132
KÉK HALÁL XP-n
  • balinttb
    #92
    Sziasztok. Nekem is lenne egy ilyen problémám. Függetlenül attól hogy mit csinálok (játszom, vagy csak filmnézés stb...) A gép lefagy és bejön a kék képernyő, van hogy felirat nélkül. A Gépet már kb 4x újratelepítettem, az alaplap ki lett cserélve, a memóriavizsgáló programok nem jeleznek semmi hibát. Újratelepítés után csak pár nap, 1hét múlva jelentkezik előszőr. Ha valakinek van valami tipp hogy mi lehet a gubanc, megköszönném ha leírná.
  • Colton
    #91
    meghallgattam de semmi ciripelés!
  • gurubefree
    #90
    Akkor az hdd ... szerintem. Nem ciripel utana halkan mintha akadna az LP lemez ???
  • Colton
    #89
    Hát olyan mint amikor elzárod a gépet és kattan még mellé egyet
  • gurubefree
    #88
    Milyen hang ??? Kattanas , csipog 1-et 2-ot ???
  • Colton
    #87
    Csak hogy nálam nincs semmi felirat ebben a kék képernyőben!
  • Colton
    #86
    Császtok!

    Az KÉK HALÁL hogy bármit elinditok akor 1-2 perc mulva kiad egy hangot ami olyan mintha elzárnám a gépet, ilyenkor lefagy és nincs más lehetőség minthogy ujra inditsam a gépem! Ha ez a KÉK HALÁL akkor hogy tom orvosolni?

    Előre is köszi!
  • Zolesz91
    #85
    Sziasztok!!
    A segítségeteket kérném!!
    A problémám az lenne hogy amikor elindítom a utorrent kliensemet vagy bármi ilyen torrentes letöltést akkor kék halált kapok be de nem jegyzi az
    eseménynapló sem és most így tanácstalan vok és nemtom hogy mit csináljak!
    A segítséget előre is köszi!!
  • NeoMaN
    #84
    Rossz táp, rossz lap, rossz memória.
  • Rooki
    #83
    Ha újrarakom akkor kemény 25 percig jó :D
  • kissadamvikt
    #82
    sztem tedd újra a windows-t... ha sokszor ír ki kékhalált akkor lehet h ott a vége az oprendszernek.
  • Rooki
    #81
    Sziasztok!!! olyan gondom lenne hogy ez a bizonyos szép kék képernyő 20 percenként beáll.. (adott példa: most:D) hibaüzenetet ne kérjetek mert már az összes hibaüzenetet kiírta. lassan már megtelik a telóm memoriája :D
    a configom:
    AMD 3000+
    512 ddr
    80 maxtor
    400W-os táp
    Kobian alaplap

    válaszototk és ötleteiteket előre is köszi
  • kimire
    #80
    kék halál az xP-én indításkor
  • Cathedral
    #79
    Bakerportal
  • Cathedral
    #78
    www.bakerpotal.extra.hu
  • petyeka
    #77
    Hali
    Olyan gondom van, hogy feltettem egy Tv tuner kártyát és amikor elinditanám a programját amivel nézném a műsort egyszerüen lefagy. De ha pl csak a virtual dub-ot inditom el, hogy felvegyek karin keresztül, akkor is megfagy ha betölteném a használandó tv-kártyát. Ez miért van??
    Talán windows vagy csak memoria a hibás? Aki tud segítsen!
    Üdv.
  • Banyapapa
    #76
    lehet ha leirnád mit is ir a kék ablak könnyebben tudnának segiteni (mittomén: memoriakezelési hiba, estleg kiir egy elérési utvonalat valami driverhez,stbstb)
  • glodics
    #75
    Sziasztok!!!!! Sürgősen segítséget kérnék valakitől mert nekem a kék halál már 20 percenként bejön akárhányszora rakom újra az xp t nem jó énnekem az a furcsa hogy akkor jelentkezik ez a hiba ha nagyon használom az internetet pl ftp folyamatosan töltök stb. vagy filmet nézek neten egyszóval a nethez kötném . mit tegyek ? driver frissítés bios problémák???? Kérlek segítsetek mert negyon idegesítőőő!!! ha valalki elmegyarázná van mSN enm is [email protected] vagy email címem [email protected]!!!! Kérlek írjatok! Köszönöm Sziasztok
  • sharamboy18
    #74
    jah és már az xp-t is újra raktam...igaz aza szar blade edition...de most nem volt más választás
  • sharamboy18
    #73
    sziasztok...nekem az lenne a problémám hogy most vettem egy ati radeon 9600XT kártyát(előtte 9200se volt) és mikor elindítok egy játékot(jobb esetben csak akkor de van mikor csak úgy)akkor lefagy a hang megy tobávv aztán az is leáll---->fekete képernyő és utána benyom 1 kék képernyőt és valami ati2dvag hibát dob ki azzal hogy vagy a driver vagy az eszközzel van a hiba...de ha nincs kékhalál akkor csak simán lefagy és nem reagál semmire...full fekete képernyő azt csumi....a 9200se-nél nem volt ilyen probléma...pedig felraktam catalyst 6.9 drivert aztán 6.6-ot de ugyan az...szerintetek ezt miért van?
  • dara
    #72
    Az tipikusan memóriahibára utal.

