132
KÉK HALÁL XP-n
  • buke
    #132
    oliwwer:

    Az IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL típusú kékhalál probléma megoldódott(#124), reinstall segített, azóta folyamatosan futtatom a terhelést okozó programokat gond nélkül.Valami szoftveres defekt lehetett.

    Köszönöm a segítséget!
  • buke
    #131
    oliwwer:köszi,rendben bemásolom!
  • oliwwer
    #130
    Ide tedd be a kérdésed, itt többen vagyunk akik segíteni tudnak
  • buke
    #129
    oliwwer: Igen,s mindezt úgy,hogy gyorsan lezavarjam a nem játékkal kapcsolatos dolgaimat,mert érdekes módon azok futásakor cad,szerkesztők nem jelentkezik csak a terhelést okozó programoknál FSX,ORTS,stb.
  • oliwwer
    #128
    Frissítsd a géped minden lehetséges driverét. Nem gond, ha a legújabb van fent, próba, hátha.

    Ha nem sikerül, akkor kell a programok közt vacakolni. Nekem is csak akkor halálozott amikor használtam. Tehát ha csak állt a gép, akkor nem.
  • buke
    #127
    oliwwer: nálam az az érdekes,hogy terhelés esetén jön csak ki.
  • buke
    #126
    oliwwer:
    Köszi a reagálást, bár rájönnék egy ilyenre én is :)
  • oliwwer
    #125
    Nekem ugyan ez volt 1 éve kb. Volt egy program, ami bezavart a gépnek és az okozta a kékhalálokat. Anno ez a netlimiter progam volt nekem. Figyelte, hogy mennyi adatot töltök le, jó kis program volt, csak keresztbe tett valaminek, és kékhalálozott.

    Szerintem nálad is ilyesmi gond lehet.. próbálj szelektálni, hogy mi lehet az ami bezavar. Elsősorban nem hardver hibásodásra gyanakodnék.
  • buke
    #124
    Sziasztok! Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

    IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL típusú kékhalál jelentkezik a gépemen.
    (Nem értek a gépekhez)

    NEM TUNNINGOLT
    XP SP3
    Core2Duo 3,00Ghz
    4Gb Ram
    nvidia GT630 1Gb

    kékhalál leállás:valójában újraindulás is lenne,de 4 éve driver kékhalál miatt ki lett kapcsolva.
    Techn.inf.: ***STOP(0x0000000A,0x00000023,0x00000002,0x00000000,0xE0BD8623)

    Leírás:
    November végén kezdte,napi 2-3x,csak program(többféle játékon is külön-külön)futtatás közben jelentkezik pár perc eltelte után(hálózat letiltva),magától az XP soha sem csinálja ezt.
    Hardver telepítve közvetlen előtte nem volt.A videokártya 1 éves,gyári driverekkel működik.

    Tesztelés:
    VideoRamot,Ramot teszteltem(a Ramot össz.5 órán keresztül a memtest86 és prime95-tel) a memtest86-tal még folytatom pár órán keresztül.
    CPU,GPU hőmérsékletek nem haladják meg a terheléskor az 55C°-ot,de nem ismerem mi itt határ a leírt kékhalál kialakulásához.
    Tápot még nem néztem,de nem is tudom,hogy lehetne.A proci.hűtő évek óta a legkisebb fordulaton jár szerelő által állítva a kisebb zajszint eléréséhez,ugyanezért lett eltávolítva a rendszer hűtője is,3 éve semmi gond a hőmérséklettel,semmi sípolás,leállás.

    Szoftverek:
    Sokféle megy,de ilyen gond nem volt még.
    Védelem:Zonalarm,az Avast-nál éppen novemberben kellett a reg.-et hosszabítani.Operákat telepítgettem még.
    Többéves telepítésű a gép,de a reinstallt szeretném elkerülni.

    Milyen hiba felkutatási lehetőségek vannak még a gond elhárítására?
    Köszönöm a segítséget!

    ***Persze,ha nincs más megoldás akkor végül újra telepítés lesz,mert ez roppant idegesítő helyzet.
    Az új gép vétel még nagyon távoli dolog:)
  • amigos00
    #123
    Sziasztok!

