3984
  • K.András
    #736
    Ja a roncshajot egy piros x-el jelöli a térképen, ha nincs x akkor az nem roncs...
  • K.András
    #735
    Ha roncs hajot találsz azt is le lehet szkennelni, söt a switch to target mutatja a gépet meg hogy milyen fegyver van rajta, akár kilométerekröl meg lehet nézni ha térképen kijelölöd waypointal...Szervert meg ugy inditod hogy klikk exe mappában a flserver nevü exére és hajrá, irsz egy nevet neki meg beállitod hány emberes legyen aztán oké és már benne is lesz a global szerverben szoval ha lejön akkor ott kényelmesebb mint ip-getni de ha nem jönn le a global szerver akkor van más megoldás is...
  • K.András
    #734
    Mircen megdumáljuk este okés?Nem akarok én összeveszni veled, de nincs most igazad szvsz...
  • scynetyc
    #733
    Én teljesen kivülállo vagyok ,de nekem sem fagyott ki még egyszer sem aez a játék. Nincs is nagy gépem 1400 celeron proci abit st6 alaplap 512 sd-ram és ati radeon 9000 vga 17 lg flatron monitor. 1024x768-ban tolom full beállitással.
  • riska
    #732
    Nincs benne semmi trükk, ügyesnek kell lenni; kapcsold be a cruise-t azt hali.
  • scynetyc
    #731
    Szia K.András!
    Olyan gondom van hogy , bármely hajot letudom szkennelni, de az istenért nem tudok rájönni, hogy lehet a rocstelepen szkennelni. Nem a kilövésutáni pillanatot értem amikor a default B-vel felveszem amit elszortak a hajók, hanem azt amikor elmegyek egy roncsmezőbe!
    2. haverral ketten akarunk neten játszani de nem tudtam rájönni,hogy csinálok a gépemből szervert amihez ip-cim alapján csatizna. Tudsz infót adni? :o)
  • French SG
    #730
    K.Andás: Na csak nem sikerult megallnod, hogy ne szolj hozza ismet a temahoz.
    Smile-okkal lehet takargatni a tajekozatlansagot? Ezt tenyleg nem gondoltam volna.
    Nem arra gondoltam, hogy minden codec jo, csak nem feltetlen csak az a jo ami neked van, es a tobbi
    meg nem er semmit. Kicsit egyoldalu a gondolkodasod...
    De,ha kicsereltem a codec-et a jatekhoz adottal, akkor megsem (csak) azzal van baj ugye?
    Ha csak munkara talaltak ki a win2k-t, akkor varom az ezt alatamaszto erveidet! Persze az teged teljesen hidegen
    hagy, hogy hanyan toljak alola a jatekokat gond nelkul. Szemellenzo?
    Attol, hogy 3P ismerosei koreben nem fagy a jatek, sokakat nem vigasztal. Biztos direkt keltik a feszultseget a temaban...
    Kosz a mondatot a problemam megoldasarol, de valahogy nemhiszem, hogy itt fogom megtalalni azt.
    Itt eddig nemnagyon lattam mast csak, hogy problemad van? Akkor #183
    Abbol, hogy mekkora a progi terjedelme nalam meg nem jelenti azt, hogy jol megis van irva, de ebbe ne mennyunk bele.

    Ezt a hozzaszolast direkt smile nelkul irom, hatha igy jobban latod tajekozatlansagomat.
    Nemvennem a szivemre, ha sikerulne elvennem ezt az oromodet.

    Tovabbi reakcioidat varom maganban, mert ugy erzem kezd 1 kicsit off topic lenni ez a flame.
  • Pöty
    #727
    Ej de kib@@tt okos vagy! A kodekcserét ha jól megcsinálod nem fagy a játék egyáltalán. Ha viszont bent marad valami szemét ami ütközik akkor ne csodálkozz. Le van irva a fórumon hogy kell megcsinálni.

    1. nálam XP alatt a hangbeállításoknál kitöröltem az mp3 kodeket, aztán kézzel letöröltem az említett fileokat. Az összes olyan nevűt, mert nálam 3 olyan is volt. Aztán felraktam ujra. Ekkor néma volt, kivéve FX. Na ekkor feltettem a game CD-ről az emlitett kodeket és láss csodát!

