24
  • [HUN]PAStheLoD
    #24
    szvsz 130 fényévre lévő dolgokról ki mondja meg pontosan hogy mi az ?? akár milyen extra távcső system meg minden de akkor is qrva messze van. És ha jól emléxem ez egy másik galaxisban van ami min. 230.000 fényév!
  • Meszi
    #23
    Nem szamoltam utanna, de higyetek el, hogy szoktak hibak lenni. De mind1 nekem vegulis.
  • vax
    #22
    Hát nem tudom, de ezek igazán nem is hibák. Bár itt köztünk Imre a legszakavatottabb. Ezek szerint Te ezeknek már pontosan utánaszámoltál. Kérjük a levezetését.:).
  • gz8
    #21
    Meszi:
    Azt hiszem félreértetted a mondanivalómat... Ezzel a válaszoddal ismét csak magadat írtad le, nullszaldós csibém :)

    Ja, és a három "fatális" LOL! tévedésről is írhatnál, hogy szerinted mik azok :)))
  • Meszi
    #19
    Huha... Nagyon megilyedtem. :)
  • gz8
    #17
    off
    Öreg, előbb tanulj meg helyesen írni és érthetően fogalmazni, aztán ha minden jól megy - mondjuk 8-10 év múlva -, akkor gyere vissza!
    on
  • StarFist
    #16
    A fehér törpe hagyján. Akkor van igazán gáz, ha vörös törpe a végeredmény. :)
  • Zedas
    #14
    Én reggel simán kinyomok egy barna törpét. Annak is kurva nagy a márneses mezeje: nehéz lehúzni.
  • Cat #13
    ez nekem kötözködésnek hangzik :o
  • Meszi
    #12
    nem az a baj, hogy vannak csillagászati hírek, és nem is baj, hogy szórakozásból olvasod őket, hanem az a baj, hogy nem pontosak. Ha már szórakozol, legalább igazat olvass, nem?
    Néhány hiba: csillagvégtermék azonosítása, majd ez hasonlit a barna törpére: a két dolog teljesen más, de még annál is másabb.
    "fehér törpe, ami egykoron a Napnál 3-5-ször nagyobb tömegű csillag maradványa"
    Inkább csak max 2-3 naptömeg, ennek dupláját irták, végülis ez nem nagy hiba.
    "A legtöbb csillag, beleértve a Napot is, fehér törpeként fejezi be életét"
    Ez sem igaz, ( a Nap fehér törpe lesz) mert a legtöbb csillag nagyob kis tömegű, az meg csak egyszerűen kihül élete végén.
    Meg vannak kis globális pontatlanságok is, de azt inkább hagyjuk.
    Én örülök, hogy vannak csillagászati hírek itt, legyenek továbbra is, de azért néha kicsit jobban is utánnanézhetnének, mert gyakorlatilag mindegyik hirben van valami hiba, több, vagy kevesebb.
  • [HUN]PAStheLoD
    #11
    jah mi a hibA ?? mert azt énis megmondom hogy rossz, bármikor (persze nekem mindegy mert nem értek hozzá)
  • RpPRO
    #10
    Szidni meg kritizalni konnyu, igaz? Ahelyett, h orulnel, h. itt vannak erdekes hirek. Nem ketlem, neha az info nem pontos, de aki nem csillagaszprofessor, hanem csak kikapcsolodaskent olvasgatja a cikkeket, azoknak megteszi.
  • Cat #9
    avass már be engem lámát is pls
  • Meszi
    #7
    Ez a Hunter marhara nem ért a csillagászathoz, legalább 3 fatális tévedést számoltam össze az első két bekezdésben...
  • RpPRO
    #5
    megelozott :PP
  • RpPRO
    #4
    "Steve B. Howell" en meg idaig :DDD
  • Veriel
    #2
    "fehér törpeként fejezi be életét - kis, elkorcsosult objektumként"

    idáig olvastam.
  • TheZsenyka
    #1
    "hihetetlenül erős mágneses mezeje van"

    milyen egzakt tudomány ez a csillagászat...