NASCAR Racing 2003 Season

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

CarajoEsp
#6885
Én meg megveszem a Ffb-s logitechet formulat a héten. Köszi azoknak kik segítettek választani.

D.B.U.T.T...Don\'t Break Up The Team.

Alexease
#6884
A "Latency" a kesleltetes. Pl. az utkozes utan, hany msec-el lehessen erezni az efektet. Szerintem teszteld.
Met
#6883
Pfú, akkor végre nem kell szenvedni a festésel😊

\"If in doubt, flat out!\" Colin McRae

Met
#6882
A strength-et 100%-ra a Dampingot 3%-ra tettem, jobb lett, egyenesben is van ellenállása és amikor jövök ki a kanyarból akkor el kezd mozogni a kormány, fõleg jobbra kezd el húzni és ha zötyögõsre megyek akkor nem kezd el rángatózni annyira mint idáig. A Latency az 34ms-en van, annak mennyin kell lennie?
Biztos, hogy nem hiba mert több játékban is próbáltam és nem volt semmi gond.

\"If in doubt, flat out!\" Colin McRae

CodeRed
#6881
alex gyere egy kicsit icq-ra ha ráérsz....

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

Alexease
#6880
- Egyforma nezet lesz - azt irtam is lent - csak ahoz veglegesiteni kell a festeseket, mert sok ido osszerakni, az meg nekem nincs😊)
- Lesz egyben letoltes is, csak most nincs kiirva felulre.
- Ha elindul a bajnoksag, akkor NEM lesz fetes csere, ez mar eldontott😊))
Met
#6879
Ez jó lesz így, de kéne valami egyforma nézet az autóképekhez mert így elég rendetlen az összhatás😊
Ugye marad a festések egybeni letölthetõsége?
Támadt egy ötletem, ha elkezdjük a bajnokságot akkor amíg tart a szezon ne lehessen festést cserélni. Ez fõként magam ellen szól😄

\"If in doubt, flat out!\" Colin McRae

Alexease
#6878
Ott vagy a kormany vagy a driver a bibis😞(
En nem lattam semi kulonos allitasi lehetoseget. Bekapcs, plusz a ket "ero", aztan annyi...
ibronk
#6877
Van két csuszka ami az ffbt állitja, ott a felsõt tedd 100%-ra, igy gyakorlatilag a kisebb megcsuszásokat az FFB megfogja magától, az alsó csuszka pedig az a szar rángatózás kicsuszás közben, ezt tedd 0-ra, vagy olyan 2-3%-ra.

\"Racing is living. Everything else is just wating.\"

Met
#6876
Én a Nascarban nem használom az FFB-t, ugyanis amikor bekapcsolom akkor tök könnyû kormányozni és amikor jön valami bukkanó vagy ütközés akkor kezd el rángatozni. Nem tudom mit kell rendesen be állítani.

\"If in doubt, flat out!\" Colin McRae

Alexease
#6875
En is jol erzem, csak hasonlitva a GPL-hez, nem annyira (ott be lehet ugy loni, hogy szinte a kormannyal kell megtartani a kocsi sullyat amikor megdol).
Alexease
#6874
HNR Drivers
Hogy ne "kormanyozzuk" szet a topic-ot, itt egy kis teszt😊)
Keszul az uj Versenyzok resz az oldalhoz. Ez mar a "bajnoksag"-hoz lesz alakitva, vagyis reszleteseb infokkal, nem "csak" a letoltheto festesekkel. Ittt mar csak "azok" lesznek fent, akik tenylegesen, rendszeresen versenyeznek is.
Eddig ezek az infok vannak fent (nem kotelezo mindet megadni!), de johetnek meg otletek. (Bemutatkozo resz, Eddigi bajnoksagok, Az autok egyforma szogbol "fenykepezve", 3D preview - otletek mar voltak:-))
#6873
Nalam ezeket peldaul egesz jol erezni (annak ellenere, hogy a kormany modositasaim miatt kicsit tompultak az erohatasok). Itt van sok kulonbseg a kormanyok kozott. Mindegyiket mashogy kell beloni, hogy tuti jo legyen. Azok a beallitasok amik jok voltak a regi kormanyomhoz, semmit sem ertek az ujnal. Raadasul azonos tipusu kormanyok kozott is van difi tapasztalatom szerint.
Alexease
#6872
Nem mondtam, hogy nem fizika. Szerintem is jo a GT 2002. Fent van, es hasznalom is.
Az efekt allitast is lattam, teszteltem is, es nagyon jo.
De valahogy a "felfuggesztesekrol", keves (kevesebb) infot erzek. Nem a "patkazasnal", vagy kicsuszasnal, hanem amikor kanyarodok, valahogy a sulypont athelyezeseket nem erzem rendesen. Persze, ez subjektiv. Es raadasul ezek az autok jo kemeny felfuggeszteses "sport" kocsik, vagyis, lehet hogy nem is erzni😊)
atyka
#6871
Bar en csak a MOMO Force tulajdonsagait ismerem, ugy gondolom, hogy az sem hagy kivannivalot maga utan. Hihetetlenul pontos, nagyon erzekeny es mindazt atadja, amirol te is irsz. Bar olyan jo lennek, amilyen jo a kormanyom... 😄