    Előjött pár napja xp-men egy kékhalál. :( A probléma úgy néz ki, hogy amikor bekapcsolom a gépet, az xp töltése előtt kiadja a különféle indítási lehetőségeket(csökkentett mód, stb.) Ha rámegyek valamelyikre, (mindegyikkel próbáltam már) egy darabig tölti a logó alatt, majd egy tizedmásodpercre beugrik a hiba és indít is újra a rendszer. Megpróbáltam egy olyan lehetőséget, hogy a telepítő cd-vel megnézem tudok-e kezdeni valamit. Hát eljutott már addig, hogy a telepítő elindítja a windows rendszert, és azután ismét kékhalál, de állandóra ott marad. Ott láttam a következő kiírást: process1_initialization:failed
    Vajon milyen probléma állhatott fel a gépemnél? Aki tud segítsen! Előre is köszi!
  • peti178
    #122
    Holnap megkapja az új tápot ( FSP350Watt) a gépezet!
    Egy biztos amennyit szívatott holnap megfog csődülni olyan terhelésbe lesz része a gépnek :D
    Azt hiszem megbánja hogy ennyit kellett vele szenvedni! Nap végére feketén fog füstölni , ha kiállja a próbát akkor megszabadítom kínjaitól.
  • peti178
    #121
    Szia!
    Amikor be lett rakva az új alaplap vadi új Windows lett fel téve!
    Egyébként csütörtökön érkezik meg az új táp egy FSP350Wattos.
    A ramoknak nincs baja mivel azok is nem rég lettek kicserélve.
  • Puhos
    #120
    Szia!

    Gondolom, hogy az XP-d nem eredeti? Vagy ha az, sztem akkor sem ártana egy új rendszer. Igen a tápcsere indokolt. Ha ezek megvannak, akkor utána kellene egy rendszerstabilitás tesztet csinálni.
  • peti178
    #119
    Sziasztok!
    Én egy olyan problémával állok szembe, hogy a gépem mindig másféle kódú kék halálokat így aztán nehéz rájönni mi is lehet a gond. A gondok akkor kezdődtek amikor a régi alaplapom tönkrement és tetettem bele újat egy Abit KN9 SLI-s lapot, de akkor meg magától leállások voltak és közben RAM is lett cserélve úgyanis a régi alaplap megette. Aztán nagy nehezen rájöttünk hogy túlmelegedés a probléma vettünk egy új CPU hűtőt. Azóta a leállások megszűntek most ezek a kék halálozások a gondok a gépen.
    Bár van pár tippem mi lehet a gond mert a tápom se a legminőségibb mondhatni egy kuka táp egy CODEGEN 400W ennek cserélését is minél hamarabb tervezem. Szóval ha valaki tud valami ötlettel előállni azt megköszönné.
  • zsola100
    #118
    Köszönöm!
  • Puhos
    #117
    Szia!

    először is töltsd le [URL=http://www.nirsoft.net/utils/bluescreenview.zip]ezt [/URL, aztán ha volt kékhalál akkor utána ezzel a programmal meg tudod nézni, hogy mi okozza a hibát.
  • zsola100
    #116
    Hello!

    Egy olyan problémám van, hogy ha elindítom a gépet, vagy 1-2 percen belül kékhalállal fogad a rendszer!

    Technikai információ:
    STOP: 0x0000008E (0x0000005, 0x8054AFCB, 0xBA51FA9C, 0x00000000)
    Ha valaki tud segíteni azt nagyon megköszönném
  • sobika
    #115
    Nincs mit, nagyon szívesen. :)
  • buke
    #114
    sobika: köszi,hasznos tippeket adtál,mert valóban driver probléma volt.
    (http://www.pcworld.hu/forum/index.php?showtopic=12931)Itt találtam eligazítást.
  • sobika
    #113
    Az is előfordulhat, hogy nem hardveres a probléma. Lehet, hogy valami szoftver kavar be. (pl. nekem volt olyan, hogy a hangkártya driverem miatt kékképernyőzött a windowsom). Vagy netán valami olyan fájl lett letörölve, amire szüksége van az xp-nek.
  • buke
    #112
    Sziasztok! Egy olyan kékhalál problémám van, amelynél rendszertelenül 1-2 hét,vagy akár naponta többször is újra indul a gép,független a futó program típusától,vagy épp csak a winxp fut magába./hibaüzenet: BCCode:1000008e BCP1:c000005 BCP2:B696c084 BCP3:B6454584 BCP4:0000000 OSVer:5_1_2600 SP:3_0 Product:256_1/

