊 na de felre a trefaval ha forma 1 be torenne ilyen ott bizony tenyleg a hatso versenyzonek kene korrigalnia(lassitani) es csak tiszta elozesi lehetosegnel probalkoznia...

Mnemomic
#6224
Alex!

Elküldtem a nyilatkozatott tudom hogy most nem tudod feltenni még.

#6223
Tudod Norbi általában tisztességesen szoktam versenyezni, ritkán megyek bele kényes szituációkba (ezért is keveredtem ki lassabban a kanyarból mint Mode, mert Ateszt nem akartam elkaszálni).
Ha tudom, hogy jön valaki mellettem akkor helyet is szoktam hagyni neki - ezt te is tapasztalhattad, mert nem kekeckedtem veled amikor mellém jöttél.
Nem zártam rád, nem szorítottalak le - egyszerûen csak mentem egy íven.

Hogy Mode mennyire volt benn azt jól látható az egyik általam kiszedett képen.
Ez az ütközés elõtti pillanat.



Rendben van én is biztosan hibás voltam, de szerintem ilyenkor mindig a hátsó versenyzõnek kellene higgadtan viselkednie mivel én csak tükörbõl tájékozódok, ellenben a hátsó versenyzõ pontosan tudja mit is csinál mivel mindent lát.

HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu

ibronk
#6222
Félreértés ne essék, nem Mode-t védem, sõt az egészrõl nem szeretnék véleményt mondani, csak Shai állítását cáfoltam meg 😊

\"Racing is living. Everything else is just wating.\"

#6221
Ugyanmár Norbi te is tudod, hogy mentünk a héten ezen a pályán együtt úgy 100 kört, hogy egy ütközés sem volt pedig akkor sokkal jobb köröket autóztatok Markival.

HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu

ibronk
#6220
Az egyik edzésen valamikor a héten 3 wideban végigmentünk rajta...

\"Racing is living. Everything else is just wating.\"

#6219
igaz azon a ponton tenyleg lehetetlen elozni. kocsog egy kanyar ha egynel tobb auto probal ott menni, enis altalaban lekoccolom olyankor a falat😊

Mnemomic
#6218
Na megnéztem a visszajátszást.

Toya vs Mode:

Amint azt többen leírták Toya engem akart elõzni ezért a kigyorsítása nem volt megfelelõ így Mode igen közel jutott hozzá.

De! Azon a helyen fõleg mikor az elõtted lévõ elkezdi bevenni az ívet lehetetlen elõzni. Akkor lehet, ha teljesen mellette vagy a másik mellett már a 2-es kanyarból kijövett de itt nem így volt Mode még mögötte volt. A cockpitjébõl tisztán látszik hogy Toya kezdi a kanyart.

Mode rövidebb úton ment mint Toya ezért a kocsijának az eleje hamarabb ért oda mint Toya. Viszont az már messze nem volt elõzési pozició már elõtte vissza kellett volna venni a gázt, SÕT meg se kellett volna próbálni az elõzést.

Szóval itt Mode a hibás szerintem.

Amit utána Toya csinált az sajnálatos remélem ez nem fog a következõ versenyen folytatódni.


Ha most lenne versenybíróság és ítéletett kénne adni akkor mindkét versenyzõ nem mehetne az idõmérõn, és Mode egy versenyre szóló felfügesztett eltiltást kapna, Toya pedig 2 versenyre szólót(ez azt jelenti ha bármelyikük a következõ versenyen csinálni galibát BÁRKIVEL akkor egy versenyen nem indulhatna-vagyis Toyanal 2 versenyen át.).-fõleg mivel nem ez volt az elsõ esett köztük.

PuMy
#6217

\"To know that I can control something that\'s out of control.\"

CodeRed
#6216
Mind1 azt a versenyt nem láttam 😊 Mindjárt indítok gyakorló szervert
213.222.132.202

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

#6215
de nyitva volt😊

#6214
mindez a 6. korben lol 😊) egy baleset miatt marha jo 😊) egyebkent ha realnascarban tortenik ilyen ott is megbuntetik a becsuszot?

CodeRed
#6213
ja és valszeg a box sem volt nyitva és le is vágtad ezzel az utat is

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

#6212
na akkor ittvan :

"6 77 Unsafe pit entrance Held for 30 seconds
6 77 Unsafe pit entrance Held for 30 seconds
6 77 Speeding in pits Drive through pit lane
"

CodeRed
#6211
mivel gondolom ne 20-al csúsztál be 😊)

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

CodeRed
#6210
Gyorshajtás + rossz helyen való behajtás

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

#6209
nah de halmozva 1 minute volt😊 ketszer kaptam 30 secet😊 azert a malorert

CodeRed
#6208
Vannak halmozott büntetések is.

