NASCAR Racing 2003 Season
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
D.B.U.T.T...Don\'t Break Up The Team.
Biztos, hogy nem hiba mert több játékban is próbáltam és nem volt semmi gond.
\"If in doubt, flat out!\" Colin McRae
https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured
- Lesz egyben letoltes is, csak most nincs kiirva felulre.
- Ha elindul a bajnoksag, akkor NEM lesz fetes csere, ez mar eldontott😊))
Ugye marad a festések egybeni letölthetõsége?
Támadt egy ötletem, ha elkezdjük a bajnokságot akkor amíg tart a szezon ne lehessen festést cserélni. Ez fõként magam ellen szól😄
\"If in doubt, flat out!\" Colin McRae
En nem lattam semi kulonos allitasi lehetoseget. Bekapcs, plusz a ket "ero", aztan annyi...
\"Racing is living. Everything else is just wating.\"
\"If in doubt, flat out!\" Colin McRae
.Hogy ne "kormanyozzuk" szet a topic-ot, itt egy kis teszt😊)
Keszul az uj Versenyzok resz az oldalhoz. Ez mar a "bajnoksag"-hoz lesz alakitva, vagyis reszleteseb infokkal, nem "csak" a letoltheto festesekkel. Ittt mar csak "azok" lesznek fent, akik tenylegesen, rendszeresen versenyeznek is.
Eddig ezek az infok vannak fent (nem kotelezo mindet megadni!), de johetnek meg otletek. (Bemutatkozo resz, Eddigi bajnoksagok, Az autok egyforma szogbol "fenykepezve", 3D preview - otletek mar voltak:-))
Az efekt allitast is lattam, teszteltem is, es nagyon jo.
De valahogy a "felfuggesztesekrol", keves (kevesebb) infot erzek. Nem a "patkazasnal", vagy kicsuszasnal, hanem amikor kanyarodok, valahogy a sulypont athelyezeseket nem erzem rendesen. Persze, ez subjektiv. Es raadasul ezek az autok jo kemeny felfuggeszteses "sport" kocsik, vagyis, lehet hogy nem is erzni😊)
1.
kormany sajat rezgese a sebesseg valtozasanak fuggvenyeben allithato frekvencia, amplitudo, meredekseg, hullamforma: szinusz, negyszogjel, haromszog, fureszfog fel, fureszfog le)
2. a fenti hatasok a motor rezgesere vonatkoztatva
3. a fenti hatasok a fekezesre vonatkoztatva
4. a fenti hatasok a razokovekre
5. utkozes energiaja
6. kormany rezges csillapitas, telitettseg es frissitesi ciklus (ez a 3 allithato a Nascarban a menubol egyebkent)
7. kormanyzas felkemenyedese a kiterites fuggvenyeben
8. gumik tapadasanak megjelenitesi foka a kormanyon
Osszesen 29 allithato parameter, amik hatasara erezni is a kulonbseget...
A GPL es Nascar korrektul a felfuggesztesrol, sulypontrol, kerekekkrol stb. adja vissza az efekteket. Nem annyira "latvanyos", de azt is erzem, hogy eppen melyik kerek emelkedett el a talajtol egy pillanatra😊)

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured
https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured
Az F1 2002 (vagy GT 2002) tenyleg brutal. Ott igazan jol erezni az aszfaltnak a pici receit, pupocskait stb.
De a legnagyobb elonye, olyan jatekban van, ahol igazan komoly fizikaval, ki is hasznaljak a tudasat (NR 2003, GPL). Ezeknel a legjobb, hogy tokeletesen vissza adja a felfuggesztest. Minden centit erezni, ahogy a suly athelyezodik az egyik oldalrol a masikra. Erezni amikor hataron van a felfuggesztes, meg lehet menteni az autot a megcsuszastol stb.
Es tenyleg, a draft, a szelarnyek, az oldalszel stb., mind rendesen erzheto.😊))
https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured
https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured
En is ilyen Thrustmaster GT-t hasznalok. Az elozo, ami kolcsonbe volt 1 evet, az is ilyen volt. Azzal sem volt semmi gondom, pedig az elozo "gazdaja" egy gyerek volt, aki tepte-huzta, csimpaszkodott rajta, meg a vezeteket is kitepte belole (elottem kb. 2 evet hasznalhatta). A mostanit egy eve hasznalom, es semmi baja. Pedig gyurom rendesen.
Az FFB butal reszletes, eros, a fogasa kituno, a pedalok elnyuhetettlenek. Azert latszik a Ferrari licence😊)
https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured
8-way D-pad
10 fully programmable buttons
Heavy-duty, reinforced pedals
2 wheel-mounted F1-style gearshift levers
A stick gearshift on the dash for rally-type or Grand Tourism racing
Ergonomically designed double-injection rubber wheel
Long central clamping system with easy connection
27 realistic and adjustable effects available
3 lbs. Integrated motor
USB connection for Plug & Play installation
User-friendly software for button programming
16 programmable functions
20V adaptor
https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured
https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured
https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured
Altalaban abban a potmeterek szoktak koszolodni, illetve a motorrogzito csavarok lazulnak ki.
A kovetkezo kormanynal mar figyelembe fogjak venni ezeket is. Egyebkent en siman visszacsereltethettem volna, de inkabb meg jobba tettem.

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured
Nekem eloszor MS Sidewinder FF volt, aztan azt eladtam hogy vehessek egy Logitech Formaula Force-ot. Szep volt, kenyelmes volt, de kevesebb mint fel ev utan teljesen megbizhatatlanna valt a pedal. Visszavittem es vettem helyette egy ujabb Sidewindert. Azota is kifogastalanul mukodik, es nem 3000 kort mentem vele. Sot, a haverom meg mindig nyuzza a regi Sidewinderem, es az is hibatlan.
A Dohány utcai Hertában vettem. Visszavittem és rögtön ki is cserélték a pedált (a hozzá tartozó kormány vezérlõ hibás volt) arra hivatkozva, hogy nincs most nekik raktáron és nem tudják kipróbálni. Azt mondta a csávó, hogy próbáljam ki, ha nem jó vigyem vissza.
Azóta nem jött elõ, de vigyázok is rá😊
\"If in doubt, flat out!\" Colin McRae
Azonban ez is eleg furcsa, mert ha naluk ott hevernek a kormanyok, akkor ok ezzel rafizetnek, mert a Logitech eleg keves kovetelmenyt tamaszt a garis csere eseten. Ha az adott ceg megis a javitas mellett kardoskodik, akkor felmerulhet, hogy szurke importbol vannak a kormanyok es nem tudjak oket a kinti Logitech-hez visszakuldeni, ezert probalnak javitgatni.
Egyebkent nem csoda, hogy nincs szerviz, mert nagyon nehez javitani oket. Nekem pl. nem tudjak megmondani meg a Logitech programozoi sem, hogy a kormanyban levo potmetereket milyen gyari szam alatt futtatja a CTS (utanrendeleshez), aki gyartja oket. Pedig most mar tul vagyok 40-50 levelvaltason is, eleg joban vagyunk.
Raadasul a Logitech Magyarorszag is megszunt.
http://www.tar.hu/codered/utattorunk.rpy
https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured
felkerulek az uj PaceCars festesek (thx Toya - HSW)!