    Eddig ennyi történt a gar.szervízben:terhelés próba,memteszt,bios állítgatás,ram átdugdosás.

    Konkrét hibát nem találtak,a gond már másnap újból jelentkezett.

    Milyen irányban induljak tovább?
    Tisztán csak RAM kérdés vagy más alkatrész is bekeverhet?
    Köszönöm a segítséget!
  • hungary27
    #111
    ték
    csak h fellendüljön. am nekem mindug ujraindul ez a rosz gép de nem kell megoldás mert veszek 1 ezerszer jobbat:)
  • pxxl
    #110
    biosban.
  • pxxl
    #109
    próbálj egy memória tesztet valani linuxos cd-ről bootolva, sztem hibás a memória.
  • manutd
    #108
    sziasztok!Hogy lehet azt a bizonyos "ram-időzítést" feljebb venni??PLS HELP
  • kukinyo
    #107
    Sziasztok
    Szeretném a segítségeteket kérni.Van egy laptopom ami nem hajlandó betölteni az XP-t,egyből kékhalállal indul.A hiba kódok:STOP:0x00000050 (0x80087000 0x00000000 0x820259DC 0x00000000)Nézegettem a microsoft oldalán a megoldást de ott csak olyan van hogy az XP-be lehet variálni.Odáig el sem jut a betöltés.Próbáltam csökkentett módban stb de sehogy sem jó.Van valakinek ötlete hogy tudnám javítani ezt a hibát?
    Köszönöm
  • hol9672
    #106
    Én mióta feljebb vettem SOHA nem volt kékhalál
  • hol9672
    #105
    Ram időzítése túl kicsire van véve.
  • Nkrissz
    #104
    Szerintem a vinyóval lehet a baj mert a múltkor szétvertem a gépet egy baltával.Amúgy most amint elindítom a torrentet azonnal lefagy a gép ,de minden más tökéletesen fut.
  • tmisi
    #103
    Csinálj egy töredezettségmentesítést azon a partíción ahova a torrenteket mented. De lehet hogy a hálózati beállításokkal van valami gebasz.
  • rumkola
    #102
    oké
  • Nkrissz
    #101
    Császtok!Elindítom a torrentet és pár perc múlva kék halál ,de csak a torrentnél és ha valamit másolok egyik vinyórol a másikra akkor sem fagy le.
  • tmisi
    #100
    Szerintem valami codec ütközés lehet, de nem zárom ki a memóriahibát sem (memtest86 ellenőrzés ajánlott).
  • Amcir
    #99
    Hy hogy tudhatom meg utólag egy kékhalál hibakódját?
  • RicharDD
    #98
    0x0000000A
  • zagar
    #97
    Sziasztok!

    Bármilyen filmet elakarok indítani legyen az avi, wmw stb... kékhalál lesz a gépemen. Mi lehet a hiba?

  • mp44
    #96
    ?
  • mp44
    #95
    Én most ki robálom azt hogy ki veszem az 512-mb-os ramot és csak z 1gb-set rakom be!!Hátha jo lessz ha nem akkor táp csre ha ugy se akkor video kártya csere ha ugy se akkor gép csre!!:S
  • mp44
    #94
    És le teszteltem 2-problémát le is írtam egyik nél ez írta ki ,hogy WIN32 K SIS
    másiknál
    ntfs sis
  • mp44
    #93
    Szasztok nekem is kékHALÁL a problémám és lenne eg kérdésem nem lehet hogy azért van kékhalálom hogy 1gb-os és egy 512mb-os RAM van a gépembe ddr1-es??h vlaki tud segitteni pls!?