#6870
Egyebkent miert gondolod, hogy az F12002 csak szimulalja az FFB-t? Annak az idonek mar vege amikor nem volt modern F1-es program igazi fizika nelkul. F12002-ben 200Hz-es fizikai motor van, pont mint a Nascarban. Azt hiszem a GT es BPR mod tokeletes bizonyitek arra, hogy nagyjabol rendben van a fizikai modellezes es ehhez van koze az FFB-nek is, kulonben a Gt mododoknak magat az exe file-t kellett volna atirniuk...ezt nem tettek meg, megis eleg jo az FFB a tok mas fizikahoz...
#6869
Ok, f12002 FFB:

1.
kormany sajat rezgese a sebesseg valtozasanak fuggvenyeben allithato frekvencia, amplitudo, meredekseg, hullamforma: szinusz, negyszogjel, haromszog, fureszfog fel, fureszfog le)

2. a fenti hatasok a motor rezgesere vonatkoztatva

3. a fenti hatasok a fekezesre vonatkoztatva

4. a fenti hatasok a razokovekre

5. utkozes energiaja

6. kormany rezges csillapitas, telitettseg es frissitesi ciklus (ez a 3 allithato a Nascarban a menubol egyebkent)

7. kormanyzas felkemenyedese a kiterites fuggvenyeben

8. gumik tapadasanak megjelenitesi foka a kormanyon

Osszesen 29 allithato parameter, amik hatasara erezni is a kulonbseget...
Alexease
#6868
Ugyan az a kormany. Amcsiban Nascar Licencel fut, mert ott az az "ismertebb", a "meno".
Alexease
#6867
Az F1 2002-toben inkabb latvanyos az FFB mint teljesen korrekt. Ott "elore gyartott" efektek vannak hozzarendelve. Az inkabb "hatas vadasz", de jo.
A GPL es Nascar korrektul a felfuggesztesrol, sulypontrol, kerekekkrol stb. adja vissza az efekteket. Nem annyira "latvanyos", de azt is erzem, hogy eppen melyik kerek emelkedett el a talajtol egy pillanatra😊)
CodeRed
#6866
azt énsem tudom hogy a thrustmasternél kik csinálták ezt a kormányt de az tuti hogy nr-hez nem véletlenül ezt a kormányt ajánlják....azzal a különbséggel hogy nascar logo van rajta és nem ferrari....1ébként a 2 kormány egy és ugyanaz

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

CodeRed
#6865
de prószáltam már f12002-õt is vele persze énis csak force feedback miatt.....télleg brutál de mondom a két autó paraméterei és így a kormánymûre gyakorolt hatása is teljesen eltérõ szal így ne hasonlítgassunk sztem......

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

Alexease
#6864
Tenyleg nem csak eros. Nagyon reszletes, ugy ahogy kell. Ahogy CodeRed irta, meg a legyszart is megerezni az uton.
Az F1 2002 (vagy GT 2002) tenyleg brutal. Ott igazan jol erezni az aszfaltnak a pici receit, pupocskait stb.
De a legnagyobb elonye, olyan jatekban van, ahol igazan komoly fizikaval, ki is hasznaljak a tudasat (NR 2003, GPL). Ezeknel a legjobb, hogy tokeletesen vissza adja a felfuggesztest. Minden centit erezni, ahogy a suly athelyezodik az egyik oldalrol a masikra. Erezni amikor hataron van a felfuggesztes, meg lehet menteni az autot a megcsuszastol stb.
Es tenyleg, a draft, a szelarnyek, az oldalszel stb., mind rendesen erzheto.😊))
CodeRed
#6863
de prószáltam már f12002-õt is vele persze énis csak force feedback miatt.....télleg brutál de mondom a két autó paraméterei és így a kormánymûre gyakorolt hatása is teljesen eltérõ szal így ne hasonlítgassunk sztem......