    Azóta egyszer fagyott, mivel párhuzamosan töltök le netről mindig és valami gány beugrott a háttérben. Egyébként a taskswitchet is simán elviseli és sziklaszilárd.

    Még egy megjegyzésem lenne: ez a játék még a külföldi megjelenés előtt is jóval 2héttel fent volt warezen, akármennyire is 1.0 verzió igy is stabil mint állat...
  • M.A.D.
    #725
    Kicsit OFF:Nos emeberek! Tegnap kipróbáltam az l3 hangfile direkt átírását másik verzióra. acemcp 5.01 winxp pro-s verzió van fent. nos. újabb verzióval úgy fagy a rendszer, és úgy vágdos ki desktopra, hogy öröm(?) nézni.
  • Crem
    #724
    Hi Slowhand!

    Köszi!
    Szinte sejtettem,hogy reinstall lesz...:(

    Valamiért-valmivel összeakad, de hidd el nem fut semmi!:D ( A BF meg örök)

    OFF
    Ui: Azért nem menetem mostanság, mert csak 1-2 órám van így délelött.:(
    Na meg összeakadtam egy-két anyázós kisgyerekkel...
  • S(oWh@nD
    #723
    Szia CreM !
    Ezt nem kérdezed komolyan remélem :o)
    1. Másik DirectX-es játék megy ?
    2. Event log-ban nézd meg a részleteket, hogy mi okozhatja.
    3. Talán egy reinstall segíthet.
    4. Gyere inkább BF-ezni :o)
  • Crem
    #722
    Hi ALL!!

    3 napja nem indul el a gamma!:(

    Kapok egy ilyen hibaüzenetet:

    Valaki aki ért hozzá árulja már el, hogy mi baja!?