    Egy kis segítség.
  • lpmaskmancick
    #71
    szerintem vmi ütközik neked,akkor írja ki ezt a "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" gondolom a PCI-ban ütközhet vmi
  • kurdipeter
    #70
    Sziasztok!
    A következő a problémám: a windowsom (xp sima és xpack2 is) kb kétnaponta kékképernyővel lefagy, függetlenül attól, hogy mit futtatok, vagy mit nem. A
    legkülönbözőbb hibákat írja ekkor, bár többnyire ezt: "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" vagy "NV4_DISP.DLL - ADDRESS". A gépemen már annyi drivert kipróbáltam, hogy az nem is igaz, cseréltem már videókártyát, memóriát, optikai meghajtót, hangkártyát, winyót, még tápot is (Codegen 6041 ATX PFC 300W "narancssárga matricás" - bár azt ugyanolyanra cserélték) - de nem szűnt meg a probléma!! Gyakorlatilag már csak a proci meg az alaplap a régi, bár azokkal nem hinném,
    hogy gond van. A gépem: P4 Intel Celeron 2,66 MHz, Abit IS7-E2 alaplap, INNO3D GeForce 4 MX 440 Tornado (128 bit, 128MB RAM), Helix 1x512 MB memória, Maxtor 160GB HDD (8MB cache) + 2 LG optikai meghajtó. (DVD írót nemrég vettem, azelőtt is kiakadt a gép) Segítsetek légyszi!
  • Csaba
    #69
    Hmm. Mondom, hogy egy lestrapált táp volt, 300 wattos, és a 3. év végén jött ki a hiba. Gépfejlesztés után nem bírta az iramot.:-)
    Vettem egy nagyobbat, és nincs több irql not less hibaüzenet...:-)
  • izb
    #68
    na vazze most megkaptam....

    lehet hogy nálam a táp probléma még azért nem jött elő,mert gondosan választottam?Na itt van a táp elásva....
  • Csaba
    #67
    Dehogy vicc! Csak tudom már! Ha kikapcsolod az automatikus újraindulást hiba esetén, akkor nem indul újra, hanem bejön a kék képernyő ezzel a hibaüzenettel: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. Ez ezernyi hibalehetőséget jelenthet kezdve a memóriahibától a TÁPHIBÁIG. Ugyanilyen gondom volt egy agyonhasznált táppal, mindig mást írt ki mikor megfagyott a gép. (égett szagok jöttek ki a tápból, valami tönkrement benne nagyon) Kicseréltem a tápot, és azonnal megjavult a gépem...
    Szóval ne írj olyat, amiről nem tudsz.
  • izb
    #66
    1000 millió dologtól lehet kékképernyő...ez a tápos dolog egy vicc.attól max újraindúl
  • reaper4
    #65
    nekem hasonló: ha a neten wmplayert használó videót akarok megnézni, akkor újraindul a gép, de ha pl: google videót nézek akkor nem. meg persze játék közben sem meg semmikor sem :)
    már leteszteltem szinte mindent + új win, de ugyanaz. most tartok a lesz@rom fázisban :D
  • Csaba
    #64
    A rossz tápegység okozhat kékhalált (tapasztalat.) Szerintem nézd meg egy másik tápegységgel, hátha...
  • Table
    #63
    Hello!