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

CodeRed
#6862
azért én ezt így nem jelenteném ki a helyedben olyan egyértelmûen hogy jobb és rosszabb mert két teljesen eltérõ autó fizikájáról van szó.szal ami pl megtörténik egy f1 autóval egy kanyar közben az sok dolog miatt lehet hogy egy nascar géppel máshogyan történik...és azért a papy sem most kezdte ám 😊 nem is véletlen hogy a 4.-ik résztõl már szinte csak kormánnyal és inkább fõleg force-ossal érdemes és támogatott vele menni....

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

#6861
Sajna azt kell mondjam, hogy Nascar FFB-je kozel sem veszi igenybe annyira a kormanyokat. Nem tudom probaltad-e az F12002-t, de erdemes az FFB miatt. Raadasul minden parametert lehet allitani is, igy abszolut testre szabhato. F12002 ebben a tekintetben jobb, mint a Nascar.
Alexease
#6860
Eddig nem akartam reklamozni, de ha mar bent van...😊
En is ilyen Thrustmaster GT-t hasznalok. Az elozo, ami kolcsonbe volt 1 evet, az is ilyen volt. Azzal sem volt semmi gondom, pedig az elozo "gazdaja" egy gyerek volt, aki tepte-huzta, csimpaszkodott rajta, meg a vezeteket is kitepte belole (elottem kb. 2 evet hasznalhatta). A mostanit egy eve hasznalom, es semmi baja. Pedig gyurom rendesen.
Az FFB butal reszletes, eros, a fogasa kituno, a pedalok elnyuhetettlenek. Azert latszik a Ferrari licence😊)
CodeRed
#6859
hidd el hogy a gt-nél finomabbat nem nagyon találsz......nr-ben még draftolásnál is másképpen viselkedik...sõt szélárnyákból kijövetelnél is...

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

CodeRed
#6858
de ha vki nem force-osat akar venni sztem ez is egy szép darab

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

#6857
Nem csak az szamit, hogy milyen eros...hiaba tudja kitepni magat a kezedbol, ha kis mozgasoknal es enyhe rezgeseknel nem eleg preciz. Ebbol a szempontbol az F12002 a legnagyobb kihivas, mert annak messze a legfejlettebb az FFB-s resze.
CodeRed
#6856
gt paraméterek:

8-way D-pad
10 fully programmable buttons

Heavy-duty, reinforced pedals

2 wheel-mounted F1-style gearshift levers

A stick gearshift on the dash for rally-type or Grand Tourism racing

Ergonomically designed double-injection rubber wheel

Long central clamping system with easy connection

27 realistic and adjustable effects available

3 lbs. Integrated motor

USB connection for Plug & Play installation

User-friendly software for button programming

16 programmable functions

20V adaptor

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

CodeRed
#6855
a fele a kormánynak fém 😊)

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

CodeRed
#6854
de sztem a momo-toknak ez is odaver bõven

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

CodeRed
#6853

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

CodeRed
#6852
kényelem szempontjából pedig nincs ellenfele...

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

CodeRed
#6851
Sztem strapa és visszacsatolás terén a thrustmaster force ferrari gt az ász...

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

#6850
Annak is vannak gyengei, minden kormanynak van. :-(

Altalaban abban a potmeterek szoktak koszolodni, illetve a motorrogzito csavarok lazulnak ki.
atyka
#6849
es a MOMO Force-nél mire szamitsak? az is nagyonjo, de szetesik fel ev alatt? 😊

#6848
Sajnos a MOMO Racing-nek van par gyermekbetegsege, de ezeket korrigalva nagyon jo a kormany. A javitasi tippeimet viszont a Logitech is olvassa...mar mas Logitech mernok is ajanlotta a sajat weboldalamat nekem, amikor nem tudta, hogy az is az en muvem. :-)

A kovetkezo kormanynal mar figyelembe fogjak venni ezeket is. Egyebkent en siman visszacsereltethettem volna, de inkabb meg jobba tettem.
CodeRed
#6847
Nekem amikor a Logitech bemondta az unalmast és visszavittem (nem mondok helyet pedig szívesen tenném) annyit mondta 2!!!!!! hónap múlva, hogy "..nálunk mûködött, biztosan a windowst kell újrarakni, sajnos nem tudunk vele mit kezdeni" kicsit ideges lettem........de most még mindíg használom.........a gázpedálját átalakítottam kuplungnak.....

