NASCAR Racing 2003 Season

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

bekkeratis
#9084
Azert ne tevedjunk ennyire el, egy szimulaciorol szolo ligaban steering assistance-szel menni ertelmetlen es abszolut tisztessegtelen masokkal szemben. En sosem probaltam, de ha 100% mindenaron az iven tartja az autot, akkor 30-40% biztos eleg ahhoz hogy korrigalja a kesoi vagy tul eros fekezest illetve a korai vagy tul kover gazadast. A hirtelen kormanymozdulatokrol nem is beszelve.
En igenis meg akarok szenvedni minden kanyarral, epp ezert jatszom ezt a jatekot. Es elvarom mindenki mastol is hogy igy alljon hozza. De azt hiszem a szabalyok kozott ez eleg egyertelmuen le van irva rogton az elejen...
FREAK
#9083
teljesen igazad van, én is minden pályán tapasztalom a fejlõdést, a legdurvább Glenben volt

anno két lábbal 1:20 volt a csúcsom, most meg úgy, hogy jobbal fékeztem (azért ez jelentõs idõ pluszt és hosszabb féktávolságot jelent), sikerült szûk 1:18-as idõket futnom

pedig nem gyakoroltam rá, csak egyszerûen a többi pályán egyre javult a vezetéstechnikám...

Riszpekk

FREAK
#9082
Itt most nem a realitás a lényeg, hanem hogy Nascarozni akarunk vagy NFS-ezni..... Utóbbi esetben legyen steering assist, traction control, stability assistance, damage off... Elõbbi esetben meg egyik sem. Ez olyan lenne, mint a Tour De France-on segédmotorral indulni...

Riszpekk

sanzik
#9081
en azon gondolkoztam el,hogyha valaki minden segitseg nelkul sokkal jobb nalam akkor en mert nem tudok ugy menni?
pedig a "legjobb" kormanyom van es minden korulmeny a legoptimalisabb

es akkor itt jon be a kepbe az,hogy akkor neki valoszinuleg nagyobb a gyakorlata,sokal tobbet ment mar vagy csak ufo ? 😊
erre a valasz:
gyakorolni,gyakorolni es gyakorolni.....
nem pedig azt keresni,hoy milyen segitseget kapcsolhatok be ahoz,hogy versenykepes legyek
es ez minden jatekra igaz,ahol csak a kezed a szemed es a fuleden mulik a jo teljesitmeny
sok gyakorlassal nagy rutinra tehetsz szert ami elobb utobb hozzasegit a sikerelmenyekhez

mindig lesznek jo versenyzok es kevesbe jok,mert mindenki nem lehet elso ,utolsonak is kell lenni valakinek 😊
es ha valaki tobb idot tud szentelni a programra az nem keruljon mar hatranyba azzal szembe aki bekapcsol minden segitseget es ott lohol a nyakaban,es megmutatja,hogy milyen gyors....
petesilver
#9080
Még nem aludtam el, mert a festésbe belefeledkeztem. Ha kiváncsivagy, a másik fórumon utána nézhrtsz. Amúgy ezt kérném mindenkitõl, még tudom módosítani, ha valakinek nem tetszik.