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

#6207
egyebkent eleg kaotikusra sikerult ez az SZABALYOK resz vagy csak iyg elso olvasatra tunik annak ? pl miazhogy figyelmen kivulhagyhatoma blackflaget ha a zold ervenyeS?😊

#6206
"6 77 Unsafe pit entrance Held for 30 seconds " nah mot akkor 12 sec?😊 bar en itt megcsusza miat perdultem a pitutcaba😊 koscog atlanta😊

szabalyokrol szot ejtve ott a link amit bepasteztam azt nezzetek meg inkabb es mindenki szurje le a ra vonatkozo reszeket...

CodeRed
#6205
SZABÁLYOK

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

CodeRed
#6204
NINCS ELINDULÁS SÁRGA ZÁSZLÓNÁL, KIVÉVE A FELVEZETÕ KOCSIT.
Ha a sárga zászlót teszik érvényessé, a felvezetõ kocsi vezetésévela kocsiknak vissza kell térniük a start/cél pozicióba.
Csak a felvezetõ kocsi keresztezheti a start/cél vonalat,minden egyéb autó csak lelassulva haladhat.Ha egy kocsi túl
lassan halad azt kizárhatják.A spotter majd mondja mit kell csinálni

NINCS GYORSHJTÁS A BOXUTCÁBAN
15mp büntetés jár (nincs fekete zászló), ha gyorsan hajtasz a boxutcában.Ha kivelé teszed ugyanezt akkor fekete
zászlóval jelzett stop/go büntetés jár.

PONTOSAN KELL VISSZATÉRNI, HA ELHAGYTAD A BOX-OT

ÓVATOSAN KELL BEHAJTANOD A BOXUTCÁBA.
A füves részeket átvágni tilos.PL:.a Homesteadi-i pályán a boxutcába vezetõ utat kell használni
Indianapolisban nem.Ha Watkins Glenben megállás nélkül mész át a "belsõ hurkon" akkor
az szabályszegés.Büntetés: stop and go

A VERSENY INDÍTÁSAKOR ÉS UJRAINDÍTÁSAKOR NEM ELÕZHETED MEG AZ ELSÕT A START/CÉL VONALNÁL.
Van egy bizonyos követési távolság, ami megvéd az ebbõl adódó balesetektõl.Ha a kocsid
túl lassú abban az esetben kizárhatnak.

NEM MEHET AZ AUTÓD UGYANAZON A VONALON A START/CÉL VONAL ELÕTT.
Ha az autód túl lassan halad, a szabályok szerint kizárhatnak.A spotter mondani
fogja mit csinálj.

CSAK A MEGHATÁROZOTT KÖRÖKBEN MEHETSZ A BOXUTCÁBA.
Csak az elsõ autó mehet ki abban a körben amikor a box megnyílik.Az összes többinek
várnia kell a következõ körig.Ha bezárt boxba mész kizárhatnak.

BEHAJTÁS A BOXUTCÁBA ROSSZ HELYEN
Eredménye 12mp büntetés

NEM IGAZODHATSZ A FEKETE ZÁSZLÓHOZ ÚJRAINDÍTÁSKOR
figyelmen kívül hagyhatod a fekete zászlót, ha a zöld érvényes(persze csak ha autódrendben van)

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

#6203
mert az a wingman a sima nem a GP a GP mar butitott😊 gondolom akkor neked a GP van😊

ibronk
#6202
Szar hangja van és szétszedtem de semmi érdekeset nem találtam benne, ugyhogy szar hangja is fog maradni.
Amugy azt olvastam valahol hogy ebben a kormányban valami huzalos technologiával oldják meg az FFB-t, és ezért hüdefinom, precis mozgásokat is tud. Na most szétszedve 2 fogaskerék viszi a motortol a kormány tengelyére az erõt, de kábel sehol...

\"Racing is living. Everything else is just wating.\"

#6201
pocono volt!! 😊

#6200
nem pocono volt ? vagy darlington?

#6199
Na a másik fõszerelõ ;-)

HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu

#6198
Igazából lehet, hogy nem atlantában.
Mivel nem megy a Nascar Racers nem tudom megmondani pontosan melyik pályán történt.

HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu

ibronk
#6197
Melyik Atlantában?