    Köszi előre is!
  • schatis
    #721
    Ugyanez a gond nálam is: Junival visszamentem a California Minorra, de a missionnél csak az "awaiting objective" feliratot latom, nem történik semmi! Van ott még 3 rheinlandi heavy figter is, de semmit sem lehet kezdeni velük!
    Már többféleképpen próbáltam, többféle hajóval, más állásokat betöltve, és 3 x ujrakezdve a játékot. De mindig ugyanez a végeredmény.
    Akinek megoldodott ez a problémája, az megoszthatná velem, hogy mit lehetne még tenni.
    Valami javító patch-ról nem halott még valaki ?
  • K.András
    #720
    Hát most mit csináltál frankon?Telenyomtad az irásod smile-val, mintha azzal el lehetne takarni tájékozatlanságodat..."Sajnos valakinek nem eleg a divx5 filmek nezesehez, es nincs 170 ezer forintja canopusra, ez meg nem azt jelenti, hogy ezek kivul amik letolthetok csak szemetre valo codecek "Ugy lehet megszerezni canopust mint ahogy a játékot szerezted, magyarul letöltöd.De tudod mit,legyen igazad minden kodec ami fentvan neten egy csoda(fingom nincs miért várod el hogy egy játékkészitö alkalmazkodjon mindhez), hát milyen jo mindegyik, vicc ez az egész...
    "Ha ugyanugy lehet win2k alatt jatszani mint mas op rendszer alatt, akkor nem erzed, hogy ennek "a win2k a munka op rendszere" dumanak inkabb marketing szaga van? "
    Nem nem érzem ,a win2k-t azt munkára találták ki.
    "En a jol megirt jatek alatt azt ertettem, hogy van ugy leprogramozva, hogy ne fagyasszon ki random egy NT kernelre epulo op rendszert."
    Nem fagyaszt ki ez semmit(#710), arrol nem is beszélve hogy ezen mondatod a legnagyobb hülyeség amit irni lehetett, elmondom miért:neked ezek szerint jol van megirva minden játék ami nem fagyaszt ki egy gépet,az már nem számit hogy tele van esetleg hibával(pl street legal).De ha már itt tartunk akkor irjad milyen géped van, mennyi memo, mennyire huztad, stb stb, hátha találunk rá megoldást...
    "Orulok is neki, hogy beletudtak rakni 1 cd-be a jatekot, de nemtudom ez, hogy jott ide"
    Te hát nem is tudom mit mondjak, talán lehet köze ahoz hogy jol van megirva???De mint egy kisgyereknek akkor leirom,van egy prg azt meg lehet irni ugy hogy alig két megabájt(hibátlanul), meg meg lehet irni ugy is hogy 30 megabájt(hibátlanul), szerinted a kettö közül melyik van jobban megirva???
    "Talan arra celoztal, hogy kitudja milyen kompatibilitas novelo komponenseket hagyhattak ki belole"
    Igen, tudod mit legyen igazad...
  • French SG
    #719
    Hat a megertesnek a jeleit benned sem lehet felfedezni, ugyhogy ebbe ne mennyunk bele.
    Ki irta, hogy a divx5 170 ezer?
    Olvasd at meg1X mit irtam! Es meg en nem ertek meg dolgokat
    Sajnos valakinek nem eleg a divx5 filmek nezesehez, es nincs 170 ezer forintja canopusra, ez meg nem azt jelenti, hogy ezek kivul amik letolthetok csak szemetre valo codecek
    De persze, ha nekem lenne Porsche-m, az en szememet is csipne, ha valaki ingyen jutna jobb kategorias kocsihoz
    Codec pack-be sok dolog van, es kozel sem biztos, hogy az illeto csak ratenyerel a Next gombra, es felrak mindenfele neve nincs codecet amikrol azt sem tudja mire valo
    Ha ugyanugy lehet win2k alatt jatszani mint mas op rendszer alatt, akkor nem erzed, hogy ennek "a win2k a munka op rendszere" dumanak inkabb marketing szaga van?
    En a jol megirt jatek alatt azt ertettem, hogy van ugy leprogramozva, hogy ne fagyasszon ki random egy NT kernelre epulo op rendszert.
    Sok jatekot kiprobaltam mar, de valahogy nem emlekszem, hogy lett volna olyan ami a reset gomb hasznalatara kenyszeritett volna.
    Persze ez is csak veletlen
    Orulok is neki, hogy beletudtak rakni 1 cd-be a jatekot, de nemtudom ez, hogy jott ide
    Talan arra celoztal, hogy kitudja milyen kompatibilitas novelo komponenseket hagyhattak ki belole
  • K.András
    #718
    Nem tudom nem hiszem...
  • K.András
    #716
    Sikerült de elvesztek a reputáciok,aztán megnéztük ugy hogy Stoto inditott egyet magának és nála van a gond mert alapbol sem volt reputácioja, holnapra ha minden igaz megoldodik ez a kérdés is, és akkor vigan lehet tenni egyikröl a másikra ha szükség van rá...
  • K.András
    #713
    Jaja :DDD
  • scynetyc
    #711
    Hali K.András! :o) itt is találkozunk? :o)
  • 3P
    #710
    A fagyas temaba nem igazan akartam belefolyni, de 1-2 mondatot megis irnek.
    Eleg sok ismerosom jatszik a jatekkal, de csak 1 embernel fagyott rendszeresen, o tulhuzta a procit es a VGA-t is. Miutan visszavette, rogton eltuntek a fagyas tuntenetek.
    Nalam a hanggal volt gond, de a hibas mp3 kodek eltavolitasa utan megjavult.
    Mivel en e ket hibaval talakoztam, igy csak errol is irhatok. A hibakat nezve, viszont azt mondom, hogy artatlanok a jatek keszitoi mindkettoben.