Mission Impossible 2010: PRO Class

sanzik
#9079
nahat,koran reggel ilyeneket irni.... !?!?! 😄D
petesilver
#9078
Hol lehet látni élõben Steering assistot? Sehol. Hol lehet érezni 3D ben az összes érzékszerveddel, az egész testeddel a sebességet, és a kocsi minden rezdülését a játékban? Sehol. Hol állnak készen a legjobb mérnökök rendelkezésünkre beállítani az autót? A pályán. A játékban nem. Azért ne tévedjünk el teljesen skacok. Nem az a realitás, hogy minden segítség nélkül szétszenveded magad, pusztán csak attól, hogy egyenesben tartsd az autót kigyorsításkor. Nem véletlenül vannak az alap sgítségek, mivel azért játszhatóvá kell tenni a játékot szimulátor szinten is. Elvégre a valóságban végbemenõ érzeteket, amik úgy érnek versenyzéskor, hogy néha tudatosan le se tudnád reagálni, csak a tested már cselekedett, mert az agy az érzetekbõl levonta a következtetést, és utasított, mielõtt átgondolhattad volna. Ez rohadtul nincs és nem is lesz egy ilyen játékban. A valóságban erõk hatnak a testedre, ezen keresztül is szûröd le, jobban mint a látvány, hogy hogyan, és mennyit kell még fékezni, gyorsítani, ráhúzni ívre stb. Ezzel szemben ebben a baromira realisztikus játékban rátapadsz a szemeddel a képernyõre, és pusztán a kondicionálásodon múlik, mennyire tudsz reagálni az eseményekre, amik pusztán 2 érzékszerved érik: a szemet, és a fület. Felveszel egy ritmust begyakorolsz íveket féktávokat, és bízol benne, hogy a kocsi a következõ körben is úgy fog reagálni, ahogy az elõbb. Azonkívül az esélyegyenlõség kormányra és assistra lefordítva. Nem csak megkönnyíteni a vezetést vannak ott azok az assistok, hanem néhány ember számára egyáltalán vezethetõvé tenni a játékot. Nagyonsok féle kormány létezik, és egyik sem tökéletesen ugyanúgy irányít. A gagyik meg végképp. Különbözõ a felszereltségük, és elfordíthatóságuk. Azok az assistok azért vannak ott, hogy bárki aki megveszi a játékot, bármilyen Sz**r kormánya is legyen, játszhatóvá tudja tenni a játékot, vagyis irányíthatóvá a játékot. Én pl. tuti, hogy Toya kormányával full segítség bekapcsolásával sem ütném meg az õ szintjét. És ha én sokkal bénább lennék, igenis a ti játékotokat is megkönnyíteném azzal, hogy irányíthatóbb az autóm. Barátomnak pl. aki gyorsasági autóversenyben Magyar bajnok lett volna, ha nem óvják ki/így csak második lett/Ms sidewinder ffb van, és billentyûvel jobban megy neki, mint kormánnyal. Miért? Mert a számítógépes kondícionálása a Gp1-2-3 ra nyúlik vissza, amikor ezek a mostani csodakormányok még csak álomszámba mentek, ha meg drágán hozzájutottál, akkor tuti hogy nem volt jó vagy a Win-hez, vagy a játék nem kezelte. Nnna avégére aztse tudtam mivel kezdtem, de majd nekem estek jól, és válaszolok. De egy nagyon fontos: Nem a segízségek mellett vagyok, nem a játékot szidom, mert az KHIRÁLY! csak arra hívnám fel a figyelmet, hogy kezdtek átesni a ló túloldalára ezzel a segítség-realitás kérdéssel. Béke!

Mission Impossible 2010: PRO Class

Jacek
#9077
hat inkabb arra szolgal hogy 10 kor utan is legyen valtod😊

Jacek
#9075
amikor valtasz elkuplungol😊 mikor nicns csak siman valtasz egyet kuplung nelkul😊

#9074
Igazad van Sanzik.
Valszeg azért nem tudtam mirõl van szó mert eddig soha nem is állítottam azon a csúszkán.
Nekem 0-án áll.

HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu

#9073
deh ugye ez megintcsak nem a Driving Aids resznel van...

#9072
pontosan, en az assistancerol beszeltem...

sanzik
#9071
ott ket dolog van:
steering assistance
steering lineraity

shai az elsorol beszelt: "nos a steering assis 40-45% kozt van nalam"
te meg szeintem a masodikrol

az elso az egy igen eros segitseg szerintem
a masodik peddig az ,hogy mekorra kormanymozdulatra mennyit reagaljon az auto
ez szokas es izles kerdese,de ez semmi keppen nem nevezheto segitsegnek...
ÁjjLe BoBBi
#9068
huh hát mentem egy kis gyakorlást
1. kormánnyal most mentem elõször, és ahhoz képest nem is volt rossz
2.egyáltalán nem volt segítségem, vagyis hazudok, mert az ívet kirajzolta nekem, de azt is azért mert már nagyon régen nem mentem nascar gaméval.

iszonyat nehéz segítségek nélkül menni(legalábbis nekem) érezni mikor megindul, és meg se fogom ááááá király 😄

\'\'Racing is life. Anything that happens before or after is just waiting.\'\'

ÁjjLe BoBBi
#9067
én tudtam hogy tudtad 😊

\'\'Racing is life. Anything that happens before or after is just waiting.\'\'

#9066
Shai te a kormányzás folyamatosságáról beszélsz.
Az nem segítség, az egy egyszerû kormányhoz idomítható beállítási lehetõség.
Nálam 60%-on van, mert szeretem ha az autó nem darabosan vagy hirtelen reagál a kormánymozdulatokra.

HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu

#9065
fekrasegites= ABs ?😊 mert ABS sel kurva szar fekezni szvsz...sokkal hosszabba fektav , en ABS nelkul jobban tudok fekezni, persze ha padlozol akkor nesze neked gumikopas😊

#9064
jah azt vagod hogy nem auto valtorol beszltem hanem auto kuplungrol..?😊csak a felreertesek elkerulese vegetT😊

#9061
jo lenne ha a bajnoksag kezdetere kijonne az a patch!

sanzik
#9060
ezen mar en is gondolkoztam,a sok sarga alatt jol jonne egy autopilot 😄DD
remelem a patchben lesz ilyen 😊
#9059
ok majd akkor lkeveszem 0 ra ...

#9058
szvsz egy 30-40% os erteket lehetne engedelyezni 😊 marcsak a jatszhatosag kedveert is...bar a realisztikussag erzeten valoban ront. de megsem nyujt olyan marha nagy elonyt..mert az idealis ivet amugy is illene ismerni 😊 na meg ellenkormanyozasnal az a 40% vajmi keveset er.

Alexease
#9057
En a robot pilotat szoktam bekapcsolni, amikor kimegyek kozben vizelni, vagy amikor elszivok egy cigit😄D
sanzik
#9056
kiprobaltam....
siman jobban mentem watkinsban,ugyanis ez igy a csuszasnal az ellenkormanyzasban is segit
FREAK
#9055
vedd le 0-ra, melyik autóban láttál te már ilyet???

Riszpekk

#9054
najah de probald ki 40% on...nekem most ugy van.. ugy azert mar mas.

sanzik
#9053
ez az steering assistans azt csinalja ,hogyha nem kormanyozol akkor is elkezdi az ivre huzni az autot
szerintem ez eleg nagy segitseg es raadasul balesetveszelyes is....
kiprobaltam,hogy felraktamn maxra es ha az ellenkezo iranyba tekertem akkror is arra ment amerre o akart,mert az volt a jo iv
csak ha van ott egy masik auto akkor azt lazan legyalulja 😄
#9052
Én tudtam ám, mielõtt ide beírtad ;-)

HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu

FREAK
#9051
Tévedsz, téged a csaták motiválnak. De ha mindig te lennél a leggyorsabb, akkor nem lenne miért játszanod.

Riszpekk

ÁjjLe BoBBi
#9050
jelentkeztem én is 😊

(ugye most féltek ? ) 😊)))

\'\'Racing is life. Anything that happens before or after is just waiting.\'\'

#9049
Engem nem zavar, hogy vannak tõlem jobbak mert ez pályánként változik.
Van ahol más a jobb és van ahol én, ez errõl szól.
Nem lehet minden pályán egyforma jól menni.

Nekem Freak-el ellentétben nem kell motiváció, mert a csatákat élvezem (ezért is szeretem ezt a programot).
Persze azokat ahol nem esik senkinek baja és minden résztvevõ vigyáz a másikra.

HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu

FREAK
#9048
Mindenkit zavar, nekem sem nagy öröm. De ha én lennék a leggyorsabb semmi nem motiválna a játékban.

Riszpekk

Jacek
#9047
na jo de valakit zavar ha gyorsabbak nala😊)

#9046
Az autókuplung azért van engedélyezve, mert egy online bajnokságban teljesen felesleges ha minden körben széthajtja valaki a motorját.
Ha rajtom múlik én azt is támogatom, hogy a versenyvonal kirajzolása is maradhasson, hiszen ebbõl sem származik komoly elõny.

Az igazi gond Gonzo, hogy van olyan aki ezeknek a segítségeknek a használatából elõnyt kovácsol magának és ez a többiekkel szemben tisztességtelen.
Bánja a fene, hogy ki milyen módon játszik otthon - de ha már online megyünk akkor próbáljunk egyenlõ esélyekkel versenyezni.

HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu

FREAK
#9044
megnéztem, szép video

be lehetne tenni a másik 200 LFS drift video közé 😄

mondjuk ez szebb

Riszpekk

FREAK
#9043
Gyakorlati példa az ellenkezõjét mutatja. De mint mondtuk ez pályafüggõ.

Riszpekk

ÁjjLe BoBBi
#9040
hahaha sikerült megcsinálni tökéletesre a kormányt 😄D

Pumy : mondtad hogy neked is ilyen van és hogy nem separaten hsználod.
nekem azon megy ! kellett egy teljsen új vindózt tenni, meg a driver hozzá és láss csodát megy 😊

\'\'Racing is life. Anything that happens before or after is just waiting.\'\'

FREAK
#9039
elkezdtem leszedni, de hibás volt

leszedem még1x

Riszpekk

#9038
na majd kiderul patch azt is lockolja e...szvsz azt nem fogja...

#9037
bar nem a segitseg resznel van...hanem az advanced controls beallitsaoknal...szal...

#9036
hat neha geci idegesito tud am lenni az a steering help...

mohus
#9035
hát szerintem az már komoly segítség

FPS-t,RTS-t,Sturmovikot PC-n a többit konzolon![Delli7] [PS4] [Note 10.1 2014ed][iPhone6s16gb]

mohus
#9034
"uhh 😊 na az a movie odabasz az biztos ! minden nap megnézem vagy 3x 😄"

bezzeg Freak nem vette a fáradtságot😊

(http://www.gtplanet.net/gallery/photos/gt3_video/Opposite_Lock.avi)

FPS-t,RTS-t,Sturmovikot PC-n a többit konzolon![Delli7] [PS4] [Note 10.1 2014ed][iPhone6s16gb]

#9033
En nem hasznalok Helpet az auto kuplungon kivul Atlanta ota. nem tudom hogy a steering assist (amit szazalekosan lehet allitani az ehez a bizonyos helphez tartozik e), nos a steering assis 40-45% kozt van nalam.

FREAK
#9032
ilyen esetekben igen, de vannak pályák, ahol az igazán gyors körökhöz csúsztatni kell, vagy iszonyat keményeket fékezni, ilyenkor a helpek lassíthatnak szerintem

Riszpekk

#9031
Azért lesznek ám nagy koppanások ha megjön a patch, már magam elõtt látom néhány versenyzõ teljesítményének romlását.

HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu

#9030
Engem nem is zavarva a segítségek használata ha a baleseteknél és ütközéseknél nem a másikat kiálltanák ki hibásnak vagy neveznék bénának ezek a versenyzõk általában.

Na ilyen esetben vajon ki is a béna? 😊

Amúgy egy hajtós oválon sem biztos, hogy hátrány minden help.
Gondolj bele, hogy mindenféle következmény nélkül beeshetsz egy kanyarba és akár padló féket is nyomhatsz.

HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu

FREAK
#9029
igen, utólag hozzá akartam tenni, hogy egy hajtós oválon (pl. Texas) valszeg hátrány a help, de egy ilyen melós, lassú road pályán sokat segíthet

bár igazán nem próbálgattam soha

Riszpekk

Jacek
#9028
igy van az ABS glenen nagy elony😊)
En mar csak azert sem kapcsolok be semmit mert a MOMO Force uj kormanyommal eg es fold az iranyitas a Trusmasterhez kepest😊 nem a kormanyzas abban uber a Trust is hanem a gaz es fek na azt hihetetlen finoman lehet adagolni.

#9027
A Watkins Glen-i pályán minden segítség csak elõny.

ABS - rövidebb féktáv és a nem megcsúszó gumik miatt nem tudod magad elfékezni, így a gumik sem kopnak el olyan könnyen.
Automata váltó - mindig optimális fordulaton tartja a motort és így sokkal könnyebben gyorsul a kocsi.
Menetstabilizátor - ez sem árt, hiszen ezen a pályán sokat számít mennyire kövér gázzal tudsz kijönni egy-egy kanyarból.

Általában én is azt vallom, hogy egy jobb versenyzõ csak rosszabb idõket futhat segítségekkel, de ezen a pályán ez pont fordítva mûködik.

HSW.hu - Minden, ami a számítógépes autóversenyzéssel kapcsolatos. Hungarian Painters\' Team - http://hpt.racegear.net Reklám Mánia - http://reklammania.extra.hu