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

bekkeratis
#6846
Ha nyilvanvaloan ennyi gond van a Logitech kormannyal, akkor miert ajanljatok megis azt?

Nekem eloszor MS Sidewinder FF volt, aztan azt eladtam hogy vehessek egy Logitech Formaula Force-ot. Szep volt, kenyelmes volt, de kevesebb mint fel ev utan teljesen megbizhatatlanna valt a pedal. Visszavittem es vettem helyette egy ujabb Sidewindert. Azota is kifogastalanul mukodik, es nem 3000 kort mentem vele. Sot, a haverom meg mindig nyuzza a regi Sidewinderem, es az is hibatlan.
Met
#6845
Nekem nemrégen elõjött, hogy a gázpedál nem adta le a 100%-os teljesítményt. Szallagozni nem akartam mert amikor megnéztem az egész poti lötyögött a tengelyben.
A Dohány utcai Hertában vettem. Visszavittem és rögtön ki is cserélték a pedált (a hozzá tartozó kormány vezérlõ hibás volt) arra hivatkozva, hogy nincs most nekik raktáron és nem tudják kipróbálni. Azt mondta a csávó, hogy próbáljam ki, ha nem jó vigyem vissza.
Azóta nem jött elõ, de vigyázok is rá😊

\"If in doubt, flat out!\" Colin McRae

#6844
Ez cegenkent valtozhat, de ha ok ragaszkodnak a javitashoz, akkor valoszinu azt a sajat emberuk vegzi, amolyan sufni tuning cimszo alatt, hiszen potalkatreszeket ok sem kapnak, max korabbi kormanyokbol van nekik.

Azonban ez is eleg furcsa, mert ha naluk ott hevernek a kormanyok, akkor ok ezzel rafizetnek, mert a Logitech eleg keves kovetelmenyt tamaszt a garis csere eseten. Ha az adott ceg megis a javitas mellett kardoskodik, akkor felmerulhet, hogy szurke importbol vannak a kormanyok es nem tudjak oket a kinti Logitech-hez visszakuldeni, ezert probalnak javitgatni.
#6842
Mivel Magyarorszagon nincs Logitech szerviz az a ceg aki beveszi javitasra mar eleg furcsan viselkedik....garancialis ugyeket emiatt rogtoni cserevel soktak intezni itthon.

Egyebkent nem csoda, hogy nincs szerviz, mert nagyon nehez javitani oket. Nekem pl. nem tudjak megmondani meg a Logitech programozoi sem, hogy a kormanyban levo potmetereket milyen gyari szam alatt futtatja a CTS (utanrendeleshez), aki gyartja oket. Pedig most mar tul vagyok 40-50 levelvaltason is, eleg joban vagyunk.

Raadasul a Logitech Magyarorszag is megszunt.
atyka
#6840
szerver off, joccaka!

CodeRed
#6839
Így kell egy barátnak utat törni 😊))))) MOst mentem a sierran atis-alk egy nagyon jó futamot Daytona-ban 😊))

http://www.tar.hu/codered/utattorunk.rpy

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

Met
#6838
ccr-es setupokat honnan lehet leszedni?

\"If in doubt, flat out!\" Colin McRae

ibronk
#6837
Lowesra átraktuk, gyertek gyakni! 😊

\"Racing is living. Everything else is just wating.\"

Alexease
#6836
Nascar Racers
felkerulek az uj PaceCars festesek (thx Toya - HSW)!
atyka
#6835
emberek szedulok...ez egy erdekes palya...😊

CarajoEsp
#6834
Okok ezt azért gondoltam😄 Mindenkinek köszi a segítséget.

D.B.U.T.T...Don\'t Break Up The Team.