\"Racing is living. Everything else is just wating.\"

ibronk
#6196
Nekem a wingmanemre a belsejében lévõ panel sarkára van ráírva hogy Rev A

\"Racing is living. Everything else is just wating.\"

#6195
tehat a lenyeg hogy nem kell kapkodni 😊 max az ucso 5 korben 😊

#6194
A spotterrol: http://www.athlonxp.com/Nascar/modules.php?op=modload&name=Diner_Wrapper&file=index&req=ShowFile&file_wrap=html/rules.html


"DO NOT trust your spotter. Ray Charles would be a better choice for spotter. Utilize your mirror before you complete your pass. " igaz ez az elozesnel valo visszasorolasra vonatkozik, de az elso mondat akkor is minden esetben helytallo.

na de ugyanitt van egy ilyen is :

"Be patient, you don’t win the race on the first lap and can’t win if you are wrecked out. DNF’s are your biggest enemy.

Plan your passes wisely; long races afford plenty of time to make a pass without sacrificing one or more cars. Reckless or unsafe driving will be penalized." no comment...



#6193
:] ok de azert jobb lenen ah tutira a RevBt veszem es nem egy RevBs cds RevAst 😊 tudod en mar nem bizom ebben a kapitalizmusban sem 😊

#6192
Ha szóltak volna a boxból, hogy autó mellettem akkor egyértelmûen nem húzódtam volna arra az ívre amin az elõzõ 20-25 körben is autóztam.
Annyira nem volt ott, hogy még csak a csapattól sem jött semmi infó, hogy autó van mellettem.
Mode-nak nem kellett volna fékeznie elég lett volna a gázt elengedni egy fél pillanatra.

Igazából ami ezután történt az meggondolatlanság volt részemrõl és elnézést kérek mindenkitõl akinek a versenyét veszélyeztettem (HaZso, PuMy, stb...).
Mentségemre szóljon, hogy majdnem minden versenyen ez történik kettõnk között és a viták azzal záródnak, hogy "nem hagytál helyet".
Atlantában a verseny vége elõtt két körrel az elsõ helyemet veszetettem el hasonló módon.

HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu

#6191
Ne aggódj Mozso majd ellát jótanácsokkal, mert szerintem hazánkban õ ért legjobban a Momo kormányok szereléséhez.
Én is az általa leírt instrukciók alapján javítottam meg a sajátomat és jól is sikerült :-)

HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu

#6190
nah szal akkor csak igy ? ehh az nem jo mert ugye nem a cd a lenyeg hanem a kormany...tehat egy revAs kormany melle beraknak egy RevBs cdt attol a kormany meg revAs 😊szal ezert kerdem hogy a kormanyon hol van feltuntetve? mert azert csak felvan😊

#6189
A dobozban levo CD-n ...... :-)
#6188
OFF: megtudjatok nekem mondani hogy a momo Racingnal hol van feltuntetve az hogy RevA -s vagy RevB-s vagy hogy mibol veszem eszre...nem szeretnem hogy megprobaljanak atbaszni a boltban :]

#6187
Üdv mindenki!

Készülget a 2003-as Ferrari skinje, hála Jaceknak és Freaknek. Még pár finomítás, aztán küldöm Alexnak az oldalra hogy le lehessen tölteni.

bekkeratis
#6186
Visszaneztem az esetet, es szerintem iskolapeldaja annak amikor a hatul halado keptelen kivarni a megfelelo alkalmat. Az ilyen vezetesnek elobb-utobb mindig baleset a vege.

Toya az iven haladt, ennyi. Tok mindegy hogy be tudta-e tolni az autoja orrat Mode, nem valtoztat semmin. Ha az egyenesben melled er valaki akkor ugy valasztod meg az ivet hogy elferjen, de ha mar egyszer elkezdesz kanyarodni es tartod az ivet akkor onnantol kezdve legfeljebb kivulrol probalhat valaki elozni.

Valaki kerdezte hogy a szabalyok hol vannak magyarul leirva. En megprobaltam osszefoglalni minden lenyeges tudnivalot szerdan, remelem hamarosan elerheto lesz. Volt benne szo a sarga zaszlo alatti vezetesrol is.
#6185
Egyébként megnézve a replayt tényleg semmi elfogultság nélkül nem érzem hibásnak Mode-t. Nem mondom, hogy Toya hibája volt, de Modeé semmiképp. Õ csak tartotta az ívet. ÉS iylenkor, általán az elõl haladó ki szokta engedni a kocsit a külsõ ívre, nem pedig ráhúzni...

A törlesztésnél meg kiderült, hogy ki mennyire érett!

Petya