    Nekem lenne egy olyan problémám, hogy ha elindítom a windows media playert, XP-n kék halál jön be. Felraktam a 10-es wmp-t, akkor is. Tegnap formáztam a gépem, addig jó volt. Viszont a múltkor nem volt feltelepítve az integrált hangkkártya, csak most. Az okozhatja?
  • Komesz
    #62
    Sziasztok,

    A #55-ben leirt kekhalal problema meg nem oldodott meg. Mivel annyira veletlenszeruen tortenik, csinaltam memtest-et, minden o.k. A masik furcsasag, hogy az MSI monitoring progijat hasznalva az alaplapi 3.3V-os feszultseg gyakran leesik 3.1V ala is, mig az 1.5V 1.2-1.3V korul jar. Nem lehet ez oka a veletlenszeruen elojovo kekhalaloknak??

    Masik kerdes: Neha a kek halal soran a STOP() uzenetben IRQL=2 szerepel. Nem tudjatok, hogy ez milyen eszkozhoz tartozik? A BIOS-ban csak 3-tol 11-ig lehet allitani manualisan az IRQ line-t.

    Koszi a valaszokat elore is!
  • ollie
    #61
    az ntfs sys nyílván összefügg az ntfs filerendszerrel...
  • KekszNET
    #60
    Nalunk mindennapos a kek halal a gepeken

    XP, zsir ujra van telepitve
    Alt ez a ket file van a hibauziben:
    cmuda.sys - alaplapi hangkartya, de mar probaltam masik driverrel is
    ntfs.sys - h ez miert lovesem sincs ...

    memoriak tesztelve voltak, nem hibasak ...

    mit lehet tenni?
  • ollie
    #59
    A másodikat semmibe sem kerül kipróbálni, a harmadikkal én nem játszanék, bár ennyi még nem árthat, szóvaql kipróbálhatod, az elsőt meg előbb-utóbb úgy si meg kell lépni.
  • Komesz
    #58
    Sziasztok,

    Koszi a tippeket:
    1. IRQ utkozes nincsen, megneztem a hardver kezeloben.
    2. Lehetseges az, hogy masfel evig megbizhatoan mukodik a RAM, utanna pedig egyszercsak elkezd "teveszteni"? Miert lehet ez?

    Kaptam meg egyeb tippeket is, ugysmint:
    a) 300 W-os tap helyett 350W-os jobb lenne...
    b) "Fast Write" opcio kikapcsolasa az ATI control panelben.
    c) BIOSban AGP feszultseg noveles 1.6 V-ra

    Ezekhez a javaslatokhoz mit szoltok?
  • Borg
    #57
    memtest86-ot neki...

    Én céges gépből múlt héten vágtam ki két ilyen samsung ramot, mert kékhalálozott a gép (P4P800-ban). Itthon mondjuk tökéletesen mennek a sajátjaim, de sokan mások is szidják a samsungot.
    Bent amúgy ugyanez volt a hibajelenség. Random kékhalálok, sőt, még néha a kékhalál is meghalt kékhalállal:) Viccesen nézett ki.
  • ollie
    #56
    Nézd meg a hardver kezelőben minden hardvernél, hogy nincs e valami irq ütközés.
  • Komesz
    #55
    Sziasztok sracok, a kovetkezo lenne a kerdesem.
    Bizonyos alkalmakkor az XP-m eljatsza a kekhalalt. Altalaban jatek kozben, de van, amikor CD -> HDD masolas (pld. jatek installalasa) kozben is. A hibauzenet mindig ugyanaz: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. Probaltam ujratelepiteni az XP-t, fentvannak a legujabb driver-ek, sajnos, eredmenytelenek voltak a kiserleteim. Nagyon orulnek, ha adnatok egy-ket tippet, mikent lehet orvosolni a problemat. A konfig:
    - MSI 845 PE MAX-L alaplap
    - Intel P4 2.66 Ghz (533 FSB)proci
    - 2*256 MD DDR RAM (Samsung)
    - 80 G Seagate Barracuda IV.
    - Powercolor ATi Radeon 9600 Pro 256 Mb RAM
    - LG DVD ROM
    - LG CD iro
    Elore is koszi a segitseget!
  • TheZsenyka
    #53
    Itt van egy Microsoft-os ismertető a hibáról és a kezeléséről.
  • Borg
    #51
    Az unhandled exception belső játékengine hiba, ami általában nem függ a hardverkörnyezettől... (eh de persze minden attól függ:)
    Szóval én inkább sérült installban, illetve hibázó, túlmelegedő, túlhajtott gépben keresném a gondot.