    Statisztikat csak olyat ismerek, amit itt a forumon l eszurhetek, vagy az ismeroseim koreben tapasztalhattam meg, es ezek szerint ez a progi a jol megirt gamek koze tartozik. Tudom ez nem segit azon, akinek mindezek ellenere problemaja akad vele.
  • K.András
    #709
    Most irok neked ebben a témában utoljára, mert meglehetösen nehezen értesz meg dolgokat.
    A divx5 miota 170 ezer(canopus nekem meg a max5 miatt van fent rendereléshez)???Ez az egyik, másik meg az hogy ezeket a codek packokat azoknak találták ki, akik nem tudják maguktol megoldani a videozásal kapcsolatos kérdéseket, és ezért csinálnak egy mindent egyben nevü prg-t, amiben vannak codekek meg lejátszo meg minden egyszerre, és akkor szegény felhasználonak nem kell semmit csinálni, csak felrak egy ilyet packot és nézi a filmet.
    "Win2kt nem feltetlen jatekra terveztek (?) megis leginkabb jatekra hasznalom gond nelkul, akkor hogy is van ez?"
    Ez szo szerint nevetséges,hát munkára van a win2k nem játéra, most ez nem jelenti azt hogy ne lehetne rajta játszani.A jol megirt játékrol meg ha beszélsz akkor rakjál mellé érvet is, magyarul irjad szerinted mi van jol megirva!Egyébként nem tudom hogy ésszrevetted e, de ezek a srácok egy lemezre irták mindezt, nem pedig kettö három lemezre mint mostani játékok nagyrésze, és ha kiszámolod akkor egy sima teszt prg(uj 3dmark) 170 megába fért bele, miközben ezek az emberek egy universumot irtak bele alig 700 megába...
  • French SG
    #708
    Ezt senki nem vitatja.
  • pluhi
    #706
    Valszeg XPre van optimalizálva a cucc, de fagyási statisztikák ismerete nélkül csak levegőbe beszélés van. Nálam sem fagyott soha, de más sem:).
  • K.András
    #705
    Gyrekek egy pár percet szünetel a szerver és utána [HUN] unknown jump hole lesz a neve mert csinálunk egy probát átrakjuk más szerverre szoval max fél ora!Beirom ha okés...
  • French SG
    #704
    Eleg reg fentvan mar az op rendszer megis ez volt az elso jatek ami teljesen kitudja fagyasztani a gepemet.
    Biztos ez is csak a csillagok rossz allasanak koszonheto.
  • French SG
    #703
    Ha neked a 170 ezer forintos codec-en kivul minden szar, ahhoz csak gratulalni tudok, valoszinuleg igazad van.... ocsem
    Win2kt nem feltetlen jatekra terveztek (?) megis leginkabb jatekra hasznalom gond nelkul, akkor hogy is van ez? Minden game ugyanugy fut rajta,
    mint a tobbi op rendszeren, szal nemtom milyen jatekra gondoltal ami nem szereti.
    Nincs semmifele kulonleges vagy osregi cucc a gepembe, ugyhogy ez a problema is leginkabb a kompatibilitas nem teljeskoru teszteleseben keresheto.
    Nem elhanyagolhato szamu embernek van fagyasi problemaja, en ezt nem neveznem az utobbi idok legjobban megirt jatekanak.
  • CS@
    #702
    Véletlenül sem akarlak hülyének nézni ,de te nem abból ítélsz meg egy játékot ,hogy nálad ,hogy megy ?
  • K.András
    #700
    Hát öcsém elbasztad!Ugyanis neked nincs fingod a codeck packokrol, ugyanis nagyrésze a szemét kategoriába tartozik, ha videozáshol kell kodec akkor nem gagyi nimot meg ilyeneket kell felrakni, hanem mondjuk a 170 ezer forintos canopust rakd fel(nekem fentvan), azzal lehet szépen digitalizálni stb...Simán a filmek lejátszásához meg elég a divx5, egyébként minden más benne van a canopusban ami profinak tekinhetö ebben a témában...win2k mint tudjuk nem feltétlen játékra van, nemtom tudod e de ezek szerint ezzel sem vagy tisztában, rengeteg játék nem szerette szereti még most sem ,és ezt sem varhatod a játék készitöinek nyakába.Arrol nem is beszélve hogy amig két ember azt mondja gond van addig 15 szerint nincsen baj, szoval nem kéne álltalánositani mert ha a többi játékot megnézed akkor már a megjelenés után 60 megás javitások jönnek, amit mindenkinek fel kell rakni ahoz hogy egyáltalán élvezhetö legyen a játék.Hogy milyen jol van megirva a prg azzal azért vigyázz, mert szvsz az utobbi idök legjobban megirt játékával van dolgod, de kiváncsi lennék neked mi a jol megirt játék, mert relativ hogy mihez képest van jol megirva...
  • French SG
    #698
    Ja amugy nalam Ace codec pack van fent, de az mp3-as codec kicserelese a jatekhoz mellekeltel sem hoz javulast.
    Ennyit a codec pack-ekkel valo takarodzasrol
  • French SG
    #697
    K.Andras neked lovesed sincsen a codec pack-ekrol szerintem.
    Kulonben nem irnal ilyen nagy baromsagot,hogy minden szart felrak mindenki a gepere pl codec pack
    Teny, hogy sok embernel fagy a game es ezt nemlehet orvosolni a codec buzeralassal.
    Nalam is rendszeresen kifagyasztja az egesz gepet ami nalam pedig nem szokas. (win2k)
    Ergo nem igazan vittek tulzasba a game teszteleset, gondolom bizonyos feltetelek egyutt allasanal ezek a tunetek vannak, akinek meg nem fagyott az nem azert van mert olyan kurvajol megvan irva a progi, csak o nincs benne ebben a szerencsetlen csoportban.
    Nemtom te milyen kulfoldi forumokon jarsz, de a lancersreactor televan panaszkodo jatekosokkal akiknek nem epp a kari hordozhatosag a legnagyobb problemajuk.
    Mielott masokat nezunk hulyenek kicsit korbejarhata mindenki a temat aki szerint istenul van megirva a jatek, csak mert nala soha nem fagyott.

    Allitolag az ilyen fagyasokra gyogyir a Direct sound hardware acceleration teljes levetele a dxdiag-ban.
    Meg nem probaltam ki, de mindenkeppen beirom a tapasztalataimat, hogy hasznalt-e a dolog.
  • K.András
    #696
    Van egy pirat mod a lancer reaktoron bár én még nem probáltam...
  • 3P
    #695
    Hat en is nagyon varom mar a mission discet, vagy egy profi MOD-ot hozza.
    Lenyeg legyen sok-sok uj galaxis, hajok, valamint uj nepcsoportok :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #694
    akkor próbálj meg valamilyen másik accot!
  • [HUN]PAStheLoD
    #692
    milyen neted van ?? Windows tűzfal ilyenek..
  • Pöty
    #688
    3P: igen. A zöld "nebula" közepe felé van ahol a rengeteg Corsair roncs van.

    Joe: szerintem semmit. Ha infót nyomsz akkor egy Kusari bolygó adatait hozza be a gép mindkét bolygón. Csak eladni lehet náluk és a bárban is ugy beszélnek mintha már régi ismerősök lennének a főszereplővel. :)
  • lipovics
    #686
    Allatkert? :)
  • lipovics
    #684
    Roncsokat, hogy kerestek?
    Solarral? Vagy a "szemet jelzovel"? :)
  • 3P
    #683
    Koszi, igen en is igy talatam meg az atjarot, hogy bekapcsoltam az utvonalakat, sot igy talatam meg Drezda rendszerben is a Sabret rejtego bazist.
    Millioszor leirtuk, hogy kiraly ez a jatek, de nem elegszer... :)
    A Nomad rendszerbe is atjutottam az Omicron Alpha-bol, es zsakmanyoltam toluk egy rakat nomad fegyvert. Hat ezek a nomad cuccok valami felelmetesk, hatalmas sebzes+ nulla energiafelhasznalas... :)
    Jol is nez ki a hajom 4 db 3,33-as nomad agyu, es 2 db 9-es szintu "hagyomanyos" agyu.
    A "Majmok bolygoja"-nak rendszerebe melyik szektorbol lehet bejutni az Omicron Gamma rendszerbol?
  • CS@
    #682
    Leszedtem a reactors-ról az ujj térképeket ki is raktam ha valakit érdekel.
    A 11Mb-os(datastorm) szerintem egész jó lett.
    www.freeweb.hu/freelancer vagy http://free.x3.hu/freelancer/
  • Pöty
    #681
    Na jó elhintek egy kis "hint"-et :D Az Omega 41-ből lehet ugrani az omicron gammába de én a Khusariktól jutottam ide. Khusari-tól keletnek lehet menni aztán egyre kihaltabb lesz a tály végül asszem ott is ugy kell megtalálni a jumphole-t. Van a map-on egy olyan funkció amivel a "patrol line"-okat mutatja, azokat kell bevizsgálni! Egyébként itt sokkal értékesebb roncsok vannak ;) Volt hogy két szintet léptem egyszerre csak azért mert olyan fegyver volt a roncsokban. ;)

    Persze a majmos/robotos systemet igy sem lehet megtalálni, azt személyesen kell megkeresni, ráadásul nomádok portyáznak arrafelé de hála CS@-nak én is megtaláltam. Szerintem az csak poénnak van beletéve mert ott tényleg semmit nem lehet csinálni viszont a pálya rohadt jól néz ki.